Yarım Altın

Altın yatırımı yapmak her zaman tercih edilen bir yatırım yöntemi olmuştur. Herkesin bütçesine göre bir ziynet altın boyutu bulması mümkün. Yarım altın bu açıdan en çok tercih edilen altınlardan biri. Üstelik hediyelik olarak verilmeye de uygundur.

Yarım Altın Nedir?

Yarım Altın Nedir?

1 yarım altın, 22 ayar (916 milyem) saflığında ve 3,508 gram ağırlığında olan bir ziynet altını türüdür. Yarım altın çapı22 mm’dir. Yarım altın fiyat ve ağırlık açısından çeyrek altının ve tam altının arasında yer alır. Yarım altın çeşitleri de onlar gibi ziynet ve Ata (cumhuriyet) diye ikiye ayrılabilir. İkisinin arasında değer farkı yoktur, tek farkları çapları ve kalınlıklarıdır. Burada göreceğiniz yarım altınlar ziynet çeşididir. (Ata yarım için cumhuriyet altınlarına bakmanız gerekli.) Yarım altınlar modelleri kulplu ve kulpsuz olarak da ayrılır. Bunların da aralarında değer açısından fark yok. Pratikte, takı için kullanacaksanız kulplu, yatırım için saklayacaksanız kulpsuz modelleri tercih edebilirsiniz. Düğün, sünnet veya mevlüt gibi bir ortamda hediyelik olarak takacağınız yarım altınlarda kırmızı bir de kurdele bulunur. (Bebekler için cinsiyete özel paketlerde farklı renkler kullanılabilir.) Kurdelede bulunan çengelli iğneyle altını kıyafetlere iliştirmeniz mümkün.

Yarım Altın ile Yapılabilecekler

Yarım Altın ile Yapılabilecekler

Yatırım geleceğinizi garanti altına alarak sevdiklerinizle iyi bir yaşam sürmek için şart. Ama herkesin bütçesi büyük taşınmazlar veya külçe altınlar almaya yeterli değil. Yarım altın, altın yatırımı yapmak isteyenler için ideal bir seçenek. Yatırım amaçlı altın genelde yastık altında, çelik kasalarda veya banka kasalarında saklanır. Ama onu bozdurmadığınız süreçte takı olarak da kullanabilirsiniz. Yarım altın kolye ve yarım altın bileklik modelleri hazır olarak satın alınabilir ya da kendi alacağınız kulplu bir yarım altın veya altın zincirle kombine edilebilir. Diğer ziynet altınları gibi yarım altın da düz bir görünüme sahip. Takı olarak daha estetik durmasını isterseniz yarım altın çerçeve ile onu daha şık bir hale sokabilirsiniz. Bu çerçeveler genelde altının kendisinden daha düşük bir saflığa sahiptir, mesela 14 ayar olabilir.

Yarım Altın Fiyatları

Yarım Altın Fiyatları

Yarım altın fiyatları çeyrek altını küçük boyutlu, tam altını da yüksek fiyatlı bulanlar için elverişli seviyelerdedir. Yarım altını ister yatırım için kullanabilir, isterseniz yakın akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın özel günlerinde hediyelik olarak takabilirsiniz. TC Darphane, Nadir, Cephaneci ve diğer markalara ait tekli veya yarım ziynet altını alımlarınızı buradan yapmanız mümkün. Yarım altın satış, başka deyişle yarım altın bozdurma için altın alım satımı yapan mücevherciler ile görüşmelisiniz. Normalde, ziynet altınlarının fiyatı hesaplanırken altının tamamının fiyat değil içinde bulunan 24 ayar altının miktarı ile o günkü gram fiyatı çarpılır. Sonrasında üstüne markanın işçilik ve kâr payı da eklenir. Gram fiyatları sabittir ama işçilikle kâr değişebilir. O yüzden, altınınızı bozdurmadan önce farklı yerlerden fiyat almanızda fayda var. Çeyrek altın, yarım altın da tam altınların hepsi Ziynet Altın kategorisinde.

Yarım Altın

için 82 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Cephaneci (8)
Nadir (21)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tarih

(42)
(40)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(14)
(13)
(12)
(8)
(6)
(6)
(6)
(4)
(4)
(4)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(36)
ve üzeri (38)
ve üzeri (38)
ve üzeri (38)
ve üzeri (39)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL