Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Alarm Sistemleri

için 2,358 sonuç bulundu.

Alarm Sistemleri

Güvenlik her insanın temel ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Başta kişinin kendisi olmak üzere sevdiklerini veya sahip olduklarını korumayı istemektedir. Alarm sistemi sahiplerine belirli bir alana giren istenmeyen insan ve hayvana karşı uyaran ayrıca olası tehlikelerin olması durumda bizlere bilgilendirici bir ses veya haber yoluyla bildiren ve koruyan sistemlerin bütününe denilmektedir. Gerek kişisel gerek ticari mülklerin istenmeyen kişilerden veya hayvanlardan korumak için bu sistemlere yüksek oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca kamu binalarındaki olası sorunu erken bir sürede bildirerek birçok insanın hızlı bir şekilde durum karşısında aksiyon almasına olanak sağlamaktadır. Özellikle metropollerde yaşayan bireyler kırsal yerde yaşayanlara göre daha sık güvenlik problemi ile karşılaşmaktadırlar. Her geçen gün kalabalıklaşan şehirler aynı zamanda hırsızlar için de bir çekim alanı oluşturmaktadır. Birçok birey artan bu güvenlik sorunu karşısında farklı seçenekler arasından kendisine uygun olanı seçmektedir. Alarm sistemleri genel olarak sizlere hızlı ve etkili bir şekilde uyarıda bulunarak size ait olanı koruma şansı vermektedir. Aynı zamanda caydırıcı bir etkiye de sahip olan bu sistemler diğer yandan kimlik tespit edebilen özelliği sayesinde birçok suçlunun kolaylıkla yakalanmasına olanak sağlamaktadır. Hırsızlıkla baş etmesinin yanı sıra olası ev ve iş yeri kazalarını önlemeleri veya acil olarak bildirmeleri mülkünüzün veya canınızın herhangi bir zarara uğramasını önlemektedir. Sizler de alarm sistemleri fiyat ve yorumları hakkında daha iyi bilgi alabilmek için ofis elektroniği sayfamıza göz atabilirsiniz.

Güvenliğiniz İçin Alarm Sistemleri Özellikleri ve Fiyatları

Güvenliğiniz İçin Alarm Sistemleri Özellikleri ve Fiyatları

Genel olarak evinize veya iş yerinize girmek isteyen hırsız veya istenmeyen kişileri uyaran, caydıran veya kimliklerinin tespitine olanak sağlayan bu sistemler aynı zamanda bizleri olası teknik arızalara karşı da uyarmaktadır. Bazı türlerin de ise olası zararlı hayvanların varlığının bilgilendirilmesi veya uzaklaştırılması için bu özelliklere sahip olan türleri vardır. Alarm sistemleri genel olarak elektrikle çalışan uyarıcı sistemlerdendir. Sahip olduğu özelliğe göre tespit edilmesi gereken zararlıyı tespit eder veya onu bulunduğu ortamdan uzaklaştırmak üzere kurulmuştur. Aynı zamanda alarm sahibini uyararak aksiyon almasına olanak sağlamıştır. Alarm sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri olan sensör onun tespit özelliğini oluşturmaktadır. Sensörlü alarm sistemleri sahip olduğu özellik sayesinde istenmeyen canlının veya durumun tespitini yaparak kişileri farklı yollarla uyarmaktadır. Örneğin pencere alarmı sensörlü alarm tiplerine iyi bir örnek olarak düşünülebilir. Özellikle alt katlarda yaşayan bireyler hırsız tehdidi ile daha fazla yüzleşmektedirler bu yüzden kapılarını korudukları kadar pencerelerini güvence altına almak zorundadırlar. Bu alarm sisteminin çalışma sistemi genel olarak sensörlerin pencere belirli bir mesafede açıldığı zaman hızla uyarma moduna geçmesidir. Hareket sensörlü alarm başta evde olmak üzere hapishane veya askeriye gibi güvenlik düzeyi yüksek derecede olması gereken yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Belirli bir alanı tarayabilen sensörleri hareket eden bir canlı gördüklerinde hızla aktive olarak kullanıcılarını uyarmaktadır. Aynı şekilde birçok çiftçi bu alarm sistemini kullanarak bahçe ve tarlalarına girmek isteyen olası domuz, tilki ve ayı gibi zararlı hayvanların uzaklaştırılmasına olanak sağlamaktadır. Kapı alarm sistemleri korumak istediğiniz kapılara taktığınız sensöre sahip alarm sistemleri arasında görülmektedir. Dilerseniz zaman ayarı ile belirli saatler arasında açılıp kapanmasını kontrol edebilir, koruma seviyesini üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Genel olarak elektrik sistemi çalışan bu sistemler bazı modellerde aküleri de bulunmaktadır bu sayede olası bir elektrik kesilmesi durumunda alarmınız devre dışı kalmayacaktır. Diğer yandan teknolojinin gelişmesi ile birlikte alarm sistemleri birçok farklı özelliğe sahip olmaya başlamışlardır diğer yandan modellere eklenen teknolojik özellikler fiyat üzerinde değişkenliğe sebep olmaktadır. Aynı zamanda hesap makinesi modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Ev Alarm Sistemleri ile Huzurlu Hissedin

Ev Alarm Sistemleri ile Huzurlu Hissedin

Ev güvenliği birçok bireyin ve sevdiği insanların güvenliği ve huzuru açısından oldukça önemli bir üründür. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan pek çok kimse hırsızlık sorunu ile yüzleşmektedir. Birçok uzman ev alarm sistemleri sayesinde birçok hırsızlık olayının önlenmesinde büyük etkisi olduğunu belirtmektedir. Boyut olarak gözle görülür bir şekilde olan bu alarm tipi sayesinde hırsızlar için caydırıcı bir güce sahiptir. Hırsızların en sık olarak tercih ettiği kapı ve pencerelere takılan bu alarmlar güçlü sensörleri sayesinde sizlere belirli bir ses ile hızla uyararak zamanında harekete geçmenize olanak sağlamaktadır. Bazı ev alarm sistemleri hareketleri algılayarak evinizin yakınında hareket eden insanları sizlere bildirebilmektedir. Ayrıca cam kırılmalarına karşın sizleri uyaran sistemler de mevcuttur. Elektrik kesintileri veya olası teknik sorunlarda yedek mekanizmalara sahip olan bu sistemler sayesinde eviniz kesintisiz olarak koruma sağlamaktadır. Ancak elektrik kesintilerine karşı mutlaka ek bataryanın dolu olduğundan emin olmalısınız. Ev alarm sistemleri sizlerin evinizi korumak için tek başına yeterli gelmese de sizlere yüksek bir koruma olanağı sağlayacaktır. Birçok hırsız daha ilk başlardan itibaren gördükleri alarm sisteminden dolayı eve girmekten vaz geçecektir veya eve giren hırsız alarm sistemini fark ettikten sonra evi soymaktan vaz geçebilmektedir. Kurulum konusunda ise kolay bir yapıya sahip olan ev alarm sistemleri modeller arasında kurulum çeşitliliği göstermektedir. basit alarm sistemleri kendi kendinize kurabileceğiniz sistemlerin başında gelmektedir. İstenilen yere yapacağınız monte ile kolaylıkla bağlantı sağlayabilirsiniz. Daha karışık bir alarm sistemi olarak görülen ev güvenlik sistemleri alarm sistemlerini farklı bir boyuta taşımaktadır. Sensörlü uyarı sisteminin yanı sıra kablosuz internet bağlantısı ile sisteminizi uzaktan takip edebileceğiniz gibi monitör sistemi sayesinde kapınızın veya pencerenizin etrafında olan kameralar sayesinde aynı zamanda görüntülü olarak evinizi takip edebilirsiniz. Bu karmaşık sistemi kurmanız için mutlaka profesyonel bir destek almanız gereklidir. Bazı modeller siz evde yokken belirli bir ayar yapmanız neticesinde en yakındaki karakola bildirim gönderebilmektedir. Bu sistemler sizlerin can ve mal güvenliğini yüksek ölçüde koruyabileceklerdir.

Yangın Tehlikesine Karşı Hazırlıklı Olun: Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Tehlikesine Karşı Hazırlıklı Olun:Yangın Alarm Sistemleri

Ev kazaları evlerin ve evdeki bireylerin güvenliğini tehdit eden olası can ve mal kaybına sebep olabilen kazaların tümüdür. Bunlar arasında yangın kısa sürede tehlikeli bir hale gelebilen ve büyük mal ve bazen de can kayıplarına sebep olabilmektedir. Yangın tehlikesinin önlenmesi için birçok önlemler alınmaktadır. Ayrıca restoran ve kafe mutfakları olası yangınların çıkmasına müsait yerlerdir. Bu yüzden yangın alarm sistemleri olası kazalarda çıkan yangını kısa sürede tespit ederek uyararak yangının büyümesini ve kontrol etmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda akıllı evlerde bulunması zorunlu olan bu sistemler hem evi hem de binayı olası yangın tehlikesinden korumaktadır. Yangın detektörleri genel olarak sensör sistemi ile çalışmaktadır. Bazı modeller ısıya bağlı olarak uyarıcı sistemlerini aktive ederken bazı sistemler dumana bağlı olarak ev ve dükkan sahiplerini uyarmaktadır. Bazı yangın sistemleri bölge itfaiyesine bağlı olarak olası bir yangın durumunda itfaiyeye haber vererek hızla yangının kontrol altına alınmasına olanak vermektedir. Adreslenebilir yangın alarm sistemleri sayesinde siz tatilde veya evde yokken olası yangın durumunda itfaiye hizmetlerine haber vererek hızlı bir önlem almaya olanak sağlamaktadır. Konum bilgisi sayesinde itfaiye ekipleri hızla yangına müdahale edebilmektedirler. Yangın için olan alarm sistemleri yüksek desibele sahip sirenleri sayesinde olası bir yangın durumunda yüksek sesi ile tüm ev veya bina sakinlerini hızla uyarabilmektedir. Sensör tipleri konusunda daha çok ısı ve dumana karşı olan türleri olduğu gibi çoklu sensör sistemine sahip olan türleri farklı uyarıcıları algılayabildikleri gibi bazı modellerde duruma göre bu sensörleri açıp kapatabilirsiniz. Yangın alarm sistemleri yalnızca ev ve iş yerlerinde kullanılmamaktadır. Son yıllarda özellikle orman yangınlarının artması üzerine orman ve park koruyucuları tarafından belirli noktalara konulan alarmlar karbon monoksit veya dumanı tespit ederek yüksek koruma sağlamaktadır. Dahası bazı maden ocaklarında karbon monoksit zehirlenmelerine karşın da yüksek koruma sağlayarak birçok canın korunmasında yardımcı olmaktadır. Daha yüksek bir sensör gücüne sahip olan bu modeller daha büyük öneme sahip olan yerlerde kullanılmalıdır.

İşyeri Alarm Sistemleri

İşyeri Alarm Sistemleri

İşyerleri hırsızların sıklıkla soymaya çalıştığı yerlerin başında gelmektedirler. Birçok güvenlik uzmanına göre hırsızlar genel olarak işyerlerini tercih etmektedirler. Bunun sebebi paranın yanında birçok yüksek değerde mal bulunmasıdır. Birçok kişi içim işyerleri en az evleri kadar önem atfedilen yerlerden birisidir. Olası bir hırsızlık durumunda büyük bir zarara uğrayabilir daha kötüsü işinizi kaybedebilirsiniz. Son yıllarda hemen hemen televizyon ve internet haberlerinde sıklıkla rastlanılan işyeri hırsızlık olayları iş yeri alarm sistemleri sayesinde büyük ölçüde önlenerek, hırsızlara karşı yüksek caydırıcılık gücüne sahiptir. Birçok firma iş yeri alarm sistemleri ile kullanıcılarına belirli güvenlik önlemleri sağlamaktadır. Birçok işletme için 24 saat boyunca iş yerinin korunması oldukça önemlidir. Araştırmalara göre birçok iş yeri hırsızlığı olayı genel olarak işyerinde kimsenin olmadığı saatlerde cereyan etmektedir. Bu yüzden tam zamanlı izleme olası tehditlerin engellenmesine olanak sağlayacaktır. Birçok alarm sistemi sensörler ile çalışmaktadır. Özellikle işyeri çevrenize takacağınız alarmlar hareket sensörleri sayesinde olası tehditleri hızlıca tespit ederek yüksek sesi ile uyarıda bulunmaktadır. İş yerleri sistemlerinin en belirgin özelliklerinden biri olan sim kartlı alarm sistemleri siz iş yerinizde yokken olası bir durumda içinde bulunduğu sim kartı sayesinde telefon veya bilgisayarınıza bildirim göndermektedir. Aynı zamanda telefon üzerinden belirli ayarları yapma şansınız olmaktadır. Örneğin gün içinde alarm sesini kapatmak istiyorsanız bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. İşyeri alarm sistemleri arasında daha çok ürün hırsızlığını korumaya yardımcı olan mağaza alarm sistemleri sayesinde özellikle konfeksiyon mağazaları ürünlere taktıkları sensörler sayesinde olası bir hırsızlık olayında mağaza çıkışında ses ile uyarı geçebilmektedir.

Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alarm sistemleri can ve mal güvenliğini korumasında sahiplerine oldukça yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yeni teknoloji ile birçok farklı özelliğe sahip alarm sistemleri alarm sahiplerine farklı açılardan hizmet etmektedir. Alarm sistemi almak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken birkaç özellik daha kolay ve sağlıklı bir seçim yapılmasına olanak sağlayacaktır. İlk olarak alarm sisteminin hangi amaç doğrultusunda kullanılacağı oldukça önemlidir. Korumak istenilen objenin veya yerin ne olduğunu ve ne kadar büyüklükte olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. En sık tercih edilenler arasında ev ve iş yeri alarm sistemlerinin yanı sıra akıllı alarm sistemleri sayesinde ev ve iş yeri güvenliğinin yanı sıra sizlere belirli durumlarda haber verebilen özelliklere sahiptirler. Gerekli durumlarda telefon veya bilgisayarlarınıza gerekli bildirimleri iletebilirler. Ev ve iş yerlerinin yanı sıra bahçe alarm sistemleri hem hırsızlara hem de yabani hayvanlara karşı sizlere yüksek koruma sağlamaktadır. Örneğin besi hayvanı yetiştiricileri olası hırsızlık veya yabani hayvan saldırılarına karşı bu sistemi kullanarak yüksek koruma sağlamaktadırlar. Kontrol altında alınmak istenen alanın büyüklüğü sizlerin seçiminde oldukça önemli olmaktadır. Eğer kapı veya pencere gibi dar bir alanda koruma sağlamak istiyorsak sensörlü alarmlar sizler için yeterli olabilecektir. Bunun yanı sıra fabrika gibi büyük bir alanda alarm sistemi kurulacaksa kamera alarm sistemleri sizler için hem sesli hem de görüntülü bir koruma sağlayacaktır. Monitör üzerinden takip edebileceğiniz kameralar sayesinde olası tehlikeyi görerek hızla aksiyon almanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca olası zarar verme durumları arasında kimlik tespiti konusunda güvenlik güçlerine büyük yardımı olacaktır. Aynı zamanda ev tipi olan güvenlik sistemlerinde ise evlerde de gizli güvenlik kamerası kullanılmaktadır. Özellikle çocuk ve yaşlı bakımının olduğu evlerde bakıcının kontrolü için sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Alarm sistemini kurmadan önce mutlaka alarm sistemleri kurulumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Güvenlik için sizleri ve sevdiklerinizi koruyan alarm sistemleri olası can ve mal kayıplarını yüksek oranda düşürmektedirler. Birçok kişi başta evleri olmak üzere işyerlerine veya bahçelerine alarm sistemleri kurmaktadır. Alarm sistemlerinin asli görevleri sizleri istenmeyen bir durum karşısında uyararak hızlı bir şekilde aksiyon almanıza yardım etmektedir. Çalışma prensiplerine bakıldığında genel olarak sensör denilen farklı tipteki algılama sistemleri sayesinde çalışmaktadırlar. Bazı alarm sistemlerindeki sensörler hareketleri algılayarak sizlere haber verirken bazıları ise kapalı durumda olan bir yerin açıldığını haber vermektedir. Tüm bunların yanı sıra sese karşı duyarlı olan alarm sistemleri de mevcuttur. Belli desibelin üzerindeki bir sesi duyduğu zaman uyararak etraftakileri tehlikeye karşı uyarmaktadır. Bunlar arasında en bilinenleri savaş sırasında kullanılan alarm sistemleri olmaktadır.

Alarm Sistemleri Nasıl Kurulur?

Alarm sistemleri genel olarak olası tehlikeyi bizlere algılayıp bildiren uyarıcılardır. Kimi zaman bunu ses yardımı ile kimi zaman ise bildirim yardımıyla yapabilmektedirler. Alarm sistemleri kurulurken çoğu zaman bu işten anlayan profesyonellerden yardım almalıyız. Ancak daha basit sistemlerde elektrik bağlantısı ile alarmın sensörünü yöneten cihazı birbirine bağlayarak kendi başınıza kurulum yapabilirsiniz. Kendi başınıza yaptığınız kurulumdan sonra mutlaka alarmın doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız. Tüm bunların yanında eğer akıllı alarm sistemleri kuruyor iseniz bunu mutlaka bir profesyonel ile birlikte yapmalısınız.

Alarm Sistemleri Neden Gereklidir?

Alarm sistemleri neden gereklidir sorusuna verilecek en iyi cevap güvenlik ihtiyacı yanıtı olabilmektedir. Özellikle büyük yerleşim yerlerinde ikamet edenler birçok hırsızlık vakası ile karşılaşmaktadır. Can ve mal güvenliğinin emniyet altına alınması iyi bir alarm sistemi ile mümkündür. Bunların yanı sıra işyerlerinizde veya depolarınızdaki ürünlerinizin çalınma durumunda sizleri büyük ekonomik kayba uğratabilir bu yüzden alarm sistemlerinin olması hırsızlar için büyük ölçüde caydırıcı hale gelecektir. Evinizden sıklıkla uzaklaşıyorsanız veya evinizde sevdiklerinizin güven içinde olup olmadığından emin olmak istiyorsanız alarmlar oldukça önemlidir. Kırsal yerlerde ve bahçelerde evcil hayvanlarınızı ve bitkilerinizi yabani hayvanlardan korumak için alarm sistemleri sizler için en büyük yardımcı konumunda olacaklardır. Diğer yandan büyük fabrika veya madenlerdeki olası yangın veya gaz alarm sistemleri birçok kişinin can güvenliğini teminat altına alarak olası kazaları önlemektedir.

Yangın Alarmı Nasıl Çalışır?

Birçok ev ve iş yerinin kaybına yol açan yangın çok hızla kontrol altından çıkabilen ve büyük zararlara yol açan bir kaza türüdür. Hem can hem de mal güvenliğinin yitmesine sebep olabilecek yangınları önlemenin en iyi yolu yangın alarmlarıdır. Yangın alarmları bulundurdukları ayırt edici sensörleri sayesinde duman veya ısıya karşı duyarlı olup olası bir durumda aktive olarak etraflarını uyarmaktadırlar. Diğer yandan tek tek bu özelliklere sahip olanları olduğu gibi hepsini barındıran modellere de sahiptirler.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(195)
ve üzeri (262)
ve üzeri (282)
ve üzeri (288)
ve üzeri (294)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL