ERKEK ÇOCUK TERLİK

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Çocuk Terlik Sandalet

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan sandalet topuktan kordon ya da kayışla bağlanan ve aynı zamanda da ayakların görünmesine olanak sağlayan bir ayakkabı modelidir. Hem rahatlıktan hem de ayakların serin tutulması amacından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çocuklar tarafından yaz aylarında yoğun rağbet görmektedir. Ayakların açıkta ve serin bir biçimde olması sağlık açısından da faydalı bir durum olduğundan pek çok ebeveyn yaz alışverişi listesine sandaleti ya da terliği eklemektedir. Özellikle sahilde oyun oynarken ya da yazlığın bahçesinde eğlenirken terlik ya da sandalet giymeyi tercih eden çocuklar sayesinde üreticiler her çocuğun sevebileceği modeller üretmek konusunda oldukça başarılı olan örnekler ortaya koymaktadır. Her türdeki ortama ve her tarzdaki kıyafete uyumlu olacak bir biçimde üretilen sandalet modelleri arasından çocuğunuz için bir tane seçerek ona sürpriz yapabilir ve yüzünün gülmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle gelişme çağındaki çocukların ayakları her geçen gün büyümeye devam ettiğinden yaz aylarında giyeceği açık sandalet ya da terlik oyun oynarken, zıplarken ya da koşarken herhangi bir zorluk yaşamamasına olanak sağlayacaktır. Çünkü kış mevsimi boyunca sürekli kapalı bir alana hapsolan ve her geçen gün büyümeye devam eden ayaklar, yaz geldiğinde rahatlamak istemektedir. Çünkü kışın giyilen ayakkabı modelleri yapısı itibariyle terlik ya da sandalete kıyasen daha ağır ve çocuklar açısından yürümeyi zorlaştıran bir duruma dönüşmektedir. Fakat yazın giyilen terlik ya da sandalet ayaktaki varlığını dahi hissettirmeyecek bir niteliğe sahiptir. Çocuğunuz dilediği gibi zıplayabilir, koşabilir ya da oynayabilir. Ona uygun olabilecek çocuk terlik modelleri arasından sevebileceği seçenekleri oluşturabilirsiniz. Sonrasında asıl kararı ona bırakarak çocuğunuzun özgüveninin gelişmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Böylece yaz boyu dilediği kadar rahatça oynayabilecek ve kendi seçimi olduğundan kendisiyle gurur duyacaktır. Ayrıca tüm erkek çocuk ayakkabı modellerine bakabilirsiniz.

Erkek Çocuk Sandalet Ve Terlik Modelleri

Erkek Çocuk Sandalet Ve Terlik Modelleri

Çocuk gelişiminde önemli olan noktalardan biri ayakkabı seçimidir. Çünkü sırt ağrılarından ayak gelişimine dek pek çok noktada ayakkabı önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin kimi çocukların ayak tipi düz tabana uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla düz taban sandalet seçimi olası bazı olumsuz durumları da beraberinde getirebilir. Kız ya da erkek çocuk ortopedik sandalet modelleri arasından seçim yapılmalıdır. Böylece yapılan satın alma işlemi beraberinde fayda ve verim de getirecektir. Ayrıyeten çocuğunuz ön ergenlik ya da 4- 11 yaş arasındaysa, çıtçıtlı ya da kolay bağlanabilen bir model seçmeniz daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Çocuğunuz kendi ayakkabısını kendisi bağlayabilecek ve böylece özsaygısı artacaktır. Sandaletini giyme esnasında sizin yardımınıza gereksinim duymaması karakter gelişimini olumlu yönde etkileyeceği gibi, daha özgüvenli bir birey olmasını da sağlayacaktır. Hayvan figürleri yer alan modeller arasından seçenekler oluşturarak çocuğunuza hayvan sevgisini aşılayabilir ve bu konuda bir adım atabilirsiniz. Sevdiği renklerin yer aldığı sandaletlere ya da terliklere göz atarken ilk olarak onun fikrini alarak da kişisel gelişimine fayda sağlayan bir ebeveyn olabilirsiniz. Oldukça çeşitli bir varyasyona sahip olan sandalet modelleri arasından erkek çocuğunuza uygun olacak modelleri seçmek hem yaz boyu ayaklarının daha serin ve aynı zamanda da daha rahat olmasına olanak sağlayacaktır hem de çocuğunuzun kendi tarzını oluşturmasına imkan oluşturacaktır. Bu ve benzeri sebeplerden kaynaklı olarak çocuğunuz kullanacağı herhangi bir eşyada olduğu gibi sandalet ya da terlik seçiminde de sürece onu da dahil etmek büyük önem arz etmektedir. Böylece kendi kararlarını hür iradesiyle verebilen bir erkek evladınız olur ve bu durum hayat boyu onun için faydalı olan unsurlardan biri haline dönüşür. Çünkü kimi zaman ebeveynlerin gözden kaçırdığı pek çok eylem çocuk gelişimine özellikle de erkek çocuğun gelişimine katkı sağlayabilir ya da tam aksine olumsuz etkileyebilir.

Yeni Yürümeye Başlayan Erkek Çocuklar İçin Sandalet Seçimleri

Yeni Yürümeye Başlayan Erkek Çocuklar İçin Sandalet Seçimleri

Çocuklar yeni yürümeye başladıkları zamanlar yürümeyi en ideal şekilde öğrenebilmeleri için rahat ve esnek yapıdaki sandaletlere ve terliklere gereksinim duyarlar. Böylece ayak kaslarını yönlendirebilir ve bu durum bir ayakkabı tarafından engellenmediği için rahatça hareket edebilir. Bu durumun sunduğu özgürlük alanı özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklarda büyük önem arz eden noktalardan biridir. Herhangi bir zeminde kaymayacak modeller arasından seçim yaparak, olası olumsuz sonuçları ortadan kaldırabilirsiniz. Kaymaz taban sandaletler sayesinde çocuğunuz ilk yürümeye başladığı andan itibaren ayaklarını yere sağlam basacaktır. Bu durum da onun özgüvenini artıracak ve bağımsız olma hissini doruklarda yaşamasına olanak sağlayacaktır. Kaymaz tabanın aynı zamanda esnek ve rahat bir yapıda olması da önemli noktalardan biridir. Yaz aylarında gün boyu oyun oynamak, eğlenmek, zıplamak ya da hoplamak isteyen çocuğunuzun ayakları ağrımayacak ve oynadığı oyundan zevk almasına vesile olacaktır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı yaz aylarında giyilecek sandalet ya da terliğin seçimi oldukça ehemmiyetli ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Çünkü ilk adımların atıldığı zamanlar içerisinde ya da öncesinde çocuğunuzun ayağının herhangi bir engelle ya da zorlukla karşılaşmadan özgürce büyümesi gerekmektedir. Bu sebeple onun ayaklarını sıkmayacak, rahat hareket olanağı sağlayacak ve ayak parmak kaslarını yönlendirmesine vesile olacak Crocs erkek çocuk terlik ya da sandalet modelleri seçilmelidir. Amerikan Pediatri Akademisi de ilk adımı atma sürecine ya da öncesine dair doğal ayak hareketlerinin desteklenmesi amacıyla hafif ve esnek yapıdaki modelleri önermektedir. Kısacası, ayaklar rahat hareket ederse çocuğunuz da rahat hareket eder, çocuğunuz rahat hareket ederse kendisine olan güveni artar, kendisine olan güveni artarsa bağımsız bir birey olma yolunda başarılara imza atar. Dolayısıyla bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce ürünün üretiminde kullanılan malzemelere göz atmanız ve bu doğrultuda bir karar vermeniz size fayda sağlayacak unsurlardan biridir.

Erkek Çocuk Sandaleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Çocuk Sandaleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri malzemesinden üretilen modeller pek çok uzman tarafından önerilmektedir ve desteklenmektedir. Çünkü deri esnekliği, gözenekli olması ve nefes alabilirliği sayesinde en ideal çocuk sandalet malzemesi olarak kabul edilmektedir. Sandaletin ya da terliğin taban kısmı yumuşak ve aynı zamanda da esnek bir yapıda olmalıdır. Bu nokta oldukça önemlidir. Çünkü esnek ve rahat taban çocuğun hareket oranını artıracak niteliğe sahip unsurlardan bazılarıdır. Bunlara ek olarak ayak parmaklarını saran kısım hiçbir zaman çocuğun ayak parmaklarının hareket etmesini engelleyecek ölçüde sıkı olmamalıdır. Çünkü aşırı sıkı olması durumu çocuğun gelişimi açısından olumlu sonuçlar doğuran bir durum değildir. Gelişme ya da büyüme çağındaki çocukların ayakkabıları dahi onları kısıtlayacak niteliklere sahip olmamalıdır. Aynı zamanda ayak bileklerini saran kısmın arkası çocuğu desteklemek için sağlam yan taraflara sahip olmalıdır. Ancak bu sağlamlık ayak bileğinin aşırı sıkı bir şekilde sarılmasına da sebep olmamalıdır. Böylece çocuğun bilek hareketleri kısıtlanmayacaktır ve bağımsızlık hissini tatmasına olanak sağlanmaktadır. Aynı zamanda çocuğunuz isteklerini dile getirebilecek bir yaştaysa onun fikrini de almanız oldukça önemli bir durumdur. Erkek çocuk sandalet modelleri arasından çocuğunuz için uygun olabilecek ve aynı zamanda da hareket durumunu kısıtlamayacak seçenekler oluşturabilir, oluşturduğunuz seçeneklere dair onun fikrini alabilirsiniz. Böylece kendisinin fikir sahibi olduğu bir seçimi yaz boyu severek kullanacaktır. Kış boyu ayak hareketlerini kısıtlayan ayakkabıları giymesinin ardından yaz sıcaklarında ayakları serinleyecek, rahatlayacak ve dilediği kadar oynamasına da olanak sağlayacaktır. Ayak ağrısı çekmemesi sayesinde yazın mutlu zamanlar geçirecek ve yanlış ayakkabı tabanı kullanımından dolayı oyun oynama esnasında olası olumsuz durumlarla karşılaşmayacaktır. Böylece özgür ve bağımsız hissedecektir. Bu durum onun gelişim sürecine sunulabilecek katkılar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dilerseniz hem çocuğunuz için sağlıklı hareket imkanı oluşturan hem de bütçenize uygun olan modeller için sayfamıza göz atabilir ve uygun olan ürünler ile seçenekler oluşturabilirsiniz.

Erkek Çocuk Sandaleti Fiyatları

Erkek Çocuk Sandaleti Fiyatları

Üretiminde kullanılan malzemeye, şekline, modeline ya da hangi yaş grubuna uygun olduğuna göre çeşitler arası fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Lakin üreticiler her bütçeye uygun olabilecek modeller de ürettiklerinden fiyat değişikliğinin yansıması olan durumların olumsuz bir tarafı bulunmamaktadır. Hem çocuğunuzun beğendiği hem de bütçenize uygun erkek çocuk sandalet ve çocuk bot modelleri keşfetmek için belli adımları izleyebilirsiniz. Öncelikle bütçenize uygun olan modeller arasından belli birkaç modeli seçebilirsiniz. Ardından çocuğunuza seçeneklerinin bu modeller olduğunu belirtebilirsiniz. Böylece yapılan alışveriş hem bütçenizle hem de çocuğunuzun zevkiyle orantılı olan bir hale dönüşecektir. Dolayısıyla hem sizin hem de sizinle beraber çocuğunuzun da mutlu olmasına olanak sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak satın almayı düşündüğünüz ürünün kalitesine dikkat etmeli ve önceliğinizi bu nitelik üzerinde tutmalısınız. Çünkü çocuğunuz sandaleti ya da terliği yalınayak giyecek ve dolayısıyla sandalet ya da terlik direkt çıplak ayakla temas halinde olacaktır. Kalitesiz bir seçim çocuğunuzun sağlığı açısından faydalı sonuçlar doğurmayabilmektedir. Terlik ya da sandalet seçiminde hemen hemen aynı unsurlar etkili ve önemlidir. Lakin satın alınan terliğin kalitesi daha fazla ehemmiyetlidir. Çünkü çocuğunuz oynarken, zıplarken ya da koşarken olası bir terliğin yırtılması ya da ayağından çıkması durumunu beraberinde olumsuz sonuçları getirebilmektedir. Kısacası kaliteli bir terlik ya da sandalet rahatlığı ifade ettiği gibi güvenliği de sağlamaktadır. Çocuğunuzun ayağı kontrol edilebilir ve rahat bir durumdaysa olası bir düşme anında kendisini kontrol edip refleksif bir şekilde güvenli düşüş yaşama olasılığı çok daha fazla olan bir ihtimaldir. Dilerseniz hem bütçenize hem de çocuğunuzun güvenliğine uygun olan modeller için sayfamıza göz atabilir ve çok kısa sürecek bir işlemle seçenekler oluşturabilir, istediğiniz ürünün özelliklerine ya da üretiminde kullanılan malzemeye bakabilirsiniz.

Sandalet Ve Terlik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sandalet Ve Terlik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sandalet kullanımında öncelikle çocuğunuzun her defasında doğru giydiğinden emin olmalısınız. Bu noktada çıtçıtlı modelleri seçerek hem çocuğunuz için güvenli olan bir ürünü seçebilir hem de onun kendisinin de bağlayabiliyor oluşuna imkan sağlayarak özgüvenine katkıda bulunabilirsiniz. Terlik kullanımında da dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Çocuğunuzun kullanmakta olduğu terlik yapısı itibariyle suyla teması halinde dayanıklılığını yitirmekteyse, çocuğunuzun daha kuru alanlarda oyun oynamasını sağlayabilir, sahile ya da denize giderken giymemesi konusunda uyarılarda bulunabilirsiniz. Nedenlerini ona açıklayarak sunacağınız açıklamalar sizi dinlemesini de sağlayacaktır. Bu ve benzeri noktalara dikkat etmek satın aldığınız üründen hiçbir zaman için pişmanlık duymamanıza olanak sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak, özellikle gelişim çağındaki çocukların ayaklarının oldukça hızlı bir biçimde büyüdüğü de unutulmamalıdır. Bu nedenle çocuğunuzun kullandığı terliğin ya da sandaletin ona küçük gelmediği noktasında emin olmalısınız. Bu durumu belli aralıklarla ona sorarak öğrenebilirsiniz. Böylece hem onun fikrini alabilirsiniz hem de çocuğunuzun rahatını gözeten bir ebeveyn olabilirsiniz. Bu durum aranızdaki ilişkinin de günden güne iyiye gitmesine olanak sağlayacaktır. Çünkü çocuklar bağımsız bir birey gibi hissetmeyi ve fikirlerinin alınarak karar verilmesini sevmektedir. Sevmelerinin yanı sıra bu durum onların gelişim süreçlerine de katkı sağlayan durumlardan biridir. Uzmanlar çocukları ilgilendiren her durumda fikirlerinin alınmasının gerekli olduğunu savunmaktadır. Bakmış olduğunuz sandalet çeşitleri arasından belli ürünler seçip bunları çocuğunuzun inisifiyatine bırakabilirsiniz. Böylece onun kararlarına saygılı olan bir ebeveyn olduğunuz konusunda sizinle hemfikir olur. Güvenliği konusunda endişeliyseniz, çıtçıtlı modellerden seçebilir ve böylece çocuğunuzun kolayca bağlayacağı bir ürünü edinmiş olabilirsiniz. Bu işlemler ile ideal bir kullanım imkanı sağlayabilir ve doğru bir karar almış olursunuz.

Çocuk Terliği Neye Göre Alınır?

Çocuk terliği satın alma işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Öncelikle hangi ürünün alınacağı konusunda çocuğunuzun da sizinle hemfikir olmasına özen göstermelisiniz. Onun fikirlerini de alarak sürece onu da dahil edebilirsiniz. Çocukların ayaklarının çok hızlı bir biçimde büyüdüğünü de hesaba katmalısınız. Bu nedenle yaşına göre uygun olan ve aynı zamanda da rahat hareket etmesine olanak sağlayan modeller arasından seçmelisiniz. Böylece terlik kullanımı çocuğunuz açısından bir eziyete dönüşmeyecek ve rahatlığın karşılığı olacaktır. Aynı zamanda da onun zevklerini de hesaba katmanız ikili ilişkinize fayda sağlayacaktır. Çünkü hesaba katmamanız ihtimali çocuğunuzda terlik kullanımı bir zorunluluk olarak görmesine sebep olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak bütçenizi de hesaba katmalısınız. Çocukların ayakları oldukça hızlı bir biçimde büyüdüğünden bütçenizi aşan bir seçenek ile uzun süreli kullanım imkanı kazanmayabilirsiniz.

Çocuk Sandaleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle çocuğunuzun yaşına göre uygun olan modellere dair uzmanların nasıl tavsiyeler verdiğine bakmalısınız. Şayet yürüme aşamasındaysa ve henüz ilk adımlarını atmaktaysa her açıdan onun kaslarını yönetmesine katkı sağlayacak esneklikte modeller seçilmelidir. Hem bağlama noktaları hem tabanı gibi unsurlar esnek ve yumuşak bir yapıda olmalıdır. Sandalet ayakla direkt temas halinde olacağından üretiminde kullanılan malzemenin çocuk açısından faydalı olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Özellikle taban kısmı orta incelikte olmalıdır. Çünkü fazla ince olması halinde çocuğunuz zemindeki her engeli ayaklarında hissedecektir. Fazla kalın bir tabana sahip olması durumunda ise ayaklarını rahat hareket etme durumu kısıtlanacaktır. Dolayısıyla satın almayı düşündüğünüz sandaletin taban ölçülerine dikkat etmeli ve seçiminizi bu doğrultuda belirlemelisiniz. Böylece çocuğunuz sandalet kullanımı esnasında daha özgür ve daha rahat hissedecektir.

Çocuk Terlik ve Sandaleti Nasıl Temizlenir?

Öncelikle çocuğunuzun kullanmakta olduğu terlik ya da sandaletin üretiminde kullanıldığı malzemeye dikkat etmelisiniz. Süet bir ürün ise, ilk olarak terliğin ya da sandaletin tabanına yapışan toz ve toprak kalıntılarını bir fırça yardımıyla almalısınız. Sonrasında temiz ve aynı zamanda da yumuşak olan bir beze temizleyici bir ürün sürmelisiniz. Bezi sakin ve yavaş hareketlerle terliğin ya da sandaletin her alanına sürün. Böylece temizlenmemiş tek bir noktası bulunmayacaktır. Bez ile terliğin ya da sandaletin her yüzeyini temizlemenin ardından kurumaya bırakmalısınız. Kurumanın ardından çocuğunuzun kullanmakta olduğu terlik ya da sandalet tamamen temiz bir hale dönüşecektir. Şayet deri malzemesinden üretilmiş bir model ise, temizleme işlemi esnasında tuzlu su ya da deri temizleyicisi kullanmalısınız. Diğer modellerde temizlik esnasında dilediğiniz kadar ıslatabilirsiniz. Fakat deride böyle bir durum söz konusu değildir. Derinin temizlenmesini sağlayan unsur az ıslatılarak uygulanan işlemdir. Tuzlu su kullanımı deride oluşan çiziklerin geçmesine de vesile olmaktadır. Dilerseniz suya çok az bir miktarda sirke de ekleyebilirsiniz.