Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ack
K2
3M
Oem
2Y
2M
Bix
Cvs
Ron
gae
AEC
ASR
Bln
Cin
Cll
DXX
Ev+
GP
Gp
OEM
Q&Q
XL
YKC
bao
cvs
Başka bir kelime deneyin

Duy Tipi

Başka bir kelime deneyin

Işık Rengi

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Enerji Tasarrufu

Başka bir kelime deneyin

Dim Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ampul

için 9,687 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ampul

On dokuzuncu yüzyılda icat edilen ampul aydınlatmadaki en önemli unsurdur. Ampul elektrik akımıyla çalışmaktadır. Ampul elektrik akımıyla temas ettiğinde akkor durumuna gelir ve elektrik enerjisini ışık enerjisine çevirir. Akkor durumuna gelen ampul ışık yaymaya başlar. Ampulün içinde argon denilen bir gaz bulunur. Ampulün içinde bir tel bulunur bu teli iki ince çubuk tutmaktadır. Bu teller genelde volfram tungsten metalinden yapılmış tellerdir. Merak ettiğimiz ampul mekanizması bu şekildedir. Ampuller genelde bir anahtar yardımıyla yanmaktadır. Anahtar yardımıyla yanmayan ampuller sensorlu bir mekanizmaya sahip olan son yıllarda çok tercih edilen ampullerdir. Ampuller genellikle armut biçimde üretilmektedir. Fakat artık daha faklı şekillerdeki ampullerle karşılaşmak da çok mümkündür. Çeşitli şekillerde, çeşitli tasarımlarda ve çeşitli özelliklerde ampuller bulmanız çok kolaydır.

Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Ampulün ilk icat edildiği zamanlarda tek bir çeşit kullanılırdı. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğal olarak ampul çeşitleri de çoğaldı. İnsanların ihtiyaçları çoğaldıkça zevkleri geliştikçe ve değiştikçe kullandıkları ürünlerde değişim gösterdi ve göstermeye devam ediyor. Ampuller sadece evlerde değil ayrıca arabaların farlarında da kullanılmaktadır. Bu sayede gece yolda giderken araba farlarının çalıştırarak yolu daha net görmek ve kazalardan kaçınmak daha kolay hale gelmiştir. Ampullerin kullanıldığı bir diğer obje ise fenerlerdir. Fenerler de yine elektriğin bulunmadığı ortamlarda aydınlatma sağlayan gerekli objeler arasında yer almaktadır. Bunun dışında aslında bulunduğunuz her ortamda ampulle karşılaşabilirsiniz. Karanlık bir yer bulunduğunuzda ne işlerinizi yürütmeniz ne sağlıklı iletişim kurabilmeniz ne de güvenli bir ortam yaratabilmeniz mümkün değildir. Sokak lambalarını da buna bir örnek olarak gösterebiliriz. Sokak lambaları olmadan gün batımından sonra özellikle kış aylarında iş yerlerinizden okullarınızdan dönüşümüz ne kadar da sıkıntılı olurdu. Muhtemelen kapı önlerinde dışarıdan gelecek aile bireylerini beklemekle geçerdi zamanınız. Ampullerin kullanılabilecek birçok yeri varken tek bir çeşitle tüm kullanım alanlarını karşılaması da beklenemez. Kullanım alanları itibari ile çeşitli türlerde ampul üretilmiştir. Ampul çeşitleri; LED ampul, gibi çeşitleri varken; farda kullanmak üzere H7 ampul, H4 ampul, H3 ampul gibi çeşitler bulmak mümkündür. Standart bir ampul isteyenler için E27 ya da LED ışık isteyenler için rustik ampul bulunabilir. Bunların yanında, halojen ampul, güneş enerjisiyle çalışan ampul, kumandalı ampul olarak sıralanabilir. Ek olarak Cata ampul modellerine bakmayı unutmayın.

Ampul Çeşitleri Özellikleri

Ampul Çeşitleri Özellikleri

Sahip olduğunuz her ürünün birçok çeşidi vardır. Birçok çeşidi olduğu gibi birçok özelliğe de sahiptir bu değişkenlik gösteren ürünler. Çeşitlerine göre ampul özelliklerini inceleyelim. Öncelikle araçlarda kullanılan H3, H4 ve H7 ampul özellikleri şöyledir. H3 ampul araçlarda kullanılan bir ampul türüdür. Araçların farlarında kullanılmaktadır. H4 ve H7 ampuller de yine araç farlarında kullanılmaktadır. Işık güçlerinde soketlerinde farklılık göstermektedirler. E14 ampul üç ve beş arasında watta sahip olan mum ampul olarak satılan ampullerdir. Genellikle gece lambalarının içinde kullanılan bir ampul çeşididir. İnce vidalı duy kullanılmıştır.Kumandalı ampul uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz bir ampuldür. Priz anahtarıyla uğraşmadan oturduğunuz yerden rahat bir şekilde açıp kapayabileceğiniz bu ampulün rahatlık seviyesi maksimum noktadadır. Kumandalı ampullerin bir diğer çeşidi de kumandalı LED ampul. Bu ampulü uzaktan kumanda ile kontrol ederek renk değişimi sağlamanız mümkündür. 12 volt LED ampul daha çok iç mekanlarda kullanılan bir ampul çeşididir. Bu ampul ile hem dekoratif bir görüntü sağlamanız hem de karanlık bir yeri aydınlatmanız mümkündür. Şarjlı ampuller elektriğin kesildiği durumlarda size yardımcı olabilecek bir ampul çeşididir. Şarj edilebilir bu sayede istediğimiz durumlarda şarjı bitene kadar kullanabiliriz. Renk değiştiren ampul birden fazla rengi içinde barındıran ve özellikle çocuk odasında kullanılabilecek bir ampuldür. Sensorlu ampul üzerinde zaman ayarı bulunan ampullerdir. Gece ve gündüz ayarı da bulunmaktadır. Hareket algısıyla çalışan bu ampul hareketi algıladığı anda devreye girmektedir. Güneş enerjili ampul üzerinde solar paneller yer almaktadır. Bu paneller üzerine gelen güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştürerek geri dönüşüme katkı sağlamaktadır. İçerisinde akü bulunmaktadır bu akü güneş enerjisini depolamaktadır. Bu sayede kullanmak istediğiniz zaman lambayı açarak depolanan güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilirsiniz. Ultraviyole ampul ultraviyole ışınları yayan düşük basınçlı bir lambadır. Cıvalıdır. Bu lamba sterilizasyon ve dezenfeksiyon lambasıdır. Rüstik ampul iç mekanlarda kullanılan ampullerdendir. Dekoratif bir modeldir. Ampul içerisinde bulunan filamen telinin daha dekoratif biçimlerde tasarlandığı bir ampuldür. Halojen ampul akkor lambaların gelişmiş halidir. Yüksek basınç içerir bu yüksek basın halojen ampulleri klasik ampullere oranla daha güçlü kılar. Son zamanlarda evlerimizin tavanlarına astığımız uzun ince florasan ampuller halojen ampullere bir örnektir. Birbirinden farklı ampul çeşitleri ve merak ettiğiniz ampul özellikleri için sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. TEKFEN ampul modelleri bu noktada sizlere yardımcı olabilir.

Ampuller Nasıl ve Nerede Kullanılmalıdır

Ampuller Nasıl ve Nerede Kullanılmalıdır

Ampuller kullanılacağı alana göre değişkenlik göstermektedirler. Kullanılacağı alanın elektrik tesisatı çok önemlidir. Elektrik tesisatı kullanılacak lambanın gücünü kaldırabilir nitelikte olmalıdır. Dış mekân ve iç mekan için ayrı ayrı üretilmiş ampuller vardır. İç mekânda kullanılacak ampuller son zamanlarda iç mekanın konseptine göre seçilmektedir. Örneğin bir kafe ya da ofis tasarımında koltuk seçiminin, tablo seçiminin, masa seçiminin, duvar rengi seçiminin önemli olduğu kadar mekanın içine yerleştirilecek ampulünde büyük bir önemi vardır. Bir kafeye yerleştirilecek olan renk değiştiren ampul bütün mekanın havasını değiştirecektir. Bir bahçe girişine ya da apartmana takılan sensörlü ampul giriş çıkışınızda kolaylık sağlayacaktır. Dış mekân ampullerinin iç mekânlarda kullanılmaya çalışılması elektrik tesisatında çıkabilecek sorunlara ön ayak olacaktır. Bunu önlemek için ampullerin özellikleri kullanım alanlarına dikkatli bakıp araştırıp öyle satın alınıp kullanılmalıdır. Ampuller yalnızca dış mekân ya da iç mekanda kullanılmazlar. Küçük elektrikli aletlerin açık olduğunu anlamamız için için içine bir mekanizmayla yerleştirilen renkli ampuller vardır bunlar yeşil, kırmızı ya da sarı ampul olabilirler. Ayrıca araba farlarında da kullanılan ampuller vardır.

Her Bütçeye Uygun Ampul Bulmak Mümkündür

Her Bütçeye Uygun Ampul Bulmak Mümkündür

Teknolojinin gelişmesi ile ampuller de artık daha renkli daha çeşitli her alana uygun birçok tür ve çeşidiyle mevcutlar. İlerleyen teknolojik olanaklar sayesinde günden güne üzerinde yenilikler gelmektedir. Hatta eskiden gaz lambaları elde taşınırken, şimdi tek bir tuş ile kumandalı ampulleri çalıştırabilmek mümkündür. Bu sayede sizlerde yorulmamış olursunuz. Her üründe olduğu gibi ampullerin de ürünün boyutu, özellikleri ve nitelikleri arttıkça fiyat da o derecede artış göstermektedir. Daha renkli daha kaliteli malzemeden üretilmiş, güç tasarrufu olan ampullere sahip olmak istediğinizde daha fazla para ödemiş olursunuz. Ama klasik, güç tasarrufu olmayan ampulleri satın almak istediğinizde daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Ampuller gördüğü işleme göre oldukça aslında uygundur fiyattadırlar. Mesela Şarjlı ampul bulunduğunuz yerlere elektrik kesilse sağladığı ışık sayesinde her işinizi rahatlıkla yapabiliyor olmanıza karşılık çok uçuk rakamlarla karşılaşmadığınız bu ampuller oldukça ergonomik ve ekonomik çeşitleri vardır ampullerin. Her fiyatla sahip olabileceğiniz ampullerin değeri, bozulduğunda, kırıldığında, patladığında, yandığında daha iyi anlaşılır. Işıksız kalmak eskiden çok problem değildi fakat şimdi hayatın her alanı bu kadar renkli ve aydınlıkken bir günü bırakın ampullerin yakılmadığı bir an bile yokken ampul için ödenen paralar boşa gitmiş sayılmıyor. Tabi çok uygun fiyata alınan bazı ampullerin malzeme kalitesizliğinden dolayı sürekli bozulması sizin de sürekli ampul için para harcamanıza sebep oluyor. İlk başta kaliteli malzemeden üretilmiş lambalar daha maliyetli olduğu için almak istemeyebilirsiniz, fakat ne kadar uzun ömürlü olduğunun akıllardan çıkmaması gerekir. güneş enerjili ampul ürünleri tercih ederseniz hem aynı fiyata bir kaç tane ürün alabilirsiniz hem de fazla masraf yapmamış olursunuz. Henüz sizin için uygun olacak ampul modelini bilmiyorsanız ürün ampul yorumları kısmından ürün detayları hakkında bilgi sahibi olabilir, ona göre karar verebilirsiniz. Bir diğer çeşit olan gün ışığı ampul uzun vadede bütçenize katkı sağlayacaktır. Ampullerin wattları kullanım alanları çeşitleri renkleri desenleri gibi çeşit çeşit modeller ile raflarda bulunmaktadır. Yeni çıkan Heka ampul modellerini keşfedin.

Ampul Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Ampul Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Her üründe olduğu gibi aldığınız elektronik aletlerinde kendilerine göre bir bakım serüveni vardır. Aldığınız ampulün kullanıldığı malzeme oldukça önemlidir. Yapılacak olan temizlik aldığınız ampule göre değişiklik göstermektedir. Ampullerinizi kullanmıyorken kapalı tutmanız hem ampulün ömrünü uzatacak hem de elektrik tasarrufu sağlayacaktır. Bununla birlikte ampullerinizi evlerinizin diğer bölümlerini, eşyalarınızı nasıl sürekli temizliyorsanız onları temizleyip tozlarını aldığınız gibi ampullerinizi de temizleyip temiz yutmalısınız. Tabi ki ampul yıkamak hele de elektrikle temas halindeyken oldukça tehlikelidir. Elektrikle temas halinde değilken de ampulünüzü yıkamak sağlıklı değildir içerisindeki sisteme zarar verir ya da ıslak ve nemli kaldığında ışığı açmaya çalıştığınızda elektrik sorunları yaşayabilirsiniz. Bunun yerine az nemli bezle arada bir kapalı olduğunda emin olduğunuzda tozu alınmalıdır. Tozunu alırken ışığınızı mutlaka kapatmalısınız herhangi bir kaçak durumunda çarpılmamanız için. Bezi lambanıza çok bastırmadan hafifçe sürenseniz gerekli ki koruyucu camı hassas olduğu için çok baskı uyguladığınızda elinizin altında kırılabilir ve kesilmelere yaralanmalara sebep olur. Nemli bir bezle sildikten sonra kuru bezle de üzerindeki hafif nemi almalısınız ki üzerinde hiçbir şekilde su kalmamalı içine asla su girmemeli. Hatta sildikten sonra bir süre bekletip sonra yerine monte ermeniz daha saplıklı olacaktır. E27 ampul çeşidi kalın vidalı duya sahip bir ampul çeşididir. Temizliğinde nemli bir bez kullanılabilir. Tasarruflu ampul led teknolojisi uygulanan ampullerdir, yine nemli bir bezle temizlendiğinde sararması önlenir. Neredeyse beşte bir oranda tasarruf sağlayan bir ampul çeşididir. Temizliği aksatmadan yapılan eşyaları daha uzun süre kullanabilirsiniz. Hem hijyenik bir ortam oluşur hem de kısa sürede bozularak size masraf yapmamış olacaklardır. Tozlanmış bir ampul zamanla aşağı doğru toz dökmeye başlayacaktır örümcekler sinekler ya da diğer böcekler için mesken olacaktır. Ve hatta temizlenmeyen ampuller zamanla dış yüzeyinde oluşan kirler ve tozlar sebebiyle kullandığımız alanı eskisi kadar aydınlatmayacaktır. Kullandığımız alandaki hijyeni sağlamak ve aldığımız ürünün ömrünü uzatmamız için belirli aralıklar temizlemeye özen göstermemiz gerekmektedir. Aksi takdirde sürekli istediğimiz ölçüde aydınlatmamasından ya da sürekli değiştirip bunun için para harcamaktan şikayet etmemiz kaçınılmaz olacaktır.

Ampul nasıl çalışır?

Elektrik enerjisini ışığa çevirmeye yarayan Ampuller bir anahtar yardımıyla ve elektrik düzenleriyle çalışan bir elektrikli alettir. Bir cam koruyucunun içerisine yerleştirilen flaman adı verilen metaller sabitlenmiş iki metal çubuğa monte edilmiştir. Elektrik düğmesini açtığımızda flamandan geçen elektrik akım metal çubuklara aktarılır, metal çubuklara aktarılan elektrik de çubukların ışık vermesini sağlayacaktır. Fakat flamanın ve koruyucu camın yüksek ısıya dayanıklı olması gereklidir ki elektrik uzun süre akıma geçtiğinde patlama, yanma gibi tehlikeli sorunlar ortaya çıkmaması için aksi takdirde çarpılma, yanmaya da yangın gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bilgilendirmelerin dikkate alınması ve mümkün olduğu kadar uygulanması gerekmektedir.

Ampul ne işe yarar?

Eskiden gaz lambası kullanılan evlerde çok az bir ışıkla tek bir odada ya da sınırlı sayıdaki gaz lambalarıyla idare edilip yaşanırdı. Şimdi her odada ve her Watta lambalarla istediğimiz ışık gücüne sahibiz. Ampul bulunduğumuz ortamı aydınlatmaya yarar. Elektrik enerjisiyle çalışır. Elektrik enerjisini ışığa çevirmeye yarayan Her alanda kullandığımız ampuller sadece konutlarda, sokaklarda değil arabalarda, küçük ev aletlerinde, kullandığımız tüm eşyalarda genellikle var olan bir malzemedir. Gün ışığı günün belli bir saatine kadar bize yardımcı olsa da işlerimizi yapmamız için gereken ışığı sağlasa da gün batımından sonra ampullerin devreye girmesiyle yapacağımız tüm işleri kolaylıkla halletmemize yardımcı olur. Ders çalışırken, iş yaparken, sokakta yürürken, trafikte, araba kullanırken işlerimizi kolaylaştıran gönül rahatlığıyla tedirgin olmadan yaşantımızı kolaylaştırmamızı sağlar.

Ampul kaç Watt olmalıdır?

Ampullerin enerji gücü birbirlerine göre değişmektedir. Her tesisata uygun ampul bulmanız mümkündür. Ampulün kaç Watt olacağı kullanacağınız alana göre değişmektedir. Küçük ev aletlerinde kullanacağnız lambaların Wattları çok düşükken bunlar odalarınızı aydınlatmaya gücü yetecek güce sahip olmadıkları için oda aydınlatmaları için daha büyük Watttaki lambaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz ortamlarda hafif bir aydınlık mı istiyorsunuz tamamen parlak bir ortam mı istiyorsunuz, bu isteklerinize göre güç değerleri küçük ve büyük wattlarda ampuller seçebilirsiniz. Örneğin gece lambalarında kullandığınız ampuller 1 watt veya 2 watt şeklinde olması yeterli gelirken. Oda aydınlatmak işin kullandığınız eğer loş bir ortam istiyorsanız kırk ila altmış watt kullanmanız yeterli gelecektir. Fakat daha aydınlık bir ortam istiyorsanız 100 watt kullanmanız gerekecektir. Bunun dışında tasarruflu ampuller de vardır aynı aydınlıkta yarı enerji tüketerek elektrik faturalarınızın düşmesine de sebep olacaktır. Sokak lambaları gibi daha geniş alanları aydınlatacak yerler için kullanılan ampuller ise 400 watt 1000 Watt arasında değişkenlik göstermektedir.

Ampul çeşitleri nelerdir?

Farlarda kullanılmak üzere; E27 ampul, H3 ampul, H4 ampul, H7 ampul, tasarruflu ampul, yine ev ve ofislerde kullanılmak üzere mum ampul, kumandalı ampul, kumandalı LED ampul, 12 volt LED ampul, şarjlı ampul, ultraviyole ampul, halojen ampul şeklinde birçok alanda birçok güçle kullanabileceğiniz ampul çeşitleri vardır. Her ampul çeşidi her alanda kullanılmaz. Nasıl ki Yüksek wattlı ampulü bir kalemin bir gece lambasında kullanamazsanız, LED şeklinde küçük wattlı ampulleri de oda aydınlatması ya da alan aydınlatması için kullanamazsınız. Çünkü her ampul türünün watt gücüyle aydınlatma gücü doğru orantılı olup, kullanacağınız alana göre seçilmesi gerekilir ki alanı ne için kullanacaksanız ona gereken yardımı sağlaması için. Aksi durumda her ampulü her yerde kullanırsanız ya güç devresini sıkıntıya sokar ya da kullanmak istediğiniz alanı istediğiniz verimi alamazsınız. Ampul çeşitlerinden seçip satın alırken dikkat ermeniz gereken şey ne için kullanacağınız ve kullanacağınız alana uygun olup olmamasıdır.