Tam Altın

Yatırım amaçlı altın almak birçok açıdan tercih edilebilecek bir hamledir. Altın, uzun süre saklanabilir ve kıymetlidir. Ziynet altın çeşitlerinden biri olan tam altın ile sağlam bir birikime yelken açmanız mümkün.

Tam Altın Nedir?

Tam Altın Nedir?

Tam altın, en ağır ziynet altın çeşididir. Çeyrek altının dört katı, yarım altının iki katıdır. Tam altın ayarı da çeyrek ve yarım altınlar gibi 22 ayar, yani 1000 gramda 916 milyemdir. 1 tam altın 7,016 gram ağırlığında ve yaklaşık 30 mm çapındadır. Tam altın çeşitleri ziynet ve Ata altını olarak ikiye ayrılır. Ata tam altın ile tam altın cumhuriyet aynı şeylerdir. (Buradaki tam altınlar ziynet altındır.) İki çeşit arasında çap, kalınlık ve biraz da ağırlık farkı bulunur ama değer farkı yoktur, gram altın üstünden hesaplanırlar. Tam ziynet altınının kulplu ve kulpsuz modelleri vardır. Kulpsuz olanlar yatırım için, kulplu olanlar takı için ve hediyelik olarak kullanılabilir. Tam altın kolye ucu arıyorsanız kulplu tam altınları tercih etmelisiniz. Hediyelik olarak takacağınız tam altınlarda kurdele ve kurdeleye takılı bir çengelli iğne bulunur. Böylece, takılar sepet içinde toplanmıyorsa kıyafet üstüne iliştirebilirsiniz.

Yatırım Amaçlı Tam Altın

Yatırım Amaçlı Tam Altın

Kendi geleceğinizi ve sevdiklerinizin geleceğini garanti altına almak için yatırım yapmak istediğinizde karşınıza gayrimenkullerden hisselere ve kıymetli madenlere kadar birçok seçenek çıkar. Altın yatırımı ilk akla gelen seçeneklerden biridir. Bütçeniz yeterliyse tam altın ile altın yatırımı yapmak isteyebilirsiniz. Düğünlerde yeni evlenen çiftlere, sünnet düğünlerinde sünnet çocuklarına veya ilk ziyaretlerde yeni doğanlara da tam altın takılabildiği için piyasada dolaşımı da yüksektir. Yakın akrabalarınızın veya yakın arkadaşlarınızın özel günlerindeki masraflarına tam altınla destek olmanız mümkün. Tam altın yatırımınızı yastık altında, çelik kasada veya bankada bozdurana kadar saklamak yerine tam altınlı kolye olarak takabilirsiniz. Altının kolyede daha estetik durması için 14 ayar tam altın çerçevesi modellerine göz atın. Zevkinize uygun bir modelle tam altını bambaşka bir görünüme büründürmeniz mümkün.

Tam Altın Fiyatları

Tam Altın Fiyatları

Tam altın fiyatları diğer yatırım ürünlerinin fiyatları gibi piyasalara bağlıdır. Ama kendi çapınızda birikim yapıyorsanız kenarda bir miktar altın bulundurmanız fena olmaz. Tam altın satış işlemleri kuyumcular, döviz büroları, bankalar veya sarraflarda gerçekleştirilebilir. Tam altın fiyatı hesaplama diğer ziynet altınlarında olduğu gibi gram altın değerleri üstünden gerçekleştirilir. Tam altının içindeki 24 ayar altın miktarı günlük gram altın değeriyle çarpılır. Elde edilen sonuca markanın kârı ve işçiliği eklenir. Farklı kâr ve işçilik oranları ihtimalinden dolayı altınınızı bozdurmadan önce birkaç yerden fiyat almayı ihmal etmeyin. TC Darphane, Tuğrul Kuyumculuk, Cephaneci, Bilezikhane, NZP Gold, Cigold ve Nadir’in tam altınları burada sizi bekliyor. Tam altının yanı sıra yarım ve çeyrek altın çeşitlerini de Ziynet Altın kategorimizde bulabilirsiniz.

Tam Altın

için 81 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin

Tarih

(38)
(36)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(16)
(13)
(8)
(6)
(6)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(37)
ve üzeri (45)
ve üzeri (47)
ve üzeri (47)
ve üzeri (48)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL