TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Abajur Şapkası

için 405 sonuç bulundu.

Abajur Şapkası

Abajur, ev dekorasyonlarına şık dokunuşlar yapılmasını veya loş bir ışık altında göz yormadan kitap okunmasını sağlamak için yüzyıllardır sizinle. Bir abajur, abajur ayağı dışında abajur şapkası olmadan düşünülemez. Evinize ve zevkinize en uygun abajur şapkasını seçmek elinizde.

Abajur Şapkası Nedir?

Abajur Şapkası Nedir?

Abajur şapkası veya abajur başlığı aslında abajurun asıl çıkış noktasıdır. Abajur şapkasının temel amacı ışığı belli bir noktaya yöneltmek veya ışığın şiddetini yumuşatarak onu yaymaktır. Abajur ayağındaki abajur teline (iskeletine) yerleştirilir. Fransızca abat-jour sözcüğünden gelir, ışık kısan veya lamba siperi anlamına gelir. Türkçesi de bundan yola çıkarak ışıkkesendir. Lambalara abajur, yani abajur şapkası takılması 17. yüzyılda Avrupa’da başlamıştır. O yüzden bugüne malzeme ve model açısından çeşitliliği artarak gelmiş ve modasını hiç yitirmemiştir. Abajur şapkaları yarı ışık geçirmez kalın kağıt veya metal gibi malzemelerden veya cam, ahşap, porselen, hasır ve kumaş gibi geçirgen malzemelerden yapılabilir. Genelde yuvarlak hatlı olan abajur şapkalarını günümüzde farklı geometrik şekillerde bulmak mümkün.

Abajur Şapkası Nasıl Temizlenir?

Abajur Şapkası Nasıl Temizlenir?

Abajurlar doğrudan havayla temas eden aydınlatma ve dekorasyon ürünleridir. O yüzden siz lekelere karşı korusanız bile zamanla toz tutması kaçınılmazdır. Temizlik alışkanlıklarınıza bağlı olarak belli aralıklarla abajurlarınızı temizlemeniz gerekir. Abajur temizliği ve özel olarak abajur şapkası temizliği onun hangi malzemeden yapıldığıyla yakından ilgili. Kuru temizlikte, kumaş veya plastik abajur başlıkları için yumuşak kılları olan bir kumaş fırçası veya toz fırçası kullanabilirsiniz. Abajurunuzun plileri veya püskülleri varsa bunların arasına giren tozları çıkarmak için saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Islak temizlikte şapkayı mutlaka ayaktan çıkarın, yumuşak bir bezi fazla kimyasal olmayan bir deterjan ve su karışımıyla nemlendirip şapkayı silin ama fazla bastırmayın.

Abajur Şapkası Seçerken Dikkat Edilecekler

Abajur Şapkası Seçerken Dikkat Edilecekler

Abajur şapkası seçerken hem abajur ayağına hem de ev dekorasyonuna uyumuna dikkat etmelisiniz. Abajur şapkasının abajur ayağına uyumunda birincisi, abajur başlığının çapı, abajur ayağının çapından 5 cm’den daha geniş olmamalı. İkincisi, ikisinin arasında renk, desen ve doku uyumu olmalı. Sade bir abajur şapkası seçecekseniz abajur ayağını daha renkli veya desenli tercih edebilirsiniz. Ama abajur şapkanız renkliyse ve dikkat çekici bir tasarıma sahipse abajur ayağını mümkün olduğunca sade seçmelisiniz. Abajur şapkasının genel dekorasyona uyumu da önemli. Modern tasarımlı bir evde modern, klasik tasarımlı bir evde klasik abajur başlığı kullanmalısınız. Abajur şapkası fiyatları malzeme, tasarım ve kalite gibi unsurlardan etkilenir ama genel olarak makul seviyelerdedir. Modelight, Superlight, 1001Hediye ve diğer markalara ait ürünlerden istediğiniz ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Tüm aydınlatma çözümleri için ise Aydınlatma kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2e Ahşap (1)
(191)
(38)
Egelight (2)
Esdekor (1)
EVMODU (6)
Ikea (28)
qdec (113)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Kumaş (80)
Metal (15)
Plastik (12)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(38)
ve üzeri (50)
ve üzeri (53)
ve üzeri (53)
ve üzeri (55)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL