Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Avize

için 37,889 sonuç bulundu.
Materyal seçiniz

Avize

Günümüz teknolojisinin ve ev modasının güncelliğini korumasıyla birlikte aydınlatma araçları ihtiyaç sınırlandırmasını aşarak, bulunulan ortamın dekorasyonunu ve havasını değiştiren objeler haline geliyorlar. Genellikle ev dekorasyonun bir parçası olan avize lamba modelleri evlerin tamamlanmasını sağlamak amacıyla kullanılıyor. Doğru bir avize seçimi ile birlikte evin diğer eşyaları ile uyum yakalanıyor ve dekorasyon bütünlüğü oluşturuluyor. Bu sayede evlerdeki mobilyaları göz önünde bulundurarak seçilen avizelere öncelik vermek, bu ürünlerden alınan verimi artırmakla beraber birçok avantaj da sağlıyor. Şamdan modelleri başta olmak üzere tavandan asılan, tek veya birden fazla ampulden oluşan modelli avizeler tüketicilerin karşısına çıkıyor. Ürünleri tercih etme aşamasında, kullanım alanına da dikkat ederek bir karar vermek de aynı şekilde faydalı oluyor. Bunların yanı sıra avizelerin kullanılacağı odanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Küçük bir odaya, aynı oranda ve yeterli bir boyutta aydınlatma aracı kullanmak, mobilyalarla bütünlük kurulmasına ve odanın ferah görünmesine katkı sağlıyor. Aynı şekilde büyük bir odaya küçük bir avize seçimi yapmak, mevcut alanın yeteri kadar aydınlanmamasına yol açıyor. Bu nedenler yine ölçülü bir modelde karar kılmak gerekiyor. Evlerin giriş noktası olarak bilinen koridorların aydınlatma olarak ön planda tutulması ve doğru bir avize seçimi yapmak da bu bölgeyi baştan yaratmaya olanak sağlıyor. Bu alanlarda avize tekli modeller tercih edilebiliyor. Dar ve uzun olan koridorlar, tekli modellerle daha geniş ve ferah bir hava kazanıyor. Ayrıca, günümüzde koyu renk avizeler de ilgi gören modeller listesinde yer alıyor. Işık açısından daha loş ve fazla aydınlık olmayan bir ortam yaratmak isteniyorsa avize siyah renkli olan modeller tercih edilerek istenen verime ulaşılabiliyor. Bu ürünlerin avizedeki kol sayısını artırarak da odanın geneline ışık yayması sağlanabiliyor. İsteğe bağlı bir şekilde tercih edilen ve ağırlıklı olarak evlerde kullanılan ürünler, farklı ve yenilikçi modelleriyle hayatın her alanında ve noktasında yer ediniyor.

Evlerin Her Alanında Kullanılan Avizeler

Evlerin Her Alanında Kullanılan Avizeler

Oturma odaları, arkadaşlarla, tek başına veya aileyle beraber zaman geçirilen ve bir takım keyifli sohbetlerin gerçekleştiği bir alan olarak kullanılıyor. Zamanın büyük çoğunun geçtiği alana uygun bir avize ile enerji tasarrufu sağlanması da mümkün oluyor. Ayrıca avize modelleri salon bölümüne uygun olacak sarı renkli ışık ile de kullanışlı ve etkili bir performans sergiliyor. Aydınlatma açısından beyaz ışık yeterli olsa da uzun süreli kullanımlarda göz yorulması yaşanmaması adına sarı ışıklar ideal oluyor ve rahatlatıcı bir etkide bulunuyor. Salonlarda genelde büyük alternatifler yerine küçük, sade ve gözü yormayan modeller tercih ediliyor. Avize şapkalı modelleri de bu alanda sıkça kullanılan çeşitlerden biri olarak biliniyor. Özellikle bu alanda kullanılan taşlı veya aksesuarlı modeller de tercih edilirliklerini devam ettiriyorlar. Herhangi bir model avize ve fiyatları zevke bütçeye göre farklılık göstererek, herkesin ulaşabileceği bir aralıkta bulunuyor. Evlerin bir diğer önemli noktalarından biri olan yatak odaları için seçim yaparken de oda büyüklüğü, yatak ve pencerelerin konumuna dikkat etmek gerekiyor. Yeteri kadar ışık almayan bir oda ise aydınlatmayı da buna göre yapmak gerekiyor. Makyaj masası gibi detaylar oda içerisinde yer alıyorsa, tek başına avize yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle masaların üst kısmına konulabilen avize LED modelleri yeterli düzeyde bir ışık yayabiliyor. Yatak odalarında tercih edilen bir diğer model de sarkıt seçenekler oluyor. Bunların birden fazla kola sahip olması ışığı eşit bir şekilde tüm alana dağıtmasına yardımcı oluyor. Görsel olarak estetik bir duruş sergileyen ürünlerin yanı sıra sade, düz ve taşsız olan spor avize modelleri de tercih edilebiliyor. Bu ürünlerin kolay temizlenebilir olması da birçok kişi tarafından beğeni kazanıyor. Evlerin her alanına uygun bir model, ürün çeşitliliği arasında bulunuyor. Kişiler de bu çeşitlilik arasında ev dekorasyonuna göre bir seçim yapıyorlar. Siz de LUCEA avize ürün sayfamızdan estetik açıdan beğendiğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.

Mutfaklara ve Salonlara Uygun Avize Modelleri

Mutfaklara ve Salonlara Uygun Avize Modelleri

Hane üyelerinin gün içerisinde çok fazla zamanını geçirdiği bir diğer yer de mutfaklar oluyor. Buralarda doğru şekilde konumlanan avize mutfak modelleri, geçirilen vakti daha keyifli bir hale getiriyor. Mutfaklar için kullanılacak avizelerin görüntüsüne ek olarak, aydınlatma ihtiyacını da aynı oranda karşılaması gerekiyor. Gün içerisinde beyaz ışık, etrafı görmek açısından kolaylık sağlayan bir seçenek olsa da geceleri sarı ışık kullanımı daha ideal oluyor. Bu doğrultuda gece ve gündüz için kullanım açısından etkili olan avizeleri kullanmak doğru bir hamle oluyor. Böylece göz rahatsızlığı ve yorgunluğu yaşama gibi durumlar da minimum düzeye inmiş oluyor. Avize aydınlatma ürünleri kullanılacakları odaya ve kişisel zevklere göre değişiklik gösteriyor. Evin hol bölümü için sade tasarımlı olan modeller tercih edilirken yatak odaları için daha dinlendirici ve sakin ışık yayan modeller tercih ediliyor. Bunlar gibi pek çok özelliğe sahip olan avizeler, odaları aydınlatma ihtiyacını karşılamakla birlikte şık ve hoş bir obje olarak kullanılıyor. Evin misafir ağırlanan bölümü olan ve dekorasyon açısından dikkat edilen noktası salonlar için seçim yapmak kullanıcılar açısından titizlik ile yapılıyor. Salonlar, yapılan doğru bir tercih ile dekorasyon olarak etkili bir hale dönüştürülebiliyor. Bu alanın büyüklüğüne göre seçilen avize modern bir görüntü elde etmenin yanı sıra odanın yer noktasına yeterli aydınlatmayı sağlıyor. Küçük bir oda ise minimal, büyük bir oda ise ortalama boyutlarda veya birden fazla kolu olan modeller kullanılabiliyor. Eğer koyu renkli bir seçimde bulunulacak ise yayılan ışık miktarına dikkat etmek gerekiyor. Salonlarda loş bir ışık tercihinde bulunmak ideal bir durum olmanın yanı sıra her köşeye eşit miktarda ışığın yayılma durumunda bir takım sorunlar yaşanabiliyor. Bunun için de 4 veya 5 kollu avize modelleri kullanılarak salonun her yerine eşit oranda loş ışık yayılabiliyor.

Dekorasyonun Tamamlayıcı Avize Çeşitleri

Dekorasyonun Tamamlayıcı Avize Çeşitleri

Avize seçimlerinde önemli olan bir diğer detay da ürünün mobilyalar ile uyumlu olması gösterilebiliyor. Modaya uygun mobilyaları tamamlayıcı nitelikteki modern modeller doğru bir seçim oluyor. Daha klasik tarzda bir model tercih etmek isteyenler için ise avize beyaz renkli olanları tercih etmek ideal ve faydalı bir seçenek oluyor. Işıltılı elmas parıltısına sahip olan kristal taşlı modeller de her dönem tercih ediliyor ve güncelliğini koruyor. Taşların asfor özelliğini sahip olması, renk kırılmalarının ve sararmalarının önüne geçerek uzun süreli bir kullanım elde edilmesini sağlıyor. Evin her alanında olduğu gibi çocuk odasında kullanılan avizelerin de göze direkt olarak vurmayan, odanın her noktasına ışığı dağıtan ve yumuşak tonlarda olmasına dikkat etmek faydalı olabiliyor. Işıkları güçlü bir şekilde tüm alana yayan ve kullanışlı bir seçenek olarak bilinen 8’li avize modeller, yaşam alanlarında dekorasyon zevkini de yansıtan parçalardan biri oluyor. Bu nedenle seçim aşamasına hassas davranılması gereken bu ürünler, odanın diğer eşyaları ile uyumlu olmakla birlikte, farklı kalite, tasarım ve fiyata sahip ürünler içerisinde ön plana çıkıyor. Modası geçmeyen modellerden biri olan taşlı avizeler de sıkça tercih edilen modellerden biri oluyor. İşçilik gerektiren tasarımı ile dikkat çeken ürünler, özellikle avangart mobilyalar ile oldukça uyum içerisinde kullanılabiliyor. Gold, gümüş ya da beyaz olarak seçilebilen taşlar, mobilyalara direkt olarak uyacak şekilde ayarlanabiliyor. Dekoratif aksesuarlardan biri olan avizeler, odaların tamamlayıcı parçası olmakla birlikte bütünlüğü oluşturan önemli detaylardan biri oluyor. Kristal taşlara sahip ürünlerin ışığı kırması ve renkli bir şekilde yansıtması, kullanıldığı ortama dinamik bir hava katıyor. Aynı şekilde 8 kollu avize modelleri de büyük olan oturma odalarında veya salonlarda kullanılarak, etkili ve dekoratif bir duruş yakalanabiliyor. Bu ürünler kullanıldıkları odanın her noktasına ışığı dağıtması kullanım açısından verimlilik sağlıyor. Hemen şimdi İstanbul Avize avize ürün sayfamızı inceleyerek mutfak ve salonunuza uygun olan avize modelini belirleyebilir, diğer markaların tasarımlarıyla karşılaştırarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Dekorasyonda Ahşap ve Retro Avize Modellerinin Yeri

Dekorasyonda Ahşap ve Retro Avize Modellerinin Yeri

Ev, iş yeri ve sosyal alanlarda görsel açıdan zengin duran ve dekoratif amaçlı kullanılan aydınlatma ürünleri, kullanıldıkları mekânın atmosferi ile uyumlu olacak şekilde tercih edilmeye özen gösteriliyor. Kullanılacak alanın büyüklüğü, mobilyaların tipi, iç mekân rengi ve dokusuna uyumlu tarzda bir ürün seçimi yapmak, mevcut alanın hem gündüz hem de geceleri ferah ve şık olmasını sağlıyor. Evlerin antrelerinde, salon veya oturma odalarında, mutfaklarda, çocuk ve yatak odası gibi bölümlerde kullanılmak üzere tasarlanan ürünler bulunuyor. Her türlü alanda kullanılabilen avizeler, birçok modeli ve tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu ürünlerden popüler olanlar ise son dönemde ahşap ve retro tasarımlı avizeler oluyor. Bulundukları ortama sıcaklık ve nostaljik bir hava katan ahşap materyali, yaşam alanlarının çoğuna hakim oluyor. Bu noktalarda kullanılan avize ahşap modelleri, modern tarzda dekore edilmesi ile odalarda sıcak bir atmosfer yaratılmasına katkıda bulunuyor. Ahşap modellerin tasarımında yaygın olarak kullanılan halat detayı, otantik bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor. Avize halatlı olan modeller, birçok mekânın dekorasyonuna yön veren bir detay olarak kullanılmaya devam ediyor. Kullanılan ahşabın kalitesi ve kaç ampullü olduğuna göre ürünlerin fiyat aralıkları da değişkenlik gösterebiliyor. Modern çizgilere sahip olan avize kumandalı modeller, teknoloji detaylarıyla tercih edilirliğini yükseltiyor. Işık ayarı oturarak, kumanda yardımıyla yapılabilen ürünlerin ışık derecesi de ayarlanabiliyor. Bunun yanı sıra metal avizeler de son dönemde popüler olan ürünler arasında bulunuyor. Doğal ahşap mobilyalar ile bütünleştirilen siyah renkli veya pembe avize çeşitleri dekorasyonlara şık ve yumuşak bir dokunuşta bulunuyor. Rustik ampuller ile beraber kullanıldığı zaman ortamın ışığını yumuşatan ve yaşam alanında sıcak bir atmosfer oluşturulmasını sağlayan avize dekorasyon açısından etkili bir görünüm elde edilmesi açısından köşeli ve yuvarlak formlarda da üretiliyorlar. Tercihini bu modellerden yana yapacak olanlar, minimal bir dekorasyona kavuşurken, yuvarlak tasarımlı avize retro bir görünüme yaklaştırıyor.

Avize Modellerinin Kullanıldığı Alandaki Etkileri

Avize Modellerinin Kullanıldığı Alandaki Etkileri

Evlerin giriş bölümü olan antreler ve koridorlarda kullanılan avizeler, ince detaylı modelleri ile tabloları veya çerçeveleri öne çıkarmak açısından şık bir yöntem oluyor. Avize takımı içerisinde yer alan ürünlerden biri olan ve sade tasarımıyla dikkat çeken spot lamba seçenekleri de salon, koridor veya oturma odası gibi alanlarda zarif dokunuşlu bir aydınlatma gerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak oturma odası, yatak odası ve salonlarda tercih edilen klasik, modern veya post modern tasarımlı pervane avize modelleri, ışıkları direkt olarak temas ettirmeden alana yayma özelliğine sahip oluyorlar. Böylece kitap okuma, film izleme veya bunun gibi faaliyetlerde konforlu ve rahatsız etmeyen bir kullanım desteğinde bulunuyor. Aynı zamanda evin bu alanlarında ışık şiddetinin ayarlanabildiği çeşitlerden birini kullanmak, odalardaki faaliyetin türüne göre ihtiyaç duyulan ayarlamaları yapma fırsatı tanıyor. Teknoloji ve tasarım fikirlerinin doğru orantılı bir şekilde ilerlemesi ile üretilen 4’lü avize modelleri veya diğer alternatif modeller, dekorasyonlarda farklı bir yaratım ortaya çıkarmayı kolaylaştırıyor. Modern ve klasik tarzları bir arada tutan post modern tarzı dekorasyonlarda aydınlatma gövdesi olarak krom, ahşap ya da pirinç gibi farklı malzemelerden üretilen ürünler tercih ediliyor. Yemek masalarının bulunduğu ve geniş odalarda her köşeye ışığın eşit dağılması üzere kullanılan avize 3’lü modelleri alandaki diğer mobilya ürünleriyle de uyum yakalıyor. Bunun yanı sıra masa üzeri oldukları için küçük, orta tavan bölümü için de büyük boyutlu olmalarına dikkat etmek yerine güçlü aydınlatma sağlayan ve eşit dağılım gösteren avizelerle konfor artırılabiliyor. İhtiyaç duyulan veya zevke, dekorasyona göre seçilecek avize uygun fiyat aralıklarıyla kullanıcıların karşına çıkıyor.

Avize Nasıl Bağlanır?

Avize bağlantı işlemine başlamadan önce avizelere gidilecek enerjinin kesilmesi gerekiyor. Bunun için sigortayı tamamen kapatmak dikkatli ilerlemek açısında önemli oluyor. Ardından kurulma başlamadan önce avize kutusundaki talimatlar okunmalı. Alınan avizeye göre dikkat edilecekler listesi farklılık gösterebiliyor. Avize parçaları talimata göre birleştirildikten sonra ampulleri takmadan önce bir önceki aydınlatma aracını sökmek gerekiyor. Kabloların çıkartıldığı alana dikkat etmek gerekiyor. Çünkü yeni takılacak avizenin bağlantısı için bu önem bir aşama oluyor. Sonrasında yeni avizeyi takarak vida yardımıyla monte etme işlemi uygulanıyor. Taban plakası bulunan bir avize ise önce taban plakası monte edilip sonra plakanın vidalanması lazım. Bağlantı tamamlandıktan sonra ampulleri takarak elektrik bağlantısı aktif hale getirilebiliyor.

Avize Nasıl Temizlenir?

Avizeleri düzenli olarak temizlemek, ışık gücünün her zaman yüksek ve yeterli oranda alınmasına yardımcı oluyor. Sirkeli su veya sabunlu su ile kolayca temizlenebilen avizeler, kısa sürede parlak görüntüsüne kavuşuyor. 3 ölçek suya 1 ölçek sirke yeterli oluyor. Bu karışıma sarkan avize taşlarını batırmak gerekiyor. Su kirlendikçe karışım tekrar hazırlanıp kullanılıyor. Suya batırılan taşların teker teker kurumaya bırakılması ve kuru ben yardımıyla ovalanması yeterli oluyor.

Avize Nasıl Sökülür?

Avizeleri sökme oldukça kolay bir işlem olsa da titizlikle yapılması gerekiyor. Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlara özen gösterildiği sürece sorunsuz ve pratik bir şekilde sökme işlemi tamamlanıyor. Öncelik olarak avizenin etrafında yer alan vidaların tornavida yardımı ile tam olarak sökülmesi lazım. Ardından ortaya çıkan kabloların bağlantısı kontrol kalemi ile kontrol edildikten sonra elektrik hattı ve avize kabloları arasındaki bağlantı sökülüyor. Son olarak da pense yardımı ile kablolar ve avize arasında yer alan bağlantılar ayrılıyor. Bunun için bir kişiden yardım alarak avizeyi tutmasını isteyebiliyor ve kablo bağlantılarını bu şekilde daha rahat ve kolay bir şekilde ayrılabiliyor.

Hangi Avize İyi Aydınlatır?

Avizeler, kullanım alanına uygun modelde seçildiği takdirde alınan verim ve aydınlatma gücü artış gösteriyor. Küçük salonlarda spot ışık veya sarkıt avizelerin kullanılması, mekânların büyük ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Mutfaklarda ise renkli LED spot aydınlatmalarının kullanılması hem dekoratif açıdan hem de etkili bir aydınlatma görevi açısından yer verilebiliyor. Bunun yanı sıra yemek masaları üzerinde elektrik bağlantıları ayrı olarak yapılabiliyor. Bu şekilde ihtiyaç doğrultusunda açılıp kapatılabiliyor. Yatak odalarında ise dinlenme alanlarının yakınında konumlanan aydınlatma düğmeleri ile istenen ışık ayarı kolayca yapılabiliyor. Aynı zamanda banyo aynalarından daha net yansımalar alabilmek adına bu alanda da spot aydınlatması tercih edilebiliyor ve bu alanda avizelerden iyi bir aydınlatma gücü alınabiliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Materyal

Metal (9432)
Ahşap Gövde (2021)
Kumaş (1209)
Cam (1162)
Krom (994)
Aliminyum (303)
Plastik (233)
(70)
Beton (11)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

1001Hediye (223)
100X30 (112)
10EN (4)
125X60 (4)
1A sanat (23)
20X30 (359)
2M (136)
2Y (2)
30X100 (2)
30X20 (5)
30X60 (2)
312Dizayn (2)
3d Wall (1)
3E Home (12)
3M (8)
6Renk (1)
Ack (7)
Action (1)
ADAY (2)
Adk (48)
Air Hogs (1)
AKVIVA (1)
alfaled (15)
Alles (16)
Allmode (2)
alls (22)
alondan (4)
Alpha (2)
Altez (1)
AMT (25)
Apliqa (1398)
AR-ON (19)
Arge (1)
ARLUX (84)
Arte (1)
ARTMODA (17)
ArvaDekor (1)
ASELTES (28)
Asz (22)
Atalic (1)
Atölye Zed (237)
AVES (1)
AvizeHome (8)
Avizella (13)
Avizepark (1)
Avizestore (59)
Avonni (1800)
Aydınev (1)
AYTAÇ (9)
Bahar (427)
BambiGO (1)
Bamyum (483)
Begüsa (371)
Braytron (1)
Cata (40)
CİCİ (427)
Csm (1)
D-Light (171)
D.L. & Co (11)
Dag2 (1)
Decoclub (2)
DecoHome (1)
Decoor (8)
Decor (11)
Decostil (1)
Decowall (1)
Defne (1)
Dekor (34)
Depa (1)
DİA'S (4)
DİSNEY (7)
Dizzano (1)
(16235)
(3197)
Dlight (2)
DNP (4)
Doğa (1)
Ege (4)
Eglo (82)
Ekilamp (12)
Espa (35)
EVMODU (35)
EWs (160)
Fiberli (1)
FSL (1)
GALAXY (3)
GİFT LUCE (10)
GLOBAL (2)
GLOBO (5)
Grafizm (2)
Gürbüz (5)
GüzelArt (1)
HALİO (1)
Heka (225)
Helios (6)
Hiper (42)
Homedora (4)
Horoz (5)
Ikea (4)
implex (118)
İpek (1)
İTHAL (37)
Işıklar (1)
Işıldar (9)
JakaLight (399)
K2 (4)
Karel (1)
Kzy (1)
Lambadar (495)
Lamp35 (45)
Lampaluce (128)
Larize (4)
Ledx (9)
Local Art (3)
LUCEA (235)
Luzarana (111)
MadamVila (1)
Marketcik (3)
MegaLuce (32)
modalight (51)
Modelight (689)
Modelsa (7)
MODESCO (56)
Morvizyon (1)
Mudulight (383)
N1 (1)
nisaluce (1)
Noas (2)
Oktay (13)
oradekor (77)
Osaka (64)
Osram (1)
Otantik (85)
Philips (9)
PM (45)
RAİNA (5)
Ratolye (63)
Rem (9)
SAALSS (4)
Savana (3)
Sedef Avize (565)
SELAM (30)
Selda (1)
ShineLight (19)
Sima (1)
SimaAvize (54)
Sinem Avize (742)
Soico (2)
Sulsalt (1)
Sunlight (1)
SVS (1)
Sylvania (1)
Tasarım (25)
TAVCAM (170)
Tchibo (1)
TeamLuna (16)
Tictac (8)
Tom-Flaş (37)
Triolux (4)
UBI (1)
Ve Shop (29)
VİTALE (2)
Vitale (1)
volux (1)
WOFI (2)
Xiaomi (1)
Yargıcı (8)
YCL (1)
YKC (1)
Zümrüt (18)
Örgün (6)
ÖZCAN (237)
ÖZELL. (5)
Özlamp (2)
ÖZNUR (49)
Ünal (496)
ŞANLI (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Başlık Sayısı

(1089)
(814)
(337)
(317)
(135)
(131)
(123)
(58)
(36)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,531)
ve üzeri (2,364)
ve üzeri (2,616)
ve üzeri (2,680)
ve üzeri (2,780)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL