Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Set

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bebek Bakım Çantaları

için 1,975 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bebek Bakım Çantaları

Bebek bakım çantaları ebeveynlerin, bebekleriyle birlikte dışarıya çıktıklarında ihtiyaç duyabileceği tüm bebek bakım malzemelerini koyabilmelerine yarayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ebeveynlerin bebek sahibi olduktan sonra yanlarına almaları gereken büyün ihtiyaçlara göre dizayn edilmiş ve her bir ihtiyaç için genelde ayrı bir bölme ayrılmıştır. Çünkü, bebekle birlikte dışarıya çıkmak yanında birçok faktöre karşı hazırlıklı olmayı de beraberinde getirmektedir. Dışarıdaki havanın durumundan bebeğin o gün ne yiyeceği ve giyeceğine kadar düşünülmesi gereken birçok durum bulunur. Soğuk olma ihtimaline karşı bir ceket, battaniye; sıcak olma ve terleme durumuna karşın havlu ve yeni bir tişört almak gerekmektedir. Bu ihtiyaçların çantaya düzenli bir şekilde yerleştirilebilmesi için de çantanın kendi içinde ayrılmış birçok cebinin bulunması gerekmektedir. Bebek ihtiyaçlarının doğru yerleştirilebilmesi ve ihtiyaç halinde daha hızlı bulunabilmesi bu gözlerin çokluğuna ve boyutlarına bağlı olmaktadır. Biberonun boyutuna göre bir ısı yalıtımlı bölgesi bulunan bebek bakım ürünleri tercih etmek doğru olacaktır. Biberon boyutundan daha küçük olduğunda yere düşme riski vardır. Dışarıda yere düşmüş biberonu düzgün şekilde sterilize edebilmekte oldukça zor olduğundan buna dikkat edilmesi önemlidir. Anne bebek bakım çantaları sadece annenin değil babanın da kullanımında olduğu için iki ebeveynin de aradığını rahat bulabilmesi gerekmektedir. Çantayı kim hazırlamış olursa olsun çanta içindeki gözlere iyi ve düzenli bir şekilde yerleştirilmiş araç gereçler, iki ebeveyn tarafından da kullanımı kolaylaştıracaktır.

Bebek Bakım Çantası Neden Gereklidir?

Bebek Bakım Çantası Neden Gereklidir?

Bebek doğduktan sonra ay ay hatta gün gün değişen bir çok farklı gereksinim ortaya çıkmaktadır. Evin içinde bu ihtiyaçları karşılamak dışarıya kıyasla daha kolay olacaktır ancak bebekle birlikte bir gezintiye çıkılmak istendiğinde bir hazırlık yapılması gerekmektedir. Bebeklerin dış etkenlerden oldukça fazla etkilendikleri bu süreçlerinde onları oluşabilecek hasarlardan korumak için ebeveynin yanında taşıması gereken ürünler vardır. İşte bu ürünlerin taşınması noktasında da anne ve babada, bu ihtiyaca uygun bir çanta alma gereksinimi doğar. Bebeğin kaç aylık olduğuna göre farklı bebek bakım çantası öneri olarak sunulabilmektedir. İlk aylarda daha fazla eşya ve bunların yedeğinin taşınması için gerekli olan bebek bakım çantaları diğer aylarda daha az eşya için de kullanılabilmektedir. Ancak her iki durumda da anne ve babanın dışarıda daha rahat olabilmesi için bebek bakım çantası gereklidir. Puset kullanarak dışarı çıkıldığında normal bir çantada bulunmayan bir aparat sayesinde bebek bakım çantası pusete takılabilir ve böylece o ağırlık ebeveynin üzerinden alınmış olmaktadır. Normal bir çantayı pusete takmak daha zordur ve düşme olasılığı bulunmaktadır. İçinde bebek eşyaları olan bir çantanın da yere düşmesi istenilmeyen bir durumdur. Bunun dışında normal bir çantada bulunamayacak kadar fazla gözü olması da bebek bakım çantasını gerekli kılan nedenlerden biri olacaktır.

Dışarıda Yardımcınız Bebek Bakım Çantası Modelleri</strong>ve Fiyatları

Dışarıda Yardımcınız Bebek Bakım Çantası Modelleri

Bebek bakım çantalarının modelleri ve fiyatları bebeğin kaç aylık olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu kategori altında yeni doğan bebekler için geliştirilmiş bebek bakım çantası seti bulunmaktadır. Bu set içinde bir bebek bakım çantasını ve bebeğin gereksinim duyabileceği; bebeklerin hassas ciltlerine özel anti-alerjik ıslak mendil, bebek deterjanları , kanserojen madde içermeyen ve göz yakmayan şampuan vb. gereksinimleri barındırır. Yeni bebek sahibi olan bireylerin de ne alıp almayacağına daha dikkat ettiği ve henüz bebek bakımıyla ilgili çok fazla tecrübesi olmadığı düşünüldüğünde böyle bir bebek bakım çantası seti alarak başlamak daha kolaylaştırıcı olacaktır. İlerleyen aylarda ebeveynler kendilerine uygun başka diğer çantaları seçebilmektedir. Bu çantalar için kolda ya da sırtta taşınabilecek şekilde modeller üretilmektedir. Bebek bakım çantasını sırtta mı ya da kolda mı taşımak istendiğine karar verilmelidir. Hangi şekilde taşımak daha kullanışlı ve rahat gelecekse o modelden biri alınıp kullanılabilir. Bebek bakım çantasının yanında başka bir çanta daha taşımak zor olacağından kimi modeller de ebeveynler için ayrı hazırlanan, çantaya göre daha küçük sayılan ek bir çanta da bulunmaktadır. İki çanta taşınmak istenmiyorsa bu modelin seçilmesi de kullanışlı olabilmektedir. Yeni üretilen bebek bakım çantalarında anne babanın konforu üst düzeye çıkarılmak amaçlandığından USB girişi ve gözlük, saat gibi aksesuarlar için ayrı bir asma bölgesi bulunabilmektedir. Bu sayede dışarı çıkıldığında hem bebeğin hem de annenin konforu sağlanmış olacaktır. Sadece bebek bakım ürünlerinin değil, bebeğin de puset dışında kucakta rahat taşınabilmesi için bebek taşıyıcılara da bu kategori altında erişim sağlamak mümkündür.

Bebek Bakım Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Bakım Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıklıkla kullanılacak olan bebek bakım çantası seçimi yapılırken ilk olarak konfor ve dayanıklılık gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması doğru olacaktır. Bu kısım halledildikten ve doğru çantanın ne olduğuna karar verildikten sonra renk ve desen gibi konularda seçim yapmak daha fazla yarar sağlayacaktır. Bir bebek bakım çantası alırken öncelikle çantanın yapıldığı malzemenin içinde fitalat bulunmamasına dikkat edilmelidir. Materyallere esneklik kazandırmak için kullanılan fitalat, kanserojen olduğu için içinde bebek bakım eşyalarının taşındığı bir çantanın bu maddeyi barındırmaması önemlidir. Yapıldığı malzeme dikkatli bir şekilde seçildikten sonra çantanın taşımaya uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Bebek bakım çantası sırt veya kolda taşınabilmektedir. Eğer sırtta taşınacak bir çanta isteniyorsa omuz kısımlarında askıların içinde dolgu olması taşımayı kolaylaştıracaktır. Bu sapların, içine koyulacak olan eşyaların ağırlığını kaldırabilecek düzeyde olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bebek bakım çantalarının ağız bölgesinde çantayı kapatmak için fermuar ya da daha başka çözümler kullanılmış olabilir. Burada da kişinin hangisini kullanarak en rahat şekilde çanta içindeki eşyalara ulaştığı gözlenmelidir. Buna göre istenilen çanta modeli alınmalıdır. Çantayı seçerken içinde birçok göz barındırmasına dikkat edilmeli ve bu gözlerden bazılarının kapatılabilir şekilde olması öncelik olmalıdır. Böyle gözlere dökülebilecek olan mama vb. gibi gıdalar yerleştirilebilmektedir. Çanta ne kadar rahat olursa olsun uzun saatler taşıdıktan sonra bel ve omuz bölgesinde ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Bu noktada da seçilen çantanın pusete asılmasına yarayacak bir aparatı olması iş görecektir. Böylelikle, gezinti esnasında çanta pusete bağlanarak ağırlık ebeveynden alınmış olur. Hem bebeğin hem de anne babanın konforu için bu hususlara dikkat edilmesi güvenle geçirilecek bir günün garantisini verecektir.

Bebeğin Konforu ve Huzurlu Bir Gezintinin Sırrı

Bebeğin Konforu ve Huzurlu Bir Gezintinin Sırrı

Bebek bakım çantaları ebeveyne ve bebeğe güvenli ve huzurlu bir gün geçirme şansı tanımaktadır. Bebek için gerekli olan tüm malzemelerin taşınmasını sağlamasıyla, bebek herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşırsa anında müdahale edilebilme şansı tanımaktadır. Çantanın küçük gözlerine koyulacak ateş ölçer ve bebeğin kullanımına uygun bir ateş düşürücü hap ile hava değişimlerinde bebeğin ateşini ölçebilmek ve müdahalede bulunmak mümkündür. Bebek bakım çantalarının ısı yalıtımlı bölmeleri sayesinde de biberondaki mamanın suyun vb. besinlerin olması gereken ısı korunur. Bu sayede bebeğe ağız, dudak ve damak bölgesinin hassasiyetine uygun olarak maması dışarıda da rahatlıkla yedirilebilir. Çantanın içindeki eşyalara ulaşım normal çantalara göre daha kolay ve daha pratik olduğundan bebeğin bir şeye ihtiyacı olduğunda bu ihtiyaç daha çabuk karşılanabilmekte ve bebeğin kendini dışarıda da evdeki kadar güvende hissetmesi sağlanabilmektedir. Bebeklere sağladığı konforun yanında, ebeveynlere de en başta taşıma kolaylığı sağlar. Bunun dışında normal bir çanta içerisine bebek bakım eşyalarını düzensizce koymak yerine şık bebek bakım çantaları ile düzenli bir taşıma sağlamak mümkündür. Birçok renk ve özellikte bulunabilen bebek bakım çantası desenli olarak da mevcuttur. Aynı zamanda hem şık hem de güvenli bir şekilde gezinti yapabilmek için bebek bakım çantaları oldukça uygun bir seçenek olarak tercih edilmektedir. Bazı bebek bakım çantalarının içerisinden çıkan küçük diğer çantaya istenirse annenin kendi eşyaları koyulabilmekte ve bu yolla kişisel eşyaların bebek eşyalarıyla karışması ve de başka bir çanta daha taşıma zorunluluğunun ortadan kaldırılabilmektedir.

 Bebek Çantası Düzenlemek için Yöntemler

Bebek Çantası Düzenlemek İçin Yöntemler

Günlük hayatta bir dolap ya da mutfak rafı düzenlemesi yapılırken dahi en çok kullanılanlardan en az kullanılanlara doğru bir sıralama göz önünde bulundurulmaktadır. Daha çok kullanılan tabaklar daha ulaşılabilir alanlarda, daha az kullanılanlar ise ulaşılması daha zor olan saklama alanlarında muhafaza edilmektedir. Tıpkı burada uygulanan sistem gibi bebek bakım çantasında da böyle bir yol izlemek mümkündür. Bütün çantanın su geçirmez olması daha tercih edilir bir durumdur ancak eğer sadece ısı yalıtımlı bölge suya dayanıklı ise buraya biberon ya da sıvı tüketim malzemelerinin koyulması uygun olmaktadır. Havlu ya da yedek tişört gibi gereçler, bebek bakım çantasının alt tabanına yerleştirilebilmektedir. Mevsimden mevsime bu sıralamada değişim yapılabilmektedir. Kış aylarında çantaya koyulan ek bir bebek battaniyesi en alt kısma değil ulaşılması daha kolay olan yandaki gözlere ya da eşya sıralamasında daha üst bir yere yerleştirilebilmektedir. Islak mendil, temizleyici bezler, bebek bezleri de dışarı çıkıldığında en çok ihtiyaç duyulan malzemeler olduğu için bunları da kolay ulaşılabilen, hatta açması da kolay olan fermuarlı gözlere yerleştirmek doğru olacaktır. Bu düzen yapılırken sıvı gıdalarla tişörtler ve havluların birbirine temas eder halde koyulmamasına dikkat edilebilir. Olası bir dökülme de diğer malzemelerin daha az zarar görmesi için ayrı alanlarda bulundurulmaları uygun olacaktır. Su geçirmeme anlamında bir tercih söz konusuysa bebek bakım çantası deri tercih edilebilir ve oluşacak riskleri en aza indirgemek mümkün olabilir. Ateş ölçer, ateş düşürücü, kullanılan başka şurup ve haplar da ayrı küçük gözlerden birinde bulundurulmalıdır. En temelde bu dizilim yapılırken eşyaları kategori şeklinde ayırmak daha uygun olacaktır. İlaç ve türevi nesnelerin bir göze, tişört havlu gibi nesnelerin bir göze koyulduğu bir çanta düzeninde aranan çok daha kolay bulunacaktır. Çantayı hangi ebeveyn hazırlamış olursa olsun eğer her bir kategori için çantanın belirli bir gözü seçilirse dışarıya çıkıldığında ihtiyaç duyulacak olan malzemeye anne de baba da daha rahat şekilde ulaşacaktır.

Bebek Bakım Çantasında Neler Olmalı?

Bebek bakım çantaları, büyük olmaları dolayısıyla hem annenin hem de bebeğin gerekli eşyalarının koyulduğu bir çantaya dönüştürülebilmektedir. Öncelikli amacı bebeğin gereçlerinin organize bir şekilde yerleştirilmesi olduğundan ilk etapta dışarı çıkıldığında gereksinim duyulacak, bebeğin yaşına ve varsa özel bir durumu buna göre ihtiyaçlar belirlenmelidir. En temelde, biberon, emzik, yedeği de olmak şartıyla bebek bezi, pişik gibi bir sorun yaşanıyorsa buna yönelik bir pişik kremi koyulmalıdır. Alınan eşyaların birer yedeğinin de çantaya koyulması karşılaşılabilecek kötü olasılıklara karşı bir tedbir niteliğinde olur. Dışarıya çıkmadan önce havanın nasıl olduğuna bakılarak, gerek duyulacaksa bir küçük bebek battaniyesi, ya da sıcak bir hava varsa terleme problemine karşı bebeğin sırtına koyulabilecek minik bir havlu alınması uygun olacaktır. Bebeğin altını aldıktan sonra hijyenini sağlamak açısından uygun bir temizleme mendili, kurulama mendili ve pudra koyulması gerekmektedir. Bebeğin besinlerini hangi yolla aldığına bağlı olarak biberon ya da kaşık koyulması uygun olacaktır. Herhangi bir sağlık problemi yaşandığında tespit edebilmek için bir ateş ölçerin de çantada bulunmasında yarar vardır. Bunun dışında alınan giydirilen kıyafetlerin benzerinde bir yedekte alınabilir. Bebeğin, bütün bu genel ihtiyaçlar dışında kullanması gereken herhangi bir ilaç vb. varsa da bu çantaya koyulabilir. Bu ihtiyaçlar tamamlandıktan sonra annenin dışarıda gereksinim duyabileceği kendi ihtiyaçları da çantaya koyulabilir. Ekstra bir çanta almak istenmediği durumlarda ebeveynler de bu büyük çantalarda kendi ihtiyaçlarına yer bulabilmektedir.

Hangi Bebek Bakım Çantası Kullanışlı?

Bebeklerin doğası gereği, bulundukları ay ya da yaş grubu içinde dışarıya hassasiyetleri oldukça fazla olduğu için anne babaların yanında taşıması gereken eşyaların sayısı oldukça fazla olmaktadır. Bunun için bu eşyaların koyulduğu bebek bakım çantalarının geniş olması tercih sebebi olarak göze çarpmaktadır. Ne kadar geniş bir çanta alınırsa bebeğin olası ihtiyaçlarına karşılık tedbir de o kadar iyi alınmış olmaktadır. Çantanın genişliğinin yanında hafif olması da taşıma esnasında zorluk çekmeyi en aza indirgeyecektir. İçine koyulacak eşyalar zaten oldukça fazla olduğundan bir de çantanın ağırlığı taşıyan ebeveynin problem yaşamasına sebebiyet verebilmektedir. Dışarıya çıkarken alınacak biberon vs. gibi yiyecek ve mama taşınması gereken hallerde de mamanın doğru sıcaklıkta kalması önemlidir. Bebeğin damak hassasiyeti göz önünde bulundurularak çok sıcak ya da çok soğuk bir mama tüketmesi sakıncalı gelmektedir. Bu sebeple de sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı, mamayı doğru sıcaklıkta taşıyabilmek için termos bölgesi olan bir çantanın tercih edilmesi anne ve babaların daha güvenli bir gezinti yapmalarını sağlayacaktır.

Bebek Bakım Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek sahibi ebeveynler tarafından günlük hayatta sık sık kullanılacak olan bu çantaların, anne baba için sırt problemleri yaratmıyor oluşu önemlidir. Çanta seçilirken sırt, kol ve bel bölgesine en uygun yapıda olanı bulmaya çalışmak, geçirilen uzun saatler sonrası karşılaşılacak ağrıları da engelleyecektir. Aynı sebepten, anne baba sağlığı açısından çantanın olabildiğince hafif olması da önemlidir. Çantanın içerisinde bulunan bölmelerin çok olması da aranan eşyaların daha kolay bulunmasını sağlayacaktır. Bol cepli, ısı yalıtımı bulunan, ergonomik, pusete takılması için bir aparatının bulunması ve hafif olması çantayı seçerken daha önemli gelmektedir. Diğer seçimler ise anne babanın zevkine kalmış olan renk ve desen seçimleri olmaktadır.