TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Abajur Ayağı

için 100 sonuç bulundu.

Abajur Ayağı

Abajur belli bir amaca yönelik olan görev aydınlatmasına için satın alınabilecek en dekoratif ürünlerdendir. Bir abajurun olması gerektiği gibi kullanılması için abajur şapkası, abajur ayağı ve lambanın eksiksiz olması gerekir. Bir abajurun abajur ayağı olmadan çalıştırılması düşünülemez.

Abajur Ayağı Nedir?

Abajur Ayağı Nedir?

Abajur aslında bir lambanın ışığını belli bir noktaya yumuşatarak yayan parçanın adıdır. Abajur olarak bahsedilen ürün genel anlamda bir masa lambası çeşididir. O yüzden abajur ayağından kasıt masa lambası tabanı da olabilir. (Yer lambası tabanı diye geçen ürünler büyük ihtimalle uzun lambader ayaklarıdır.) Abajur ayağını abajurun beyni olarak düşünebilirsiniz çünkü onun hem çalışmasını, hem ayakta durmasını hem de hizada durmasını sağlar. Standart bir abajur ayağı, abajuru masa üstünde dengede tutan taban ve abajur şapkasını düzgün tutan abajur teli (veya abajur iskeleti) dışında elektrik sistemini de barındırır. Ampulün takıldığı duy, elektriği açmaya ve kesmeye yarayan düğme elektrik kablosu buradadır. Yeni şarjlı modellerde kablo bulunmayabilir.

Doğru Abajur Ayağını Seçmek

Doğru Abajur Ayağını Seçmek

Abajur ayağını seçmenin iki yönü var: Birincisi doğru ölçü, ikincisi doğru tasarım. Doğru ölçüden kasıt abajur şapkası ve abajur ayağının doğru oranlarda olması ve birbirine uymasıdır. Abajur ayağı seçerken onun çapının abajur şapkasının çapından 5 cm’den daha kısa olmamasına dikkat edin. Aradaki fark ne kadar açılırsa elde ettiğiniz ışık daha azalır ve lambanın dengesi riske girebilir. Doğru abajur ayağı modelleri seçiminde ise yine abajur şapkasıyla uyumu gözetmeniz gerekir. Abajur şapkası sade ve açık renkli ise abajur ayağını renkli veya desenli olarak seçebilirsiniz. Ama ikisini de renge, desene ve dokuya boğmak, özellikle de bu unsurlar birbiriyle uyumsuzsa dekorasyonda kararsız bir imaj yaratacaktır.

Abajur Ayağını Uzun Süre Kullanmak

Abajur Ayağını Uzun Süre Kullanmak

Abajur ayakları abajurların hem en hassas hem de en dayanıklı parçasıdır. Lambanın bütün elektrik aksamı buradadır ama dikkat edildiğinde kolay kolay bir şey olmaz. Abajur ayağının duy kısmını, özellikle temizlik sırasında sudan uzak tutmak için özel çaba sarf etmenizde yarar var. Bunun dışında, abajur ayağını dikkatli bir şekilde kaldırıp koyduğunuz sürece, kaliteli bir ürünse pek sorun yaşamazsınız. Abajur ayağı fiyatları da genelde bu kaliteye göre değişiklik gösterir. Ahşap gövdeli, metal ve krom abajur ayakları yaygın ama cam, seramik ve pirinç gibi alternatif malzemeli ürünler bulmanız da mümkün. 1001 Hediye, Modelsa ve diğer markalara ait abajur ayağı modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki tüm aydınlatma çözümleri için Aydınlatma kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

125X60 (5)
(43)
(15)
Eglo (6)
Ikea (7)
Yargıcı (19)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Metal (17)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(12)
ve üzeri (19)
ve üzeri (20)
ve üzeri (20)
ve üzeri (20)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL