Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Cbc
Wow
Cat
OM
RC
Can
4i
Mgs
Ww
Aya
C9
Han
Om
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Araçlar

için 9,077 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oyuncak Arabalar

Çocukların oynamaktan keyif aldığı favori oyuncakları vardır. Çocukların en favori oyuncakları oyuncak arabalardır. Çok farklı çeşitlerde oyuncak araba modeli bulmak mümkündür. Uzaktan kumandalı, çek-bırak, plastik, oyuncak tır ve tren gibi pek çok farklı oyuncak araba modeli çocukların ilgisini çekmektedir. Oyuncak arabalar genellikle çocuklar için üretilen oyuncaklar olsalar da hem içindeki çocuğu yaşatanlar hem de koleksiyonerler için de ilgi çekici ürünler olabilmektedir. Aldığınız tüm oyuncaklarda olduğu gibi oyuncak arabalarda da zararlı kimyasallar kullanılmamış olmalıdır. Aldığınız oyuncağın gerekli sağlık ve güvenlik onaylarını almış olması gerekmektedir. Eğer uzaktan kumandalı bir oyuncak araba almak istiyorsanız kimin için alacağınıza göre model seçimi yapabilirsiniz. Benzinli oyuncak araba genellikle yetişkinlerin oynaması gereken oyuncak araba modellerinin başında gelir. Bu tip uzaktan kumandalı araçlar diğer oyuncak arabalara göre çok daha hızlı giderler. Eğer pille çalışan bir oyuncak araba alacaksanız pil süresinin ne kadar olduğunu bilmeniz gerekir.Oyuncak arabalar içinde en çok ilgi gösterilen modellerden biri küçük oyuncak arabadır. Küçük oyuncak arabalar sadece küçüklerin değil koleksiyoner yetişkinlerin de ilgisini çekmektedir. Bu tip oyuncak arabalar tek satıldığı gibi set halinde de satılabilmektedir. Bu tip oyuncakların özel standları da bulunmaktadır. Ayrı olarak bu stantlarda küçük oyuncak arabalar yarıştırılabilir ya da sergilenebilir. Metal oyuncak araba diğer oyuncak arabalara göre daha ağırdır. Bunun nedeni ana malzemesinin metal olmasıdır. Bu tip oyuncaklar genelde çek bırak olarak üretilmektedir. Çocukların en çok ilgisini çeken oyuncak araba türü ise şüphesiz akülü oyuncak arabadır. Akülü oyuncak araba modelleri genellikle 3-5 yaş aralığındaki çocuklara uygun oyuncaklardandır. Özellikle son zamanlarda lisanslı araba markaları ile üretilen akülü arabalar yoğun ilgi görmektedir. Belli bir enerji ile çalışan bu araçların yanında akülerini şarj edebileceğiniz ara kabloları da bulunmaktadır. 6, 12, 24 volt güç seçenekleri ile satılmakta olan akülü arabalar tek kişilik kullanıma uygun olarak üretilen modellerinin yanında 2 kişilik modelleri de bulunmaktadır.

Oyuncak Araba Çeşitleri

Oyuncak Araba Çeşitleri

Oyuncak araba çeşitleri içinde en fazla ilgi gören araba uzaktan kumandalı olanlardır. Uzaktan kumandalı oyuncak araba farklı modelleri ile göze çarpmaktadır. Uzaktan kumandalı oyuncak arabalar adından da belli olacağı üzere bir kumanda vasıtası ile yönlendirilebilen oyuncaklardır. Kumandanın üzerinde bulunan kollar ya da direksiyon ile araç istenilen yöne doğru ileri ya da geri hareket ettirilebilir. Uzaktan kumandalı oyuncak arabalarda hem kumanda için hem de araba için pillere ihtiyaç duyulmaktadır. Uzaktan kumandalı araç genellikle plastik malzemeden üretilmiş olur. Oyuncağın üzerinde bulunan anten, kumandandan aldığı sinyal doğrultusunda hareket eder. Bunda dolayı uzaktan kumandalı oyuncak aleti çalıştırmak için oyuncaktan çok fazla uzaklaşmamanız gerekmektedir. Şarjlı oyuncak araba şarj edildikten sonra oynanabilen oyuncak araba çeşitlerindendir. Bu tip arabalar genelde kurulum ile çalışabilirler. Işıklı ve sesli modelleri küçük yaştaki çocukların ilgisini çekmektedir. Oyuncak araba çeşitlerinin yanında bazı ünlü çizgi film ve sinema filmi karakterlerinin de oyuncakları lisanslı olarak üretilmektedir. Örneğin çocukların çok sevdiği bir karakter olan Şimşek McQueen oyuncak araba en fazla ilgi gören modellerin başında gelmektedir.

Oyuncak Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak arabalar çocukların oynamaktan keyif aldığı oyuncakların başında gelse de, tercihinizi yapmadan önce oyuncak arabaların hangi yaş grubundaki çocuklara hitap ettiğini bilmeniz gerekmektedir. Belli yaş grubundaki çocuklar oyuncaklarını kendi iradeleri ile seçemezler. Onlar yerine bu tercihi yapacak ebeveynleri çocuklarının sağlığına tehdit içerecek bir oyuncak araba tercihine bulunmamalıdır. Öncelikle çocuğunuza alacağınız oyuncak arabanın hangi yaş grubuna göre üretildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocuklar doğaları gereği meraklı canlılardır ve özellikle belli bir yaşa kadar buldukları her şeyi ağızlarına götürme eğiliminde olabilirler. Bundan dolayı özellikle 0-5 yaş grubundaki çocuklara parçası olan ya da kolay parçalanabilen bir oyuncak almamanız gerekmektedir. Metal arabalar ağır oyuncaklardır. Çocuk bunu istemsizce ağzına şiddetli bir şekilde götürebilir ya da vurabilir. Bu da ciddi zararlara yol açabilir. Küçük oyuncak arabalar da belli yaş grubunun altındaki çocuklara verilmemelidir. Akülü arabalar çocuğunuzun kendi başına süreceği oyuncaklardandır. Aldığınız akülü arabanın çocuğunuzun yaşına ve ağırlığına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tip bilgiler ürünün içeriğinde yer almaktadır. Tercihinizi uzaktan kumandalı akülü arabalardan yana kullanırsanız, çocuğunuzun bulunduğu akülü arabayı kontrol edebilirsiniz. Alacağınız akülü oyuncak arabanın emniyet standartlarına uygun olması gerekmektedir. Çocuğunuzu akülü arabaya bindirdiğinizde güvenliklerini sağlamanız gerekmektedir. Akülü oyuncak arabalar belli bir volt gücünde olur. 25 kg’a kadar olan çocuklar için 6 voltluk bir araç yeterli olacaktır. 3 yaşından büyük bir çocuk için 12 volt akülü araç yeterli olacakken, daha büyük yaş grupları için 24 voltluk bir akülü oyuncak araba yeterli olacaktır.

Oyuncak Araba Fiyatları

Oyuncak Araba Fiyatları

Oyuncak araba fiyatları pek çok özelliğe göre değişkenlik gösterir. Bunlardan en belirgin olanı, oyuncak arabanın çeşidine göre olan farktır. Her oyuncak araba çeşidinin de kendi sınıfı içinde bazı farklılıkları vardır Büyük oyuncak araba sınıfında olan bu oyuncaklar farklı büyüklükler ve güçte olabilir. Akülü arabalardaki güç, taşıma kapasitesi ile alakalıdır. Akülü aracın kapasitesi ne kadar artarsa fiyatında da o denli bir değişiklik olur. Oyuncak arabalarda çocukların dikkatini çekmek için lisans alınarak bazı sinema ve çizgi film karakterleri bulunabilir. Bu tip orijinal lisanslı ürünlerde de fiyat farklılığı olabilir. Çocukların sevdiği çizgi filmlerden Pijamaskeliler oyuncak araba koleksiyonları ile çocukların ilgisini çeken ürünler arasındadır. Bu tip ürünleri alırken orijinal lisanslı olmasına dikkat edilmelidir. Çek-bırak olarak bilinen arabalar genellikle geri çekip belli bir ivme kazandıktan sonra kendini ileri bırakan bir araçtır. Bu tip oyuncak arabalar genellikle metal malzemeden üretilir çünkü aracı geri çekerken üzerine bir baskı uygulanır. Bundan dolayı bu tip oyuncaklar sağlam malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Oyuncak araba alırken set halinde satılan arabaları da tercih edebilirsiniz. Oyuncak araba seti içerisinde birden fazla araba barındırır. Her renkte araba bu setlerin içinde bulunabilir. Genelde ufak boyutlardaki arabalar set halinde satılır.