Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Avize & Sarkıt

için 28,322 sonuç bulundu.
Başlık Sayısı seçiniz
 • 44,99 TL 39,99 TL
  % 11
  (173)

  ElektroMarkt
  %100
 • 245,85 TL 122,93 TL

  Sepette Ek İndirim

  98,34 TL

  % 50
  (68)

  VipAvize
  %96
 • 109,90 TL 79,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  63,92 TL

  % 27
  (23)

  AYDINHOMELİGHT
  %100
 • 250,00 TL 189,00 TL
  % 24
  (8)

  Zümra.ahşap
  %100
 • 144,90 TL 59,90 TL
  % 59
  (937)

  studyoarzum
  %100
 • 310,00 TL
  (11)

  RSCOLLECTİONS
  %100
 • 106,40 TL 79,80 TL
  % 25
  (140)

  Lambadar
  %100
 • 859,00 TL 659,00 TL
  % 23
  (22)

  SimaAvize
  %98
 • 299,00 TL 179,00 TL
  % 40
  (40)

  SimaAvize
  %98
 • 254,88 TL 165,20 TL
  % 35
  (56)

  gunelektrik
  %97
 • 476,85 TL 238,43 TL

  Sepette Ek İndirim

  190,74 TL

  % 50
  (92)

  VipAvize
  %96
 • 179,90 TL 107,94 TL
  % 40
  (6)

  bidolushop
  %100
 • 319,00 TL
  (3)

  ÖZPIRILAVİZE
  %100
 • 1.199,00 TL 1.069,00 TL
  % 11
  (5)

  SimaAvize
  %98

Avize & Sarkıt

Günümüz teknolojisinin ve ev modasının güncelliğini korumasıyla birlikte aydınlatma araçları ihtiyaç sınırlandırmasını aşarak, bulunulan ortamın dekorasyonunu ve havasını değiştiren objeler haline geliyorlar. Genellikle ev dekorasyonun bir parçası olan avize lamba modelleri evlerin tamamlanmasını sağlamak amacıyla kullanılıyor. Doğru bir avize seçimi ile birlikte evin diğer eşyaları ile uyum yakalanıyor ve dekorasyon bütünlüğü oluşturuluyor. Bu sayede evlerdeki mobilyaları göz önünde bulundurarak seçilen avizelere öncelik vermek, bu ürünlerden alınan verimi artırmakla beraber birçok avantaj da sağlıyor. Şamdan modelleri başta olmak üzere tavandan asılan, tek veya birden fazla ampulden oluşan modelli avizeler tüketicilerin karşısına çıkıyor. Ürünleri tercih etme aşamasında, kullanım alanına da dikkat ederek bir karar vermek de aynı şekilde faydalı oluyor. Bunların yanı sıra avizelerin kullanılacağı odanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Küçük bir odaya, aynı oranda ve yeterli bir boyutta aydınlatma aracı kullanmak, mobilyalarla bütünlük kurulmasına ve odanın ferah görünmesine katkı sağlıyor. Aynı şekilde büyük bir odaya küçük bir avize seçimi yapmak, mevcut alanın yeteri kadar aydınlanmamasına yol açıyor. Bu nedenler yine ölçülü bir modelde karar kılmak gerekiyor. Evlerin giriş noktası olarak bilinen koridorların aydınlatma olarak ön planda tutulması ve doğru bir avize seçimi yapmak da bu bölgeyi baştan yaratmaya olanak sağlıyor. Bu alanlarda avize tekli modeller tercih edilebiliyor. Dar ve uzun olan koridorlar, tekli modellerle daha geniş ve ferah bir hava kazanıyor. Ayrıca, günümüzde koyu renk avizeler de ilgi gören modeller listesinde yer alıyor. Işık açısından daha loş ve fazla aydınlık olmayan bir ortam yaratmak isteniyorsa avize siyah renkli olan modeller tercih edilerek istenen verime ulaşılabiliyor. Bu ürünlerin avizedeki kol sayısını artırarak da odanın geneline ışık yayması sağlanabiliyor. İsteğe bağlı bir şekilde tercih edilen ve ağırlıklı olarak evlerde kullanılan ürünler, farklı ve yenilikçi modelleriyle hayatın her alanında ve noktasında yer ediniyor.

Evlerin Her Alanında Kullanılan Avizeler

Evlerin Her Alanında Kullanılan Avizeler

Oturma odaları, arkadaşlarla, tek başına veya aileyle beraber zaman geçirilen ve bir takım keyifli sohbetlerin gerçekleştiği bir alan olarak kullanılıyor. Zamanın büyük çoğunun geçtiği alana uygun bir avize ile enerji tasarrufu sağlanması da mümkün oluyor. Ayrıca avize modelleri salon bölümüne uygun olacak sarı renkli ışık ile de kullanışlı ve etkili bir performans sergiliyor. Aydınlatma açısından beyaz ışık yeterli olsa da uzun süreli kullanımlarda göz yorulması yaşanmaması adına sarı ışıklar ideal oluyor ve rahatlatıcı bir etkide bulunuyor. Salonlarda genelde büyük alternatifler yerine küçük, sade ve gözü yormayan modeller tercih ediliyor. Avize şapkalı modelleri de bu alanda sıkça kullanılan çeşitlerden biri olarak biliniyor. Özellikle bu alanda kullanılan taşlı veya aksesuarlı modeller de tercih edilirliklerini devam ettiriyorlar. Herhangi bir model avize ve fiyatları zevke bütçeye göre farklılık göstererek, herkesin ulaşabileceği bir aralıkta bulunuyor. Evlerin bir diğer önemli noktalarından biri olan yatak odaları için seçim yaparken de oda büyüklüğü, yatak ve pencerelerin konumuna dikkat etmek gerekiyor. Yeteri kadar ışık almayan bir oda ise aydınlatmayı da buna göre yapmak gerekiyor. Makyaj masası gibi detaylar oda içerisinde yer alıyorsa, tek başına avize yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle masaların üst kısmına konulabilen avize LED modelleri yeterli düzeyde bir ışık yayabiliyor. Yatak odalarında tercih edilen bir diğer model de sarkıt seçenekler oluyor. Bunların birden fazla kola sahip olması ışığı eşit bir şekilde tüm alana dağıtmasına yardımcı oluyor. Görsel olarak estetik bir duruş sergileyen ürünlerin yanı sıra sade, düz ve taşsız olan spor avize modelleri de tercih edilebiliyor. Bu ürünlerin kolay temizlenebilir olması da birçok kişi tarafından beğeni kazanıyor. Evlerin her alanına uygun bir model, ürün çeşitliliği arasında bulunuyor. Kişiler de bu çeşitlilik arasında ev dekorasyonuna göre bir seçim yapıyorlar. Siz de LUCEA avize ürün sayfamızdan estetik açıdan beğendiğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.

Mutfaklara ve Salonlara Uygun Avize Modelleri

Mutfaklara ve Salonlara Uygun Avize Modelleri

Hane üyelerinin gün içerisinde çok fazla zamanını geçirdiği bir diğer yer de mutfaklar oluyor. Buralarda doğru şekilde konumlanan avize mutfak modelleri, geçirilen vakti daha keyifli bir hale getiriyor. Mutfaklar için kullanılacak avizelerin görüntüsüne ek olarak, aydınlatma ihtiyacını da aynı oranda karşılaması gerekiyor. Gün içerisinde beyaz ışık, etrafı görmek açısından kolaylık sağlayan bir seçenek olsa da geceleri sarı ışık kullanımı daha ideal oluyor. Bu doğrultuda gece ve gündüz için kullanım açısından etkili olan avizeleri kullanmak doğru bir hamle oluyor. Böylece göz rahatsızlığı ve yorgunluğu yaşama gibi durumlar da minimum düzeye inmiş oluyor. Avize aydınlatma ürünleri kullanılacakları odaya ve kişisel zevklere göre değişiklik gösteriyor. Evin hol bölümü için sade tasarımlı olan modeller tercih edilirken yatak odaları için daha dinlendirici ve sakin ışık yayan modeller tercih ediliyor. Bunlar gibi pek çok özelliğe sahip olan avizeler, odaları aydınlatma ihtiyacını karşılamakla birlikte şık ve hoş bir obje olarak kullanılıyor. Evin misafir ağırlanan bölümü olan ve dekorasyon açısından dikkat edilen noktası salonlar için seçim yapmak kullanıcılar açısından titizlik ile yapılıyor. Salonlar, yapılan doğru bir tercih ile dekorasyon olarak etkili bir hale dönüştürülebiliyor. Bu alanın büyüklüğüne göre seçilen avize modern bir görüntü elde etmenin yanı sıra odanın yer noktasına yeterli aydınlatmayı sağlıyor. Küçük bir oda ise minimal, büyük bir oda ise ortalama boyutlarda veya birden fazla kolu olan modeller kullanılabiliyor. Eğer koyu renkli bir seçimde bulunulacak ise yayılan ışık miktarına dikkat etmek gerekiyor. Salonlarda loş bir ışık tercihinde bulunmak ideal bir durum olmanın yanı sıra her köşeye eşit miktarda ışığın yayılma durumunda bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bunun için de 4 veya 5 kollu avize modelleri kullanılarak salonun her yerine eşit oranda loş ışık yayılabiliyor.

Dekorasyonun Tamamlayıcı Avize Çeşitleri

Dekorasyonun Tamamlayıcı Avize Çeşitleri

Avize seçimlerinde önemli olan bir diğer detay da ürünün mobilyalar ile uyumlu olması gösterilebiliyor. Modaya uygun mobilyaları tamamlayıcı nitelikteki modern modeller doğru bir seçim oluyor. Daha klasik tarzda bir model tercih etmek isteyenler için ise avize beyaz renkli olanları tercih etmek ideal ve faydalı bir seçenek oluyor. Işıltılı elmas parıltısına sahip olan kristal taşlı modeller de her dönem tercih ediliyor ve güncelliğini koruyor. Taşların asfor özelliğini sahip olması, renk kırılmalarının ve sararmalarının önüne geçerek uzun süreli bir kullanım elde edilmesini sağlıyor. Evin her alanında olduğu gibi çocuk odasında kullanılan avizelerin de göze direkt olarak vurmayan, odanın her noktasına ışığı dağıtan ve yumuşak tonlarda olmasına dikkat etmek faydalı olabiliyor. Işıkları güçlü bir şekilde tüm alana yayan ve kullanışlı bir seçenek olarak bilinen 8’li avize modeller, yaşam alanlarında dekorasyon zevkini de yansıtan parçalardan biri oluyor. Bu nedenle seçim aşamasına hassas davranılması gereken bu ürünler, odanın diğer eşyaları ile uyumlu olmakla birlikte, farklı kalite, tasarım ve fiyata sahip ürünler içerisinde ön plana çıkıyor. Modası geçmeyen modellerden biri olan taşlı avizeler de sıkça tercih edilen modellerden biri oluyor. İşçilik gerektiren tasarımı ile dikkat çeken ürünler, özellikle avangart mobilyalar ile oldukça uyum içerisinde kullanılabiliyor. Gold, gümüş ya da beyaz olarak seçilebilen taşlar, mobilyalara direkt olarak uyacak şekilde ayarlanabiliyor. Dekoratif aksesuarlardan biri olan avizeler, odaların tamamlayıcı parçası olmakla birlikte bütünlüğü oluşturan önemli detaylardan biri oluyor. Kristal taşlara sahip ürünlerin ışığı kırması ve renkli bir şekilde yansıtması, kullanıldığı ortama dinamik bir hava katıyor. Aynı şekilde 8 kollu avize modelleri de büyük olan oturma odalarında veya salonlarda kullanılarak, etkili ve dekoratif bir duruş yakalanabiliyor. Bu ürünler kullanıldıkları odanın her noktasına ışığı dağıtması kullanım açısından verimlilik sağlıyor. Hemen şimdi İstanbul Avize avize ürün sayfamızı inceleyerek mutfak ve salonunuza uygun olan avize modelini belirleyebilir, diğer markaların tasarımlarıyla karşılaştırarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Dekorasyonda Ahşap ve Retro Avize Modellerinin Yeri

Dekorasyonda Ahşap ve Retro Avize Modellerinin Yeri

Ev, iş yeri ve sosyal alanlarda görsel açıdan zengin duran ve dekoratif amaçlı kullanılan aydınlatma ürünleri, kullanıldıkları mekânın atmosferi ile uyumlu olacak şekilde tercih edilmeye özen gösteriliyor. Kullanılacak alanın büyüklüğü, mobilyaların tipi, iç mekân rengi ve dokusuna uyumlu tarzda bir ürün seçimi yapmak, mevcut alanın hem gündüz hem de geceleri ferah ve şık olmasını sağlıyor. Evlerin antrelerinde, salon veya oturma odalarında, mutfaklarda, çocuk ve yatak odası gibi bölümlerde kullanılmak üzere tasarlanan ürünler bulunuyor. Her türlü alanda kullanılabilen avizeler, birçok modeli ve tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu ürünlerden popüler olanlar ise son dönemde ahşap ve retro tasarımlı avizeler oluyor. Bulundukları ortama sıcaklık ve nostaljik bir hava katan ahşap materyali, yaşam alanlarının çoğuna hakim oluyor. Bu noktalarda kullanılan avize ahşap modelleri, modern tarzda dekore edilmesi ile odalarda sıcak bir atmosfer yaratılmasına katkıda bulunuyor. Ahşap modellerin tasarımında yaygın olarak kullanılan halat detayı, otantik bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor. Avize halatlı olan modeller, birçok mekânın dekorasyonuna yön veren bir detay olarak kullanılmaya devam ediyor. Kullanılan ahşabın kalitesi ve kaç ampullü olduğuna göre ürünlerin fiyat aralıkları da değişkenlik gösterebiliyor. Modern çizgilere sahip olan avize kumandalı modeller, teknoloji detaylarıyla tercih edilirliğini yükseltiyor. Işık ayarı oturarak, kumanda yardımıyla yapılabilen ürünlerin ışık derecesi de ayarlanabiliyor. Bunun yanı sıra metal avizeler de son dönemde popüler olan ürünler arasında bulunuyor. Doğal ahşap mobilyalar ile bütünleştirilen siyah renkli veya pembe avize çeşitleri dekorasyonlara şık ve yumuşak bir dokunuşta bulunuyor. Rustik ampuller ile beraber kullanıldığı zaman ortamın ışığını yumuşatan ve yaşam alanında sıcak bir atmosfer oluşturulmasını sağlayan avize dekorasyon açısından etkili bir görünüm elde edilmesi açısından köşeli ve yuvarlak formlarda da üretiliyorlar. Tercihini bu modellerden yana yapacak olanlar, minimal bir dekorasyona kavuşurken, yuvarlak tasarımlı avize retro bir görünüme yaklaştırıyor.

Avize Modellerinin Kullanıldığı Alandaki Etkileri

Avize Modellerinin Kullanıldığı Alandaki Etkileri

Evlerin giriş bölümü olan antreler ve koridorlarda kullanılan avizeler, ince detaylı modelleri ile tabloları veya çerçeveleri öne çıkarmak açısından şık bir yöntem oluyor. Avize takımı içerisinde yer alan ürünlerden biri olan ve sade tasarımıyla dikkat çeken spot lamba seçenekleri de salon, koridor veya oturma odası gibi alanlarda zarif dokunuşlu bir aydınlatma gerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak oturma odası, yatak odası ve salonlarda tercih edilen klasik, modern veya post modern tasarımlı pervane avize modelleri, ışıkları direkt olarak temas ettirmeden alana yayma özelliğine sahip oluyorlar. Böylece kitap okuma, film izleme veya bunun gibi faaliyetlerde konforlu ve rahatsız etmeyen bir kullanım desteğinde bulunuyor. Aynı zamanda evin bu alanlarında ışık şiddetinin ayarlanabildiği çeşitlerden birini kullanmak, odalardaki faaliyetin türüne göre ihtiyaç duyulan ayarlamaları yapma fırsatı tanıyor. Teknoloji ve tasarım fikirlerinin doğru orantılı bir şekilde ilerlemesi ile üretilen 4’lü avize modelleri veya diğer alternatif modeller, dekorasyonlarda farklı bir yaratım ortaya çıkarmayı kolaylaştırıyor. Modern ve klasik tarzları bir arada tutan post modern tarzı dekorasyonlarda aydınlatma gövdesi olarak krom, ahşap ya da pirinç gibi farklı malzemelerden üretilen ürünler tercih ediliyor. Yemek masalarının bulunduğu ve geniş odalarda her köşeye ışığın eşit dağılması üzere kullanılan avize 3’lü modelleri alandaki diğer mobilya ürünleriyle de uyum yakalıyor. Bunun yanı sıra masa üzeri oldukları için küçük, orta tavan bölümü için de büyük boyutlu olmalarına dikkat etmek yerine güçlü aydınlatma sağlayan ve eşit dağılım gösteren avizelerle konfor artırılabiliyor. İhtiyaç duyulan veya zevke, dekorasyona göre seçilecek avize uygun fiyat aralıklarıyla kullanıcıların karşına çıkıyor.

Evlerde Sarkıt Lamba Kullanımı

Evlerde Sarkıt Lamba Kullanımı

Evler insanların en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. ‘’Evim gibisi yok’’ derken evlerin ne kadar huzurlu ve güvenli tasvir edildiğini herkes bilir. Yaşamınızın çoğunu geçirdiğiniz evlerinizin vazgeçilmez eşyalarından biri de aydınlatma sistemleridir. Aydınlatma evdeki demirbaş ögelerden olmasıyla beraber günümüzde eskisine nazaran önem kazanmıştır. Uzmanların yaptığı araştırmalarla beraber insanların ruhsal ve fizyolojik sağlığı üzerinde aydınlatmanın önemi gösterilmiş ve doğru aydınlatma sistemlerinin kullanılması gerektiği önerilmiştir. Aydınlatma özelliğiyle kalmayıp evlere farklı bir hava ve şıklık katabilen sarkıt lambalar kullanıcıların aydınlatma sistemleri içerisinde evde kullanım için tercih ettiği ürünlerin başını çekmektedir. Ev dekorasyonunda aydınlatma kısmına geçildiğinde ilk kısımda yararlanılması gereken ışık gün ışığıdır. Bunun mümkün olmadığı alanlarda doğru aydınlatma seçimleri yapılarak bu problem ortadan kaldırılabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kullanılan aydınlatma sistemlerinden biri olan sarkıt lambaları ev dekorasyonuna uygun seçim yaparak evinizin albenisini arttırmanız mümkün. Salonda kullandığınız koltuk takımı, perde veya duvar rengine uygun olarak tercih edeceğiniz sarkıt aydınlatmalar hem evinizi aydınlatarak güvenli ve ferah bir ortam yaratırken evinizin şıklık bütünlüğünü tamamlayacak ve estetik açıdan siz kullanıcıları kesinlikle tatmin edecektir. Evinizin şıklığına şıklık katacak ve evinizin ambiyansını tamamlayacak olan sarkıt lambaların dış görünümü kadar içerisinde kullanacağınız aydınlatma ampulü ve rengi de çok önem arz etmektedir. Yanlış ampul tercih edildiğinde yanlış ışık sebebiyle kurmayı hedeflediğiniz bütün dekorasyon ve şıklık bütünlüğünü bozmuş olursunuz. Ayrıca yeni nesil sarı ampullerle evinizin dekorasyonunu doğru uyumu sağladığınızda çok hoş bir ambiyans yakalayabilmeniz de mümkün. Evinizin çeşitli odalarında kullanmak isteyebileceğiniz bu aydınlatma sistemleri evinizin her köşesine şıklık tohumları ekebilir. Philips sarkıt aydınlatma modellerini tercih ederek mutfağınızı aydınlatırken aynı zamanda güzel yemekleri pişirebileceğiniz sağlıklı aydınlatmaya da sahip olabilirsiniz.

İş Yeri, Kafe & Restoranlarda Sarkıt Aydınlatma Kullanımı

İş Yeri, Kafe & Restoranlarda Sarkıt Aydınlatma Kullanımı

Günümüzde kafe ve restoranlarda dekorasyon ve ambiyans geçmiş zamanlara göre büyük ölçüde önem kazanmıştır. Konsept kafe ve restoranlar müşteriler tarafından oldukça ilgi görmekteyken konsept oluştururken iş yeri sahiplerinin olmazsa olmazlarından biri de aydınlatma olmuştur. Farklı bir konsept oluşturmak isteyen iş yeri sahipleri aydınlatma sistemlerini oluştururken sarkıt lamba modellerini kullanarak oluşturdukları şık dekorasyonu aydınlatma ile bütünleyerek hoş görünümlü kafe ve restoranlar oluşturmayı hedeflerler. Artık çokça karşılaşılan kafe ve restoranlardaki sarkıt aydınlatmalar müşterileri kendisine çekmeyi becerir duruma gelmiş durumda. İnsanların sosyal hayatının değişmesi ile beraber müşteri profilinin de değiştiği gözlemlenmektedir. Yeni müşteri profilinde müşteri sadece kafe ve restoranlarda yeme içme aktiviteleri değil aynı zamanda o anları ölümsüz hale getirebilecek güzel fotoğraflar çekmeyi amaçlamaktadırlar. İş yerini yeni müşteri profiline uygun hale getirmek isteyen iş yeri sahipleri dekoratif ürünler kullanarak müşterilerin albenisini kazanmayı hedeflemektedirler. sarkıt lambader modelleri, iş yeri sahiplerinin hedeflediği şık ve dekoratif fotoğraf arka planlarını oluşturmasına yardımcı olarak aynı zamanda doğru ışık kullanımı ile iş yerinin güvenli ve ferah biçimde aydınlatılmasını sağlamaktadır. Bu sayede sarkıt aydınlatma sistemleri kullanan iş yeri sahipleri yeni nesil müşteri profilinin ihtiyaçlarını kullanarak daha fazla kar edebilir. Özellikle kış bahçesi tadında olan kafe ve restoranların dış mekanlarına, dış mekan sarkıt aydınlatma modelleri kullanılabilir. İş yeri sahipleri tamamlayıcı dekoratif ürünlerle müşterilerine onların talep ettiği şık fotoğraf arka planını sunabilir ve böylece yeni nesil müşteri profiline de ulaşmış olur. Mağaza sahibi olan iş yeri sahipleri de ürünlerini satarken sarkıt aydınlatma modellerini kullanarak iş yerlerine dekoratif bir hava katabilirler. Mağaza içerisindeki hoş ambiyansla beraber (doğru ışık tercihiyle beraber kullanılan sarkıt lambalarla ürünler sağlıklı bir şekilde aydınlatılabilir ve müşterinin satıştaki ürünleri daha sağlıklı görmesi hedeflenebilir. Dekorasyonun iş yerlerindeki önemi de günümüzde azımsanamayacak derecede değer kazanmıştır. Hem çalışanların motivasyonunu yükseltmek hem de misafirlerinizi daha şık bir ortamda karşılamak istediğinizde sarkıt aydınlatmalar tam da ihtiyacınız olan dekoratif ürünlerden biri.

Endüstriyel Sarkıt Aydınlatma Modelleri

Endüstriyel Sarkıt Aydınlatma Modelleri

Günümüzde insanlar dışarıda alışveriş yapmaktan veya bir kafede oturup bir şeyler içmekten keyif duymaktadırlar. Bununla beraber birçok insan da bu müşterileri hedef alarak birçok işletme açmaktadırlar. Müşteri için birden fazla seçenek olduğunda müşterinin oturmak ya da alışveriş etmek isteyeceği işletmeyi tercih ederken görsellik büyük önem arz etmektedir. Bunu bilen işletme sahipleri dekoratif ürünler kullanarak müşterinin görsel olarak beğenisini kazanabileceği güzel atmosferli işletmeler oluşturmayı hedeflemiştir. Bu görseli oluşturan parçalardan en önemlilerinden biri de aydınlatma faktörüdür. Çünkü görebilmeniz için ışık gerekir ve ışık ne kadar doğru kullanılırsa ortamın görsel kalitesi de o boyutta yükselebilir. Aydınlatma hedeflenirken kullanılan ürünlerden en popüler olanlarından biri de sarkıt aydınlatma sistemleridir. Modern sarkıt aydınlatma sistemleri kullanılarak hedeflenen görselliğe hitap eden işletmeler müşterilerin beğenisini kazanmış durumdadır. Sarkıt aydınlatmalar içerisinde metal ya da demir malzemeden imal edilmiş sarkıt aydınlatmalar, tesisat boruları kullanılarak üretilen sarkıt aydınlatmalar ve kafes şeklindeki sarkıt aydınlatmalar endüstriyel sarkıt lambalar olarak adlandırılmaktadır. Bu sıra dışı ama güzel ve şık bulunan Modelight sarkıt aydınlatma sistemleri işletme sahiplerinin yeni gözdesi olmuş durumda. Daha çok genç müşteri kitlesine hitap eden işletmelerde bu tür endüstriyel sarkıt aydınlatma sistemlerini sıkça görmeniz mümkün. Evlerde genç odalarında da kullanımı tercih edilen endüstriyel sarkıt aydınlatma sistemleri müşteriler tarafından fonksiyonel bulunmaktadır. Sadece kafe, restoran ve genç odalarında değil stüdyolarda, kuaför ve tekstil mağazalarında da endüstriyel sarkıt aydınlatma sistemleriyle karşılaşmanız mümkündür. Bu endüstriyel sarkıt aydınlatma sistemlerinden de anlayacağınız gibi sarkıt aydınlatma sistemlerinin birçok çeşidi vardır. Siz kullanıcılar zevk ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hem şık bir dekoratif eşya olarak hem de mekanın aydınlatmasını sağlayacak olan sarkıt aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Size, tarzınıza ve özel zevkinize uygun sarkıt aydınlatma çeşitlerine sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sarkıt Aydınlatma Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sarkıt Aydınlatma Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Gözlerinizin görmesi için gereken ana öge ışıktır. Gün ışığının yetmediği ortamlarda kullandığınız aydınlatma sistemleri ile güvenli yaşayabilir ve görebilirsiniz. Günümüzde aydınlatma sistemleri sadece aydınlatma amaçlı değil aynı zamanda şık bir dekorasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Yaşadığınız ve günümüzün çoğunu geçirdiğiniz mekanlarda geliştirilmiş aydınlatma sistemleri sayesinde dekoratif ve şık görüntüler elde edebilirsiniz. Yanlış aydınlatma tercihleri ise günlük ruh halinize bile etki edebilirken bunun yanında fizyolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirmektedir. Genellikle aydınlatma sistemleri tercih ederken yapılan hataların başında ise mekana uygun olmayan aydınlatma tercihi öne çıkmaktadır. Işıklandırma sisteminin mekan içerisinde konumlanacağı yer iyi belirlenmelidir. Ayrıca aydınlatma sistemlerini mekan içerisinde konumlandırırken ışığın direk olarak göze çarpmamasına dikkat edilmelidir. Işığın direk olarak gözlere çarptığı durumlarda aydınlatma sistemleri kullanıcılarda yorgunluk ve baş ağrılarına sebebiyet verebilir. Antre veya yatak odası gibi alanlarda daha sıcak renkler tercih edilebilmekteyken, çalışma odası mutfak gibi iyi aydınlatılması gereken ortamlarda daha açık renkler tercih edilmeli ve iyi aydınlatılmalıdır. Oturma odasına bir aydınlatma seçimi yaparken sarkıt aydınlatma sistemlerine bağlı sarı ışıklar tercih edilebilir. Bu sayede hem şık bir görünüm elde etmiş hem de yeterli aydınlatmayı sağlamış olacaksınız. Tercih edeceğiniz tavan sarkıt aydınlatma kullanacağınız mekanın tavan yapısıyla uyumlu olmalıdır. Kullanacağınız sarkıt aydınlatmanın ağırlığını göz önünde bulundurarak tavanınızla arasındaki uyumu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Aksi takdirde güvensiz bir montajla beraber kazalara sebebiyet verebilme ihtimalini göz ardı etmiş olursunuz. Tercih edeceğiniz sarkıt aydınlatmanın altından geçilecekse sarkıt aydınlatmanın boyu da hesaba katılmalıdır. Kullanışsız bir aydınlatma sistemi sizleri rahatsız edecektir. Bir masanın üstünü aydınlatmak için kullanacağınız sarkıt aydınlatmanın yüksekliğini masaya yakın olarak tercih etmeniz sizler için bir sorun teşkil etmeyecektir. Kısacası satın alacağınız sarkıt aydınlatmanın kullanım alanıyla uyumunu güzelce tahlil edip istek ve ihtiyaçlarınıza göre tercih yapmak siz kullanıcılar için kesinlikle büyük önem arz etmektedir.

Sarkıt Aydınlatma ve Avize Arasındaki Farklar

Sarkıt Aydınlatma ve Avize Arasındaki Farklar

Ev eşyaları arasında akla ilk gelen ürün aydınlatma sistemleri olmasa da aydınlatma sistemi olmayan bir ev bulmanız mümkün değildir. Aydınlatma ihtiyacını karşılayan bu sistemlerin kullanıldıkları mekanlara bir şıklık ve estetik görünüm kazandırdığı yadsınamaz. Herkesin hemen hemen her yerde karşılaştığı bu aydınlatma sistemlerinin çeşitleri kullanıcıların tercihlerine sunulmuş ve geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Bunlardan sarkıt aydınlatma ve avize kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Kullanıcıların genel olarak merak ettiği konulardan biri de sarkıt aydınlatma ve avizeler arasındaki farklar olmuştur. Avizeler genel itibarıyla sarkıt aydınlatmalara oranla daha büyük bir ağırlığa sahiptir. Bu sebeple kullanılan askı sistemleri sarkıt aydınlatma ve avizeler arasında değişkenlik göstermektedir. Avizelerin askı yapısında daha dayanıklı maddeler kullanılabilmektedir. Sarkıt aydınlatma sistemlerinde ise halat kordon gibi daha hafif ağırlıkları kaldırabilecek türde askılar kullanılabilmektedir. Ayrıca sarkıt lambalar birden fazla askı sayısına sahip olabilmektedir. Bu durumun sebebi ise her askıdan ayrı bir duy inerek her bir duya bir ampul takılabilecek sistemde olmasıdır. Avizeler ise genelde tek ve kuvvetli bir askıya sahip olarak kendi bünyesinde dallanarak birden fazla duy elde etmektedir. Avizelerin askılarının daha kısa olması ve avizelerin çok sayıda duy içermesi bu sistemin ana aydınlatma amaçlı olduğunu ortaya koyar. sarkıt aydınlatma modelleri ise askılarının uzun olması ile beraber tabana yakın olurlar ve genelde lokal aydınlatmada kullanılmaktadırlar. Ancak sarkıt aydınlatmalar kullanıcı tercihine bağlı olarak ana aydınlatma aracı olarak da kullanılabilir. Sarkıt aydınlatmalar ve avizeler arasındaki ağırlık farkının temel nedeni yapıldığı madde ve boyutlardır. Bu aydınlatma ürünleri kullanıcıların elinin altında olmadığından sürekli temizlenmesi zor eşyalardır. Sarkıt aydınlatmalar avizelerle kıyaslandığında temizliği çok daha kolay olan aydınlatma sistemleridirler. Bu farklar ürünlerin tasarımına göre değişebilmektedirler.

Sarkıt Lambalar Nerelerde Kullanılır?

Sarkıt lambalar aydınlatılması gereken tüm mekanlarda kullanılabilmektedirler. Dış mekanlarda da kullanılabilirken aynı zamanda çeşitli iç mekanlarda da kullanılabilmektedirler. İşletmenizin aydınlatmasını planlıyorsanız tasarımlarıyla yakın zamanda müşterilerin dikkatini çekebilecek sarkıt aydınlatma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu işletmenize hem hoş bir hava katarken aynı zamanda aydınlanması gereken yeri de kolaylıkla aydınlatacaktır. Günümüzde farklı oluşundan hoş bulunduğu düşünülen endüstriyel sarkıt aydınlatmasını da kullanabilirsiniz. İyi ve güzel görünüme sahip bir aydınlatma hem çalışanlarınızı motive edecek aynı zamanda müşterilerinizi de şık bir ortamda karşılama şansını size verecektir. Evinizi dekore etmeyi ve ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız olmazsa olmazlardan biri de aydınlatma olacaktır. Daha az ışığın yeterli olacağı banyo , oturma odası gibi alanlarda sarkıt lamba kullanabilir evinizin daha estetik ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle banyolarda aydınlatma amaçlı olarak tasarım ürünü olan sarkıt aydınlatma sistemlerini kullanarak banyolarınıza farklı bir hava katmanız mümkün. Yemek masanızın üzerine konumlandırarak masanızı aydınlatabilir ve masanızın üzerinde gayet şık ve dekoratif bir ürüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca günümüzde hemen hemen her yerde aydınlatma sistemleri içerisinde sarkıt aydınlatma sistemleri gözümüze çarpmaktadır. Kuaför, okul, pastane gibi örnekler bu aydınlatma sistemlerinin hemen hemen her yerde kullanılabildiğini gözler önüne sermektedir. Burada önemli olan kullanım alanınızla alacağınız sarkıt aydınlatmanın uyumu olacaktır. Fazla aydınlatılması gereken veya daha geniş büyüklükte olan bir ortamı genelde tek bir sarkıt aydınlatma ile aydınlatmak iyi bir fikir olmayacaktır.

Sarkıt Lambalar Nasıl Bağlanır?

Sarkıt aydınlatmalar günümüzde birçok kullanıcının aydınlatma tercihi olmuş durumdadır. Sarkıt aydınlatma sistemleri şıklığı, hafifliği ve yeterli aydınlatmasıyla kullanıcıların beğenesini toplayan ürünler arasında yer almaktadır. Avizelere oranla genelde daha hafif olan sarkıt aydınlatma sistemleri bu özelliği sayesinde kullanacağınız mekana daha rahat bir şekilde monte edilebilmektedir. Sarkıt aydınlatmanın bağlantısı ve kurulumunda en çok dikkat edilmesi gereken husus elektrik bağlantısıdır. Elektrik bağlantısı sarkıt lamba bağlanmadan önce kapatılmalıdır. Aksi takdirde geri dönülemez sonuçlara sebep olan kazalara sebebiyet verebilirsiniz. Sarkıt aydınlatmayı bağlayacağınız ortamın elektrik akımını devre dışı bırakmak için sigortayı indirmek en pratik çözümdür. Elektrik bağlantısının kesildiğinden emin olmak için kontrol kalemi ile bağlantı noktasında elektrik akımı olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Sarkıt aydınlatmanın askı aparatını tavanda konumlandırmak istediğiniz yere sağlam bir şekilde monte etmeniz gerekmektedir. Bu montaj işlemini doğru tamamlamak sarkıt lambanızın düşmemesi açısından önemlidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra elektrik bağlantısını yapmanız gerekmektedir. Tavandaki ve sarkıt aydınlatmadaki aynı renk kabloları bağlayarak elektrik bağlantısını kolaylıkla halletmiş olacaksınız. Bu süreçleri doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz güvenliğiniz açısından büyük önem arz etmektedir. Doğru bağlantıları yapılamayan ve tavana sağlam olarak bağlanmayan sarkıt aydınlatmaları çok ciddi kazalarla sonuçlanabilir. Tavan ve sarkıt lamba arasındaki bağlantıyı kuramayacağınızı düşünüyorsanız bir uzmandan yardım almanız önerilir. Bu şekilde içiniz rahat bir şekilde sarkıt aydınlatmanızı kullanabilirsiniz.

Avize Nasıl Bağlanır?

Avize bağlantı işlemine başlamadan önce avizelere gidilecek enerjinin kesilmesi gerekiyor. Bunun için sigortayı tamamen kapatmak dikkatli ilerlemek açısında önemli oluyor. Ardından kurulma başlamadan önce avize kutusundaki talimatlar okunmalı. Alınan avizeye göre dikkat edilecekler listesi farklılık gösterebiliyor. Avize parçaları talimata göre birleştirildikten sonra ampulleri takmadan önce bir önceki aydınlatma aracını sökmek gerekiyor. Kabloların çıkartıldığı alana dikkat etmek gerekiyor. Çünkü yeni takılacak avizenin bağlantısı için bu önem bir aşama oluyor. Sonrasında yeni avizeyi takarak vida yardımıyla monte etme işlemi uygulanıyor. Taban plakası bulunan bir avize ise önce taban plakası monte edilip sonra plakanın vidalanması lazım. Bağlantı tamamlandıktan sonra ampulleri takarak elektrik bağlantısı aktif hale getirilebiliyor.

Avize Nasıl Temizlenir?

Avizeleri düzenli olarak temizlemek, ışık gücünün her zaman yüksek ve yeterli oranda alınmasına yardımcı oluyor. Sirkeli su veya sabunlu su ile kolayca temizlenebilen avizeler, kısa sürede parlak görüntüsüne kavuşuyor. 3 ölçek suya 1 ölçek sirke yeterli oluyor. Bu karışıma sarkan avize taşlarını batırmak gerekiyor. Su kirlendikçe karışım tekrar hazırlanıp kullanılıyor. Suya batırılan taşların teker teker kurumaya bırakılması ve kuru ben yardımıyla ovalanması yeterli oluyor.

Avize Nasıl Sökülür?

Avizeleri sökme oldukça kolay bir işlem olsa da titizlikle yapılması gerekiyor. Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlara özen gösterildiği sürece sorunsuz ve pratik bir şekilde sökme işlemi tamamlanıyor. Öncelik olarak avizenin etrafında yer alan vidaların tornavida yardımı ile tam olarak sökülmesi lazım. Ardından ortaya çıkan kabloların bağlantısı kontrol kalemi ile kontrol edildikten sonra elektrik hattı ve avize kabloları arasındaki bağlantı sökülüyor. Son olarak da pense yardımı ile kablolar ve avize arasında yer alan bağlantılar ayrılıyor. Bunun için bir kişiden yardım alarak avizeyi tutmasını isteyebiliyor ve kablo bağlantılarını bu şekilde daha rahat ve kolay bir şekilde ayrılabiliyor.

Hangi Avize İyi Aydınlatır?

Avizeler, kullanım alanına uygun modelde seçildiği takdirde alınan verim ve aydınlatma gücü artış gösteriyor. Küçük salonlarda spot ışık veya sarkıt avizelerin kullanılması, mekânların büyük ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Mutfaklarda ise renkli LED spot aydınlatmalarının kullanılması hem dekoratif açıdan hem de etkili bir aydınlatma görevi açısından yer verilebiliyor. Bunun yanı sıra yemek masaları üzerinde elektrik bağlantıları ayrı olarak yapılabiliyor. Bu şekilde ihtiyaç doğrultusunda açılıp kapatılabiliyor. Yatak odalarında ise dinlenme alanlarının yakınında konumlanan aydınlatma düğmeleri ile istenen ışık ayarı kolayca yapılabiliyor. Aynı zamanda banyo aynalarından daha net yansımalar alabilmek adına bu alanda da spot aydınlatması tercih edilebiliyor ve bu alanda avizelerden iyi bir aydınlatma gücü alınabiliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Başlık Sayısı

(16150)
(2413)
(1185)
(1023)
(900)
(763)
(616)
(390)
(351)
(103)
(72)
(63)
(21)
(13)
(10)
(9)
(7)
(4)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

LUCEA (201)
Apliqa (1639)
Sedef Avize (298)
Begüsa (387)
Avonni (778)
Ünal (818)
Rsylight (676)
Rio Light (654)
Mylights (512)
1001Hediye (493)
Bamyum (357)
ÖZCAN (337)
Bahar (326)
JakaLight (237)
Decobulvar (195)
D-Light (179)
TAVCAM (166)
Atölye Zed (165)
Luzarana (149)
Lamore Home (137)
Trendylight (137)
2M (135)
artGIFT (118)
Lampaluce (106)
oradekor (94)
Lit Dizayn (84)
VİTALE (73)
20X30 (71)
SimaAvize (70)
Decostil (69)
Cata (66)
Modelsa (66)
Hiper (44)
SELAM (44)
Morvizyon (41)
MODESCO (40)
qdec (39)
Tom-Flaş (37)
EWs (34)
Harnelli (33)
Etsylight (29)
MegaLuce (29)
Philips (29)
Tasarım (29)
İTHAL (29)
Lambadar (28)
Modelight (24)
Osaka (22)
Eclaire (21)
Bestar (20)
Eglo (19)
modalight (18)
Ve Shop (17)
ARLUX (16)
Aquaform (16)
AR-ON (13)
Onay Avize (13)
Ratolye (13)
Tek-İş (13)
100X30 (12)
Zümrüt (12)
Ekilamp (11)
Marketcik (10)
Samsung (10)
Yargıcı (10)
Alles (9)
Dlight (9)
K2 (9)
NEVO (9)
MadamVila (8)
Meltem (8)
10EN (7)
TLT Panel (7)
WOFI (7)
cozze (7)
125X60 (6)
1A sanat (6)
Dekor (6)
Dekorluna (6)
RON (6)
ÖZELL. (6)
Ack (5)
CİCİ (5)
Osram (5)
Pelsan (5)
YKC (5)
ARTMODA (4)
DİSNEY (4)
Heka (4)
Homedora (4)
SAALSS (4)
SAVANA (4)
Tictac (4)
alls (4)
2e Ahşap (3)
AYTAÇ (3)
AvizeHome (3)
EVMODU (3)
Sima (3)
YCL (3)
30X100 (2)
30X20 (2)
AKVIVA (2)
Alis Home (2)
Asz (2)
D.L. & Co (2)
Ege (2)
Erkled (2)
Gürbüz (2)
Mutlusan (2)
Noas (2)
Oktay (2)
Trio (2)
U-TEK (2)
24Sat (1)
312Dizayn (1)
3E Home (1)
3M (1)
70X40 (1)
AAA (1)
AEC (1)
BLN (1)
BambiGO (1)
Braytron (1)
DSG (1)
DecoHome (1)
Doğa (1)
Egehome (1)
GLOBAL (1)
Grafizm (1)
Helios (1)
Hlite (1)
Horoz (1)
Lanarte (1)
Luzmar (1)
Massive (1)
Mika Home (1)
N1 (1)
Nade (1)
PM (1)
RAİNA (1)
Simillo (1)
Tchibo (1)
Tloslight (1)
Variolux (1)
Woodbook (1)
Xiaomi (1)
Zonled (1)
aadekor (1)
ÖZNUR (1)
Örgün (1)
(11910)
(1920)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Metal (10194)
Ahşap (780)
Kumaş (686)
Cam (665)
Plastik (450)
Alüminyum (420)
Krom (245)
Halat (97)
Bakır (93)
Aliminyum (75)
Bambu (68)
Akrilik (43)
Pirinç (24)
Seramik (18)
(16)
pleksi (11)
(5)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Duy Tipi

(10525)
(3372)
(955)
(40)
(28)
(26)
(19)
(6)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,088)
ve üzeri (1,600)
ve üzeri (1,737)
ve üzeri (1,772)
ve üzeri (1,843)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL