Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Set

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Küvet

için 242 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Babyjem Bebek Banyo Seti 6 Parça

  (33)
  569,99 TL SEPETTE 541,49 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Babyjem Eko 5’Li Banyo Seti

  (5)
  469,99 TL SEPETTE 446,49 TL
  +

Bebek Küveti

Yıkanmak dünya üzerindeki birçok canlının ihtiyaç duyduğu eylemlerden birisidir, özellikle insanlar vücut temizliğine önem veren canlıların başında gelmektedir. Tarih boyunca insanların vücut hijyenlerini sağlayabilmesi için kullanılan küvet ahşap, seramik veya taş gibi farklı maddelerden yapılan farklı boyutlara sahip bir temizlenme aracıdır. Günümüzde banyoların içinde taşınmaz durumda olsa da tarih boyunca her kesimden birey gerek taşınabilir gerek sabit küvet ürünleri kullanmaktadırlar. Akan suyun aksine durgun suda yıkanmayı sevenler için oldukça ideal olan küvet günümüzde banyolarda duş alınan yer olarak kullanılmaktadır. Yaşamın her döneminde insanlar banyo yapmaya ihtiyaç duymaktadır. Özellikle insan vücudunun olası hastalık veya enfeksiyonlara karşı en savunmasız dönemi olan bebeklik çağında banyonun önemi sıklıkla vurgulanmaktadır. Özellikle yeni doğan bebek olarak nitelendirilen dönem bebeklerin yıkanmasında yüksek dikkate ve tedbirlere ihtiyaç duyulmaktadır bu yüzden birçok ebeveyn bebeklerini dikkat ve güvenle yıkamayı istemektedirler. Bebek küveti bebeklerin güvenle yıkanabileceği ve onlara sağlıklı bir banyo deneyimi sunulmasına yardımcı olan ürüne denilmektedir. Kullanılan küvetlere benzer ancak bebekleri güvenli ve doğru bir şekilde yıkanmasına olanak veren bu ürünler farklı hammaddelerden üretilmektedirler. Tarih boyunca ebeveynlerin bebeklerini yıkaması için kullandığı bu ürün günümüzde bebek yıkamanın doğru yöntemlerinin uygulanabilmesi açısından yeni özellikleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bebeklerin güvenliğini ve ortopedik durumlarını göz önünde bulunduran bu ürünler sayesinde hem ebeveynler kolaylıkla bebeklerini yıkayabilecek hem de bebeklerin şartlara uygun ve güvenli bir şekilde yıkanmasına olanak sağlayacaktır.

Bebek Küveti Özellikleri

Bebek Küveti Özellikleri

Yeni doğanlar için oldukça önemli bir süreç olan banyo gerek sağlıklarını korumalarında gerek büyümelerine doğrudan etkiye sahiptir. Birçok ebeveyn belirli kurallar çerçevesinde bebeklerinin banyosuna özen göstermektedir. Bebeklerin yıkanmasında büyük rol oynayan bebek küvetleri bebeklerin banyo ihtiyaçlarını görmelerine büyük yararlar sağlamaktadır. Bebek küvetleri bebeklerin içlerinde rahatça banyo yapabilecekleri şekilde dizayn edilmiştirler. Ergonomik yapıları sayesinde gerek bebek gerek yıkayan ebeveynleri doğru ve güvenli bir şekilde bebeklerini yıkayabileceklerdir. Özellikle bebeklerin vücut ölçüleri ile paralel bir şekilde olan bebek küvet ölçüleri bebeklerinizin ilk aylardan 1 veya 2 yaşlarına dek kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmışlardır. Ebeveynler için ise özellikle ilk aylarda yüksek önem taşıyan bebeği banyo sırasında doğru bir şekilde tutma bu ürün sayesinde sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Bebeklerin her dönemlerinde kolaylıkla kullanabilecekleri bu ürünler onların hassas olan fiziki yapılarını koruyacak biçimde ergonomik olarak imal edilmişlerdir. Bu sayede olası kazalardan ve yanlış yıkama sorununu tamamen çözmüş bulunmaktasınız. Diğer yandan bebek küvetleri farklı malzemeler ile üretilseler de genel olarak plastikten imal edilmiş olanlar tercih edilmektedirler. Herhangi bir darbeye karşın dayanıklı oluşu ve konulduğu zemine sabit oluşu sayesinde bu ürünler sizlerin bebeğinizi kolaylıkla yıkamanıza yardımcı olacaktır. Bebeğe zarar verecek herhangi bir kimyasal madde kullanılmayan bu ürünler sıcak veya soğuk suda herhangi bir salınım yapmaz ayrıca çok hassas ciltlere sahip olan bebeklerinize herhangi bir yan etkide bulunacak maddeler içermez. Kırılmaz oluşunun yanında tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayan bebek yıkama küvet ve plastiği kıvrımlı yapıya sahiptir. Özellikle sivri köşeli noktalar bebeğinizin banyo durumunda yaralanmasına sebep olduğu için kesinlikle tercih edilmemelidir. Keskin olmayan yüzeyi ve tutma alanları sayesinde bebeğinizin ilerleyen yaşlarda olası kaza durumu olmasını tamamen engelleyebilirsiniz. Boyut olarak sizlere saklama konusunda zorluk çıkarmayan bu ürünler asma yerlerinde dilerseniz duvara eğer banyonuzda yeterli yeriniz var ise zeminde kolaylıkla durabilmektedirler. Farklı renkleri ile ve ilgi çekici desenleri ile sizlerin beğenisi doğrultusunda seçim şansınız bulunmaktadır. Dilerseniz kendi beğendiğiniz rengi dilerseniz bebeğinizin ilgisini çekecek rengi tercih edebilirsiniz. Dilerseniz küvet oturağı modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Bebek Küveti Çeşitleri

Bebek Küveti Çeşitleri

Doğduklarından itibaren geçen belirli bir süreden sonra düzenli olarak banyoya ihtiyaç duyan bebeklerin 1-2 yaş arasına dek kendileri için özel olarak imal edilmiş bebek küvetlerinde banyo yapmalıdırlar. Onlar için önemli olan banyonun daha keyifli ve güvenli geçmesi için kullanılan bu ürünler günümüzde ebeveynlerin daha farklı özelliklere sahip olan ürünleri aramalarına neden olmuştur. Bebeğin ilk banyosu hem bebek hem de ebeveynler için oldukça önemlidir. Bebeğin yaşamın kaynağı su ile tanışması aynı zamanda bu anında ona yardımcı olunması özel bir an olarak görülmektedir. Günümüzde birçok aile bebeğinin ilk banyosunu özel olarak dahi kutlamaktadır, sevdikleri ile birlikle adeta bir merasim havasında geçen bu gün bebek küvetlerinde de değişimlere sebep olmuştur çünkü birçok aile daha fazla özelliğe sahip bebek banyo küveti çeşitlerine ilgiyle yaklaşmaktadırlar. Gerek ilk banyosunda gerek belirli bir süreye dek kullanacağı bu ürün ebeveynler tarafından özenle seçilmektedir. Ayaklı bebek küvet seti hem sizler hem de bebeklerinizin daha bir banyo deneyimine sahip olmasına yardımcı olacaktır. Zemine tam bir tutunma sağlayan ayakları sayesinde herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Bunun yanı sıra birçok ebeveyn için oldukça zorlu bir süreç olan bebek banyosu bu ürün sayesinde daha kolay bir şekilde yapılabilecektir. Özellikle klasik bebek küvetleri bazı ebeveynler için ortopedik olarak görülmemektedir. Özellikle sırt ve boyun ağrılarına sahip olan ebeveynler için eğilerek banyo yaptırmak hem büyük bir zorluk hem de bebeğin banyosunu tehlikeye atmaktadır. Özellikle ilerleyen yaşlarda daha sık hareketlenen bebekler tutulamaz iseler kaza durumları yaşanabilmektedir. Bu çeşidin ayarlanabilir ayakları sayesinde sorunsuz bir şekilde bebeğinizi yıkabilirsiniz; dilerseniz özel aparatları ile boyunu dilediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Küvet ve ayakların birbirinden ayrılması sayesinde sizlere kolay bir saklama imkanı sunmaktadır. Katlanabilen ayakları kapı arkasında veya bir eşya arasında kolaylıkla muhafaza edilebilmektedir. Bebeklerinizin vücut yapısı için uygun olan bu ürün en fazla bir yaşlarına dek kullanılmaya müsait bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra bağlantı borusu sayesinde suyu kolaylıkla doldurabilirsiniz. Diğer yandan bebeğinizin banyosunu ev dışındaki ziyaretleriniz ve tatillerinizde devam ettirmek istiyorsanız şeffaf bebek küveti seti sizler için iyi bir seçim olacaktır. Bu taşınabilir küvet şişme havuza benzer yapıya sahip olsa da bebek küveti şeklinde tasarlanmıştır bu sayede sizlere kolay bir taşıma şansı vermektedir. Ayrıca dayanıklı plastikten oluşu ile dilerseniz ilerleyen yaşlarda sahil kenarında havuz olarak kullanabilir; deniz suyu ile tanıştırabilirsiniz. Küvet filesi kullanarak da bebeğinize rahat bir banyo deneyimi yaşatabilirsiniz.

Bebek Banyosunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek Banyosunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeklerin su ile ilk kez tanışmaları başta anne ve babası olmak üzere ailenin diğer üyeleri için de heyecan verici olmaktadır hatta bu sebeple günümüzde baby shower denilen bir kutlama biçimi sıklıkla yapılmaktadır. Bu ilk tanışmadan itibaren periyodik olarak yıkanan bebeklerin doğru bir biçimde banyo yapabilmesi için bazı kriterlere dikkat edilmelidir. İlk olarak bebeklerin ilk banyosu kordon bağı denilen parçanın düştükten sonraki süreçte o bölgenin iyileşmesinden sonra yapılabilmektedir. Tam olarak iyileştiği düşünüldüğü zamandan itibaren bebeğiniz için hazırlanmış küvette ılık bir su eşliğinde bebeğinizin ilk banyo suyunu hazırlayabilirsiniz. Özellikle suyun çok sıcak veya soğuk olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sizin için ılık gelebilen bir su onların hassas ciltleri için uygun olmayabilmektedir bu yüzden suyu eliniz ve dirsek ucunuz ile kontrol etmelisiniz veya dereceniz var ise bunu kullanabilirsiniz. Özellikle bebeğinizin ilk altı ayında bebek banyo küveti kullanımı birçok uzman tarafından dile getirilmektedir bunun sebebi ise bebeklerinizin bu döneme dek henüz başını tam anlamıyla dik tutabilecek veya oturur pozisyonda olamayacağıdır. Özellikle bebeğinizin bu döneminde kesinlikle küvette yalnız başına bırakmamalısınız. Ayrıca küvet suyunun doluluk seviyesi bebeğinizin vücudunu tamamen kaplayacak özellikle kafa seviyesini geçmeyecek derecede olmalıdır. Bebeğinizi ilk yıkadığınız zamanlarda daha küçük küvetlere ihtiyaç duyabileceğiniz gibi standart boyutlara sahip bir küvet ise sizin daha uzun süreli bir kullanıma sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bazı ebeveynler giderli bebek küvet seti tercih etmektedirler bunun sebebi ise doldurulan suyun çok daha kolay tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır bu sayede sizlere daha temiz bir kullanım sunmaktadır. Ortam ısısı en az küvet içerisinde bulunan su kadar önemlidir. Özellikle hava değişimlerine bizden çok daha kolay tepki gösteren bebekler soğuk bir odada kesinlikle banyo yaptırılmamalıdır. Banyo bitiminde ise ılık bir havluya veya bebek bornozuna özenle sararak hızla kurutmalısınız. Yıkama için özel imal edilmiş olan bebek şampuan ve sabunlarını kullandığınız gibi banyo sonrasında ciltlerinin yıpranmaması ve nemli kalması açısından badem yağı kullanabilirsiniz. Sizler de bebek küvet modelleri hakkında bilgi almak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bebek Küveti Nasıl Kullanılır?

Bebek Küveti Nasıl Kullanılır?

Yeni doğanların belirli bir yaşa dek ilk banyo deneyimlerini yaşadıkları; onlar için tasarlanmış küvetler ebeveynler tarafından doğru bir şekilde kullanılmalıdır bu sayede bebekler çok daha kaliteli bir banyo keyfine varacaklardır. Öncelikle bebeğinize banyo yaptıracağınız alan oldukça önemlidir. Küvetin konulacağı zemin temiz ve küvetin tam olarak sabitleneceği bir yer olmalıdır aksi halde ilerleyen aylarda bebeğinizin hareket sayısı arttığı zaman küveti yerinde oynatabilir veya küvetin düşmesine sebebiyet verebilir. Bebek küvet ayağı özenle zemine sabitlenmelidir hatta olası kayganlık riskini en aza indirmek için zemine kaymaz bir materyal yerleştirip bunun üzerine küvetinizi koyabilirsiniz. Küvetin içini mümkün olduğunca çok sıcak su ile doldurmayın bunun sebebi ise küvetin sıcaklığı tutarak bebeğinizin hassas cildine zarar verebilme ihtimalinin olmasıdır. Uzmanlara göre suyun ideal ısısı 35 derece civarlarında olmalıdır. Birçok ebeveyn bebeklerine daha iyi bir banyo deneyimi sunabilmek için bebek küvet set ürünlerini tercih etmektedir. Bu setler içerdikleri birçok yan ürün ile bebeklerinizin daha güvenli bir biçimde banyo yapmasına olanak sağlamaktadır. Örneğin hassas derecesi ile suyun sıcaklığını tam olarak saptayabilir, özel süngeri ile bebeğinizin cildine herhangi bir kızarıklık ve tahrişe sebebiyet vermeyecek şekilde silebilirsiniz. Banyo işlemi bittikten sonra sizlere büyük kolaylık sağlayacak katlanabilir bebek küvet seti ile küveti dilediğiniz şekilde steril bir biçimde olacak şekilde gönül rahatlığı ile bir sonraki banyo için saklayabilirsiniz.

Bebek Küveti Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek Küveti Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebeklerin sağlıklı ve güvenli banyo yapmalarını sağlamak bebekler için küvet seçiminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Özellikle göbek bağları yaraları iyileştikten yaklaşık iki yaşlarına kadar küvet kullanımının büyük öneme sahip olduğu bir dönemdir. Bazı ebeveynler çocuklarını küvete benzedikleri için leğen ve benzeri ürünlerde yıkamayı tercih etseler de bu onların sağlığı açısından oldukça zararlı bulunmaktadır. Bebekler için üretilen küvetler hem bebeğin hem de ebeveynlerin sağlığını ve güvenliği sağlamaktadır. İlk olarak bebeğiniz için seçeceğiniz küvetin sağlam bir hammaddeden imal edilmiş olmasına özen göstermelisiniz ayrıca kullanım zamanına bağlı olarak eğer uzun süreli bir kullanıma sahip plastik bebek küveti seti düşünüyor iseniz sert ve bebeğinizin ağırlığını taşıyabilecek bir plastikten yapılmış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle yeterli ölçülere sahip bir küvet bebeğinizin küvet içerisinde rahatsız bir pozisyonda olmasını engelleyecektir. Genişliği yeterli olan bir küvet için bebeğiniz oturmaya başladığı zaman bebek küvet oturağı satın alarak bebeğinizin yıkamasını daha rahatlıkla devam edebilirsiniz. Eğer yıkamayı evinizin farklı köşelerinde yapacaksınız sizler için taşıması daha kolay bir bebek küveti seçmeniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. Tekerliklere sahip bebek küvetleri ile ağırlık yaşamadan bir odadan diğer odaya kolaylıkla taşıyabileceksiniz. Ayrıca evinizdeki saklama koşullarını göz önüne alarak bebek küveti seçerken sizlere kolay saklama olanağı sunan çeşitlere yönelmelisiniz. Birçok model gerek katlanabilir gerek askıya sahip oluşuyla sizlere kolay bir kullanım sunmaktadır. Bebek küveti tavsiye ve yorumları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bebek Küveti Nasıl Olmalı?

Banyo başta insanlar ve doğadaki birçok canlı türü için yüksek öneme sahip aktivitelerden biridir. Vücutların korunmasına ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için banyo yapmak bir ihtiyaçtır. Her yaş grubu banyoya ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle bebeklik döneminde banyo yapmanın yüksek bir önemi vardır. Hassas ve savunmasız olan bebek vücutları banyo sayesinde kendilerini zinde hissederek daha iyi bir görünüm elde edeceklerdir. Bebeklerin banyolarının daha verimli geçmesi için bebekler için özel yapılmış bebek küvetleri kullanmaktayız. Bebek küvetleri bebeklerin doğumdan belirli bir süre sonra başlayan banyo serüvenlerini devam ettirecekleri yerdir. Anneler ve babalar bebekleri için küvet satın alırken bebeklerinin küvet içinde rahat bir biçimde banyo yaptırabilecekleri küvetleri seçmelidirler. Ortopedik olmayan ve kalitesiz malzemelerden yapılan küvetler bebeklerin sağlıklarını ciddi anlamda tehlikeye atacaktır. Bebek küveti alırken bebeklerin çok hızlı büyüdüğünün unutulmaması gerekmektedir. Bir süre önce başını kaldıramayan bebeğiniz çok kısa süre içerisinde başını kaldırabilecek kas gelişimine ek olarak çok daha hareketli olacaktır. Bu yüzden küvet alırken iç genişliğine ve ağırlık tartımına özen göstermelisiniz. Diğer yandan ek ekipmanların kullanılabileceği bir alana sahip olunması sizlerin ve bebeğinizin daha keyifli bir banyo zevki sürmesine kolaylık sağlayacaktır. Bebek küvetleri ısıyı hızla uzaklaştırmayan ve kalın kaliteli plastikten imal edilmelidir.

Bebek Küveti Nasıl Temizlenir?

Bebek küvetleri bebeklerimizin 2 yaşına gelene dek banyo ihtiyaçlarını görecekleri temizlik aletidir. Bebeğinizin banyosunda hem sizlere hem de bebeğinize büyük kolaylık sağlayan bu ürünler iyi bir bakım ve belirli periyodlardaki temizlik ile sizlere uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Bebek küvetlerini mutlaka her banyo sonrasında suyunu boşalttıktan sonra ılık bir su ile yıkanmalıdır. Bazı kullanıcılar küveti bebeğin banyosunu hazırlamadan önce belirli bir sterilizasyon işleminden geçirmektedirler. Bunu ise bebeğin cildine zarar vermeyecek sabun veya elma sirkesi ile yapabilirsiniz. Bir kovaya hazırlayacağınız ılık suyun içerisine bir çay bardağı kadar elma sirkesi ile temizlik yapılması hem bebeğiniz için küvetin dezenfektesini sağlayacak hem de küvetin iç yüzeyinin aşınmasını önleyecektir. Küveti yavaşça bir sünger veya bez ile iç yüzeyini tamamen silebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra duru ılık bir su ile iyice durulayıp kurulayabilirsiniz. Diğer yandan uzun süreli bakımlarda zorlu kirlerin üstesinden gelebilmek için daha sert bir sünger veya fırça ile iç ve dış yüzeyinin tamamen temizleyebilirsiniz. Bebek banyosu sonrasında küveti nemli veya ıslak bir şekilde bırakmanız küf ve mantar oluşumunu tetikleyecektir bu da kısa bir sürede bebeğinizin küvetinin hastalıklara davetiye çıkarmasına sebep olacaktır. Özellikle bebeğinizi tuvaletini yaptıktan sonra yıkadıysanız yıkama sonrasında küvetin temizliğine yüksek önem göstermeniz gerekmektedir aksi halde küvetin steril özelliği bozulur ve kötü bir kokuya sebep olur.