Ziynet Altın

Ziynet altın, Osmanlı döneminde üretimine başlanan ve günümüzde üretilmeye devam eden bir altın çeşididir. Cumhuriyet döneminde üretimine başlanan Ata altınlarından daha ince ve daha geniştir. TC Darphane, İAR (İstanbul Altın Rafinerisi), Tuğrul Kuyumculuk, Nadir ve başka markaların tekli veya çoklu paketlerdeki kulplu ve kulpsuz çeyrek, yarım ve tam ziynet altınlarını burada bulabilir ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Çeyrek Altın

Çeyrek Altın

Çeyrek altın, 1,754 gram ağırlığında ve 18 mm çapındadır. Gerek fiyatıyla gerekse boyutlarıyla hediyelik olarak en çok tercih edilen ve dolayısıyla piyasada yaygın biçimde dolaşımda olan ziynet altınıdır. Eski tarihli çeyrek altınlarla da karşılaşabilirsiniz. Eski tarihli de olsa, yeni tarihli de olsa ziynet altınlarının fiyatları gram altın üzerinden hesaplandığından ikisi arasında değer farkı yoktur. Çeyrek altın çeşitleri takı için kullanılacaksa kulplu olanlar, yatırım için kullanılacaksa kulpsuz olanlar tercih edilmelidir. Onları takı olarak isteyenler çeyrek altın bileklik, çeyrek altın kolye ve çeyrek altın küpe modellerini inceleyebilir. Çeyrek altın fiyatları diğerlerine kıyasla bütçeye daha uygundur. Zamanla ufak ufak çeyrek altın alarak birikiminizi büyütmeniz mümkün. Daha uygun fiyatlı bir seçenek için çeyrek altın küçüğü olan 0,625 gram İAR yarı çeyrek altını tercih edebilirsiniz.

Yarım Altın

Yarım Altın

Yarım altın 22 ayar, yani 916 milyem saflığındadır. Ağırlığı 3,508 gr ve çapı 22 mm’dir. Yarım altın ölçüleri de, yarım altın fiyatları da çeyrek altınla tam altın arasındadır. Çeyrek altında olduğu gibi kulplu ve kulpsuz yarım altın modelleri mevcut. Altınlarınızı yastık altında veya kasalarda bekletmek yerine takı yapabilirsiniz. Bunun için şık bir altın zincir gerekli. Diğer ziynet altınları gibi sade yuvarlak kesimli olan yarım altına daha estetik bir görünüm kazandırmak için yarım altın çerçeve modellerine de göz atın. Farklı işçiliklerle üretilen bu çerçeveler genelde 14 ayardır ve altınınızı kavrar, sonrasında çıkarılabilir. Yakın akrabalarınızın veya arkadaşlarınızın düğünlerinde, sünnet düğünlerinde veya yeni doğan bebeklerine yarım altın takarak onların masraflarını karşılamalarına yardım edebilirsiniz. Hediyelik altınlarda çoğunlukla kırmızı kurdele ve giysilere takmayı kolaylaştıran çengelli iğne bulunur.

Tam Altın

Tam Altın

En ağır ve en geniş ziynet altını olan tam altın 7,016 gram ağırlığa ve 30 mm çapa sahiptir. 1 tam altın 4 çeyrek altın ve 2 yarım altın eder. Kulplu tam altınlar tam altın kolye ucu olarak kullanılabilir. Tam altın fiyatları ve değeri itibariyle, özellikle bireysel yapılacak altın yatırımı için en uygun altın çeşitlerinden biridir. Diğer ziynet altınları gibi tam altın da gerektiğinde kuyumcular, döviz büroları veya bankalarda bozdurulabilir. Tam altın satış fiyatları hesaplanırken önce onun içinde bulunan tam altın miktarı günlük gram altın fiyatıyla çarpılır. Sonra elde edilen sonuca markanın işçiliği ile kârı eklenir. Bu hesaplama bütün ziynet altınları için geçerli. İşçilik ve kârda olabilecek farklardan ötürü, altınlarınızı bozdurmadan önce birkaç yerden fiyat alarak karşılaştırmanız önerilir. Ayrıca ziynet altın gibi yatırımlık diğer altın ve gümüşleri görmek isterseniz Yatırımlık Altın & Gümüş kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ziynet Altın

için 356 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tarih

(212)
(135)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(51)
(40)
(32)
(26)
(23)
(22)
(19)
(17)
(15)
(15)
(14)
(9)
(7)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(143)
ve üzeri (165)
ve üzeri (167)
ve üzeri (168)
ve üzeri (173)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL