Çeyrek Altın

için 152 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çeyrek Altın

Altın kolay işlenebilir ve dış şartlardan etkilenmeyen kıymetli bir maden. Dolayısıyla, yatırım için de oldukça uygun. Hem hediyelik ve yatırımlık altınların en popüler olanı ise elverişli ağırlığı ve fiyatlarıyla çeyrek altın alma fırsatını kaçırmayın.

Çeyrek Altın Nedir?

Çeyrek Altın Nedir?

Çeyrek altın, en yaygın altın çeşitlerinden biridir. Çeyrek altın ağırlığı 1,754 gramdır ve 22 ayardır. (24 ayar altın arayanlar gram külçe altınlara bakabilir.) Çeyrek altına halk ağzıyla küçük altın da denir. Diğer altınlardan daha uygun fiyatlı olmasından ötürü en fazla dolaşımda olan altın çeşitlerinden biridir. Çeyrek altın çeşitleri ziynet altın ve Ata altın olarak ayrılır. Burada bahsi geçen altın ziynet çeyrek altın; cumhuriyet altını diye de bildiğimiz ata çeyrek ise daha farklı. Ama ikisinin değerleri arasında büyük bir fark yok. Ziynet çeyrek altının tarihi olanlarını da piyasada bulabilirsiniz. Çeyrek altın yeni tarihli de olsa, eski tarihli de olsa aynı fiyatlardan bozdurulur. O yüzden alımınızı tarihe bakmadan yapabilirsiniz. Daha ekonomik bir altın isterseniz çeyrek altın küçüğü mevcut. Bu altın yine 22 ayar ama ağırlığı 0,625 gram. Hatta takılar için 0,5 gram olanları da var.

Çeyrek Altın Nerelerde Kullanılır?

Çeyrek Altın Nerelerde Kullanılır?

Çeyrek altın fiyatı en uygun altınlardan biri olduğu için hayatın birçok aşamasında onunla karşılaşırız. Çeyrek altın düğünlerin, sünnet düğünlerinin ve bebek mevlitlerinin vazgeçilmez hediyeliklerinden biridir. Altın takmak, karşı tarafın masraflarını hafifletmek için küçük bir katkıda bulunmaya yönelik bir gelenektir. Bu geleneğin başrolünde genelde çeyrek altın olur. Çeyrek altın, komşular arasında düzenlenen günlerde de para ile değişimli olarak kullanılan bir birimdir. Çeyrek altın elbette sadece hediye etmek için değil altın yatırımı için de ideal. Çeyrek altın yatırım yapacaklar için başta küçük miktar gibi görünse de düzenli birikme potansiyeline sahiptir. Çeyrek altın bileklik, çeyrek altın kolye veya çeyrek altın küpeler de bir yandan yatırım yaparken diğer yandan altın takı takmanıza olanak tanır. 14 ayar çeyrek altın çerçevesi çeyrek altınınızı daha estetik göstermekte kullanılabilir.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatları piyasalardan günlük olarak takip edilebilir. Altın piyasası da döviz piyasası kadar hareketli olduğu için sürekli değişim yaşanma ihtimali var. Ama altın büyük krizler haricinde genellikle değer kaybetmez, hatta kazanır. Çeyrek altında has olarak 1,6065 gramlık 24 ayar altın bulunur. Çeyrek altın hesaplama yaparken 24 ayar altının o sıradaki gram fiyatı 1,6065 ile çarpılır ve üstüne işçilikle kâr eklenir. Gram altın fiyatları her yerde aynıdır ama işçilik ve kâr markadan markaya göre değişiklik gösterir. Bebekler ve sünnet çocukları için kulplu ve kurdeleli modellerden de satın alabilirsiniz. TC Darphane, Nadir, İAR ve diğer markalara ait çeyrek altınları burada bulabilirsiniz. Çeyrek altınla birlikte yarım altın ve tam altınlar da Ziynet Altın kategorisinde.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Tarih

(81)
(71)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(27)
(15)
(14)
(13)
(13)
(11)
(11)
(10)
(9)
(7)
(5)
(4)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(72)
ve üzeri (84)
ve üzeri (84)
ve üzeri (84)
ve üzeri (87)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL