Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Adet

Başka bir kelime deneyin

Tema

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Nikah Şekeri

için 1,626 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Nikah Şekeri

Hayatın en mutlu anlarından biri olarak nitelendirilen, insanların ruh eşim dediği insanla hayatını birleştirme kararı alıp resmi olarak karı-koca ilan edildiği nikah merasimi sırasında yanlarında olan sevdiklerine, kendileri için ölümsüz olan ve akıllarının bir köşesinde sürekli olarak hatırlayacağı bu özel andan hatıra kalması için hediye ettiği çeşitli küçük hediyeliklerin hepsi nikah şekeri adı altında nitelendirilir. Bu merasim sırasında o ana şahitlik eden sevdiklerine nikah şekeri ikram etmek artık bir gelenek haline gelmiştir. Eski zamanlarda sadece badem şekerlerinin ya da akide şekerlerinin çeşitli süslü paketlerin içerisine yerleştirilip merasime gelen misafirlere ikram edilmesinden dolayı adı “Nikah Şekeri” olarak kalmıştır. Şimdilerde ise bu şekerlerin yerini çeşitli magnet, minimal biblolar, kokulu ve renkli mumlar, üzerinde gelin damat figürü olan kapak açacağı, içerisinde küçük gelin damat bibloları olan kar küreleri, hatırı 40 yıl olan çekirdek türk kahvesi paketleri, küçük aynalar hatta küçük kolonya şişeleri aldı. Bu geleneği sürdürmek için tüm çiftlerimiz çok büyük bir özen gösterip çok titiz bir hazırlık yapmaktadır. Tüm çiftler düğün konseptlerine, merasim sırasında giyecekleri kıyafete, merasimin yapılacağı mekana ya da en mutlu günlerini yaşamayı seçtikleri günün mevsimine; aksesuarı, rengi ya da tasarımı en uyumlu olacak şekilde nikah şekerlerini seçmek için büyük bir özen göstermekteler. Bu ürünleri hazır olarak siparişinizi verip istediğiniz tarihte elinizde olacak şekilde satın alabileceğiniz gibi eğer yeterli vaktiniz, sabrınız ve de az da olsa el işlerine ilginiz varsa kendiniz sevdikleriniz ile birlikte eğlenceli zamanlar yaşayarak yapabilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa ya da hazır alma taraftarıysanız sayfaların kendilerinin düzenledikleri nikah şekeri çeşitleri sizin için en güzel seçeneği içinde barındırıyor olabilir. Evlilik döneminde en çok önem verdiğimiz şeylerden biri olan nikah şekeri ile ilgili kararsızsanız eğer nikah şekeri fikirleri içeren sayfamızda pek çok örnek nikah şekerlerini görebilir ve sizi en çok mutlu edecek ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Nikah Şekeri Çeşitleri

Nikah Şekeri Çeşitleri

Eskiden nikah şekeri denildiğinde herkesin aklına gelen badem şekerleri yerini çok çeşitli yeni süslere bıraktı. Artık içerisinde çikolata, şeker hatta kahve olan gıda içerikli nikah şekerlerinden tutunda evlerde süs olarak kullanılabilecek dekoratif kutulardan ya da içerisinde limon kolonyası ya da çiçek kolonyalarından biri olan minik sevimli şişelere veya magnet olarak tasarlanmış nikah şekerlerine hatta son zamanlarda çok da moda olan tohumlu kalemler ya da tohum keselerine, gelin damat figürlü biblolardan yine içerisinde küçük gelin damat biblosu olan kar kürelerine kadar uzanan çeşit yelpazesi çok geniş olan nikah şekeri fikirleri büyükten küçüğe herkesi mutlu ediyor. Nikah şekerleri için bu kadar çok çeşit varken içlerinden hangisinin kendiniz için daha uygun olacağını seçmek zor olabiliyor. Bu ikramları kendiniz yapmak istiyorsanız seçmek zorunda olduğunuz şeylerin sayısı da çoğalıyor. Bu ürünlerin nasıl olacağından tutun süsü, tülü, tülünün şekli ve rengi, yazısı, yazısında isimlerinizin baş harflerinin mi olacağı yoksa isimlerinizin tamamının mı yazacağı, kurdelesi, sepeti, sepetin şekli, sepetin rengi, tepside mi yoksa sepette mi sunulacağı, etiketi, çiçeği, boncuğu derken seçeceğiniz şeylerin sayısı bir hayli artıyor. Tüm hepsi için nikah şekeri örnekleri inceleyerek hazır olan örneklerden yardım alabilirsiniz

Gıda İçeren Nikah Şekerleri

Gıda İçeren Nikah Şekerleri

İçerisinde gıda içeren modeller, saklanma ve anı olarak kalmada diğer nikah şekeri çeşitleri ile kıyaslandığında istediğimiz kadar uzun süreler saklanamayabilir. Fakat içerisine şekerleme, kahve veya çikolata koyduğumuz kutunun süslemesini bozarak içindeki gıdayı aldıktan sonra yine kutusu saklanmaya devam edilebilir. Bu yüzden en mutlu anlarımızdan biri dediğimiz nikah merasiminden sonra sevdiklerinize hatırı 40 yıl sürecek bir fincan kahve ikram etmek isteyebilir ya da çikolata veya şekerleme kutuları ile ağızlarını tatlandırabilirsiniz. Küçük cam şişelerin içine bir fincanlık çekirdek Türk kahvesi koyup mantar bir tıpa ile tazeliğini garanti altına aldıktan sonra üzerine tüllerle ya da kurdelelerle kendi tasarımınızı kullanarak süsleyip mis gibi kahve kokulu hatırı kırk yıl sürecek hem de dekor olarak da kullanılabilecek nikah şekerlerine sahip olabilirsiniz. Yine küçük tahta veya karton kutuların içerisine minik minik poşetlediğiniz şekerlemeleri koyduktan sonra kutunun kapağını kendinizin ve eşinizin baş harfleriyle yaptırdığınız mühür ve mum ile mühürleyebilir hem çok sade hem de çok şık bir nikah şekerine sahip olabilirsiniz. Üstelik bu kutu içerisindeki gıda maddesi alındıktan sonra yüzük ya da küpe kutusu olarak işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Deney tüplerine benzer tüplerin içerisine renkli şekerlemeler ya da lokum doldurup kapağını mantar bir tıpa ile kapayıp kapak kısmına yapacağınız küçük bir süsleme ve üzerine isimlerinizin baş harflerinizin bulunduğu bir etiket takabilirsiniz böylece hem sunum açısında şahane ve rengarenk duran hem de gören herkesin hayran kalacağı bir nikah şekerine sahip olabilirsiniz. Tarçınlı kıtır kıtır kurabiyelerin üzerini şeker hamuru ve çeşitli pasta süsleriyle istediğiniz tasarımda süsledikten sonra kurabiyelerinizi tek tek şeffaf paketler içerisine yerleştirip üzerlerine nikah şekeri etiketi iliştirip çok lezzetli ve göze hitap eden süslere sahip olabilirsiniz. Karışık kuruyemişleri hava almayacak şekilde paketleyip süslerseniz herkesin seveceği nikah şekerleriniz olabilir. Bunlar gibi pek çok fikir için nikah şekeri yapımı videoları ve anlatımları içeren sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Nikah Şekerleri

Dekoratif Nikah Şekerleri

Nikah şekeri alternatifleri içerisinde en çok tercih edilen şüphesiz dekoratif nikah şekerleridir. Dekoratif modellerin kendi içerisinde de pek çok çeşidi bulunduğundan evlenecek çiftler kendilerine en uygun olanı bulmakta zorlanmazlar. Dekoratif nikah şekeri çeşitlerinden birkaç tanesine örnek verecek olursak mis gibi kokan ve her ortamda dekoratif olarak çok şık duran kokulu mumlardan bahsedebiliriz. Seveceğiniz pek çok koku çeşidinde hemen hemen her boyu bulunan kokulu mumlar bu ikramlar için iyi bir seçenek olabilir. Şeffaf cam ya da plastik kaplarda temin ettiğiniz kokulu mumların üzerine, kendinizin ve eşinizin isminin baş harflerinden, isimlerinizin tamamından ya da birlikte bir fotoğrafınızdan basılmış stickerlardan yapıştırabilirsiniz. Sonrasında tamamen isteğinize bağlı bir şekilde nikah şekeri malzemeleri satan sayfalardan kurdele, nikah şekeri tülü , nazar boncuğu gibi süsler temin edip ikramlarınızı daha süslü bir hale getirebilirsiniz ya da sade olarak bırakmayı tercih edebilirsiniz. Küçük saksılar içerisinde sukulent bitkilerinin saksılarını rengarenk saksılardan tercih ederek ya da saksılarını boyayarak ve küçük küçük süslemeler yaparak en mutlu anınızda yanınızda olan sevdiklerinize canlı nikah hediyelikleri verebilirsiniz. Buzdolabı üzerine asılabilecek küçük magnetler ya da küçük sevimli panolar, dolapların içlerinin mis gibi kokmasını sağlayacak lavanta keseleri, şişe kapağı açacağına kadar pek çok dekoratif ürün sizin için en uygun nikah şekeri olabilir. Şimdilerde çok moda olan makrome ile ufak duvar süsleri, anahtarlıklar ya da küpe gibi küçük aksesuarlarda nikah hediyesi için uygun hediye seçenekleridir. Küçük bir dua kitabını tül keseler içerisine yerleştirip üzerini inciler ya da çiçeklerle süsledikten sonra isimlerinizin baş harflerini etiket yapabilirsiniz. Kitap severlerin tercih edebileceği nikah hediyelikleri ise sevdiğiniz ile tasarladığınız kitap ayracı olacaktır. Küçük gelin damat figürleri olan biblolarda çok şık dekoratif nikah hediyelikleridir. Kokulu doğal taşlardan istediğiniz desende yaptırabileceğiniz ve tamamen kendi isteğinize göre süsleme seçeneklerine sahip olan hediyeliklerde size hitap eden seçeneklerden biri olabilir. Düğündeki en gözde ihtiyaçlarınızdan biri olan gelinlik çeşitleri de modern tasarımları ile sayfamızda yer alıyor.

Nikah Şekeri Nasıl Seçilir?

Nikah Şekeri Nasıl Seçilir?

Hayatımızın en mutlu anlarından olan evlilik akdimize şahitlik eden sevdiklerimize, yaşadığımız bu güzel anı ölümsüzleştirmek için nikah hediyelikleri veririz. Bu süsleri seçerken alternatif fazlalığından dolayı zorlanırız. Bu zor seçimi yaparken işinizi kolaylaştırmak için dikkat etmemiz gereken birkaç önemli detay vardır. Düğünün veya nikahın yapılacağı mevsim nikah şekeri süsleri için oldukça önemlidir. Merasimin yapılacağı zaman eğer ilkbahar aylarına denk geliyorsa süsleme için yeni yeni açmaya başlayan papatyalardan ilham alınabilir ve tam mevsimine uygun hediyelikler hazırlanabilir. Aynı şekilde uğur böcekli bibloları da seçtiğiniz hediyenin süslemesinde kullanabilirsiniz. Bu özel anınızı yaz aylarında yaşamayı planlıyorsanız eğer herkese yaz aylarını ve tatili anımsatan deniz kabuklarından bir hediyelik düşünebilirsiniz ya da nikah şekerinizin süsünü deniz kabuklarıyla yapabilirsiniz. Yaz denince herkesin aklına gelen deniz, kum ve güneş temalı minimal tablolara sizi hatırlatacak ufak tefek eklemelerle çok şık dekoratif nikah şekerlerine sahip olabilirsiniz. Kış mevsiminde karlar içinde bir düğün hayaliniz varsa süslemenizde kar tanelerini kullanabilirsiniz ya da gelin ve damat kardan adam biblolarıyla hem esprili hem de kış mevsimine özel bir nikah şekeri hazırlayabilirsiniz hatta içerisinde gelin ve damat olan kar küreleri mükemmel bir seçim olabilir. Sonbahar mevsimindeki düğünleri seven çiftlerimiz için ise kurumuş yaprak ve dallar nikah şekerleriniz için çok güzel süs olabilirler. Kuru lavanta, kuru gül veya kurutulmuş sevdiğiniz herhangi bir çiçeği ya da küçük çiçek demetlerini magnet haline getirebilirsiniz. Bu süsleri seçmede merasimin olacağı mevsim kadar önemli olan bir başka şey ise yapılacak olan düğün veya nikah merasiminin konseptidir. Çiftler tarafından büyük uğraşlar sonucunda seçilen konseptte uygun bir nikah şekeri seçimini kolaylaştırmak için mükemmel bir yardımcıdır. Yaz aylarında mumlarla romantikleştirilmiş havuz başında olacak merasiminiz için deniz kabuklarıyla süslenmiş, mekanın renkleriyle ya da gelin ve damadın kıyafetlerinin renkleriyle uyumlu kokulu mum güzel bir alternatiftir. Yemyeşil çimlerin üzerinde etrafta çiçek kokularıyla birlikte kır düğünü konseptli nikah merasiminizde tam da konsepte uygun olacak şekilde hasır keseler içerisinde mis kokulu mor renkli lavantalar ile süslenmiş nikah şekeri kesesi sizin tercihlerinizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilir. Görkemli, büyük, gösterişli salonlarda başınızda inci detaylı tacınız ya da gelinliğinizin şıklığını tamamlayan minik inci küpelerinizle en güzel anınızı yaşarken bu anı sizinle birlikte yaşayan misafirlerinize dantelle süslenmiş saydam bir kutu içerisine yerleştirilmiş bir çift inci küpeyi nikah şekeri olarak hediye edebilirsiniz. Böylece sevdikleriniz hediyenizi her gördüğünde o değerli anı ve güzelliğinizi hatırlayacaktır.

Nikah Şekeri Hazırlığı

Nikah Şekeri Hazırlığı

Her detayını büyük bir özenle hazırladığınız, her aşamasında her şeyin kusursuz olması için çabaladığınız o büyük gün için en önem verdiğiniz detaylardan biri de kuşkusuz nikah şekeridir. Nikah şekeri hazırlık aşamasında zamanı çok önemlidir. Eğer gıda içerikli bir model tercih ettiyseniz düğüne bir ay kala sipariş vermeniz en doğrusu olabilir. Kendiniz nikah şekeri paketleme konusuna ilgiliyseniz ve gıda içerikli bir hediye düşünüyorsanız merasime bir ay kala yapmaya başlamanız hem yetiştirmeniz hem de içerisindeki gıdanın taze kalması açısından iyi bir tarih. Seçiminiz dekoratif bir üründen yana ise en doğru zaman nikah konseptinizin, yerinizin, zamanınızın belirlendikten sonraki tarihtir. Dekoratif ürünlerde eğer tüm detaylar belirli ise törene 1-2 ay kala siparişinizi verebilirsiniz. Yine nikah hediyenizi kendiniz hazırlayacaksanız en az 2 ay önceden yapmaya başlamanız tavsiye edilir çünkü nikah zamanı yaklaştıkça yapmanız gereken işler ve stres artacaktır. Herhangi bir aksilik çıkmaması için hediyenizi hazırlarken kullanacağınız nikah şekeri malzemeleri çok daha önceden araştırılıp yeterli sayıda temin edilmelidir. Hazırlıkta önemli olan diğer bir faktör ise yapılacak ya da sipariş edilecek ürünlerin sayısıdır. En doğru sayı davetli olan kişi sayısından 100 fazlası olmasıdır. Fakat daha az yaptırmayı ya da yapmayı düşünürseniz davetli kişi sayısından en az 30 tane fazla olmalıdır. Eğer elinizde nikah şekerlerinizden kalırsa kendi eviniz içinde kalan nikah şekerleriniz, düğün tacınız, gelin çiçeğiniz, eşinizin yaka çiçeği, eğer taktıysa papyonu hatta gelin ayakkabılarınızı kullanarak hem çok şık hem de çok sevimli bir anı köşesi oluşturabilirsiniz. Nikah şekeri hazırlığını eğlenceli hale getirmekte mümkündür. Çeşitli davetiye ve nikah şekeri fikirleri ile istediğiniz nikah şekerini belirleyebilirsiniz. Gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra sevdiklerinizle birlikte nikah şekerlerinizin tasarımını ve paketlenmesini eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eğer gıda içerikli nikah şekeri çeşitlerinden birini tercih ettiyseniz onların sevdiklerinize ikram edeceğiniz o özel güne mümkün olan en taze ve güzel şekilde hazır olabilmesi için mümkün olduğu kadar serin bir ortamda güneş ışığı, toz ve su gibi hediyenize zarar verecek etmenlerde uzak bir köşede hava almayacak şekilde saklamanız önerilir. Dekoratif bir nikah şekeri tercih ettiyseniz renklerinin değişmemesi için güneşten uzak bir ortamda ve üstlerinin tozlanmaması için mümkünse hava almayan bir kutuda muhafaza etmelisiniz.

Nikah Şekeri Ne Zaman Dağıtılır?

Nikah eğer nikah salonunda kıyılacaksa misafirleriniz salona girerken salonun kapısında misafirlerinizi karşılarken bir yandan da nikah şekerlerinizi hediye edebilirsiniz. Düğün salonunda düğün merasimi ile birlikte kıyılacaksa nikahınız kıyıldıktan sonra masaları gezerek misafirlerinize bu süsleri verebilirsiniz.

Nikah Şekeri Neye Konulur?

Nikah şekerlerinizi boyutlarına göre çeşitli boylardaki kendi isteğinize göre süslediğiniz sepetlere yerleştirebilir bu sepetler içerisinde misafirlerinize sunabilirsiniz. Farklı bir alternatif ise gümüş ya da altın işlemeleri olan tabanları aynalı ya da aynasız tepsilerdir. Bu tepsilerden sizi en uygun olanını seçip üzerine hediyelerinizi yerleştirip sevdiklerinize verebilirsiniz.

Nikah Şekeri Kaç Tane Olmalı?

Misafirlerinize hediye edeceğiniz nikah şekerlerinin sayısı merasime davet ettiğiniz kişilerin sayısından minimum 50 adet fazla olmalıdır. Fakat hem siz hem de aileniz evinizde hatıra olarak saklamak isterseniz misafir sayısından 70 adet fazla yaptırmanız uygun olacaktır. Böylece hem anı olarak saklayabilir hem de merasime katılamayıp evinize gelen misafirlerinize de hediye edebilirsiniz.

Nikah Şekeri Nasıl İkram Edilir?

Nikah şekerinizi konseptinize ve zevkinize göre en uygun bulduğunuz süslü sepetlere ya da tepsilere yerleştirdikten sonra nikahınız profesyonel bir salonda kıyılacaksa misafirlerinizi salonun kapısında karşılarken sunabilirsiniz. Eğer nikahınız düğün merasimi zamanında kıyılacaksa merasimden sonra bir tanıdığınız misafirlere ikram etme görevini üstlenebilir.