Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Triathlon (49)
Penny (27)
Razor (24)
Arbor (20)
Avessa (20)
Pow Supply (20)
Santa Cruz (20)
Voit (18)
Choke (17)
Can Sports (12)
Creature (10)
Gang (10)
Hattrick (8)
Altis (5)
Jart (5)
Sk8mafia (5)
Tech Deck (5)
Wenger (5)
Xslide (5)
Zflex (5)
Almost (4)
Cliche (4)
Cvs (4)
Darkstar (4)
Madrid (4)
Zoo York (4)
Activa (3)
Alien (3)
Anti Hero (3)
Busso (3)
Cosfer (3)
Enjoi (3)
Flip (3)
Habitat (3)
Jusenda (3)
Plan B (3)
Powell (3)
Roces (3)
A&R Sport (2)
Action (2)
Area (2)
Bronson (2)
Bullet (2)
Delta (2)
Globe (2)
Hook (2)
Olivon (2)
Sunman (2)
TRX (2)
Tron (2)
Volten (2)
4Fun (1)
Acar (1)
Bermuda (1)
Blind (1)
Dafron (1)
Deathwish (1)
Karspor (1)
Playlife (1)
Polar (1)
Reidan (1)
Roll (1)
Simba (1)
Tempish (1)
Tryon (1)
Yow (1)
(194)
Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Çocuk (20)
Unisex (6)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (31)
4 yıldız ve üzeri (40)
3 yıldız ve üzeri (42)
2 yıldız ve üzeri (43)
1 yıldız ve üzeri (48)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kaykay

için 611 sonuç bulundu.

Kaykay

Spor yapmak insan sağlığı açısından en önemli olan aktivitelerin başında gelmektedir. Her yaştan ve her kesimden insan gerek sağlıkları gerek hobi olarak spor yaparak kendi yaşam kalitelerini arttırmaktadır. Dünyanın her bölgesinde evrensel sporlar olduğu gibi yerel olarak da yapılmakta olan bireysel spor dalları bulunmaktadır. İşte kaykay Amerika’nın bir bölgesindeki gençlerin kendilerine alternatif bir spor aramaları sonucunda ortaya çıkarak kısa sürede dünya çapında birçok çocuğun ve hatta yetişkinin severek yaptığı sporlardan biri haline gelmiştir. Genel yapısına bakıldığında belirli bir boyuttaki platforma takılan dört adet tekerlek ile oluşturulmuş olan kaykay; günümüzde dünyanın her yerinde popüler hale gelmişlerdir. Birçok gencin hip-hop kültürünün parçalarından biri olarak gördüğü kaykay aynı zamanda mahalle aralarında oyun oynayan çocukların sokak oyunlarının başında gelmektedirler. Günümüzde aynı zamanda profesyonel olarak birçok zeminde farklı akrobasi hareketlerinin yapıldığı yarışmaları sıklıkla düzenlenmektedir. Teknolojinin gelişmesi kaykayların da yapılarını hızla değiştirmiştir. Günümüzde birçok firma kaykayseverlerin ihtiyaçlarını ve zevklerini göz önünde bulundurarak birçok farklı tipte kaykay türleri üretmektedirler. Çocuk ve gençlerde hızlı kas gelişimine yardımcı oldukları içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Fiziksel olarak kullanıcısına birçok faydası olan kaykay gittikçe daha da popüler hale gelmektedir.

En Çok Tercih Edilen Kaykay Özellikleri

En Çok Tercih Edilen Kaykay Özellikleri

İlk çıktığı yıllarda çocuklarının sokak eğlencesi olarak görülse de geçen zaman içinde hızla popülerleşerek global bir spor ve hobi haline gelen kaykaylar aynı zamanda birçok kişiye denge mekanizmalarını geliştirmek konusunda yardımcı olmaktadırlar. Günümüzde uluslararası turnuvalara dahi sahip olan kaykaylar kullanıcılarının güvenliği ve ihtiyaçları doğrultusunda birçok özelliklere sahiptir. Basit olarak bakıldığında tahta üzerine yerleştirilen dört tekerlek ve bu tekerleklerin manevrasını sağlayan aparatların toplamı olarak görülen kaykaylar günümüzde çok daha karmaşık özelliklere sahip olmuşlardır. Tüm dünyada severek kullanılan kaykaylar üreticiler tarafından birçok iklim ve zemin koşuluna uygun özelliklere sahip olmaktadır. Gerek kaygan gerek kuru zeminler için farklı özelliklere sahip kaykaylar bulunmaktadır. Klasik kaykaylar ilk çıkan kaykaylardandır. Genel olarak düz ve bozuk olmayan zeminler için tasarlanmış olan bu kaykaylar aynı zamanda zımparaları kaykay olarak bilinmektedirler. Özellikle çocuklar ve yeni başlayanlar tarafından tercih edilen bu kaykay tipleri denge konusunda sorun yaşayan ve ilk kullanıcılar için onlara güvenli sürüş yaşatırken kaykay zevkine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Dünyanın bazı bölgelerinde kaykaylar alternatif ulaşım aracı olarak görülmektedirler. Üreticiler uzun ve düz zeminlere uygun olan yerleşim yerlerine uygun olan kaykay çeşitleri üretmektedirler. Longboard adı verilen bu kaykay türleri yerleşim yerlerinde kolay bir sürüş şansı vermektedir ayrıca çok fazla efor sarf etmeden kolay bir sürüşe sahip olabilirsiniz. Tekerlek yapılarına bakıldıklarında sürüş zorluğu ve sürtünme yapmayacak olan yumuşak tekerlekleri kolay manevra yapma kapasitelerine sahiptir bu sayede siz insanların etrafında onlara çarpmadan kolaylıkla kaykayınız ile yol alabilirsiniz. Islak ve kaygan zeminler için üretilen kaykayların lastikleri kauçuktan üretilmektedirler. Kauçuk lastikler sayesinde kolaylıkla yol alınabilirken herhangi bir kayma durumu yaşanmaz. silikon teker kaykay zorlu manevralar yapılan kaykay türlerinin tekerleklerinde kullanılmaktadır. Denge mekanizmasına yardımcı olan bu lastik tipleri aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Farklı kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren kaykaylar kullanım amaçlarına göre platformlara sahip olmaktadır. En çok kullanılan malzeme ahşap kaykay türleridir. Buna rağmen ahşabın kalitesi ve su çekmemesidir. Sizler de kaykay önerileri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Kaykay Modelleri

Her Yaşa Uygun Kaykay Modelleri

Çocuk ve gençler arasında sevilerek kullanılan kaykay günümüzde birçok çeşidi ile kullanım amacına ve özelliklerine göre sevenleri tarafından seçilmektedir. Çocuklardan profesyonel olarak bu sporu icra edenlere kadar her kesim tarafından farklı kaykay modelleri beğeniyle takip edilmektedir. Kaykaylar son dönemlerde birçok gencin farklı manevralar yaptıkları ve bu konuda kendilerini ilerlettikleri bir spor haline gelmeye başlamıştır. Gerek şehrin farklı noktalarında gerek farklı zorluklardaki zeminlerde hünerlerini sergilemektedirler. Farklı zemin ve kullanım amaçlarına uygun birçok model kullanıcıları tarafından ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda seçilmektedirler. Hareket kabiliyetleri ve dengede durmak açısından kaykay platformunun materyali oldukça önemlidir. Örneğin plastik kaykay materyal açısından oldukça dayanıklıdır ve dengede durmayı kolaylaştırmaktadır. Çocuklar tarafından sıklıkla kullanılan bu kaykaylar dengede durmaya yardım etmektedirler. Genelde sert plastik maddeden imal edilen bu kaykaylar farklı ağırlıklara karşı dirençli olmaktadırlar. Ayrıca birçok renk seçeneği olan bu kaykaylar ile kendi tarzınıza uygun olan rengi seçebileceksiniz. Farklı tekerlek sayılarına sahip olmak kaykayların genel özelliklerinden görülebilmektedir. Tekerleklerin boyutu ve sayısı kaykayın hareket kabiliyetini ve denge mekanizmasını belirlemektedir. Örneğin 2 tekerlekli kaykay modelleri genelde daha profesyonel kullanıcılar tarafından zorlu manevraları yapabilmek için tercih edilirken 4 tekerlekli kaykay modelleri sizlere daha güvenli bir sürüş temin edecektir. Ayrıca çocuk ve şehir içi ulaşımda kullanılan kaykaylar bu teker sayısına sahip olmaktadır. Gelişen teknoloji kaykayların yapısını değiştirerek onları çok farklı bir boyutlarda kullanıcılarına sunmaya devam etmektedirler. Kaykaylar insan gücü ile hareket ve tüm hareket kabiliyetleri kullanıcısı tarafından belirlenen aletlerdir ve kaykay üzerinde dengede kalmak kısa sürede öğrenilmemektedir. Son dönemde her yaştan ve kaykay konusundaki tecrübesiz kişiler için tasarlanmış olan elektrikli kaykay geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. İçerdiği şarj edilebilir motor gücü sayesinde düz zeminlerde kolaylıkla denge problemi yaşamadan hareket edebilirsiniz. Bazı modellerde bulunan hareket algılama teknolojisi sayesinde kullanıcı kaykayın manevralarını kolaylıkla yönetebilmektedir. Bu modeldeki kaykaylar özellikle düz zeminde hızlı ilerlemeye yardımcı olduğu için büyük depolarda çalışanların hareket hızını artırmaktadır dahası birçok yerleşim biriminde çevre dostu bir ulaşım aracı olarak görülmektedir. Dilerseniz tekerlekli paten modellerine de sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Kaykay Fiyatları

Kaykay Fiyatları

Amerika’dan kısa sürede tüm dünyaya yayılan kaykaylar son dönemler gerek çocuk gerek yetişkin her kesimden kadın erkek fark etmeksizin kullanılmaktadır. Spor amacından ulaşım aracına dek birçok farklı işleve sahip olan kaykaylar birçok farklı çeşide ev sahipliği yapmaktadır. Amatör ve profesyonel olarak iki gruba ayrılan kaykay fiyatları açısından her bütçeye hitap etmektedirler. Kullanıcısının manevralarına ve denge becerilerine bağlı olarak hareket eden kaykay türleri olduğu gibi daha kolay kullanım sunan otomatik kaykay türleri bulunmaktadır. Her boyutta ve tipte bulunan kaykaylarda fiyatlar modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Kaykayların boyutları kişilerin kullanım amaçları doğrultusunda seçilmektedirler. Örneğin küçük kaykay türleri daha çok çocuklar ve akrobasi hareketleri sergilemek isteyen kişiler tarafından tercih edilirken büyük boy kaykay türleri genelde zorlu parkurlarda veya engebeli zeminlerde hız yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedirler. Aynı zamanda ayak koyma genişliği bakımından büyük boy kaykaylar denge problemini ortadan kaldırdıkları için basit ulaşım aracı olarak tasarlanan modellerinde sıkça kullanılmaktadırlar. profesyonel kaykay kaykay sürmeyi bir spor dalı haline getirmiş sporcular tarafından kullanılmaktadır. Özenle imal edilmiş bu kaykaylar yüksek hız ve manevra kabiliyetlerine sahiptir. Tekerlek dizaynları sayesinde kullanıcılarına en zorlu hamleleri ve akrobatik hareketleri yapmalarına olanak sağlamaktadır. Sporcuların olası kaza durumlarını önlemek amacıyla kaykay platformu özenle imal edilmiş olup olası denge sorunlarını minimize etmiştir. Kaykayların teknoloji ile birleşmesi neticesinde farklı bir şekilde yorumlanarak tek tekerlekli kaykay günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Bilinen kaykay türlerinin aksine elektrikle çalışan bu kaykaylar birçok iş kolunda hız ve zaman tasarrufuna yardımcı olmaktadır.

Yeni Başlayanlar için Kaykay

Yeni Başlayanlar için Kaykay

Kaykay günümüzde popüler olarak yapılan sporların başında gelmektedirler. Birçok kişi çocukluk yıllarından itibaren başlayarak yetişkinlik dönemlerinde dahi kaykay sürmeye merak salmışlardır. Bazı aileler çocuklarının kas yapısının gelişmesi ve denge mekanizmalarının ilerlemesi açısından çocuklarını kaykay ile tanıştırmışlardır. Her ne kadar ilk başta kolay olmayan bir spor olarak görülmese de kaykay sürmede ilerleme kaydeden birçok kişi bu zevkin tadına kısa sürede ulaşmaktadırlar. Yeni başlayanlar için kaykay ilk anlarda zorlu gözükse de yapılacak bir takım doğru seçimler bizlerin kaykay sürmeye hızla alışmasına yardımcı olmaktadır. İlk olarak birçok ebeveyn çocukları için uygun bir kaykay tipi aramaktadırlar. Çocuk kaykay modelleri kaykay sürmeye yeni başlayacak çocukların kolaylıkla adapte olmasına ve onların can güvenliklerini koruyacak şekilde dizayn etmişlerdir. Çocukların boy ve kiloları göz önüne alınarak imal edilen bu kaykaylar 45-50 cm arasında değişmektedir. Ayrıca tekerlek yapıları ile çocukların kullanımına uygun hale getirilen tekerlekler çocuklarınız sürüş yaparken onlara güvenli bir sürüş sağlayacaktır. Dört tekerleğe sahip olan bu kaykaylar çocuklarınıza korunaklı bir sürüş vadetmektedir. Çocukların sevdikleri renk ve çizgi film karakterleri ile donatılan bu kaykaylar çocuklarınız tarafından çok sevilecek. Çocukların yanı sıra birçok genç ve yetişkin kaykay sürmeye merak duymaktadırlar bu yüzden işe ilk olarak bir kaykay satın alarak başlamaktadırlar ancak gerek yeni başlayanlar gerek profesyonel kaykay kullanıcıları güvenli ve keyifli bir sürüş için belirli malzemelere ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle yeni başlayan kullanıcılar kaykay ayakkabısı başta olmak üzere koruyucu dizlik ve kask bulundurmaları gerekmektedir. Özellikle diz kapaklarının korunması yeni başlayan kaykay sürücüleri için oldukça önemlidir. Kaykay kullanmadan önce ilk denemelerinizi yapacağınız yer oldukça önemlidir. İyi bir deneyime sahip olabilmek için birçok yeni başlayan özel kaykay parkurlarında alıştırmalara başladıkları gibi böyle imkanı olmayan kişiler ise düz ve bozuk olmayan bir zeminde ilk araştırmalarını kolaylıkla yapabilmektedirler.

Kaykay Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaykay Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bireysel bir spor olarak kaykay her kesimin sıklıkla tercih ettiği spor aletlerinin başında gelmektedir. Elli yıl gibi kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan kaykay şimdilerde adına uluslararası turnuvaların düzenlendiği ve birçok kültürün baş elementlerinden biri olarak kendine yer edinmiştir. Dahası birçok kişi tarafından trafiğe girmemek için alternatif bir ulaşım aracı veya belirli modelleri iş yerlerinin en büyük yardımcısı konumunda olmuşlardır. Kaykayı bir spor ve eğlence olarak görenler seçim konusunda çok daha karmaşık bir denklemin içinde kendilerini bulmuşlardır. Gerek amatör gerek profesyonel birçok kullanıcı belli hususları göz önüne alarak kendilerine uygun kaykayı seçmektedirler. Öncelikle kaykaylar bireysel olarak seçilmesi önemli olan aletlerin başında gelmektedir. Kaykay alacak kişinin yaşı, boyu, kilosu ve beklentisi kaykay seçiminde büyük rol oynamaktadır. Dahası profesyonel kullanıcılar için kaykay hareketleri oldukça önem taşımaktadır. Birçok profesyonel kullanıcı gerek şehir içindeki parkurlarda gerek doğada kaykay yapılmaya uygun zeminlerde hünerlerini sergilemektedirler. Bu tip kaykayların gerekli hareket manevralarını yapabilecek kapasitede olmaları kullanıcıları için oldukça önemlidir. Bu yüzden akrobatik hareketler deneyecek kullanıcıların mümkün olduğunca plastik yerine tahtadan imal edilmiş kaykay modellerine yönelmeleri gerekmektedir. Kaykay platformunun genişliği seçim için bir diğer etkenlerden biri olarak görülmektedir. Kaykaydaki en önemli unsurlardan biri olan denge ve sürüş kolaylığı platform ölçülerine bağlıdır. Örneğin; 7.5-7.7 arasındaki ölçüler daha dar kalıplar olarak bilinir ve genelde profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir, 7.7-8 arasındaki ölçüler bizlere daha kolay bir denge şansı vermektedirler.

Kaykay Nasıl Seçilir?

Hem hobi hem de spor olarak kullanılan kaykaylar özellikle çocuklar ve gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. Birçok kaykay kullanıcısı bu hobiye küçük yaşlarından itibaren merak salmışlardır ve kimisi ilerleyen yaşlarda bunu profesyonel olarak devam ettirmektedirler. Kaykay seçerken alacağınız kaykayın ayak ve beden yapınıza uygunluğu oldukça önemlidir ayrıca platformun kesimi üzerinde yapmak istediğimiz akrobatik hareketlere uygunluğunu belirleyecektir. Diğer yandan sağlam lastik ve manevra kabiliyetine sahip dingillere sahip olması kaykay seçerken yardımcı olmaktadır.

Nasıl Kaykay Sürülür?

Kaykay sürmek birçok gencin ilgilendiği bir hobi haline dönüşmüştür. Denizde sörf yapıyormuş hissini veren kaykaylar öğrenmesi oldukça kolay aletlerden biridir. Öncelikle denge ve manevra mekanizmalarına hâkim olmamız gerekmektedir. İlk olarak sürmeye başlamadan önce hangi ayağımızın sürüş esnasında bize ivme kazandıracağıdır. Sürmeye başlamadan önce ayağınızı kaygan bir zemin üzerinde çorap yardımı ile kaydırarak denge ve hareket kabiliyetinizin hangi ayakta olduğunu saptamaktır. Uygun ayağı bulduktan sonra sizin kaykayı sürerken hangi ayağı kullanacağınıza dair bir ipucu verecektir. Daha sonra basit bir kaykay üzerinde denediğiniz zaman hangi ayağınız zemin üzerinde hareket ivmesini sağlıyorsa o ayağınızı kullanmanızı tercih ederiz. Bazı kaykay kullanıcıları her iki ayağın da kaykayın hız ve fren mekanizmalarına uygun hale gelmesini önermektedirler.

Kaykay Nasıl Temizlenir?

Kaykaylar gerek düz parkurlarda gerek zorlu zeminlerde becerilerimize göre kullanabileceğimiz araçların başında gelmektedirler. Aldığınız kaykayların daha iyi bir sürüş deneyimi vermesi için belirli periyotlarda bakım ve temizliklerine özen göstermemiz gerekmektedir. Öncelikle kaykayın platformu ince telli bir fırça yardımı ile periyodik olarak temizlenmelidir. Baştan sona dek sert darbelerle temizlenmesi alt kısımdaki birikmiş kirlerin yüzeye çıkmasına olanak sağlayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra kaykayın üst platformunu ılık bir suyla az bir deterjan yardımı ile kolaylıkla temizleyebilir bu sayede kaykayınızın eskimesini ve yıpranması geciktirerek uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Kaykayınızın alt kısmını ve tekerleklerini fırça yardımı ile kolaylıkla temizleyebilir ancak metal ve ahşap kısımları çok fazla suya maruz bırakılmamalıdır.

Kaykay Kaç Kilo Taşır?

Her yaştan ve her kesimden kullanıcının severek kullandıkları kaykaylar her vücut tipindeki bireylerin kullanılması için farklı özellikler gözeterek imal edilmiştirler. Çocuklar için olan kaykaylar daha hafif kiloları taşıyabilme kapasitesine sahipken hoverboard kaykayları 150 kiloya kadar olan ağırlığı kolaylıkla taşıyabilmektedir. Kaykay alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri kilonuza uygun bir kaykaya sahip olmaktır.

Kaykay Kaç Yaşında Kullanılır?

Her yaştan kullanıcı tarafından büyük bir keyifle kullanılan kaykaylar özellikle gençler arasındaki popüler kültürün bir parçası haline gelmişlerdir. Öncelikle 2 yaşından başlayan kaykay kullanımı sizin denge ve manevra becerilerinize göre belirleyeceğiniz dönemlerde kullanabilirsiniz.