Ziynet Altın

Ziynet altın çeşitleri arasında; tam altın, yarım altın ve çeyrek altın yer almaktadır. Çeyrek altın, küçük altın olarak bilinmektedir ve tam altının çeyreği kadardır. Çeyrek altın çeşitleri arasında kulplu olanlar ve kulpsuz olanlar yer almaktadır. Yatırım amaçlı satın alacağınız çeyrek altını kulpsuz olarak tercih edebileceğiniz gibi, takı olarak kullanacağınızı da kulplu olarak tercih edebilirsiniz. Bebek görmeye gittiğinizde ya da düğüne gittiğinizde sevdiklerinize hediye vermek için çeyrek altını tercih edebilirsiniz. Çeyrek altın fiyatları, günlük kurlara göre değişebilmektedir. Bu nedenle altın satın alırken günlük kurları takip etmenizde yarar olacaktır. Çeyrek altın gramı 1,75 olarak bilinmektedir.

Yarım altın, 3,50 gram ve 22 ayardır. Has altın olarak karşılığı ise 3,21 grama denk gelmektedir. Yarım altın da çeyrek altın gibi yatırım amaçlı ya da takı amaçlı kullanılabilecek ziynetler arasında yer almaktadır. Tam altın, 22 ayar ve 7,00 gramdır. Ata Cumhuriyet altın, 7,20 gram ve 22 ayardır. Tam altın ve Cumhuriyet altını arasındaki fark ise gramlarında ve has altın değerlerindedir. Tam altın fiyatları ve Ata Cumhuriyet altını fiyatları için kategorimizde yer alan altın çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Bütçeniz tam altın almaya yetmiyorsa, çeyrek altın ya da yarım altın fiyatlarını inceleyerek size uygun olanını kolayca satın alabilirsiniz. Altın çeşitleri arasında bir de bebek altını yer almaktadır. Bebek bakmaya giderken; çeyrek altın, yarım altın ve tam altın satın alabileceğiniz gibi bebek altını da satın alabilirsiniz. Bebek altınları, kız bebekler ve erkek bebekler için özel olarak süslenmektedir.

Altın çeşitleri arasında bir de ayar denilen bir durum bulunmaktadır. Bir gram alaşımda bulunan altın miktarı altın ayarını vermektedir. 16, 18, 22, 24 ayar gibi çeşitleri bulunan altınlar bulunmaktadır. 24 ayar altın, saf altın ya da arı altın olarak bilinmektedir ve 1000 miligramdır. 18 ayar içindeki has altın 750 milyem (miligram), 14 ayar içindeki has altın ise 585 milyemdir. Yarım altın kaç gram gibi sorularınız varsa, yarım altının 3,50 grama denk geldiğini söyleyebiliriz. Altın satın almak istiyorsanız ve bir türlü kuyumcuya gitmeye vakit bulamıyorsanız, kategorimizden sadece birkaç tık ile altın satın alabilirsiniz.

Öne Çıkanlar

Ziynet Altın

için 195 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Tarih

(96)
(93)
Başka bir kelime deneyin

Paket Sayısı

(39)
(30)
(27)
(19)
(13)
(10)
(8)
(8)
(8)
(7)
(6)
(6)
(2)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Cephaneci (27)
(1)
NZP Gold (13)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(52)
ve üzeri (62)
ve üzeri (64)
ve üzeri (64)
ve üzeri (68)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL