Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Cihaz Tipi

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Sıcak Su Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Musluk Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kontrol Sistemi

Başka bir kelime deneyin

Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Yükseklik

Başka bir kelime deneyin

Derinlik

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Su Sebili

için 86 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  Siemens DW15703 Su Sebili Gri

  (33)
  13.519 TL SEPETTE 12.143,05 TL
  +

Su Sebili

İnsan vücudunun %70’i sudan oluşmaktadır ve su ihtiyacını karşılamak çok önemlidir. Bu ihtiyacı karşılamak, günlük hayatta sıklıkla unutuluyor; ancak su sebili kullanan insanların sürekli sıcak ve soğuk su elde etmesiyle beraber cihazın göz önünde bulunmasıyla bu unutkanlık büyük oranda azalıyor ve ihtiyaç duyulan su miktarı gün içerisinde kolayca karşılanabiliyor. Damacanadaki suyu kendi haznesine aktararak ısıtıp soğutabilen su sebili, ev ve ofis gibi birçok kullanım alanının vazgeçilmez bir beyaz eşya haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında soğuk su ihtiyacını karşılarken, kahve ve çay gibi sıklıkla tüketilen içecekler için de sıcak su ihtiyacını karşılar. Geniş hazneye sahip damacanası ile soğuk ve sıcak su ihtiyacı giderilirken aynı zamanda pratik kullanımıyla kişi başına düşen günlük 10 Bardak yani 2.5 Litre su ihtiyacı kolayca karşılanabilir. Ayrıca seçenekler arasında kullanım alanına göre 5 Litre, 10 Litre, 20 Litre ve 80 Litre hazneli modeller bulunurken 5 litrelik su sebili modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Su sebili fiyat aralığına göre farklı özelliklere sahiptir. Evinizin ve ofisinizin mimarisine uygun estetik su sebilleri bulunmasıyla beraber normal kullanım alanları için de zengin model seçeneği vardır. Gelişen teknoloji ile dijital göstergeli, su arıtmalı ve buzdolaplı modelleri bulunmaktadır. Estetik amaçlı su sebili alttan damacanalı modelleri ile tercih edilirken, renk uyumu büyük ölçüde dikkate alınır. Ayrıca bu tür estetik modellerde dijital ekran ile suyun kaç derecede olduğunu görebilme, sıcak, ılık ve soğuk suyun derecesini ayarlayabilme, çocuk kilidi ve akıllı çalışma sistemi yer almaktadır. Boyut bakımından ise tezgah üstü su sebilleri tercih edilmektedir. Bu tür modeller oldukta az yer kaplar ve su sebili cam parçası ile entegre halde, hiçbir güç kaynağı gerekmeksizin sadece haznesinin içerisine doldurulan su ile kullanılır. Standart modellerde ise buzdolabı özelliği sıkça görülmektedir. İsteğe göre Su sebili buzdolabı sistemini kapatmak mümkün.

Eviniz İçin Su Sebili Modelleri

Eviniz İçin Su Sebili Modelleri

Son zamanlarda su sebili modelleri teknolojiye bağlı olarak gelişmeye devam ederken, estetik yönü ile de mutfağınıza renk katıyor. Mevcut buzdolabında şişelerce soğuk su depolanması, diğer gıda ürünlerine alan sorunu yaşatıyor. Buzdolabında soğuk su depolamak yerine su sebili kullanarak buzdolabına daha fazla yer açarken aynı zamanda suyunuzu dişlerinize ve boğazınıza zarar verecek kadar soğuk olmadan tüketmeye imkan tanınıyor. Zira buzdolabındaki soğuk su sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir; çünkü düşük derecedeki soğuk su, su ihtiyacınızı birkaç yudumda giderirken günlük su ihtiyacının tamamının karşılanmasına engel olabilmektedir; ancak kullanımı ile bu durumun önüne rahatlıkla geçebilir. Damacanasının zorlanmadan sökülüp takılması ile kolay kullanım sağlayan modeller, sıcak su tarafında ise su ısıtıcısı kullanmak yerine sıcak su musluğu ile pratikçe kahve, çay ve türevi içecekleri hazırlamanız saniyelere indirgenebilir. Çocuklarınız için ise birçok modelde yer alan çocuk kilidi özelliği sunulmaktadır. Su sebili sıcak soğuk musluğu erişimi kısıtlanır ve böylece sıcak su yaralanmaları ve boşa su akıtma önlenebilir. Kırılan çocuk kilidi muslukları ise kolayca temin edilmektedir. Orijinal su sebili yedek parça temini, satın alınan marka tarafından sağlanabilir. Su sebili temizliği ise modellere göre farklılık gösterse de, teknik servis aracılığıyla kolaylıkla yapılabilir. Mutfağınızın dekorasyonuna uygun şık tasarımlarla karşınıza çıkan su sebili modelleri, beyaz rengin haricinde siyah ve gri gibi yeni renk seçenekleri sunuyor. Su sebili gri ve siyah renkli modelleri oldukça fazladır. Yeni nesil teknolojiler ile şık görünümü ile beraber çok fonksiyonluluğu ile sıcak ve soğuk su ihtiyacını karşılarken, hangi derecede su içmek istediğinizi ayarlayabiliyor, buzdolabı seçeneği ile içeceklerinizi mevcut buzdolabı haricinde kullanarak yer kaplamasını önleyip soğuk tutabiliyor, LED ekranı ile cihazın yönetilebilen fonksiyonları kolayca ayarlanabiliyor. Mutfağınızda ya da cihazı kullandığınız yerde çok fazla alan kaplaması istenmediği takdirde alternatif seçenekler sunulmakta. Tezgah üstü bu alternatif seçeneği kapsamaktadır. Bunun dışında ev tipi su sebili damacanasız kullanımı yoktur; ancak su sebili alttan damacanalı modelleri, damacanayı gizliyor ve görüntü kirliliğini önlemekle beraber alan kaplamasını azaltmaktadır. Dilerseniz Bosch su sebili modellerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

Su Sebili Kullanım Alanları

SSu Sebili Kullanım Alanları

Su sebili araştırmasında öncelikle kullanım alanı belirlenmelidir. Su sebilleri ev, ofis, işyeri ve fabrika gibi çeşitli kullanım alanlarına göre farklı ebat ve özelliklerde üretilmektedir. Evde kullanılmak üzere alınmak istenen su sebili modelleri kolay sökülüp takılabilen ve alttan damacanalı tercih edilebilir. Ayrıca kullanım alanında çocuk kullanımı için çocuk kilidi, kullanılacak alana uygun büyük ya da küçük ebat seçimi çok önemlidir. Ev tipi su sebili kampanya dönemlerinde ve yaz aylarında çokça tercih edilmektedir. Bu modellerdeki su sebilleri 5-10 Dereceye kadar su soğutma ve 80-90 derece su ısıtma özelliğine sahip olabilir. Damacanadan ortalama 3 Litre kadar suyu kendi haznesine aktarıp soğutur. Aynı şekilde sıcak su için ise ortalama 1 Litre depolama yapmaktadır. Su sebilinde yer alan haznenin suyu azaldıkça otomatik doldurulur. Böylece sıcak ve soğuk su ihtiyacınız sürekli olarak karşılanır. Ofis ve işyeri gibi alanlarda su sebili kullanım ihtiyacı sıklıkla duyulduğundan model tercihleri geniş hazneli ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilir. Buna ek olarak su sebili bardaklık özelliği olan modeller yine ofis ve işyeri alanlarında özellikle sağlık açısından tercih edilebilir. Bu alanlarda tercih edilen modellerin özellikleri arasında, ev tipine nazaran daha sık kullanıldığından dokunmatik panel, soğuk ve sıcak seçeneğe ilaveten ılık su seçeneği, oda sıcaklığında su alabilme, enerji tasarrufu için soğuk, sıcak ve ılık suyun kullanıma açılıp kapatılması yer almaktadır. Endüstriyel su sebili kullanımları ise okul, fabrika, cami, yemekhane, gemi ve şantiye gibi geniş kitleli alanlarda tercih edilmektedir. Ortalama 500 LT soğuk su haznesi ile su ihtiyacı sürekli sağlanabilirken krom dış kaplama ile paslanmaz ve kolay temizlenebilir yüzeye sahip olunur. Ayrıca sert poliüretan yalıtım ile haznedeki su sürekli soğuk tutulurak enerji tasarrufu sağlanır ve opsiyonel su arıtma sistemine uygun olarak üretilir. Araştırma aşamasının kullanım alanı tamamlandığında ise belirlenen Bir diğer aşama ise tercihlere göre su sebili fiyat araştırması yapılmalı. İstenilen özelliklere ve markalara göre değişen fiyatları karşılaştırılmalı ve ihtiyaca en uygun olanı seçilmeli. Sizler de Beko su sebili modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Su Sebili Marka Ve Model Seçimi

SSu Sebili Marka Ve Model Seçimi

İnsan yaşamında ev, ofis ve fabrika gibi birçok alanda büyük işleve sahip olan su sebili, özellikleri dışında marka bazıyla da çeşitlilik göstermektedir. Su sebili fiyat esasında benzer modellerde markalara göre farklılık gösterse de kullanılan malzeme kalitesi, özellikler ve satış sonrası müşteri desteği ile seçilebilir. Farklı markaların ürünlerindeki özellikler farklılık gösterilse de, marka seçimi müşterilerin geri bildirimleri ile yani su sebili yorumları ele alınarak yapılabilir. 20’den fazla marka ve 200’den fazla ürün seçeneği arasından en uygun model seçimini ihtiyaçlarınıza ve ürün yorumlarını baz alarak yapmak mümkün. Ev ve ofis kullanımları için su sebili alttan damacanalı modelleri tercih edilebilir. Bu modeller damacana modellerinin alt kısmındaki gizli bölmeye takılır ve görüntü kirliliğinin önüne geçer. Damacananın sökme ve takma işlemleri ise üstten damacanalı modellere göre daha kolay yapılır. Su sebili tezgah üstü modelleri ise görünüm ve sürahi yerine kullanımı olan, ısıtma ve soğutma modülleri olmayan sebiller ya da genellikle sadece soğutma özelliği bulunan ve seramik filtre, aktif karbon ve maden taşı gibi suyu filtre eden kartuş barındırarak su sebili arıtmalı sistemi olarak ayrılmaktadır. Arıtmalı modeller olmak üzere ayrılmaktadır. Seramik filtre ile demir pası, şamandıra ve tortu gibi arınmalar sağlanırken, aktif karbon ile organik olmayan kimyasallar, kötü kokular ve klor arındırılır. Maden taşı ise deniz seviyesinin 330 ile 600 metre arasındaki derinlikten çıkartılır ve filtre için kullanılır. Bu taş, kanseri önleyen germanyum içermesi ile ağır metal, toksinler ve kokuları önler. Bu tür su sebili küçük ebatları ile daha kolay kullanım sunmasıyla beraber çocukların erişebilmesi için de kolaylık sağlamaktadır. Endüstriyel kullanım için marka ve model seçiminde dikkate alınacaklar listesinde hazne genişliği, musluk sayısı, malzeme kalitesi ve satış sonrası destek dikkate alınabilir. Hazne genişliği ve musluk sayısı, personel ya da öğrenci sayısının çok olduğu alanlarda dikkate alınacaklar listesinde önemlidir. Çünkü çok fazla insan bulunan bu alanlarda sürekli soğuk su üretimi ve sıra beklemeyi önlemek için musluk sayısının yeterli olması önemli bir etkendir. Malzeme kalitesi ise, uzun süreli kullanım ve sağlık açısından önemlidir. Malzeme kalitesinin iyi olduğu modeller haznedeki suyu sağlıklı bir şekilde tüketiciye aktarır ve sudan kaynaklı oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçer.

Su Sebili Temizliğinin Önemi

Su Sebili Temizliğinin Önemi

Su sebili temizliği hem insan sağlığı açısından hem de cihazın teknik sağlığı açısından bir hayli önemlidir. Uzun süre bakımı yani temizliği yapılmamış model, su ile teması olan bölgelerinde yosunlaşma ve zararlı bakteri birikimi yapabilmektedir. Ayrıca suda kötü bir koku almakta yüksek ihtimaller arasındadır. Bunun sonucunda, özellikle yaz aylarında soğuk suya duyulan ihtiyaç arttığından bakımı yapılmamış modellerden tüketilen suların insan sağlığına etkisi olumsuz olacaktır. Bakımı yapılmayan cihazlar hastalıklar için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Teknik açıdan su sebili temizliği cihazın ömrünün uzaması ve ilk günkü veriminin alınması için şiddetle önerilmektedir. Aksi halde oluşacak arızalar sonucunda su sebili yedek parça ihtiyacı olacaktır. Özellikle su sebili pompası arıza yaptığı takdirde cihazdan su alamama gibi problemler yaratırken, su sebili motoru arıza yaptığında cihaz çalışmayı durdurur ve diğer geç fark edildiği halde diğer parçalarda da arıza çıkarmaktadır. Tüm bunların önüne geçmek için markanın yetkili servisi ya da özel servis ile irtibata geçerek su sebilinin periyodik bakımları yapılmalıdır. Bu servisler tarafından sağlanan su sebili temizlik hizmeti özel kimyasallar ve genellikle cihaz parçalarının bakımı ile yapılabiliyor. Bakım süreci servisler aracılığıyla cihazı atölyeye taşıttırmaya gerek kalmadan ev içerisinde tamamlanabiliyor. Su sebili temizliği ev kullanımlarında 3 ay, ofis ve fabrika gibi sıklıkla kullanımı olan alanlarda 3 aylık periyodik bakım yapılması önerilmektedir. Ev temizliğinde teknik servis olmadan, doğal yollarla temizliği yapılabilmektedir. Ancak sıklıkla kullanımı olan alanlarda özel servis ya da teknik servis çağırıp kimyasal maddelerle ve ozon gazı ile profesyonel bakım yaptırılması önerilmektedir. Teknik servis tarafından kimyasal madde ya da ozon gazı ile yapılan bakımların haricinde cihazın kolay erişilebilen alanlarına ayda bir kullanıcı ya da sorumlular tarafından müdahale edilebilir. Kolay erişilebilen alanlar arasında su sebili damacana yuvası ve musluk uçları yer almaktadır.

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Sürekli temiz içme suyu için su sebili temizliği ve bakımları periyodik olarak mutlaka yapılmalıdır. Kullanım sıklığına bağlı olarak 2 ya da 3 ayda bir periyodik bakım yapılması önerilmektedir. Bakım hizmeti için mutlaka su sebili satın alınan marka ile iletişime geçilebilir ve teknik servis talebiyle bakım yaptırılabilir. Özel servis hizmetlerinden de yararlanılabilir. Bakım hizmeti ve satış sonrası destek sağlayan su sebili teknik servisleri markalara göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle su sebili almadan önce marka seçimine dikkat edilmelidir. Su sebili temizliği, ev ortamında teknik servisler aracılığıyla ozon gazı ve özel maddeler kullanılarak yapılmaktadır. Cihazın su haznesine teknik servis tarafından temizlik maddesi doldurulduktan sonra bekleme süresine geçilir, ardından su haznesine doldurulan temizlik maddesi cihazın tüm tesisat sisteminden geçirilerek boşaltılır. Böylece içme suyunun temas ettiği her yer tamamen temizlenmektedir. Su haznesi ve tesisat dışında, su sebili dolabı ise kullanıcılar tarafından bez yardımıyla kolayca temizlenebilir.

Su Sebilinin Sıcak Suyuyla Yapılabilecekler

 • Şişelerdeki yapışkan etiketleri çıkarabilirsiniz.
 • Sıkışan kavanoz kapaklarını açabilirsiniz.
 • Çay hazırlayabilir veya çorba yapabilirsiniz.

Bunlara Dikkat!

 • Sıcak su kaynar seviyede olacaktır, dikkat edin.
 • Damacanayı koyarken fişe su sıçratmamaya çalışın.
 • Su sebilinde su dışında içecek kullanmayın.

Su Sebili Nasıl Çalışır?

Sürekli olarak sıcak su ve soğuk su sağlayan su sebili, çalışma prensibi olarak buzdolabı ve klimaya benzerdir; ancak boyutu gereği bu iki benzer cihaza nazaran daha minimal sisteme sahiptir. Su sebili motor içerisinde yer alan birçok markada yayın olarak kullanılan R22 gazı ile suyu ısıtma ve soğutma sağlanmaktadır. R22 ya da tercih edilen diğer gaz modeli kompresör aracılığıyla cihazın arkasında yer alan dolambaçlı bobinler üzerinden aktarılarak su sebili pompası ile aktarılan su haznesindeki suyun ısıtılmasına ve soğutulmasına neden olur. Böylece su sebili musluğu üzerinden modellere bağlı olarak soğuk, ılık ve sıcak su tüketime uygun hale getirilir.

Su Sebili Ne Kadar Elektrik Harcar?

Sağlıklı ve temiz içme suyu için popüler bir tercih olan su sebili, suyu soğutma ve ısıtma işleviyle ev, okul, ofis ve endüstriyel gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Güç tüketimi tarafında ise model ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterse de ev ve ofis ortamında kullanılan su sebilleri ortalama 60W-100W arasında elektrik harcamaktadır. Tüketicilerin su sebillerinin elektrik kullanımından tasarruf edebilmesi için A+ su sebilleri tercih ediliyor. Eğer kullanılan su sebili buzdolabı özelliğine sahipse güç tüketiminde artış olabilir. Ayrıca su sebili sıcak soğuk kullanımına bağlı olarak güç tüketiminde farklılık gösterebilmektedir.

Su Sebili Nasıl Takılır

İnsan hayatına büyük kolaylık katan ve günlük su ihtiyacını karşılamada önemli bir hatırlatıcı olan su sebilleri kullanım tarafında modellere göre farklılık gösterse de genel itibariyle kurulumu kolaydır. Öncelikle cihazın mutlaka dik konumda olması şartıyla düz, temiz, kuru ve kaymayan bir zeminde durduğundan emin olun. Ardından su sebili damacana yuvası üzerinde yer alan etiketi yırtarak, damacanayı su sebilinin üst kısmında bulunan su koruyucusunun içine dik biçimde yerleştirin. Ardından cihazın fişini takarak çalıştırabilirsiniz. Birçok su sebilinin kurulumu bu şekildedir. Eğer su sebili alttan damacanalı ise kurulumu farklılık gösterebilir. Satın aldığınız su sebili markasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bilgi alabilir ya da kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyarak kurulumu gerçekleştirmeniz mümkün.