TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

2.El Madeni Para

için 217 sonuç bulundu.

2.El Madeni Para

Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan madeni para alışveriş, yeme içme, toplu taşıma gibi her alanda ve her aktivitede sıkça kullanılmaya devam etmektedir. Geçmişten günümüze neredeyse her saniye el değiştiren madeni paralar, sık kullanılması sebebiyle dayanıklı olarak üretilmesi önemli bir detaydır. Madeni para yere düştüğünde çarpmanın şiddetli etkisiyle şekil değiştirmemelidir, hafif üretilmiş olması ve rengini uzun süre kaybetmemelidir.

Madeni Para Çeşitleri

Madeni Para Çeşitleri

Bağımsızlığın ve iktidarın gücü olarak basılan antika madeni para sonraki yıllarda Batı Anadolu, İtalya, Akdeniz coğrafyası gibi bölgelere, dünyanın dört bir yanına yayılmaya başlamıştır. Eski zamanlarda madeni para üretimi, güç ve kudret göstergesi olması nedeniyle, hükümdarların kendi adlarına bastırdıkları görülmüştür. Bu paralar üzerine yazılan bilgi ve şekiller ülkelerin din, dil, kültür, tarihsel olayları, bitkileri hatta şehirleri hakkında bilgi vermesi amacı ile yerleştirilmiştir. antika madeni para çeşitleri arasından ilki olan Yunan madeni parası, antik çağda üretilen en gösterişli paralardan biridir. Mitolojik figürlerin çoğunlukla resmedildiği paralarda kazanılan savaşlar, kralın portresi gibi birçok tema sıkça kullanılmıştır. Bir diğer çeşit olan Roma madeni paraları, tarihin en büyük uygarlıklarından biri olan Roma İmparatorluğunun yayıldığı coğrafyalarda, gümüş, altın, bronz gibi birçok görkemli ve işlemeli madeni paralar üretilmiştir. İslami antik paralar, İslamiyet'e ait olan sembollerin para üzerine uygulanması ile oluşturulmuştur. Figür kullanımının az olduğu bu paralarda genellikle Arap harfleri ile yazılan dualara ve o zamanki hükümdarın unvanları kullanılmıştır. 2.El Para & Madalya kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle ve hızlıca satın alabilirsiniz.

Refah Göstergesi Haline Gelen Madeni Para

Refah Göstergesi Haline Gelen Madeni Para

Eski medeniyetlerde, ülkelerinin refah seviyesini göstermek ve sahip olduğu ekonomik durumu belirlemek amacı ile bakır, gümüş ve altın madeni paralar bastırılmıştır. Bir madeni paraya bakarak, o ülkenin en iyi ve varlıklı döneminin hangi hükümdar zamanında yaşandığı kolaylıkla tespit edilmiştir. madeni para değerleri bakımından yerini kağıt paraya bırakmış olsa da, günümüz dünyasına kazandırdığı para kavramı ile hayatı büyük ölçüde etkileyen en önemli araçlardan biri olmuştur. Madeni paralar, tarih boyunca varlığını sürdürerek uzun yıllar boyunca kullanılan bir araç haline gelmiştir. Zaman geçtikçe madeni paraların üzerindeki figürler değişse bile, ana hatlar her zaman sabit kalmıştır. Çok eski ve bulunması güç paralar, günümüze yakın yıllarda üretilen ve herkes tarafından kolayca bulunabilen paralardan daha değerli olmuştur. Bu sebeple, eski madeni para fiyatları paranın basım yılına, materyalin değerine ve bulunabilirlik derecesine göre farklılık göstermektedir. Özellikle bazı madeni paralar, değerli madenlerden üretilmesi sebebiyle oldukça değerlidir. antika para fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye 2.El Antika & Koleksiyon sayfamız üzerinden ulaşabilir, istediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Madeni Para Koleksiyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Madeni Para Koleksiyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geçmiş yıllardan beri madeni para koleksiyonu yapmak, en sevilen hobilerden bir tanesi olmuştur. Birçok alanı bulunan bu koleksiyon çeşidinde, özel olarak üretilen modellerden madalyonlara kadar, bu zamana kadar üretilen her tür para mevcuttur. madeni para koleksiyoncuları için tarih önemli bir yere sahiptir. Paralar, basıldığı dönem hakkında oldukça bilgi veren araçlardan biridir. Örnek olarak madalyonlar ya da siyası amaçla basılmış paralar, dönemin ekonomik ve siyasi yapısı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Koleksiyoncular için bu tarz parçalar büyük önem taşır. Koleksiyon yapmadan önce bu tür bilgilere dikkat etmek ve para değerlerinin hesaplanmasına yardım olacak seri numarası gibi kavramlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmak gerekir. Paraları topladıktan sonra onları düzgün bir şekilde muhafaza etmek, hali hazırda yıpranmış olan paralarınızın temiz bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Özellikle kağıt paralar yıpranmaya oldukça elverişlidir. Bu sebeple, şeffaf bir dosya ya da para koleksiyonu için özel olarak üretilmiş defterlerden bir tanesinde saklamak, paranızın güvenle korunmasına yardımcı olacaktır. Mücevher & Saat kategorisine göz atmayı unutmayınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Dönem

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün – Model Tipi

Hanedan (11)
Kraliyet (9)
(5)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Malzeme

Ahşap (160)
Demir (26)
Pirinç (21)
Çelik (7)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (2)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL