Akülü Araba

Çocuklarınızın hem eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak hem de bir aracı tek başına yönetebilme özgüveni sağlamanın en güzel yöntemlerinden biri akülü arabalar... Birçok çocuğun en büyük oyuncak hayellerinden biri olan akülü araba modelleri kategorimizde geniş ürün yelpazesinde sizlere sunulmaktadır. Üstelik yalnızca çocukların değil büyüklerin de eğlence kaynaklarından olan akülü arabalar adeta minyatür bir araba gibi gaz pedalı ve direksiyona sahip bulunur.

Akülü Araba Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Akülü Araba Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Akülü arabaların birçoğu genellikle 3 yaş ve üstü çocukların kullanımı için uygundur. Çoğunluğu 3-8 yaş aralığındaki çocukların kullanabileceği şekilde tasarlanan akülü araba modelleri farklı özelliklere sahip bulunmaktadır. Eğer çocuklar için akülü araba satın alacaksanız güvenlik özellikleriyle iyileştirilmiş modellere yönelmenizi öneririz. Ayrıca çocuğunuz akülü arabadayken mutlaka görüş alanınızda olmasını sağlayın. Özellike 3-8 yaş grubundaki çocuklar akülü arabada gaz pedalı ve direksiyon kontrolünü sağlayabilmekteler. Fakat daha küçük çocuklar mutlaka ebeveynler yanındayken akülü arabalara bindirilmelidir ya da uzaktan kumandalı akülü araba modelleri tercih edilmelidir. Uzaktan kumandalı akülü araba modellerinde kontrol çocuğunuzda değil sizde olacağından daha güvenlidir.

Akülü Araba Modelleri

Akülü Araba Modelleri

Akülü araba modelleri çocukların yaş grubuna göre farklılıklar barındırdığı gibi özellik ve kullanım sistematiği açısından da değişiklikler göstermektedir. Bu değişikliği meydana getiren özelliklerden biri de arabanın kaç volt çalışma gücüne sahip olduğudur. Akülü arabalar genellikle 6 ila 12 volt arasında çalışırlar. Kategorimizde bulabileceğiniz akülü araba modelleri arasında uzaktan kumandalı modeller, televizyonlu ve USB girişli modeller, açılıp kapanabilen bagaj ve kaputa sahip modeller yer almaktadır. Gerçek arabalardan esinlenerek tasarlanan akülü araba çeşitlerinden bazıları ise Range Rover akülü araba, Mercedes akülü araba, Woswos akülü araba, akülü traktör, akülü motor gibi oyuncaklardır. Bunlar arasında yer alan bazı modeller tıpkı gerçek arabalarda olduğu gibi far ve sinyal verme özelliğine de sahiptir. Ayrıca müzik ve sistemleri sayesine çocuğunuzun bir yandan akülü arabasında vakit geçirirken bir yandan da müzik dinleyebilir.

Akülü Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akülü Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuz için bir akülü araba satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki alacağınız akülü arabanın çocuğunuzun yaş grubuna ve ağırlığına uygun olmasıdır. Bu yüzden ürün bilgileri kısmını dikkatlice inceleyerek doğru ürünü sipariş vermeye özen göstermelisiniz. Eğer 1-3 yaş grubundaki çocuğunuza akülü araba alacaksanız ise uzaktan kumandalı modelleri tercih ederek daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca emniyet kemeri gibi güvenlik önlemleri olan modelleri tercih ederseniz çocuğunuz arabaya bindiğinde emniyet kemerlerini bağlayabilir ve daha güvenli bir oyun deneyimi yaşayabilir. Akülü arabalar çocuklara hareket kabiliyeti sağlaması açısından faydalı oyuncaklardır. Eğer gelişmiş özelliklere sahip modellere yönelirseniz çocuğunuz akülü araçta vakit geçirmeyi daha çok sevecektir. Dilerseniz çocuğunuzun oynamaktan keyif alacağı diğer oyuncakları görmek için buraya tıklayabilirisiniz.

Bunları Bilmekte Fayda Var.

  • Akülü arabalarda gaz pedalları kademeli olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla gaza az basıldığında yavaş, daha çok basıldığında ise hızlı gitmektedir.
  • 1-3 yaş aralığı için uzaktan kumandalı modeller 3-8 yaş arası ise pedallı ve gazlı modeller daha uygundur.
  • Uzaktan kumandalı akülü araba modelleri genellikle 6-12 volt arasında çalışmaktadır. Ve akü dolduktan sonra 1-2 saat daha çalışabilirler.

Bunlara Dikkat!

  • Çocuğunuzun ilk sürüş deneyiminden önce akülü arabaların çalışma prensibini çocuğunuza dikkatlice anlatın.
  • Akülü arabalar akü ile çalıştığından içinde bulunan kimyasalın dışarıya akmadığından emin olun.
  • Akünün konumlandırıldığı yerin vidalarla iyi bir şekilde kapatıldığından emin olun.
  • Çocuğunuz arabaya bindiğinde ilk yapması gereken şeyin emniyet kemerini takmak olduğunu ona öğretin.

Akülü Araba

için 1,867 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Volt

(1290)
(468)
Başka bir kelime deneyin

Marka

2Kids (3)
Aliş (66)
Audi (3)
Baby2go (10)
BabyHope (45)
Bebedor (1)
Bmw (4)
Chicco (1)
Dagedar (1)
Dede (25)
(127)
Dolu (37)
Feber (22)
HATTRİCK (2)
Jumbo (1)
Kraft (25)
Mercedes (8)
Papetto (1)
Peg Perego (34)
Pilsan (362)
rollplay (98)
smoby (1)
Solar (1)
Sunman (4)
Sunny Baby (39)
TNA (5)
Xpeed (1)
ÜMİT (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cinsiyet

Unisex (409)
Erkek (60)
Kız (48)
Başka bir kelime deneyin

Yaş

(399)
(48)
(21)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(133)
ve üzeri (198)
ve üzeri (218)
ve üzeri (227)
ve üzeri (231)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL