Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Numara

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Marka

M.P
M2S
Lol
2K
LOL
FB
Bjk
Mp
Pro
Ugg
Fb
CAT
Gs
Başka bir kelime deneyin

İçerik

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çocuk Ayakkabı

için 21,967 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç


Çocuk Ayakkabı

Günün büyük çoğunluğunu birlikte geçirdiğiniz ayakkabıların konforlu olması ve ayak ölçülerine uygun özellikler göstermesi, sağlık açısından oldukça önemli bir meseledir. Söz konusu çocuklar olduğunda bu mesele iki kat daha önemli hale gelebilmektedir. Ölçüsüne uygun olmayan ayakkabı giyen çocukların gelişim aşamaları bundan olumsuz yönde etkilenebilmekte, uygunsuz ayakkabı giymekten kaynaklı sağlık problemleri ile hayatları boyunca baş etmek zorunda kalabilmektedirler. Bu nedenle çocuklara ayakkabı alınırken oldukça hassas davranılmasında ve doğru ayakkabının seçilmesinde fayda vardır. Doğru ayakkabının özellikleri çocukların ayak biçimleri ve ayakkabının kullanım alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, kış aylarında giyilecek bir ayakkabı ile yaz aylarında kullanılacak bir ayakkabı doğal olarak nitelik açısından farklılık gösterecektir. Bunların başında taban kalınlığı ve ayakkabının hava aldırma özellikleri yer alabilir. Yazın tercih edilecek ayakkabıların, eğer spor ayakkabısı ise, bez malzemeden elde edilmesinde ve esnek bir yapıya sahip olmasında fayda vardır. Eğer sandalet tarzı açık ayakkabılar tercih edilecekse ayakkabının çocuğun ayak ölçüsüne uygun olduğundan ve ayağını vurmadığından emin olmak gerekir. Ayakkabının giydirildiği çocuğa ilk zamanlarda sık sık ayağını sıkıyor mu, rahat mısın gibi soruların yöneltilmesinde fayda vardır. Eğer bir problem varsa ayakkabının değiştirilmesi, çeşitli sağlık problemlerinin önüne geçilmesi açısından elzemdir. Kış aylarında ise tercih edilecek ayakkabıların mümkünse kalın tabanlı olması ve su geçirmez özelliklere sahip olması gerekebilir. Kalın tabanlı ayakkabılar çocuğu soğuktan korurken su geçirmez özellikler yağmurlu havalarda çocuğunuzun ayağının ıslanmasını engeller. Bu sayede çocuğunuzun nezle ve grip gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Yağmurlu havalarda bot kullanımı tercih edilirken kışın açık havalarda spor ayakkabı giydirmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak kışın giyilecek spor ayakkabıların belli özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin kışın tercih edilecek bir ayakkabının hava geçirme özelliklerinin kısıtlı olması çocuğun üşütüp hasta olmasının önüne geçebilir. Bahar aylarında ise bot yerine kışlık spor ayakkabı giydirmeyi tercih edebilirsiniz. Mevsim koşulları uygun ayakkabı seçiminde önemli bir yer tutar. Bu anlamda geniş bir aralıkta çeşitlilik gösteren çocuk ayakkabı modellerinin çocuğun ayak yapısına göre ve mevsim koşuları doğrultusunda seçilmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra çocuğunuz büyüdükçe ayak numarasına uygun ayakkabının tedarik edilmesi önemlidir. Çocuk ayakkabısı alınırken dikkat edilecek hususlar kısaca bu şekilde açıklanabilir. Tüm seçenekler için ayakkabı ve çanta sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı Çocuk Ayakkabısı Modelleri

Sağlıklı Çocuk Ayakkabısı Modelleri

Ayak sağlığı, göz ardı edilmemesi gereken önemli bir meseledir. Ayakkabı tercihleri büyükoranda ayak sağlığımızı etkilemekte, bu nedenle dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Ayak sağlığı dolaylı yoldan bütün vücut sağlığımızı etkilemektedir. Yanlış ayakkabı seçimi ayakta dururken gücün ağırlıklı olarak bir tarafa verilmesin, bu da vücut dengenizin bozularak postür bozukluğu yaşantınıza sebep olabilmektedir. Postür bozuklukları ise birçok sağlık sorununu beraberinde getirmektedir. Bu rahatsızlıklardan kaçınabilmek için önceden alınması gereken önlemler vardır. Bunların başında doğru ayakkabı seçimi yer alır. Özellikle gelişme çağındaki çocukların giyecekleri ayakkabıların özenli bir şekilde tercih edilmesinde fayda vardır. Aileler çoğunlukla çocuklarına ayakkabı satın alırken çok hızlı biçimde büyüdüklerini hesaba katarak çocuğun standart ayak ölçülerinden birkaç numara büyük ayakkabıları satın alma eğiliminde olmaktadırlar. Oysa bu çok yanlış bir davranıştır. Ayakkabı tercihinde bulunurken çocuğun tam ayak ölçülerinin esas alınması gerekir; aksi durumda çocuğun ayağı orantısız bir şekilde büyüyebilir, bu da çocuğun yaşayabileceği çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Ayakkabı alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise mevsim koşullarıdır. Mevsim koşullarına uygun olmayan ayakkabılar çocukların sağlık durumlarını olumsuz yönde etkileyebilmektedirler. Soğuk havalarda tabanı kalın, yağmurlu havalarda su geçirmez özelliklere sahip ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir. Yaz aylarında ise çocuk ayakkabıları spor modelde tercih edilecekse hava aldıran malzemeden üretilmiş olanlara yönelmekte fayda vardır. Bunlar çoğunlukla bez malzemeden üretilmiş ayakkabılara işaret eder. Çocukların düzenli olarak egzersiz yapmaları ve bu çerçevede egzersizlerine uygun ayakkabılar giymeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle çocuklarınızın en az bir spor ayakkabıya sahip olması gerekir. Buna uygun olmayan ayakkabılar giymeleri durumunda ayakkabılar ayağa zarar verebilir ve bu durum kalıcı sağlık problemlerine sebep olabilir. Çocuk gelişimi dikkatli bir şekilde takip edilmesi gereken hassas bir sürece işaret etmektedir. Bu süreçte yerine getirilmesi gereken sorumluluklar atlanmamalı, çocuğun ihtiyaçları özenli bir şekilde karşılanmalıdır. Bu çerçevede çocuğun ayak numarasından mevsim koşullarına kadar birçok detayın gözden geçirilmesi gerekebilir. Bunlara ek olarak çocuğun kişisel zevkleri de bu noktada önemli bir kriter olarak kendisini gösterir. Çocuğun kendisini bir birey olarak ortaya koyabilmesi ve kişisel zevklerini ön plana çıkarabilmesi gelişimi açısından oldukça önemlidir. Çocuğun ruhsal gelişimi açısından onun kişisel talepleri de göz ardı edilmemelidir.

 Çocuk Ayakkabı Modelleriyle Çocuğunuzun Gelişimini Destekleyin

Çocuk Ayakkabı Modelleriyle Çocuğunuzun Gelişimini Destekleyin

Çocuklar gelişim aşamasından birçok farklı süreçten geçerler. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken fiziki koşulların yanı sıra mental sağlıklarının da dikkatli biçimde izlenmesi gerekir. Kendilerini ifade yeteneklerinin gelişmesi ve özgüvenlerinin artması, kendi bedenleri üzerinde ne ölçüde söz hakkı oldukları ile yakından ilişkilidir. Çocuklar çoğu zaman kendileri hakkında neyin iyi ya da neyin kötü olduğuyla ilgili fikir sahibi olmak için yeterli olgunluk seviyesine sahip olamayabilir. Bu nedenle onların ihtiyaçları karşılanırken yetişkinlerin çoğu zaman kişisel inisiyatif almaları gerekir. Ancak ufak tefek meselelerde çocukların kendileriyle ilgili kararları kendilerinin vermesini sağlamak onların gelişimlerini olumlu yönde destekleyecektir. Örneğin, kış aylarında giyilmesi gereken ayakkabının tabanının kalınlığına çocuk belki kendisi doğru karar veremeyebilir. Bu aşamada yetişkinlerin yönlendirmesi gereklidir. Ancak çocuk giyeceği ayakkabının rengine ve desenine kendisi karar verebilmelidir. Neticede benlik sunumunu dış görünümü aracılığıyla sergileyecek olan çocuğun kendisidir. Bu nedenle buna benzer ufak tefek detayların çocuğun kendisi tarafından verilmesi oldukça önemlidir. En ufak detaylar için bile gereğinden fazla kısıtlanan çocukların mental durumları bu durumdan olumsuz anlamda etkilenebilmektedir. Bu nedenle çocukların benlik sunumu geliştirebilmeleri ve karakteristik özelliklerini ortaya koyabilmeleri için farklı seçeneklere erişimlerinin sağlanması gerekir. Piyasada bulunan birçok farklı renk ve desen seçenekleri ile farklı türdeki ayakkabılar çocukların bu imkâna ulaşmalarına imkân sağlar. Örneğin mevsim koşulları göz önünde bulundurularak daraltılan kriterlerin ardından elde kalan sonuçlar çocuğa gösterilerek bir tercihte bulunması istenebilir. Böylece çocuklar beğeni yargılarını geliştirerek kişiliklerini besleyebilirler. Bu imkânlara sayfamız üzerinden erişmeniz mümkündür. Çeşitli çocuk ayakkabısı modelleri arasından belli kriterleri daralttıktan sonra elde kalan sonuçlar kişisel tercihler etrafında daraltılır ve nihayetinde bir sonuca varılır. Bu son aşamanın çocuk tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Çocuğunuzun gelişimini desteklemek için onun kişisel alanına saygı gösterebilir, bu şekilde nasıl bir kişilik geliştirdiklerini izleyebilirsiniz. Örneğin bahar aylarında giymek üzere tercih edeceğiniz türde ayakkabıların kriterler, sunulan imkânlar dahilinde daraltıldıktan sonra işin geri kalanını çocuğunuza bırakabilirsiniz. Belki bu aşamada ona fikirler verebilirsiniz ancak en nihayetinde kararın ona ait olması çocuğunuz için büyük anlam ifade edecektir. Ancak çocuğunuz eğer farklı seçenekler arasından bir tercih yapacak olgunluğa erişmemişse bu işlemi o büyüyene dek sizin gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Her Mevsim Rahatlığı Yakalayın

Her Mevsim Rahatlığı Yakalayın

Çocuk ayakkabıları arasında bir tercih yaparken mevsim koşulları oldukça önemli bir değişken olarak karşımızda bulunmaktadır. Mevsimine uygun bir ayakkabı tercihinde bulunmak çocuğun sağlık durumu üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip olabilmektedir. Örneğin yaz aylarında hava aldırmayan bir ayakkabı tercihinde bulunmak çocuğun çeşitli cilt problemleri yaşamanıza neden olabilir. Buna karşın kış aylarında hava aldıran bir ayakkabı tercihinde bulunmak çocuğun soğuk algınlığı gibi mevsimden kaynaklı hastalıklara yakalanma riskini artırabilir. Bu nedenle ayakkabı tercihinde bulunurken oldukça incelikli hesaplamalar yapmak gerekebilir. Öncelikle kış aylarında tercih edilecek ayakkabının tabanının kalın, hava geçirmek ve yumuşak iç yüzeye sahip olması oldukça önemlidir. Bu özelliklere sahip ayakkabılar kış boyunca çocuğun ayaklarının sıcak kalmasını sağlayarak soğuk havadan kaynaklı hastalıkların meydana gelme riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Yağmurlu havalarda giymek üzere çocuğun su geçirmek özelliklere sahip bir ayakkabıya sahip olması gerekir. Aynı şekilde iç yüzeyinin ayağı sıcak tutacak cinste yumuşak bir malzemeden elde edilmiş olması bir avantajdır. Bahar aylarında giymek üzere tasarlanan ayakkabıların taban yüksekliği kışın giyilecek ayakkabılarınki kadar önemli olmayabilir. Sandalet tarzı açık ayakkabıların bu mevsimde tercih edilmesi uygun olmasa da hava aldıracak türdeki bez ayakkabıların tercih edilmesi uygun olabilmektedir. İlkbahar ve sonbahar ayları büyük ölçüde benzer koşulları paylaşsa da sonbaharda yağmur yağma ihtimali yüksek olduğu için bu mevsim için tercih edilecek ayakkabıların su geçirmez özelliklere sahip olmasında fayda vardır. Yaz aylarında tercih edilecek ayakkabıların ise çoğunlukla açık olması ve çocuğun ayaklarının güneş görmesini sağlaması bir avantajdır. Çocuk yaz ayakkabısı ya bez malzemeden üretilmiş spor ayakkabısı ya da açık ayakkabı şeklinde olabilir. Egzersiz sırasında tercih edilecek ayakkabıların ise spor ayakkabı olması ya da spor yapmaya uygun bir ayakkabı olması elzemdir. Hangi mevsimde giyilecek olursa olsun ayakkabı numarasının çocuğun ayak ölçüsüne birebir uygun olması oldukça önemlidir. Ayak numarasından büyük ölçülerdeki ayakkabılar çocuğun ayaklarının kontrolsüzce büyümesine sebep olabilir. Ayak numarasından küçük ölçülerdeki ayakkabılar ise ayak gelişimini yavaşlatabilmektedir. Bu nedenle gelecek yılıdüşünerek büyük numaralarda ayakkabı almak ya da küçülmüş ayakkabıların yerine yenisini almayı ihmal etmek kaçınılması gereken davranışlar arasında yer almaktadır. Bütün bu detayları hesaba katarak çocuğunuzun her mevsimde rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

 Çocuğunuz Yere Sağlam Bassın

Çocuğunuz Yere Sağlam Bassın

Ayakkabı tercihi sanıldığından daha önemli bir meseledir ev oldukça dikkatli bir biçimdegerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle çocuk ayakkabıları söz konusu olduğunda çok daha büyük ölçüde dikkat gerektiren bu mesele, çocuğunuzun ilerleyen yaşamında duruş bozukluklarından kaynaklı sağlık problemleri yaşamaması açısından oldukça elzemdir. Öte yandan çocuk ayakkabıları yalnızca dışarıda değil ev içerisinde de giyilebilecek niteliklere sahiptir. Özellikle kış aylarında sıklıkla tercih edilen panduflar çocuğun üşütüp hasta olmasınıengeller. Küçük yaşlardaki çocuklar terlik giyebilecek bilince sahip olamayabilir. Giydirilen terlikleri kısa sürede çıkartan ve evin içerisinde çıplak ayaklarla gezen çocukların soğuktan etkilenerek hastalanmasını önlemek için kolayca çıkarılamayacak çocuk panduf modellerine göz atmakta fayda vardır. Bunun yanında çocuğunuz terlik giyebilecek yaştaysa buna uygun olarak çocuk terlik modelleri gözden geçirilebilir. Ancak çoğu aile terlik giyebilecek yaşa gelmiş olmasına rağmen çocuğuna evde giymek üzere panduf çeşitlerini tercih edebilmektedirler. Bunun sebebi ayağı sıkıca kavrayarak soğuktan koruması olabilmektedir. Çocuğunuza dışarıda giymesi için bir ayakkabı almayı düşünüyorsanız ışıklı ayakkabı modellerine göz atmak isteyebilirsiniz. Bu modeldeki ürünler çoğunlukla çocukların ilgisini çekmekte, çocuklar tarafından sevilerek giyilmektedir. Ayakkabı çeşitleri çoğu zaman oğlan ve kız çocukları arasında farklılık gösterse de büyük bir çoğunluğu unisex özelliklere sahiptir. Çocuk ayakkabı renkleri çocukların talepleri doğrultusunda belirlenebilir. Bunun yanında renk seçimi mevsim koşulları dahilinde de gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin, kış ayları için tercih edeceğiniz çocuk ayakkabı siyah renkte olabilir. Bunun sebebi koyu renklerin güneş ışınlarını toplayarak ayağı sıcak tutacak olmasıdır. Yaz aylarında ise daha açık tonlardaki renkler uygun görülebilir. Çocuk sandalet modelleri ise herhangi bir renkte tercih edilebilir; zira koyu tonlarda bile tercih edilse zaten ayağın büyük bir kısmı havayla doğrudan temas edeceği için renk tercihinden kaynaklı olarak hatırı sayılır bir değişiklik meydana gelmeyecektir. Bu noktada çocuğunuzun kişisel tercihleri göz önünde bulundurulabilir. 1 yaş çocuğu ayakkabı tercihlerinde bulunurken ise göz önünde bulundurulacak bu kriter söz konusu değildir. Yalnızca uygun gördüğünüz renk ve beğendiğiniz modeldeki bir ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Çocuk ayakkabılarının nitelikleri ve alışverişi gerçekleştirilirken dikkat edilecek hususlar kısaca bu şekilde ifade edilebilir. Çocuk ayakkabısı alırken bir diğer dikkat edilen husus ise ayakkabı fiyatlarıdır. Bu mesele ise bir sonraki başlık altında detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Sayfamızdan Igor bot ve çizme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 Çocuk Ayakkabısı Fiyatları

Çocuk Ayakkabısı Fiyatları

Ayakkabı alışverişi gerçekleştirecek olanların en çok dikkat ettikleri hususlardan biri de ayakkabı fiyatlarıdır. Özellikle söz konusu çocuk ayakkabıları olduğunda kullanıcılar kısa süreli kullanım imkânı sağalacak ürünlere fazladan bütçe ayırmak istemezler. Oysa çocuk ayakkabısı alışverişi yaparken dikkat edilecek unsur başlangıçta fiyatlandırmalar değil ayakkabının çocuk için uygun olup olmadığı olmalıdır. Zira ayak sağlığı oldukça önemli bir meseleye işaret etmektedir ve bu anlamda ayakkabı seçimi özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bunun yanı sıra, çocuk ayakkabı çeşitleri arasında göz gezdirildiğinde her ihtiyaca ve her bütçeye uygun ayakkabıların piyasada mevcut olduğu göze çarpmaktadır. Bu nedenle alışverişe fiyatlandırmalar üzerinden değil ihtiyaçlar baz alınarak başlanması, başarılı bir alışveriş gerçekleştirmek açısından önemlidir. Öncelikle çocuğun ayakkabıyı hangi mevsimde giyeceğini belirlemenizde fayda vardır. Örneğin, ayakkabı kış mevsiminde giyilecekse buna uygun su geçirmez özellikteki botlara göz atılabilir. Taban kalındığı ve ayakkabının iç yüzeyi de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Kullanıcıların kış aylarında giymek üzere sıkça tercih ettiği çocuk ayakkabıları topuklu modellerden meydana gelmektedir. Bu modeller bir çocuğun giyebileceği yükseklikte olmasının yanı sıra kalın tabana sahip olmaları dolayısıyla çocuğu soğuktan korumaktadırlar. Bu nedenle de uygun yaş grubundaki çocuklar için sıklıkla tercih edilirler. Bu doğrultuda uygun seçenekler belirlenerek,eğer bunun için uygun yaştaysa, çocuğunuza seçenekler arasından hangisinin onun için en uygun olduğunu sorabilirsiniz. Ayakkabı alınmadan önce çocuğun fikirlerinin alınması oldukça önemlidir. Çocuğa beğenileri, zevkleri sorulması ve giyeceği ayakkabının hangisi olması gerektiği meselesinin bir ölçüde ona bırakılması onun gelişimini büyük ölçüde destekler. Bu sayede onun kendine olan güvenini yerine getirebilir, başarılı bir şekilde benlik sunumu gerçekleştirmesine imkân sağlayabilirsiniz. Kendisi ilgili kararları kendisi veren çocukların ileride sorumluluk sahibi ve özgüvenli insanlar haline gelmesi büyük ölçüde olasıdır. Aynı şekilde farklı mevsimler için de uygun gördüğünüz ürünlerin listelenmesini sağlayarak ürünleri çocuğunuzun beğenisine sunmanız mümkündür. Çocuk ayakkabısı alışverişini sayfamız üzerinden gerçekleştirmenin en büyük avantajı, çocukların kendileri için uygun olmayan bir ürüne yönelmesini kolayca engelleyebilmektir. Bu sayede hem onun kişisel alanına saygı duyduğunuzu gösterebilir hem de güvenliğinden ve sağlığından emin olabilirsiniz. Son olarak çocuğunuzun seçtiği ürün doğrultusunda alışverişinizi tamamlayabilir, hızlı ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Ürünlere göz atıldığında görülür ki çocuk ayakkabısı fiyatları oldukça geniş bir aralıkta çeşitlilik göstermektedir ve her ihtiyaca uygun ürünlere kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Gerek çocuk bot modelleri gerekse spor ayakkabılarının birçok farklı çeşidine kolaylıkla erişmeniz ve aralarından bir tercihte bulunmanız oldukça kolaydır. Tüm seçenekleri bot sayfamızda bulabilirsiniz.