SARRAFİYELİ ALTIN SET&TAKIM

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Sarrafiyeli Altın Set&Takım

Koleksiyon altın set takım halinde küpe, kolye ve bileklik şeklinde olabildiği gibi küpe ve kolyeden veya kolye ve bileklikten ibaret de olabiliyor. Setler, özellikle düğünlerde kült takılar olarak muhakkak tercih ediliyor. Koleksiyon altın set modellerinin tasarımları kullanılan altın veya varsa taşa göre değişkenlik gösteriyor. Kategorideki pek çok model kullanıcıyla buluşuyor.

Koleksiyon Altın Set Takımları İnce İşçiliklerle Son Derece Zarif Hale Geliyor

Koleksiyon Altın Set Takımları İnce İşçiliklerle Son Derece Zarif Hale Geliyor

Koleksiyon altın set takımı kategorisinde işçilik daha çok taşsız modellerde had safhaya ulaşıyor. Beyaz, sarı ve gül altın denilen üç farklı altın çeşidinden elde edilen modellerden bazıları bu altın renkliliğinden faydalanılarak oluşturuluyor. Örme veya hasır tarzında olan modellerde taş eklemeleri tercih edilmiyor. Yaygın olarak sarı altından tasarlanan bu modellerin öne çıkan özellikleri işçilikleri oluyor. İnce geçişler ile elde edilen arif görünüm kullanıcıyla buluşturuluyor. Koleksiyon altın takım modelleri hasır modelden tercih edildiğinde bileklik seçimleri daha çok oldukça gösterişli bir model olarak kelepçe stili bileklik tercihi yapılıyor. Yine taşsız olarak elde edilen modellerde altının farklı biçimlere getirilmesiyle modern tasarımların elde edilmesi mümkün olabiliyor. Yaprak gibi zarif motiflerle işlenen modeller, sallantılı veya sabit olarak tasarlanabiliyor. Çoklu kolye şeklinde elde edilen tasarımlar günlük kullanım için yeterli sadeliğe sahip olabiliyor. Genel olarak düğünler için tercih edilen modeller ister düşük ister yüksek ayar olsun daime gösterişli oluyor. Kategorinin çeşitliği isteğe ve mekana göre seçimi kolaylaştırıyor. Koleksiyon Altın modellerini detaylı incelemeyi unutmayınız.

Koleksiyon Altın Set Takımları Değerli Taşlarla Tasarlanabiliyor

Koleksiyon Altın Set Takımları Değerli Taşlarla Tasarlanabiliyor

Koleksiyon altın set takımları değerli taşlarla tasarlandığında son derece gösterişli veya gösterişini zarifliğinden alan tasarımlar şeklinde oluşturulabiliyor. Safir, yakut, pırlanta, swarovski gibi pek çok değerli taşın kullanıldığı tasarımlar modern veya klasik bir görünüme sahip olabiliyor. Genelde Taşların renkleri ve altın rengi birbirini tamamlayacak şekilde tercih ediliyor. Sarı rengin sıcak renklerle olan uyumu yine sıcak bir renge sahip olan yakutun birleşimiyle son derece şık bir görünümde kullanılabiliyor. Pırlantanın gül rengi, sarı veya beyaz fark etmeksizin bütün altın çeşitleriyle olan uyumu pek çok modelde yer alabilmesine olanak sağlıyor. Safirin maviden gelen ufuk açıcı rengi ile beyaz altının onu karşılayabilen görüntü ile elegan modeller elde edilebiliyor. Taşlar çok sık kullanılabiliyor veya taşın büyüklüğü ön plana çıkarılarak daha zarif modellerden yana tercih yapılabiliyor. Taş kullanımında farklı taşların birleştirilmesi de söz konusu olabiliyor. Koleksiyon altın set takım modelleri renkli değerli taşların etrafında tamtur pırlanta veya swarovski gibi parıltılı taşların çevrelemesiyle daha gösterişli bir hale getirilebiliyor.

Koleksiyon Altın Set Takımları Kategorisi Pek Çok Açıdan Çeşitleniyor

Koleksiyon Altın Set Takımları Kategorisi Pek Çok Açıdan Çeşitleniyor

Koleksiyon altın takım çeşitlerinin değişkenliği tasarımlarına ve kullanılan malzemelerin farklılığına göre oluşuyor. İşçilik payı da bu aşamada önemli rol oynayabiliyor. Hem bir Yatırımlık Altın & Gümüş hem de takı olarak düşünüldüğünde daha çok az işçiliği bulunan özellikle çok fazla taş eklemesi olmayan modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Ayarları 22 ve 14 ayar arasında değişkenlik gösteren modellerin tasarımlarında tuğra gibi klasik görünüme sahip motiflere de yer veriliyor. Koleksiyon altın set takım fiyatları varsa kullanılan değerli taşın çeşidine, modeldeki işçiliğe ve altın ayarına göre değişkenlik gösteriyor.