Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Çamaşır Sepeti

için 2,007 sonuç bulundu.
Materyal seçiniz

Çamaşır Sepeti

Banyo ve ev gereçleri kategorisinde bulunan çamaşır sepetleri, kirli, yıkanmayı bekleyen çamaşırları saklamak ya da taşımakla görevlidir. Dekoratif olarak oldukça farklı ve fazla sayıda çamaşır sepeti modelleri bulunmaktadır. Özellikle banyoların vazgeçilmez aksesuarlarından olan çamaşır sepeti göz önünde olması nedeni ile özenle seçilmektedir. Farklı boyutlarda birkaç kutunun birleşmesi ile oluşturulan çamaşır sepeti seti banyolarınıza şıklık katar. Birbirinden farklı malzemelerde üretilenler, yalnızca banyo kullanımı için değil yatak odası, çamaşır odası, kiler gibi alanlarda da kullanılabilir. Uygun boşlukları değerlendirmek istediğinizde dekorasyonunuzu tamamlayacak modeller tercih edilebilir. Hava alan, bölmeli, kapaklı, yatay, dikey, kare ya da silindir gibi farklı pek çok şekilde modelleri bulunmaktadır. Üretiminde belirleyici etken kullanım şeklidir. Kullanılacak alan ve kullanım şekline karar verildiğinde, en doğru ölçü ve modeli seçmek oldukça kolaylaşacaktır.

Çamaşır Sepeti Çeşitleri

Çamaşır Sepeti Çeşitleri

Oldukça zengin ürün çeşidine sahip modellerde kullanılan malzemeler başlıca hasır, plastik, ahşap ve metaldir. Çamaşır sepeti fiyatları kullanılan malzeme ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Kullandığınız alan ve bütçenize uygun olan modeller arasında seçim yapmanız gerekir. Pratik kullanımı ile öne çıkan plastik çamaşır sepeti en çok tercih edilen modeller arasındadır. Temel işlevi kirli çamaşırları istifleyerek, masaüstü bilgisayar saklama üniteleri olarak kullanılan modeller ev dekorasyon ürünlerinin çoğunda olduğu gibi dikkat çekici, şık tasarımlara sahiptir. Farklı boylarda olan çeşitler tek tek alınabildiğini takım halinde satılan setler arasında da tercih yapılabilir. Çamaşır sepeti takım halinde alındığında tüm işlevsel kutu ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Ağırlık olarak kirli çamaşırlarınızı saklayabileceğiniz büyük kapaklı ya da makineye taşımanız için kullanabileceğiniz daha küçük boyutta kapaksız modellerle birlikte setler oluşturulmaktadır. Bunun dışında banyonuzdaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek setlerde bulunmaktadır. Seçiminde plastik modeller dışında hasır ya da bambu olanlar da sıklıkla tercih edilmektedir. Hasır ya da bambu malzeme olur ise sağlıklı bir kullanım imkanı sunar. Hava aldıran yapıları ile koku yapmadan giysilerinizi saklayabilirsiniz. Hasır çamaşır sepeti kumaş kaplı iç yüzeyi sayesinde rahatlıkla uzun süre kullanılabilir. Klasik çamaşır sepetlerinin yanında güncel yaşam tarzına uygun olacak şekilde çamaşır sepetleri de yenilenmeye başlıyor. Bölmeli modeller, farklı renklerde ya da türdeki çamaşırı ayrı ayrı koyarak yıkamak istediğinizde de hızlı bir şekilde ayırmanızı sağlar. 2 bölmeli çamaşır sepeti beyaz ve renkli çamaşırları ayırmak için idealdir. Aynı şekilde 3 bölmeli çamaşır sepeti de beyaz ve renklilere ek olarak çocuklarınızın giysilerini aynı bölme içerisinde saklamanızı sağlar. Bölmeli kullanımı ile çamaşırlarınız birbirine karışmaz. Büyük ya da küçük pek çok farklı boyutlarda üretilen sepetler birer düzenleyici olarak evlerinizi organize etmenizi de kolaylaştırır. Çocuklu evlerde oyuncak kutusu olarak da kullanılabilecek kumaş türleri bulunmaktadır. Özellikle kapaklı ya da büzgülü modeller çocuklar için oyuncak kutusu ya da gereksiz eşyaların kaldırılması gibi farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Bazı evlerde bulunan çamaşır odası ya da kiler gibi alanlar oldukça kullanışlıdır. Bu gibi alanlarda bulunan dolapların kapak içerisine monte edilerek kullanılabilen modelleri bulunmaktadır. Banyonuzda yer olmadığında ya da daha fazla düzenli çamaşır ya da eşya saklanabilmesi için dolap içi sepetler oldukça kullanışlıdır.

Birbirinden Farklı Çamaşır Sepeti Hacimleri ve Boyutları

Birbirinden Farklı Çamaşır Sepeti Hacimleri ve Boyutları

Gündelik işleri kolaylaştıran, bazı durumlarda da depolama amaçlı kullanılabilen çamaşır sepetleri, birçok farklı boy ve genişlikte üretilmektedir. Çoğunlukla banyolarda kullanılan ürünler, kirli giysileri biriktirmek veya makineye taşımak için gereklidir. Çamaşır sepeti büyük boy olanlarından tercih edilir ise kirli sepeti olarak kullanılmasının yanı sıra kiler gibi alanlarda fazla eşyaların toparlanması için de son derece kullanışlı olabilir. Yoğun çalışma zamanlarında ev işlerine yeterince vakit ayıramayabilirsiniz. Yıkanmayı bekleyen kirliler içerisinde renkleri ve türleri ayırmak vakit almaktadır. Giysi yıkamak için ayrılan vakti en aza indirmeyi sağlayan 2 bölmeli ya da 3 bölmeli kirli çamaşır sepeti kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Renkli, beyaz ya da az kirli çamaşırları ayrı ayrı biriktirmek, yıkamak istediğinizde onları oldukça pratik bir şekilde toplamanızı sağlayan 3 lü çamaşır sepeti modelleri oldukça kullanışlıdır. Bölmeli modellerinin ihtiyaca uygun farklı boyutları da bulunmaktadır. Ölçüleri ortalama 3 litre ile 60 litre arasında değişiklik gösterir. Kare, yuvarlak, kapaklı, kapaksız gibi pek çok modelini küçük ya da büyük tüm banyolara uygun olacak şekilde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kapaklı, oldukça derin ölçülere sahip kirli sepetleri, pratik bir şekilde çamaşırlarınızı makine yanına kolayca taşımanızı sağlayacak kulplu olanlar ile takım halinde de satılabilmektedir. İşlevsel oluşunun yanı sıra şık görüntüsü ile de dikkat çeken çamaşır sepeti ikili takım modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu modeller bej ya da pembe çamaşır sepeti olarak iki farklı renkte üretilmektedir. Şık görüntüsü ile tercih edilen hasır çamaşır sepetleri, birçok farklı boyutlarda takım halinde satın alınabilir. Küçük boydaki hasır sepetleri banyo dolabı üzerinde havlu, sabun gibi eşyaları koyarak sergileme amaçlı kullanırken, daha büyük kapaklı sepetleri kirli çamaşır sepeti olarak takım halinde kullanabilirsiniz. Hava alma özelliğine sahip hasır malzeme kullanılan modellerin iç kısımları bez olarak üretilmektedir. Bu bezler istendiğinde çıkarılarak yıkanabilir. Hasırların da plastikler gibi bölmeli ve katlanabilen çeşitleri son zamanlarda dikkat çeken, kullanışlı modeller arasında bulunmaktadır. Kalabalık aileler ya da çekirdek aileler için farklı kullanımlara uygun boyutta bölmeli olanlar üretilmektedir. Ürün sayfamızı inceleyerek Betsy çamaşır sepeti ve diğer markalara ait modellere göz atabilirsiniz.

Çamaşır Sepeti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Çamaşır Sepeti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Birçok farklı malzeme ve boyutlarda üretilen modelleri, farklı amaçlarla kullanılsa da ağırlıklı olarak kirli çamaşırları biriktirmek amaçlı kullanılır. Makineden çıkarılan çamaşırları taşımak için kullanılan ıslak çamaşır sepeti modelleri de vardır. İşlevsel olarak kullanılanlar çoğu zaman dekoratif görüntüsü ile de öne plana çıkarmak istediğimiz ürünler arasındadır. Seçiminde dikkat edilmesi gerekenler öncelikle kullanım amacı ve ideal boyut seçimi olmalıdır. Bunun yanında kullanılan malzemede oldukça önemlidir. Nemli ya da ıslak olabilen giysilerin koku yapmaması için hava alabilen özellikte olması gerekmektedir. Üretilirken, kullanılan malzemelerin cinsi ya da üzerinde bulunan delikler sayesinde hava geçirgen bir yapıda olması sağlanır. Dekoratif olmasına da özen gösterilenler uygun ölçülerde seçildiğinde oldukça işlevsel bir kullanım sağlar. Banyonuzun büyüklüğüne ve tasarımına uygun ürünler seçerek şık bir kullanım sağlayabilirsiniz. Neme ve suya dayanıklı ürünler, çamaşırlarınız biriktiğinde oluşabilecek kötü kokuların önüne geçer. Ayrıca çamaşır sepeti hasır, ahşap gibi malzemelerden üretildiğinde, iç kısımları bez kumaş ile kaplanır. Bu sayede kirlendiği her durumda kolaylıkla yıkanabilir. Bu da uzun süreli, sağlıklı bir kullanım sağlar. Biriken çamaşırlar içerisinde en büyük sıkıntılardan biri renkli ve beyaz ürünleri ayırmaktır. Beyaz ve renkli çamaşırları ayırt etmek için bölmeli modeller bulunmaktadır. Bu modeller tercih edilerek zamandan tasarruf sağlanabilir. Buton yardımı ile açılıp kapanabilen, plastik, iki renkli bölmeli olanlar kullanıcıya uygun pek çok farklı boyutlarda üretilmektedir. Bölmeli modeller oldukça kolay bir kullanım sunar. Bazı modellerinde kumaş iç astar bulunmaktadır. Çamaşır sepeti kumaş içeriğinde özellikle polyester malzeme kullanıldığında nemi ve kokuyu çekmez. Bu özelliği ile polyester içerikli ürünler sıklıkla tercih edilebilir. Katlanabilir modelleri küçük banyolar için pratik bir kullanım sunar. Boş olduğu zamanlarda katlanır ve yer kaplamadan ferah bir kullanım alanı yaratmanızı sağlar. Fonksiyonel kullanımları ile öne çıkan bir diğer modeli ise dolap içidir. Banyo ya da kiler gibi alanlarda seçilen dolap içerisine monte edilebilenler, yer tasarrufu sağlayarak düzenli bir kullanım sunar. Çamaşır sepeti dolap içi modelleri, hava alabilen açıklığa sahip tasarımlardan oluşur. Bu sepetler nem ve koku oluşmadan giysilerinizi biriktirmenizi sağlar.

Dekoratif Özellikler

Dekoratif Özellikler

Yaşadığımız alanlarda zaman geçirirken kullandığımız eşyaların göz zevkimize de hitap etmesini isteriz. İster banyo olsun, ister yatak odası olsun kullanacağımız eşyaların tümünü özenle seçmek, bu alanlarda geçirdiğimiz zamanın kalitesini arttırır. Bu sebeple, banyolarda kullanılan kirli giysilerinizi biriktireceğiniz bir bölmenin de genel görüntüyü bozmadan, uyum sağlaması istenir. Her dekorasyona uygun farklı dekoratif özelliklere ve renklere sahip modelleri bulunmaktadır. Banyoda hasır bir alan kullanırken, yatak odasında bambu ya da kadife bir ürün tercih edilebilir. Çamaşır sepeti gri renkte seçilir ise her ortama uyum sağlayabilir. Daha göz alıcı bir banyo ya da oda dekorasyonuna sahip iseniz çamaşır sepeti siyah rengi kullanmak dikkat çekici bir alternatif olabilir. Çamaşır sepetini kullanacağınız alan eğer bir çocuk odası ise fileli, yıkanabilir, üzerinde hayvan figürleri olan eğlenceli modellerden birini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem çamaşırlarınızı saklayabilir hem de göze hoş gelen bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eğer kullanım alanınız çok dar ise çamaşır sepeti katlanır tipte modeller arasından seçim yapılabilir. Ahşap, katlanır tarz çamaşır sepetleri, üzerine takılan polyester bir kumaş yardımı ile açıldığında, giysilerinizi koyabileceğiniz geniş bir sepet haline gelir. Bu sepetleri işiniz bittiğinde de kolayca katlayıp, kaldırabilirsiniz. Kullanılan malzemelerin dışında, farklı renk seçenekleri ile de üretilmektedir. Farklı renk ve desenlerde üretilen ürünler içerisinde en çok tercih edilen çamaşır sepeti beyaz olanlardır. Dekoratif olduğu kadar pek çok farklı kullanım imkanı sunan çamaşır sepeti filesi de bulunmaktadır. Küçük alana sahip banyolarda kapı arkasına asılarak, kirli çamaşırları burada biriktirmenize yardımcı olur. Yine çocuk odalarında oyuncakların ya da diğer eşyaların toparlanması için de oldukça kullanışlı bir çözümdür. Rattan denilen malzeme kullanılarak üretilen modeller, plastik sepetlere hasır görünümü vermesi ile oldukça dekoratif modeller haline gelmiştir. Düzenleme, biriktirme gibi pek çok iş için kullanılabilen sepetler her evde kullanıma uygundur. Çoğunlukla da makineden çıkan ıslak giysilerin asılmaya götürülmesi için kullanılmaktadır

Çamaşır Sepetlerinde Kullanılan Malzemeler

Çamaşır Sepetlerinde Kullanılan Malzemeler

Farklı renkler ve malzemeler kullanılarak üretilen çamaşır sepetleri banyo dekorasyonlarının vazgeçilmez parçası olmaktadır. Çamaşır sepeti ahşap, hasır, plastik ve metal gibi malzemeler kullanılarak, göz alıcı pek çok modelde üretilmektedir. Dayanıklı bir plastik malzeme olan polikarbon kullanılarak üretilen çamaşır sepetleri ya da çamaşır fileleri de uzun süre kullanılabilen modeller arasındadır. Evlerinizin banyo ve kiler gibi alanlarında yer kazanmak için dolap içi modelleri de kullanılabilir. Bunlar genellikle alüminyum malzeme kullanılarak üretilir. Dolap kapaklarına monte edilerek, özellikle küçük alanlarda yer kazanmanızı sağlar. Dolap içi alüminyum olanlar raylı modelleri ile kolay bir kullanım imkanı sunar. Gösteriş ve şıklığı ön plana çıkaran metal olanlar, banyo ve odalar için oldukça kullanışlıdır. Odalarda kullanımı tercih edilen ahşap çamaşır sepeti kadife kumaş ile kaplanabilir. Eskiyen ya da tasarımı değiştirilmek istenerek kaplanan bu sepetler, özel tasarımları sayesinde dekorasyona uygun bir hale de getirilebiliyor. Katlanabilir özelliğe sahip, pratik çamaşır sepeti bez malzeme kullanılarak üretilebilmektedir. Bu tarz türlerin katlanabilir özelliği sayesinde, kullanılan alanda yer açmanızı sağlar. Katlanabilir bez olanlar, rahatlayan alanda pratik bir depolama ürünü olarak kullanılmasının yanı sıra hem şık hem de işlevsel bir kullanım sağlıyor. Tasarım olarak ahşap ayaklar üzerine tutturulan bez olanlar, depolama alanlarında doğal polyester kumaşlar tercih edilir. Bu kumaşların özelliği, koku ve nem oluşmasını engellemektir. Ahşap saplı çoğu model katlanabilir özelliği sayesinde yer tasarrufu da sağlar. Çocuklu ailelerin kullanımı için özel tasarımlara sahip oyuncaklı çamaşır sepeti modelleri de dikkat çekiyor. Doğumdan itibaren çocukların ve bebeklerin çamaşırlarını ayırmaya özen gösteren anneler için oldukça kullanışlı olan sepetler, çocuk odalarına da uyum sağlayabilecek modellerde üretilmektedir. Dikkat çekici tasarımları sayesinde, çocukların kendi kirli çamaşırlarını ya da oyuncaklarını bu sepetler içerisinde biriktirmesi, gelişimleri üzerinde de olumlu etki yaratmaktadır. Çocuklara yönelik dikkat çekici modellerde üretilenler, onların temizlik ve düzen alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. Çocuk odaları için 2’li çamaşır sepeti takımları kullanılabilir. Özellikle hasır malzemeden üretilen modellerin tercih edilebilir. İkili takımlarda bulunan küçük boyuttakiler, bebek eşyalarının dekoratif bir şekilde sergilenmesi ya da depolanması amacı ile kullanılabilir. Alt kısmı su geçirmez malzemeden yapılmış jüt çamaşır sepeti modelleri de son yıllarda oldukça fazla tercih edilen modeller arasındadır. Oda içi kullanımda dekoratif olarak şık bir görünüm de sağlar. Jüt olanlar, büzgülü kapak seçeneği sayesinde toparlayıcı olarak da kullanılabilir.

Çamaşır Sepeti Nasıl Süslenir?

Son zamanlarda en çok sevilen hobilerden biride evdeki eski eşyaları farklı malzemeler kullanarak yenilemektir. Evinizde eskiyen modeli de farklı malzemeler kullanarak yepyeni bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Eskiyen sepetiniz için hobi boyaları ile rengini değiştirebilir ya da kalın kaplayarak çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çamaşır Sepeti Nereye Konur?

Çoğunlukla banyo kullanımına uygun modellerde üretilen çamaşır sepetleri bulunmaktadır. Dekorasyon amaçlı kadife, hasır ya da metal gibi malzemelerden üretilen sepetler yatak odası ya da çocuk odası gibi alanlarda da kullanılabilir. Bazı evlerde bulunan kiler tarzı boş alanlarda konması için son derece uygundur.

Çamaşır Sepeti Nasıl Katlanır?

Eskiyen çamaşır sepetleri kadife tarzı kumaşlar ile kaplanarak dekoratif hale getirilir. Silikon tabancası yardımı ile evde pratik bir şekilde kaplanabilenler, odaların dekorasyonuna uyum sağlar ve yeniden değerlendirilmiş olur. Çocuklar için sevilen çizgi karakterler kullanılarak süslenen çamaşır sepetleri oyuncak kutusu olarak da kullanılabilir.

Çamaşır Sepeti Nasıl Kaplanır?

Çamaşır sepetinize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız yapacağınız bir iki işlemle bambaşka bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Bir silikon tabancası ve kalın bir halat ip ile sepeti kaplayabilirsiniz. Ya da kumaştan bir kılıf dikip farklı eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir sandığa dönüştürebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Materyal

(598)
Plastik (539)
Hasır (371)
Ahşap (185)
Polyester (80)
Metal (72)
Krom (20)
Keçe (18)
Rattan (15)
Polikarbon (14)
Silikon (11)
Akrilik (8)
Cam (7)
(4)
(4)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

4444taş (11)
Acar (19)
Acetal (1)
Adell (2)
Adora (2)
Airluks (1)
Alyabanyo (16)
Artı (1)
Artmix (1)
Askur (2)
Babyjem (1)
Baneva (1)
Banlux (1)
Bastonlu (2)
Beta (2)
Betsy (11)
Boo (1)
Bosphorus (1)
Brabantia (6)
Buffer (12)
Cemile (1)
Cosiness (3)
Crauf (1)
Dekor (1)
Diamond (1)
Dibanyo (4)
(1640)
Domodek (4)
Don Juan (1)
Doğrular (1)
EWs (4)
EYMEN (1)
Ferzin (14)
Flora (3)
Fly (1)
Gedy (1)
HAILO (1)
Hemaks (2)
Hüppe (1)
Kavmax (1)
La Perry (18)
Lena (1)
MCM (1)
Mercan (1)
Moje (1)
Mos'ev (1)
MR. M&M (1)
MUKKOHOME (1)
Nkp (1)
PAREX (1)
PlastArt (15)
Postotto (2)
Primanova (28)
Rem (6)
Sardıcı (16)
Sevi Bebe (2)
Softy (20)
Spring (1)
Starax (21)
The Mia (23)
Titiz (4)
Trio (1)
Tripod (2)
Tuvall (1)
Umbra (1)
Yıldız (1)
Yms (1)
Özbest (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Parça Sayısı

(188)
(85)
(64)
(19)
(9)
(8)
(6)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(120)
(38)
(37)
(32)
(25)
(20)
(18)
(11)
(8)
(7)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(175)
ve üzeri (271)
ve üzeri (316)
ve üzeri (328)
ve üzeri (345)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL