Abajur

için 4,816 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Abajur

Ev dekorasyonunda aydınlatma eşyalarını alırken belirleyici unsurlar bulunuyor. Belirleyici unsurlardan biri aydınlatma eşyasının nerede kullanılacağı oluyor. Özellikle yatak odalarında kullanılan abajur çeşitlerinin pek çok modeli bulunuyor. Aynı zamanda bu aydınlatma eşyasının hangi malzemeden elde edildiği de kategorize edilmesindeki etkenlerden biri oluyor. Modern abajur modelleri olabildiği gibi oldukça klasik tarzda modeller de olabiliyor. Abarjurların bulundurduğu özelliklere göre farklı şekillerde kullanılmaları da mümkün oluyor. Dekorasyona uygun, kullanışlı ve bütün kullanım amaçlarını karşılayabilecek kaliteli modeller edinildiğinde uzun ömürlü konforlu kullanım da beraberinde gelmiş oluyor. Kategorideki üst düzey çeşitlilik bütün dekorasyonlara uygun modellerin bulunabilmesine olanak sağlıyor.

Abajur Alırken Belli Başlı Faktörlere Dikkat Etmek Gerekiyor

Abajur Alırken Belli Başlı Faktörlere Dikkat Etmek Gerekiyor

Öncelikle abajurların metal kısımlarının paslanmaz olması uzun ömürlü kullanım için gerekli oluyor. Abajurda lambanın etrafında bulunan kısımlar bez veya pvc malzemelerinden üretiliyor. Ancak bunun haricinde hasırdan abajur modelleri de kullanıcıyla buluşuyor. Temizlenebilirlik açısından pvc modellerin daha avantajlı olduğu biliniyor. Kumaş abarjurlar doğal bir görünümü beraberinde getirebiliyor. Temizlik konusunda pvc modellerden daha az avantajlı olsalar da sprey ve ıslak bez yardımıyla temizlenmeleri sağlanabiliyor. Yatak odası abajur modelleri alınırken dekorasyonla olduğu kadar komodinle uyum da önemli oluyor. Komodine göre çok büyük olan bir abajurun şık durma olasılığı azalıyor. Göz yoran bir görüntü oluşmuş oluyor. Bu yüzden komodinle olabildiğince boyut uyumu olan modellerin tercih edilmesine dikkat etmek gerekiyor. Abajurun kullanılacağı oda yayacağı ışık miktarına dikkat etmek açısından da önemli oluyor. Renk değiştiren abajurlar hem kitap okurken hem de dinlenirken istenilen ışığın yansımasına yardımcı oluyor. Loş ışıkta kitap okumak göz yorabileceğinden hem loş hem de beyaz ışık özelliği olan abajurların edinilmesi çok yönlü kullanımı beraberinde getiriyor. Kablo kalabalığı istenmediği takdirde kablosuz abajur çeşitleri yönünde seçim yapmak gerekiyor. Şayet kablolu bir model tercih edildiyse kablonun rahatlıkla erişilebilecek kadar uzun olmasına ve yerleştirildiği yerin de buna göre ayarlanmasına özen göstermek avantajlı sonuçlar doğuruyor. Abajur şapkası ışık yansıtma açısından en önemli etken oluyor. Fazla ışık saçılmasını isteyenlerin ince, açık renkli modellerden yana tercihlerini yapmaları gerekiyor. Pvc ince bir malzeme olmakla beraber abajurlarda kullanılan kumaşların da ince kumaşlardan tercih edilmesi mümkün oluyor. Abajurların dinlendirici ışık saçması yaygın olarak istenilen bir özellik oluyor. Mavi, yeşil, kırmızı ışık yansıtabilen çok seçenekte abajur modelleri olabildiği gibi en dinlendirici ışığın sarı loş ışık olduğu bilinerek alışveriş yapılması gerekiyor. Loş ışıkta konsantrasyon gerektiren faaliyetler yapılması uzun zamanda gözü yorabileceğinden, geceleri kitap okumayı alışkanlık edinmiş, yatak odasında ofis işlerini bitirmeyi amaçlayan kullanıcıların aşırı derecede loş olmayan veya renk değiştiren modellerden yana tercihlerini yapmaları uygun oluyor. Doğru abajur seçimi keyifli dinlenti saatlerini beraberinde getiriyor. Kaliteli ve kolay temizlenebilir olmaları ise uzun vadede vakitten tasarruf sağlanmasına imkan tanıyor.

Abajur  Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Abajur Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kategoride oldukça ince işlemeli klasik modeller, son derece sade minimalist modeller, modern modeller sergileniyor. Ayaklı abajur modelleri olduğu gibi tabanla bitişik modeller de olabiliyor. Ayaklı modellerin daha sonraları farklı bir şekilde kullanılmaları da mümkün oluyor. Örneğin evde artık kullanılmayan bir biblo ile birleştirilen eski abajurun şapkası çok şık bir dekorasyon örneği olabiliyor. Modern abajur modelleri daha çok sade görünümlü olmakla beraber çapraz tellerle tasarlanan modeller yaygın bir şekilde kategoriyi dolduruyor. Kalın işlemeli demirlerle ağaç, melek kanadı gibi simgelerle şekillendirilmiş modellere eskitme boya uygulaması yapılıyor ve rustik dekorasyonlar için eşsiz bir parça kullanıcıyla buluşturulmuş oluyor. Mini abajur modelleri daha çok pvc malzemeden ve dijital baskılı olarak üretiliyor. Bu tasarımlar odalara farklı bir renk getirmek için oldukça uygun oluyor. Özellikle genç odalarının dinamik dekorasyon stillerine olan uyumları daha çok genç odalarında tercih edilmelerini sağlıyor. Mini abajurların çocuk be bebek odalarında da fazlasıyla tercih edildiği oluyor. Salon abajur modelleri için daha çok biblolu tasarımlar kullanılıyor. Salon şıklığını kaldırabilmesi açısından biblolu tasarımlar oldukça uygun oluyor. Sade bir dekorasyona sahip odalarda lambaderin göz yoracağı düşünüldüğü takdirde yine abajurlara başvuruluyor. Televizyon izlerken veya herhangi bir ekrandan film izlerken etrafın tamamen karanlık olması ya da tamamen aydınlık olması istenmediğinde, abajurun hafif ışığından faydalanmak avantajlı olabiliyor. Abajurların başlıkları kare, dikdörtgen veya küre şeklinde olabildiği gibi silindir şeklinde de olabiliyor. Küre modeller daha çok ayaksız tasarımlarda tercih ediliyor. Tıpkı bir ay görünümü verilen küre, kendisini tabandan biraz yükseltecek ahşabın üzerine yerleştiriliyor ve zifiri karanlıkta güzel bir görsel şölen elde ediliyor. Çocuk odaları için tercih edilen abarjurlar genelde çok renkli seçimler oluyor. Normal boyutlara göre daha küçük olan bu abajurların malzemesi çoğunlukla pvc malzeme oluyor. Pvclere baskı eklemek kolay olduğu için bu yaygınlık oluşuyor. Abajur modelleri ve fiyatları malzemesine ve tasarımlarına göre değişkenlik gösteriyor. Sürekli kullanılan bir eşya olduğundan kaliteli seçimler yapılması uzun ömürlü kullanım için oldukça önemli oluyor.

Abajurlar Çok Yönlü Kullanılabiliyor

Abajurlar Çok Yönlü Kullanılabiliyor

Evde bulunan kullanılmayan eşyalardan abajur modelleri elde edilebildiği gibi abajurun kendisi farklı alanlarda da kullanılabiliyor. Kaliteli ve dayanıklı bir abajur başlığı ilerleyen zamanlarda değişiklik olması için avize olarak kullanılabiliyor. Duvarlara monte edilen dekorasyon aksesuarları da fazlasıyla şık durabiliyor. Artık kullanılmayan bir abajurun gerekli malzemeler bulunduğu takdirde duvara monte bir aydınlatma olarak kullanılmaması için hiçbir sebep bulunmuyor. Hatta perspektifi biraz daha genişletmek gerekirse abajurların şapkaları bahçe süsü niyetine veya ev içerisinde farklı bir saksı modeli olarak tercih edilebiliyor, bunları gerçekleştirmek için gerekli malzemeler ve kendin yap fikirleri gerekiyor. Aydınlatma abajur tercihiyle gerçekleştiriliyorsa, sade bir abajurun özgün bir hale gelmesi için de bireysel tasarımları modele yansıtmak oldukça kolay oluyor. Örneğin sade bir abajur modelinin şapkasına, evde artık kullanılmayan kumaşlarle birleştirilerek dış bölüme yapıştırıldığında özellikle bohem dekorasyon stilleri için son derece uygun bir görünüm elde edilebiliyor. Abajurların kullanım kolaylığı yeterli fonksiyonel özellik bulunmasa bile kolayca o özelliğin edinilmesine de olanak sağlıyor. Örneğin renk değiştirmeyen bir abajurun lambası kolaylıkla loş ışıktan beyaz ışığa değiştirilebiliyor. Böylece gerek kitap okurken gerekse dinlenirken uygun ışık kullanım kolaylığı sayesinde elde edilmiş oluyor. Bütün bu durumlardan faydalanmak için abajur satın al işlemini gerçekleştirmek yetmiyor. Alırken oda dekorasyonuna ve çok yönlü kullanıma dikkat edilmesi söz konusu durumların gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Kumandalı modellerin kullanımı daha kullanışlı oluyor. Herhangi bir efor sarf etmeden kolayca kapatıp açılmaları sağlanıyor. Abajurlar dekorasyonların tamamlayıcı unsurlarından biri olarak kategorilerde sergilenmeye devam ediyor. Abajurların yanı sıra evinizde kullanacağınız diğer dekoratif aydınlatma ürünlerini de incelemek isterseniz Aydınlatma kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Materyal

Metal (543)
Kumaş (488)
Plastik (50)
Cam (42)
Krom (29)
Aliminyum (18)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

1001Hediye (31)
100X30 (6)
1A sanat (12)
20X30 (53)
2e Ahşap (3)
3M (9)
6Renk (1)
aadekor (1)
ADAY (1)
ALKAN (1)
Alles (1)
Apliqa (75)
Asz (1)
Biev (9)
BOUFFEE (3)
Brilliant (1)
Buffer (8)
Cemile (28)
D-Light (11)
Dag2 (4)
Decenze (2)
Decoor (1)
Decostil (2)
DİA'S (1)
(2416)
(554)
Doğa (2)
Egelight (10)
Eglo (49)
Enza (2)
EVMODU (90)
GLOBO (1)
Gürbüz (1)
HEM (1)
Homeglass (1)
HOROZ (7)
Ikea (20)
İTHAL (2)
Karcher (2)
Lagom (22)
Lambadar (6)
Lambajur (1)
Lampaluce (1)
Lucky Art (51)
Merve Abajur (160)
Mikasa (5)
modalight (3)
Modelight (25)
Modelsa (9)
Mudulight (152)
Narin (1)
Nİ-SA (6)
Nisa Luce (7)
Osaka (1)
Philips (7)
PipeArt (2)
PORIO (69)
Prestij (1)
qdec (198)
Ratolye (42)
RON (3)
Tasarım (29)
The Mia (15)
Tictac (2)
TİNK (1)
TLT Panel (2)
Trio (2)
U-TEK (17)
UTTERMOST (106)
Vipratik (2)
Vitale (1)
Walldek (1)
Woodine (1)
Yargıcı (1)
Zambaiti (1)
Zide Dekor (52)
Zucace (1)
Zücev (1)
ÖRGÜN (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(211)
ve üzeri (287)
ve üzeri (316)
ve üzeri (325)
ve üzeri (342)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL