TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yarım Altın

için 36 sonuç bulundu.

Yarım Altın

Madenler hayatın pek çok alanında kullanılıyor. Değerli madenler yüksek oranda mücevherat kategorisinde yer buluyor. Işıltılı görünümleri, dayanıklı yapıları ve değerli olma özellikleriyle yatırım yapmak için de takı takmak için de kullanılabiliyorlar. Önde gelen değerli madenlerden biri olan altın özellikle yatırım amacıyla fazlasıyla tercih ediliyor. Yarım altın, cumhuriyet altını, çeyrek altın, gram altın gibi şekillerde sergilenmesiyle özellikle yatırım için kullanılıyor. Altınla yatırım yapmanın belli başlı incelikleri bulunuyor. Yarım altın kaç gram ise veya kaç ayar altınla üretilmişse bu durumlara göre çeşitleniyor. Düğünlerde, bazen takı niyetinde yatırım yapmak amacıyla bazen de doğrudan yastık altına birikim hedeflendiğinde altının bu çeşitlerine başvuruluyor.

Yarım Altın Alırken Bilinçli Olmak Gerekiyor

Yarım Altın Alırken Bilinçli Olmak Gerekiyor

Ham altın 24 ayar olarak kabul ediliyor. Ham altın işlenebilir bir halde olmuyor. Bu yüzden içerisinde bakır veya çinko ekleniyor. Altının çeşidi değiştiğinde örneğin beyaz veya gül altın olduğunda içerisine eklenen farklı madenler de çeşitlenebiliyor. En düşük 8 ayar olmak üzere altınlar 14, 18, 22 ve 24 şeklinde ayarlardan oluşuyor. Altından herhangi bir ürün elde edilirken, eklenen farklı madenin oranı ve altının oranı belli hesaplamalar sonucunda ayarlanıyor ve ürünün kaç altın olması isteniyorsa ona göre oranlar belirleniyor. Yarım altın gramı 3,508 gram ağırlığında olur. Milyem, bir ölçü birimi olarak bu tarz ürünlerdeki altın miktarını belli etmek için kullanılıyor. Yarım altın ne kadar milyem sorusunun cevabı ise 916 milyem oluyor. Çeyrek, yarım altın, gram altın, cumhuriyet altını ve daha pek çok altına dair ürünü satın alırken güvenilir yerleri tercih etmek gerekiyor. Aksi takdirde oranlar farklı olabiliyor hatta ürün tamamen sahte olabiliyor. Yarım altınları alırken kulpsuz olmasından yana tercih kullanmak, gramdan yana avantaj sağlanmasına olanak veriyor. Yarım altın fiyatı bugün farklı öbür gün farklı olabiliyor. Ancak uzun süreli yatırım fikirlerinde tercihi altından yana kullanmak daha mantıklı oluyor. Altın uzun vadeli zamanlarda daha fazla kar edilmesini sağlıyor. Kısa süreli yatırımlarda yine kesin olmamakla beraber, gündemi çok iyi takip ederek belki de döviz yatırımı yapılabiliyor. Döviz çok değişkenlik göstermekle beraber altın yatırımı genelde kullanıcıları şaşırtmıyor. Önde gelen yıllara dair evlilik ev alma, araba alma gibi planlara sahip olanlar önceden yarım, çeyrek, gram, cumhuriyet gibi altınların birikimine başlayarak sonraki yıllarda ciddi karlar elde edebiliyor.

Yarım Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yarım Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çeyrek altın, yarım altı veya cumhuriyet altını modelleri tamamen farklı bütçelere hitap etmeleri açısından temelde ayrılıyor. Cumhuriyet kadar büyük çeyrek kadar küçük yatırım yapmak istemeyenler yarım altına yöneliyor. Kulplu modeller tercih edilerek kolye zincirleriyle beraber takı olarak da kullanılabiliyor. Aynı zamanda bu tarz altınlar için üretilen düşük ayarlı çerçeveler de şık bir takı halinde yatırımların taşınabilmesine olanak sağlıyor. Altınların basım tarihi değerlerini düşürmese de eski ve Yeni arım altın arasında fark oluyor. Yeni yarım altın fiyatı eski yarım altına nazaran daha pahalı olabiliyor. Bunun sebebi de kuyumcunun müşteriden ve darphaneden altını temin ederken girdiği maliyet fazlalığı oluyor. Bunun dışında kuyruklu kuyruksuz olma özellikleri haricinde yarım altınların birbirlerinden farkı olmuyor. Herkesin belirlediği net oranlar, gramlar ve dönem içinde belirlenen değerlerle satışları yapılıyor. Burada asıl önemli olan altını temin ettikten sonra uzun süre bozdurmamaya gayret etmek oluyor. İşlenmiş altındansa bu tarz altınların tercih edilmesi, işçilikle gelen satış sırasında fiyat düşürücü etkiyi ortadan kaldırıyor. İşçilik gerektiren ürünlerde kar amaçlı satış sırasında ciddi düşüşler yaşanıyor. Böyle bir sıkıntı yaşamamak isteyen kullanıcılar birikim için daha çok çeyrek, yarım ve cumhuriyet altınlarını tercih ediyor. Herhangi bir sıkıntı yaşamamak için altına mıknatıs testi gibi güvenlik testleri yapmak bazı zamanlarda kurtarıcı olabiliyor. Gül altın veya beyaz altına göre daha bakım gerektirmeleri açısından da sarı altınlar tercih ediliyor. Çeyrek, yarım gibi altınlar da uzun süreli bekleme veya kullanım durumlarında herhangi bir yapısal problem çıkartmıyor. Düğünlerde, yenidoğan görme zamanlarında, herhangi bir kutlamada tebrik amaçlı olarak ve daha pek çok yerde de bu altınlar tercih ediliyor. Nakit para biriktirmek her zaman kullanılma olasılığını arttırsa da altın olarak köşeye atılan birikimlerde pek fazla böyle bir sorun yaşanmıyor. Böylece kolayca birikim yapılabiliyor. Çeyrek, yarım altın fiyatları gramlarının farklılıklarıyla eşdeğer olarak farklılık gösteriyor. Çeyrek 1,75 gram olduğundan yarım altınla arasında gözle görülür bir farkı oluyor. Bunların dışında gram altın da küçük miktarlarla birikim yapmak isteyenler için ideal bir seçenek olabiliyor. Yarım altın fiyatı senenin bazı zamanlarında değişkenlik gösteriyor. Yatırımlık Altın & Gümüş kategorisi üzerinden farklı seçeneklere göz atabilirsiniz.

Yarım Altın Farklı Şekillerde Muhafaza Edilebiliyor

Yarım Altın Farklı Şekillerde Muhafaza Edilebiliyor

Bütün altın birikimlerini olabildiğince güvenli yerlerde muhafaza etmek en önemli faktör oluyor. “Yastık altına yatırım” şeklinde tabirler kullanılsa da özellikle şifreli kasalarda birikimleri muhafaza etmek en mantıklı yöntemlerden biri oluyor. Yarım altın al işlemini gerçekleştirdikten sonra veya gerçekleştirildiği sırada oldukça şık takılar şeklinde elde etmek de mümkün oluyor. Kaliteli örgü bağcıklardan veya ince tel altınlardan bileklik modelleri yapılabildiği gibi altın çerçeve kolyeleriyle şık bir kolye de elde edilebiliyor. Alarmları ve kapı kilidi gerçekten güvenli ve güvenlikli bir eve hırsız girme olasılığı düşük olacağından böyle evlerin herhangi bir yerinde muhafaza etmek de sorun oluşturmayabilir. Sürekli giyildiği düşünülen bir ceket veya cüzdan gibi eşyaların farklı yerlerde unutulabilme olasılığı veya daha farklı tehlikelerden dolayı böyle eşyalarda taşınmaması önerilir. Yarım altınlar çok büyük veya çok küçük olmamalarından dolayı takı şeklinde kullanım açısından uygun oluyor. Altın yatırımı yapılabilmesi için öncelikle kur gündeminin çok dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra güncel olaylar da bütün ekonomik gündemi belirlediğinden olabildiğince stratejik davranmak ve sabırlı bir yatırım olması halinde altından yana tercih yapılması gerekiyor. Güvenilir yerlerden alışverişi yapmak, güvenli bir şekilde muhafaza etmek ve planlı bir yatırım planının ardından altın üzerine seçim yapmak her zaman kazancı beraberinde getiriyor. Bazen ilerde olabilecek düğünler için önceden hediye amaçlı altın almak da mantıklı olabiliyor. Altın genel olarak fiyatı yükselen bir maden olduğundan inanılmaz düşüşler yaşanmıyor. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda yalnızca birikim için değil ilerleyen zamanlarda tebrikler için kullanmak amacıyla da altın bulundurmak, önceden altın alarak avantaj sağlamak pozitif sonuç oluşturabiliyor. Birikim konusunda ilk aşamalarda edinilen altın ürünlerinin takı olarak kullanılması, az sayıda oldukları için daha mümkün oluyor. Altın mücevherat başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan bir ürün olmakla beraber en çok birikim için yıllardır tercih edilmeye devam ediyor. Ziynet Altın kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Tarih

(24)
(12)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(18)
(6)
(4)
(4)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(10)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL