TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hurç

için 2,058 sonuç bulundu.

Hurç

Her insan düzenli bir dolaba sahip olmak ister. Çünkü düzenli bir dolapta aranan kıyafetler, tekstil ürünleri zorlanmadan çok daha kolay bir şekilde bulunur. Kıyafet çeşitlerini ve tekstik ürünlerini düzenli bir şekilde saklamak için kullanılan hurç dolapların derli toplu olmasını sağlar. Bu derli topluluk istenilen düzen sağlanarak geniş bir hacim yaratılır ve dolapların kapasitesinden daha fazla bir şekilde kıyafet olması sağlanır. Hurç nedir sorusuna cevap olarak, sağlam yelken bezinden yapılan eşyaların korumasını sağlan ev tekstili ürünleri denebilir. Hurçlar giyecek, yiyecekleri veya çeyizlik ürünleri saklamak için kullanılır. Ayrıca bazı hurç modelleri halı, yolluk gibi ürünleri muhafaza etmek için de kullanılır. Hurç çeşitleri genelde kare, dikdörtgen tarzlarında üretilmekte ve satılmaktadır, çok fazla ürün içerip çok daha az yer kapladığı için bu şekiller tercih edilmiştir.

Hurç Nerelerde ve Hangi Amaçla Kullanılır?

Hurç Nerelerde ve Hangi Amaçla Kullanılır?

Hurçlara bir diğer ad olarak bez sandık da denilmektedir. Çünkü eskiden hurçlar yapılırken daha çok çadır bezleri tercih edilmiş. Fakat çadır bezleri ağır oldukları ve pek kullanışlı olmadıkları için zamanla yerini daha hafif ve kullanışlı malzeme bırakmıştır. Günümüzde ise bez hurçlar yapılırken daha çok polyester malzemeler kullanılmaktadır. Çünkü polyster, pamuklu kumaşlara göre hem maliyeti daha ucuz olduğu için daha ekonomik hem de üretim açısından daha pratik ve daha uzun ömüre sahiptir. Baza altı hurç modelleri sonbahar veya ilkbahar mevsimlerinde kışlık ile yazlık kıyafet ayrımı yapıldıktan sonra onların saklandığı ve yanı başınızdan eksik olamaması gereken parçalardan biridir. Yazın uzun kollu kıyafetlerin, paltoların, yeleklerin, kazakların, atkıların, şapkaların, patiklerin, hırkaların düzenli ve toplu bir şekilde, kışın ise kısa kollu kıyafetler, şortlar gibi birçok giyim eşyalarının derli toplu bir şekilde saklanmasını sağlayarak dolaplarda meydana gelen karışıklığa son vermektedir. Yorganların, yastıkların, battaniye, pike, yatak örtüsü gibi büyük ebatlara sahip ev tekstil ürünlerinin saklanmasında ise yorgan hurçları denilen daha büyük hurçlar kullanılmaktadır. Kabanlar, trençkotlar, montlar ve takım elbiselerin korunması ve düzgün şekilde muhafaza edilmesi için askılara asılan ve şeffaf renkte olan hurçlar da bulunmaktadır, Ayrıca kullanılmayan halı, yolluk, kilim ve paspasların sebep olduğu dağınık görüntüleri ortadan kaldırmak amacıyla da değişik ebatları olan halı hurç modelleri kullanılabilir. Hurçlar birbirinden farklı boyutlara sahip olacak şekilde üretilmiştir. Böylece içine konulacak eşyaların boyutlarına göre hurçlar seçerek çok daha düzenli bir saklama alanı oluşturabilirsiniz. Çeşitli markaların hurç boyutları birbirleri ile farklılık göstermektedir, fakat bu farklılık çok büyük boyutlarda değildir. Küçük hurç boyutları yaklaşık olarak 30 x 22 x 18 cmboyutlara sahiptir ve çoraplar, patikler, atkılar, bereler, şapkalar için uygundur hatta çekmece içlerine uygun boyutta olanları çekmece içlerinde de kullanılabilir. Orta boy hurçların ise 52 x 28 x 21 cm boyutları bulunmaktadır. Orta boy hurçlar da daha çok kazak, pantolon, t-shirt için kullanılmaktadır. Büyük boy hurç seçenekleri ise 64 x 41 x 35 cm boyutlara sahiptir. Büyük boya sahip hurçlar ise daha çok yorgan, battaniye, döşek, minder konmak için kullanılmaktadır. Banyo & Ev Gereçleri modellerini detaylı inceleyebilir, farklı hurç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Hurç Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Hurç Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Evin düzenlenmesin oldukça pratik ve fonksiyonel çözümler sunmakta olan hurçlar ile eşyalar uzunca bir süre muhaza edildiği için hurç satın alınmadan önce hangi özelliklere sahip olduğunun bilinmesinde fayda vardır. Öncelikle alınacak hurçların hava geçirgenlik özelliğinin bulunması gerekmektedir. Hava geçirgenliği bulunan kutu hurç modelleri . kullanıldığı zaman hurçların içinde bulunan giysi ve eşyalar tozlanmadan hava alır, nemlenmez ve haşerelere karşı da korunmuş olur. Bez hurçlar çok uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. Kıyafetlerin hava almasını sağlayaması, yırtılırsa dikilerek tekrar tekrar kullanılabilmesi gibi avantajları dışında kıyafetleri tam olarak koruyamaması veya yer kaplama alanlarının biraz daha fazla olması gibi dezavaynajları da mevcuttur. Bu sebeplerden dolayı günümüzde bez hurçların kullanılımı git gide azalmakta ve yerini vakumlu hurç çeşitlerine bırakmaktadır. Dayanıklı naylonlardan yapılan vakumlu hurçlar, havaları elektrikli süpürge ile çekildikten sonra oldukça küçük boyutlara ulaşarak muazzam bir şekilde yer tasarrufu sağlamaktadır. İçindeki tüm hava alındığı için yerden kazanç sağlamanın dışında güve, böcek, nem veya küf gibi kıyafetleri olumsuz etkileyecek ya da uzunca bir süre kullanılmadığı zaman kıyafetlerin çürümesine neden olabilecek olumsuz dış etkenlerden kurtulmayı da sağlamaktadır. Ayrıca güve, böcek tarzı sorunları da egale ettikleri için naftalin, koku tabletleri ya da güve ilaçları gibi kimyasal maddelerin de kullanılma gereksinimi ortadan kalkmaktadır. Vakumlu hurç kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı husular mevcuttur. Örneğin eşyaları katlayarak yerleştirmek, hem yer tasarrufuna hem de eşyaların en az buruşukluk ile saklanmasını sağlamaktadır. Ayrıca yerleştirilecek giysiler vakumlu poşetin boyutıuna dikkat edilerek yerleştirilmeli, alabileceğinden fazla ürün yerleştirilmeden fermuarı kapatılmalıdır. Çok fazla ürün yerleştirmek, poşetin zarar görmesine neden olabilir. Vakum hurç çeşitleri içindeki hava tamamen boşaltıldığı zaman devasa yorganları, döşekler bile olabilecek en küçük boyutta saklanabilmesine olanak sağlayarak yatak altına dolap üstüne veya su geçirmedikleri için balkona yerleştirilebilmektedir. Bu hurçların tek dezavantajı eğer delinirlerse tekrar kullanılamaz hale gelmesidir. Siz de kıyafetlerinizi veya nevresimlerinizi oldukça küçük boyutlarda saklamak istiyorsanız sayfamızdan bütçenize son derece uygun hurç fiyatları ile kullanışlı, hesaplı, farklı özellik ve boyutlardaki hurç seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Hurç Kullanım İncelikleri

Hurç Kullanım İncelikleri

Hurç kullanmanın inceliklerden bahsetmek gerekirse, hurç kullanmanın pek zorluğu yoktur fakat giysilerin ve eşyaların en iyi ve en uzun şekilde saklamak ve hurçların kullanım ömrünü uzatmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle bez huçlar için ilk unutulmaması gereken şey bez hurçların kumaştan yapılmış olduğudur. En kaliteli markaların hurçları bile parçaları dikişle birbirine tutturulur ve bunlara standart olan fermuarlar dikilir. Bu yüzden hurca eşyalar yerleştirilirken, boşluk kalmayacak şekilde koyulurken hurcun kapasitesi aşırı bir şekilde zorlanmamalı ve fermuar sıkıştırılmamalıdır. Sandık tipi hurç taşınıken hurç ayrıca alttan elle desteklenmelidir ki dikişler aşırı yükten dolayı zorlanıp patlamasın. Hurçlara konacak olan eşyaların da yumuşak olması ve sivri uçları olmaması lazım ki hurcu delmesin. Ağır ve sert şeyler için plastik veya daha sağlam malzemelerden yapılan saklama kutuların tercih edilmesi kullanılan hurcun ömrünün daha uzun olmasını sağlar. Hurçların iç kısımları genelde elyaf ile kaplanmıştır ve bu da hurçların ihtiyaç dışında kolay bir şekilde katlanıp saklanmasına neden olur. Kirlenen hurçarı yıkarken genelde 30 derecelik ısı idealdir. Çamaşır suyu veya ağartıcı kullanılmamalıdır. Temiz bir şekilde kullanıldığı sürece hurçlar defalarca kullanılır ve uzun ömüre sahip olur. Daha uzun ömüre sahip hurçlara sahip olmak istiyorsanız dikakat edilmesi gereken bir diğer özellik ise dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Hurçlar son dönemlerde yeni evlenen gelinler tarafından da oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle üzerinde çeşitli desenler, dantel işlemeler bulunan çeyizlik hurç modelleri yeni evlenen bayanlar tarafından çok fazla talep görmektedir. Çok çeşitli renklere, modellere, dantel biçimlerine sahip olan bu hurçlar arasında saten kumaşa sahip kapitone hurç seçenekleri de oldukça fazla tercih edilen modellerden biridir. Fakat bu hurçların kapakları tamamen kumaşla kaplı olduğundan dolayı içlerinde hangi çeşit giysilerin bulunduğu görülmemektedir. Eğer hurçlara sakladığınız giysilerin ne olduğunu çabuk unutmakta iseniz ve sakladığınız giysileri kolayca bulamıyorsanız şeffaf üst yüzeye sahip kapaklı hurç kullanmanız sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Siz de giysilerinizi güvenle saklamak ve saklarken de giysilerinizin kapladığı yerin çok fazla yer kaplamamasını istiyorsanız hemen bir hurç sahibi olmalısınız. Düzenleyiciler & Saklama Üniteleri kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4444taş (4)
Acar (5)
Adell (8)
Aircool (3)
Airluks (1)
Akar (1)
Aksu (5)
Allaturca (1)
Altez (1)
AQUAGOLD (1)
Armada (1)
AROX (11)
Bager (1)
Baneva (4)
Beta (21)
Boo (1)
Bosphorus (1)
BZ (1)
Dekor (1)
(1899)
Ev+ (5)
Fanset (1)
Ferzin (1)
Foreca (1)
Gökon (1)
Imperia (1)
İpek (1)
Karsoy (3)
King (2)
MABELLO (2)
Maimagnet (1)
Mercan (1)
Noken (1)
nurline (1)
Palex (1)
Parex (1)
Qutu (4)
Royal (4)
Sabe (2)
Sardıcı (2)
SMS (1)
Star (1)
Tasarım (2)
Tepe Home (2)
Tesa (1)
Vera (1)
Veravit (1)
Yıldız (6)
Yms (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(171)
(98)
(94)
(36)
(28)
(26)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Plastik (243)
(89)
Polyester (65)
Silikon (8)
Akrilik (6)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(233)
(32)
(27)
(14)
(8)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(205)
ve üzeri (343)
ve üzeri (389)
ve üzeri (405)
ve üzeri (419)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL