Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Klavye Türü

Başka bir kelime deneyin

Bağlantı Tipi

Başka bir kelime deneyin

Aydınlatma

Başka bir kelime deneyin

Tuş Dizilimi

Başka bir kelime deneyin

Numerik Tuşlar

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Bağlantı Arayüzü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Klavye

için 1,075 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Klavye

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayarlar ve ekipmanlarına olan talepte artmaktadır. Her gün gelişen teknolojik ürünler ile işler çok daha kolay şekillerde yapılabilmektedir. Dünden bugüne değişimlerle çok farklı görünümlere kavuşan teknolojik ürünlerden biri de klavyelerdir. Eskiden varlığı dahi olmayan ve daktilodan esinlenerek geliştirilen çeşitler şimdilerde tüm işlerin yükünü kaldırmaktadır. Klavye daktilonun sürekli bozulması sonucunda oluşumu düşünülmüş bir alettir. Tuşların elektriksel bir düzleme aktarılmasıyla oluşmuştur. Hem bilgisayarlarda hem tabletler hem de farklı birçok elektronik alet ile birlikte kullanılabilmektedir. Farklı birçok alette dâhil olarak da bulunan klavyeler yazı yazmayı sağlar ve iletişimi çok daha kolay hale getirir. Her şeyin dijitalleşmesiyle beraber işler de artık bu bilgisayar sistemleri üzerinden yürütüldüğü için tüm işlemler yapılabilir. Klavye mekanik bir alet olarak e-posta yazmayı, belgeleri oluşturmayı ve çok daha fazla işlemi yapmayı kolaylaştırmaktadır. Belgeleri kayıt altına alabilmek, e-posta yoluyla iletişim kurabilmek, araştırma yapabilmek için gerekli olan çeşitler dilleri gereği farklı çeşitleri bulunan ürünlerdir. Klavye çeşitleri değişiklik gösterirken kullanımı size en uygun harf dizilimini seçme imkânı da sunmaktadır. Böylelikle işlerinizi çok daha kolay tamamlayabilir ve daha fazla verim alabilirsiniz. Harf dizilimindeki farklılıklar el alışkanlığına göre daha hızlı yazı yazmayı sağlamaktadır. Farklı çeşitleri ile kişilere yazı şekillerine göre seçim yapma şansı tanıyarak işlerini çok daha hızlı yerine getirmelerini kolaylaştırır. Harf dizilimi dışında diğer semboller ve rakamlar genelde aynı yerlerde olduğu içinde farklı bir modele geçiş yapsanız adaptasyonunuz çabuk olacaktır. Her daim çokça avantajı ile teknolojinin tüm imkânlarını sizlere sunmaktadır. Dilerseniz çevre birimleri kategori sayfamızı inceleyerek çeşitli bilgisayar donanımlarını keşfedebilirsiniz.

Klavye Çeşitleri ve Özellikleri

Klavye Çeşitleri ve Özellikleri

Harf dizilimi olarak iki farklı klavye çeşidi bulunmaktadır. Genelde bilgisayar klavyelerinde bu farklılık olup akıllı telefonlarda çoğunlukta harf dizilimi aynıdır. Klavye çeşitlerinden biri q klavye modelidir. Q seçenekler elektronik aletlerin çoğunluğunda kullanılmaktadır. İngilizce temelli olan Qwerty klavyeler çoğu teknolojik ürünün dilinin İngilizce olmasında kaynaklı olarak sıkça tercih edilmektedir. Harf dizlimi İngilizceye göre yapılmış olan Qwerty çoğu bilgisayar ve elektronik alette kullanıldığı için başka bir alete geçince de yazı yazmak daha kolay olmaktadır. Elektronik çoğu alette var olan Q seçenekler sistemin çabuk çözülüp hızlıca işlemleri yapmayı kolaylaştırır. Üzerinde yer alan enter tuşu her tülü komutu çalıştırmaya yardımcı olur ve sitelere aramalara girişi hızlıca yapar. Enter tuşu yazı yazarken de kolaylık sağlayıp paragraf başı yapılması için kullanılabilir. Klavye sembolleri arasında yer alan ESC tuşu ise işlevi ile özellikle herhangi bir pencereyi kapatmak için yardımcı olmaktadır. İptal düşmesi niteliğinde olup fare bozulduğu takdirde de pencereleri ve dosyaları kapatmanızı sağlar. Çokça faydası ile başka ekipmana ihtiyaç duymadan bilgisayar üzerinde hâkimiyet kurmanızı sağlar. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ya da tablet gibi elektronik aletlerde tek başına kullanılarak özellikle yazı işlemleri çok daha hızlı yapılabilir. Bu elektronik aletlerde sistem içerisinde de yüklü olup yine yazım işlerini yapmayı kolaylaştırır. Alet olarak kullanımı bu teknolojik ürünlerde çok daha hızlı bir şekilde işlem yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Yalnızca yazım için değil aynı zamanda özellikle bilgisayarlarda sistemsel birçok işlem yapılmasını kolaylaştırır. Harflerle yazı yazmanın yanı sıra kopyala yapıştır gibi işlevleri de yerine getirebilirsiniz. Fare olmadan yalnızca tuşlar ile pencereleri kapatabilir, ekran görüntüsü alabilir ses açıp kapatabilirsiniz. İşlevleri ile harflerden ve yazı yazmaktan çok daha fazlasıdır. F1 tuşu ile programlardaki yardım bilgilerini açabilir ve hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. Klavye kısayolları ile bir sürü işlem yapabilir her türlü bilgiye erişebilirsiniz. Günlük hayatta fare ile yapılan çoğu hareketi yapan kısayollarından biri de iki tuş ile büyütecin açılmasını sağlamaktadır. Fare ile birçok yere basarak yapılan işlemi yalnızca iki tuşla yerine getirebilirsiniz. Bu da sizlere çok daha hızlı bir şekilde işlem yapma yeteneği kazandırır ve zamandan tasarruf sağlar.

Her İşlemi Yapmayı Sağlayan Akıllı Klavyeler

Her İşlemi Yapmayı Sağlayan Akıllı Klavyeler

Klavye tuşu ile yapılacak çokça işlemden biri de bilgisayarda yenileme işlemi sağlar. F5 tuşu ile açtığınız siteyi yenileyebilir ve en güncel verilere erişebilirsiniz. Üstelik yalnızca siteleri değil açtığınız tüm pencereleri F5 tuşu ile yenileyebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden kitap ya da makale okuyorsanız sayfayı aşağı yukarı hareket ettirmenizi sağlayacak tuşlar ile yazıları çok daha kolay bir şekilde okuyabilirsiniz. Seçili öğeleri, yazıları ve daha birçok şeyi iki tuş ile kopyalayıp yine iki tuş ile istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Metin içerisindeki upuzun bir yazıyı başka bir alan aktarmak için kopyalayabilir ya da kesebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak hem çok daha pratik hem de çok daha kolay olmaktadır. Yine kısa yollardan biri olan F2 tuşu ile istediğiniz dosyanı ya da verinin adını değiştirebilir ya da düzeltebilirsiniz. Tek tuş ile bu işlemleri yapmayı kolaylaştıran modeller teknolojik olan bu aletlerden en yüksek verimin alınmasını sağlar. Bilgisayar klavyesi ile hem programları yönetebilir hem de hızlıca yazı yazabilirsiniz. Harf diziliminin yanı sıra rakamları ile de matematiksel işlemlerin yapılmasını sağlar. Hesap makinesi kullanırken sayıları yazabilir ve yine toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi işlemleri son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm kısa yollara F10 sayesinde tek tuş ile kolayca ulaşabilir ve sağladığı faydaları daha da artırabilirsiniz. Eliniz alıştığı takdire hem yazı yazarken hem de farklı işlemleri yaparken size çokça yardımcı olacaktır. İş için mail yazarken hem hızlı hem de dikkatli olmak gerekirken klavyeler sayesinde bu işlemler oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Klavye ifadeleri sayesinde sohbet sırasında karakterler oluşturabilirsiniz. İki nokta ve parantez işaretleri ile hem gülen hem de ağlayan yüz yapma şansınız oluyor. O yüzden de konuşurken çok daha etkili ve canlı konuşuyormuş etkisi yaratabilirsiniz. Eğer aynı zamanda bir Mouse sahibi de olmak istiyorsanız hemen klavye ve mouse setleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Oyun Oynamak Klavyeler ile Çok Daha Eğlenceli Hale Geliyor!

Oyun Oynamak Klavyeler ile Çok Daha Eğlenceli Hale Geliyor!

Klavyeler yalnızca iş için değil eğlence amaçlı da kullanılabilen elektronik ürünlerdir. Oyun oynarken de tıpkı yazı yazarken kullanılan tuşlarla kolaylıkla yönlendirme yapabilirsiniz. Klavye gaming için özel tasarlanan modelleri görüntüsü ile beğenileri toplarken işlevi ile de son derece kullanışlıdır. Oyun oynarken en fazla verimi almanız için tasarlanmış ürünlerdir. Rakamların yer almadığı gaming modeller daha ufak boyutlu olup bilgisayarı kullanırken daha fazla alan yaratılmasını sağlamaktadır. Gaming klavyelerde sayılar vardır ancak harflerin üst kısmında bulunur ve yanda özellikle matematiksel işlemler için kullanılan rakamlar olmadığı için daha ufak boyutludur. Masaüstü bilgisayar kullanırken geniş modeller sebebiyle fareyi rahatlıkla oynatamayanların çokça tercih ettiği modellerden biridir. Fazladan yer kaplamadığı için fareyi oynatabileceğiniz fazladan alan yaratır. Böylelikle oyun oynarken çok daha keyifli zaman geçirmenizi sağlar. Rahatlıkla fareyi oynatarak oyundan geri kalmadan ve yer sıkıntısı yaşamadan kullanabilirsiniz. Gaming çeşitler ışıklandırma sistemi ile de dikkat çekmektedir. Tuş takımlarının arasında yer alan renkli ışıklandırmalar sayesinde çok daha farklı ve tarz görünmektedir. Kendinden aydınlatması bulunan bu klavye ışıklı olduğu için karanlıkta dahi oyun oynarken tuşların rahatlıkla görünmesini sağlar. Farklı tarzı ile gaming klavyeler bilgisayar oyuncularının işini son derece kolaylaştırmaktadır. Genişletilmiş tuşları sayesinde ise oyun oynarken yanlış tuşlara basılmasını önler. Klavye özellikleri arasında yer alan hızlı değiştirme tuşları, tüm sekmeleri ve programları kapatmanıza yardımcı olup saniyeler içerisinde bu işlemi gerçekleştirir. Hassas dokunma özelliği ile de tuşlara sertçe basmanıza gerek kalmadan komutlarını yerine getirebilir. Dayanıklılığı ile oyunun heyecanına kapılıp sertçe kullansanız dahi zarar görmede uzun süreli kullanım imkânı sunar. Dilerseniz hemen Piranha klavye ve mouse modellerine yer vediğimiz sayfaya giderek markanın tasarımlarını keşfedebilirsiniz.

Kablosuz Klavyeler Her Yerden İşlem Yapma İmkânı Sunuyor!

Kablosuz Klavyeler Her Yerden İşlem Yapma İmkânı Sunuyor!

Klavyeler birçok çeşidi ile farklı amaçlara hizmet etmektedir. Farklı modelleri ve tasarımları ile artık yazı yazmanın ötesinde ürünler olmaktadır. Geri silme tuşu ile yazılan yazı kolaylıkla silinebilirken tuşlar ile seçilen komple metinde saniyeler içinde silinebilir. Yine kısa yollar ile farklı işlemler saniyeler içerisinde halledilebilir. Zamandan da tasarruf yapmanızı sağlayarak sizlere kolaylık sunan modellerin en konforlu modellerinden biri de kablosuz olanlarıdır. Klavye kablosuz olduğu için yalnızca kablonun uzanabildiği yerden değil bağlantının sağlandığı her noktadan kullanılabilmesini sağlar. Oda içerisine masanızın üzerindeki bilgisayarını yatağınız üzerinden kablosuz modeller ile yönetebilir ve çok daha rahat bir şekilde bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Kablosuz olanlar genelde 10 metreye kadar uzaktan kullanım imkanı sunar farklı bir odadan dahi yazı yazmanızı sağlar. İşinizi yatağınızda uzanarak yapmak istiyorsanız bu modeller tam size göre. Kablosuz fare ve kablosuz klavye ile yatağınızdan kalkmadan işlerinizi yapabilir ve dinlenebilirsiniz. Klavye önerisi yapıldığında çokça tercih edilen bu kablosuz modeller uzun pil ömrü ile senelerce klavyeyi kullanmanızı sağlar. En yoğun kullanımlarda dahi yaklaşık 3 yıl kesintisiz kullanım sağlamaktadır. Altında bulunan eğimli ayakları ile yazı yazarken çok daha konforlu bir şekilde şeklini değiştirebilirsiniz. Kablosuz seçenekler yalnızca minik bir USB yardımıyla çalışmakta ve kablo kalabalığının oluşmasını önlemektedir. Güçlü bağlantısı ile kablosuz klavye kullanımı kesintisiz olarak sürmektedir. USB bilgisayara takılarak bağlantı kurulur ve saniyeler içerisinde kullanabilirsiniz. Dekorasyonunda güzel görünmesini sağlayan ürünlerdir. Karışık kablo görüntüsünün oluşmasını önleyerek çok daha düzenli görünen bir ortam yaratmanızı sağlar. Hem kolaylık hem de güzel görünüm sağlayan kablosuzlar son derece kullanışlı ürünlerdir. Çokça avantajı ile kablosuz modeller işleri kolaylaştırmaktadır.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Klavyeler

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Klavyeler

Klavyeler çokça kullanım imkanı sunan ürünler olduğu için performansı yüksek ürünlerdir. Verimi son derece yüksek olan bu klavyeler farklı modelleri ile de farklı işlemler yapmayı kolaylaştırmaktadır. Her iş için özel tasarımları ile bilgisayar kullanımını çokça kolay hale getirmektedir. Bu ürünlerden biri olan F klavye Türk dili ve yapısıyla uyumlu bir model olarak Türkçe kökenli kelimelerin çoğunluğuna göre harf dizilimi yapılmıştır. Bu sayede de Türkçe kökenli kelimeleri yazarken kolaylık sağlamaktadır. Türkçe kullanımı daha fazla olan harfler erişim kolay noktalara konulduğu için hızlı bir şekilde yazı yazılmasını kolaylaştırmaktadır. F klavyeler sağ el %51 sol el ise %49 oranında kullanıldığı hesaplanarak tasarlanmıştır. Çoğunluğun yazı yazarken sağ elini daha çok kullandığı görülerek üretilen modeller 10 parmak yazı yazılmasını da kolaylaştırmaktadır. F seçenekler ergonomik tuş dizilimi ile de yazı yazarken bileklerinizin ağrımasını önleyerek daha verimli çalışmanızı sağlar. Klavye şekli ile kolay yazma imkanı sunarken yine gaming klavyeler de tasarımları ile oyun oynamayı daha da keyifli hale getirmektedir. Klavye LED’li olduğu için sıra dışı görüntüsü ile bilgisayar oyuncularının beğenisini kazanmaktadır. Işığı ile karanlık ya da loş ortamlarda da tuşların rahatlıkla görünmesini ve oyun keyfinin kesintisiz yaşanmasını sağlar. Yalnızca yazı yazmayı değil böyle oyun oynamak, bilgisayarı yönetmek ve çok daha fazla işlemi yapmayı sağladığı için son derece kullanışlı ürünlerdir. Klavye fiyatları da bu çeşitlilik dolayısıyla farklılaşmaktadır. Sağladığı avantajlar ve özellikleri dolayısıyla fiyat performansı yüksek olan modeller en uygun fiyatları ve kampanyaları ile sayfamızda! Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekler için sayfamıza bakabilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

Klavye Üzerindeki Bazı Tuşların Görevleri:

  • Diğer tuşlarla birlikte kullanılan CTRL tuşu, kullanılan program tarafından belirlenen işlevleri yerine getirir. Genellikle kısayol tuş birleşiminde kullanılır.
  • Alt GR tuşu, tuşların sağ alt köşesinde bulunan karakterleri yazdırmak için kullanılır.
  • Pause tuşu ise daha çok DOS ekranındayken yapılan işlemlerin bir tuşa basılıncaya kadar durdurulmasını sağlar.
  • Backspace tuşunu ise genellikle cursor’un solundaki karakterleri silmek için kullanabilirsiniz.

Klavye Seçerken Bunlara Dikkat!

  • Eğer bir bilgisayar alırken seçiminizi özel olarak belirtmezseniz size gelen klavye tipi genellikle Q klavye olacaktır.
  • Bilgisayarınızda Türkçe dökümanlar yazmak istiyorsanız F klavye tipini tercih etmeniz çok uygun olacaktır.
  • F klavye, Türkçe yazım diline daha uygun olsa da en çok kullanılan klavye modeli Q klavyedir.
  • Bu tür klavyeler basit işlevlidir. Bankalardaki para çekme/yatırma makinalarında, takım tezgahlarında kullanılan klavyeler de vardır.

Klavye Nasıl Temizlenir?

Sıkça temasta bulunulan ve zamanla tozlanan klavyeler temizlenerek çok daha fazla verim alınabilir. Temizlenirken güçlü kimyasalların kullanılması önerilmez çünkü bu ürünler zarar verebilir. Üzerinde yer alan harflerin ve rakamların silinmesine yol açabilir. Temizlenirken yumuşak bezler tercih edilmelidir. Masaüstü bilgisayara ait bir klavye ise önce bilgisayar ile bağlantısı kesilmelidir. Tuşlar arasındaki tozlar ters çevrilerek çıkarılabilir ya da elektrik süpürgesi en düşük ayarda çalıştırılarak bu tozlar alınabilir. Yine tuşlar arasında kalan kirleri ve tozları kulak çubuğu yardımıyla da temizleyebilirsiniz. Çok tozlanmış ve kirlenmiş klavyelerde tuşların çıkarılarak temizlenmesi daha derinlemesine bir temizlik yapılmasını sağlar.

Klavye Ne İşe Yarar?

Klavyeler bilgisayar sistemler üzerinde her türlü yazı işleminin yapılmasına yardımcı olan ürünlerdir. Daktilonun gelişmiş modeli olarak yalnızca yazı yazmayı değil tuşlar ile oyun oynamayı ve bilgisayarın yönetilmesini sağlamaktadır. Klavyeler e-posta yazılmasını, yazılı bir şekilde sohbet edilmesini sağlayarak bilgisayarlardan daha fazla verim alınmasını kolaylaştırır. Üzerindeki tuşlar ile metinleri kopyalayabilir, kesebilir ve kolaylıkla istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bilgisayar ile ilgili neredeyse tüm işlemler klavyelerdeki tuş bileşimleriyle yapılabilir. Ses açıp kapatılabilir ve bunun yanı sıra bilgisayarda açılıp kapatılabilir. Kısacası çeşitler bilgisayarlardaki tüm işlevlerin kullanılmasını sağlar.

Nasıl Klavye Değiştirilir?

Zamanla yıpranan ve eskiyen klavyeler değiştirilirken masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bu işlem farklılık göstermektedir. Masaüstü bilgisayarlarda değişim yapılırken önce eski klavye USB girişinden çıkarılarak bilgisayar ile bağlantısı kesilir. Ardından yeni klavye USB girişi ile bilgisayara takılır. Genelde herhangi bir yazılıma gerek kalmadan girişe takıldıktan sonra direkt kullanıma hazır hale gelmektedir. Dizüstü bilgisayarlarda ise komple değiştirmektense tuşlarını değiştirerek yeni bir ekipman edilmektedir. Tuşların değişimi ile yeni bir klavye elde edilmiş olur. Yalnız burada tuşları sökülürken son derece dikkatli olunmalıdır aksi takdirde tuş yuvaları zarar görebilir. Bu zarar görmüş tuş yuvalarına ise yeni tuşları yerleştirmek imkansız olacaktır ki bu da daha maliyetli bir iştir.

Hangi Klavyeyi Almalıyım?

Klavye alımı yapılırken amaca göre klavyenin çeşidine karar verebilirsiniz. Bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve çok oyun oynuyorsanız sizler için gaming klavyeler son derece uygundur. Daha minimal tarzı ile bilgisayarda oyun oynarken farenin çok daha rahat bir şekilde hareket ettirilmesini sağlamaktadır. Bu klavyeler genelde ışıklı olduğu için oyun oynarken tuşları daha rahat görünmesini sağlar aynı zamanda geniş tuşları ile de oyunda yapılabilecek yanlışları önler. Türk diliyle uyumlu bir model arayışındaysanız F klavyeler tam size uygun. Türk kökenli kelimelerin yazılış şekline göre dizilen harf yerleştirmeleri ile yazı yazmayı kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra Qwerty olanlar ise evrensel bir dil oluşturmuş durumdadır.