Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Renk

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Marka

Duy Tipi

Başka bir kelime deneyin

Dim Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Rustik Ampul

için 547 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Rustik Flamanlı Ampul

Rüstik flamanlı ampuller; farklı ve yenilikçi aydınlatma tasarımlarına ihtiyaç duyulmasıyla birlikte tüketicilere sunulan, nostaljik tasarımlara sahip, yeni nesil bir ürün türüdür. Aydınlatma ihtiyacının hızlı artışı seçeneklerin de hızla gelişmesini sağlamış, rüstik flamanlı ampul de bu seçenekler arasında yerini almıştır. Sahip olduğu şekil ile klasik ampullerden ayrışan rüstik flamanlı ampul, aydınlatma ihtiyacını gidermenin yanı sıra estetik bir ışık dekorasyonu da sunmaktadır. Rüstik flamanlı ampul sahip olduğu dekoratif şekillerle farklı görüntü sağlamaktadır. Bu ampullerin üretimi sırasında geçmişten ve gelecekten gelen çizgilerle renkler ustaca harmanlanmıştır. Rüstik flamanlı ampul, hem aydınlatma renkleri hem de görüntüsü itibariyle kullanıcıların nostaljik ortamlar oluşturmasını sağlamaktadır.Rüstik flamanlı ampul modelleri; gün ışığından mum alevi rengine, sıcak beyazdan doğal beyaz ışığa kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Yuvarlak, ince uzun, alev formunda, mum şeklinde ve daha birçok farklı şekillerde üretilerek satışa sunulmaktadır. İçlerinde yer alan filamentlerin tasarımlarının kıvrım, zikzak gibi şekillere sahip olduğu büyük rustik ampul çeşitleri de tercih edilen türler arasındadır. Rustik flamanlı ampullerin yanında diğer ürünleri de incelemek isterseniz aydınlatma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Zevkli ve Estetik Aydınlatma Sunan Rüstik Flamanlı Ampul Nedir?

Zevkli ve Estetik Aydınlatma Sunan Rüstik Flamanlı Ampul Nedir?

Rustik ampul nedir sorusuna; görüntü ve şekilleriyle ilk üretilen ampulleri andıran modellerdir, yanıtı verilebilir. Rustik flamanlı ampul ise loş sarı sıcak tonlarda, genellikle LED teknolojisi kullanarak aydınlatma yapan ürün türüdür. Cam tüp içindeki aydınlatma yongalarının bir diğer deyişle filamentlerin dizilişi nedeniyle flamanlı olarak nitelendirilmektedir. Bu tür ampullerin içindeki aydınlatma yongaları, bir yüzeye sabitlenmek yerine doğrusal olarak bir uçtan diğer uca bağlı halde dizilmiştir. ‘Köy evi görünüşü’ anlamına gelen rüstik kelimesinin anlamından hareketle görüntüsü ve verdiği ışık rengi nedeniyle bu ampuller için bu tabir kullanılmaktadır. Flamanlı rüstik ampul olarak da bilinir. Rüstik flamanlı ampuller, yalnızca sağladığı nostaljik görüntüyle ve dekorasyon özellikleri ile değil verimlilikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Üst düzey verime sahip bir rüstik ampul, akkor ampulleri andırmasına rağmen en tasarruflu A++ enerji sınıfında yer alabilir. Etrafa çok düşük miktarda bir sıcaklık yaymaktadır. Rüstik flamanlı ampuller konutların haricinde restoran, kafe, otel gibi işletmelerin aydınlatmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ürünler her duy ve avizeyle uyumlu olsa da özel olarak üretilmiş rüstik ampul avize çeşitleri de vardır.

En Çok Tercih Edilen Rüstik Flamanlı Ampul Çeşitleri Nelerdir?

En Çok Tercih Edilen Rüstik Flamanlı Ampul Çeşitleri Nelerdir?

Rüstik flamanlı ampul şekli ile klasik bir ampulden belirgin olarak ayrılmaktadır. Ürünler tarihteki ilk üretim akkor telli ampullerin şeklinde ya da klasik modeller gibi armut formunda olabilmektedir. Burgu, yıldız, kalp, üçgen, boru, kar tanesi gibi şekillere sahip olması da bu ürünlerin tercih edilme nedenleri arasında gösterilebilir.Rüstik ampul özellikleri; şekil, Watt değeri, duy tipi, cam rengi, ışık rengi, sağladığı ışığın gücü ve dimmerlı olup olmamasına göre değişir. Rüstik flamanlı ampul yaydığı ışığın rengiyle de diğerlerinden ayrılmaktadır. Bir rüstik ampul beyaz ışık sağlayabileceği gibi daha farklı ton ve sıcaklıklarda aydınlatma da sunabilir. Sıcak sarı ışık rengi yayan ürünler olabileceği gibi rüstik ampul gün ışığı da verebilir. Flamanlı rüstik ampuller parlak sıcak ve çok sıcak ışık renkleri de sağlayabilmektedir. Öte yandan duy türlerine göre de rüstik flamanlı ampul çeşitleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen tür olan E27 rüstik ampul hemen hemen bütün ampul çeşitleri ile uyumlu olan duylar için üretilmiştir. Daha küçük ve dar bir duy giriş türü ise E14’tür. Bu özelliğe sahip bir duy kullanımı için E14 rüstik ampul tercih edilmektedir. Bu tarz ampuller ince duy rüstik ampul olarak da bilinmektedir. Bunların dışında özel olarak ölçülendirilmiş, genel kullanıma yönelik rüstik ampul duyu bulunmamaktadır. Her iki duy çeşidindeki ampullerde en çok tercih edilen Watt değeri ise 4, 6, 8 ve 10 Watt olmaktadır. 4W rüstik ampul daha az enerji tüketerek daha loş bir aydınlık sağlamaktadır. Eğer rüstik ampul 8 Watt tercih edilirse daha yüksek oranda aydınlanma sağlayacaktır. Aynı şekilde rüstik ampul 10 Watt olduğu takdirde aydınlanma miktarı, lümen değerine de bağlı olarak artış gösterecektir. Genel olarak Watt değeri yükseldikçe aydınlanma miktarı artsa da aynı Watt değerine sahip iki farklı marka ampul arasından lümen değeri daha yüksek olan daha fazla aydınlatma sağlamaktadır. Klasik akkor ampullerin yanı sıra nadiren de olsa akkor rüstik ampuller de bulunmaktadır. Ancak LED rüstik ampul yaygın olarak satışı yapılmakta olan ampul türüdür. Bu tarz ampuller için dekoratif rüstik ampul tabiri de kullanılmaktadır.

Rüstik Flamanlı Ampul Nerelerde Kullanılır?

Rüstik Flamanlı Ampul Nerelerde Kullanılır?

Kullanılacak mekanlara ve zevklere göre en doğru satın alma kararını verebilmek için rüstik flamanlı ampul seçimi sırasında dikkatli olunmalıdır. Fiyatlar markalara göre değişiklik gösterse de rüstik ampul fiyatları konusunda belirleyici olan ürün özellikleridir. Rüstik flamanlı ampul alırken en doğru seçimi yapabilmek için öncelikle kullanılacak avizenin ya da duyun türünden emin olunmalıdır. Sonrasında flamanlı rüstik ampul kullanılacak alanın ne renkte aydınlanması gerektiğine karar verilmelidir. Bu konuda seçenekler genellikle gün ışığı, sıcak sarı ve beyazdır. Bu seçeneklere alternatif olarak ara tonlara sahip ışık renkleri de bulunabilmektedir. Eğer avize ya da duyun daha fazla göze hitap etmesi istenirse rüstik flamanlı ampul camının daha turuncu tonlara sahip olduğu gold ürünler tercih edilebilir. En yaygın kullanılan cam rengi türü ise şeffaftır. Rüstik flamanlı ampul tarafından sağlanacak aydınlanmanın miktarı lümen derecesiyle belirtilmektedir. Loş ve rahatlatıcı bir aydınlanma yerine daha yüksek dereceli bir aydınlanma isteniyorsa lümen değerleri dikkatle kontrol edilmelidir. Watt ile sıkça karıştırılan lümen değeri, ışığın parlaklığını ifade etmek için kullanılmaktadır. Watt ise ampulün harcadığı enerji miktarını ifade eder. Rüstik flamanlı ampul seçimi sırasında aydınlanmanın derecesi önemli değilse, daha düşük enerji tüketimi yakalanabilmesi için Watt değeri olabildiğince düşük modellere yönelinebilir. İlave olarak lümen değeri de olabildiğince yüksek olmalıdır. Aydınlatma profesyonelleri tarafından önerilen ideal lümen değeri, m² x100 olarak hesaplanır. Daha açık bir ifadeyle, 8 metrekarelik bir odanın ihtiyacı 800 lümen olarak hesaplanmaktadır. Bu durumda iki adet 400 lümen değerinde rüstik flamanlı ampul ideal aydınlatmayı sağlayabilmektedir. Daha fazla aydınlık için üç adet rüstik flamanlı ampul birden kullanılabilir. Daha loş bir ortam için ise tek ampul tercih edilebilir. Rüstik flamanlı ampul ambalajlarında Kelvin'le ifade edilen renk derecesi de bulunmaktadır. Kelvin değeri düştükçe ışık rengi sarıya yaklaşır. Kelvin değeri yükseldikçe beyaza ulaşılmaktadır. Aydınlatma yüksekliğinin ayarlanabilir olması da mümkündür. İsteğe bağlı olarak kimi zaman loş, kimi zaman aydınlık bir ortam sağlamak için dimmerli rüstik ampul modelleri tercih edilebilir. Bu ürünlerin kullanılabilmesi için dimmerli anahtar bulunması gerekmektedir. Normal anahtarlar yerine tercih edilebilecek dimmerli anahtar sayesinde loş ya da daha aydınlık bir ortama kolayca geçiş yapılabilmektedir. Hepsi birbirinden estetik yüzlerce flamanlı rüstik ampul çeşidi arasından istediğinizi seçerek, hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.