Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Sarrafiyeli Altın Kolye

için 140 sonuç bulundu.
 • 13.724,09 TL

  Bilezikhane
  %100
 • 8.958,78 TL

  Bilezikhane
  %100
 • 27.095,53 TL

  Bilezikhane
  %100
 • 41.362,86 TL

  Bilezikhane
  %100

Koleksiyon Altın Kolye

Kolyeler genellikle bir kombinin kurtarıcı parçası olmakla birlikte takılarda ise en dikkat çeken parçadır. Boyuna takıldığı için herkes tarafından rahatça görüldüğünden ve diğer takılara göre daha büyük olduğundan seçimi ve kombinlenmesi çok önemlidir. Bir yüzük veya küpeye rahatça takılamayacak kadar büyük değerli taşlar, çok az rahatsızlık ve harekete engel olacak şekilde boyuna asılabilir. Medeniyetin doğuşundan beri kolyeler takılmaktadır. Çağlar boyunca, kolyelerin hiçbir zaman tamamen modası geçmemiştir. Önümüzdeki uzun zamanlar boyunca da modasının süreceğine şüphe yoktur. Koleksiyon altın kolye kolye modelleri arasında şüphesiz ki en popüler kolye çeşididir. Koleksiyon altın kolye fiyatları ise altının ayarına göre değişiklik göstermektedir. İstediğiniz karata karar vererek kolye modelinizi seçebilirsiniz. Bir takı veya moda ifadesinden daha fazlası olan koleksiyon altın kolyelerimize şimdi sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Altın Kolye Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Altın Kolye Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Hususlar

Altın kolye alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey altının saflığıdır. Satın alacağınız takılarda altının saflığının doğru olduğundan emin olmalısınız. 24 ayar altın %100 saf altını ifade eder. 22 ayar bir altın %91.6 oranında saf altın içermeliyken bu oran 18 ayar altında %75’tir. Yani alacağınız bir koleksiyon 22 ayar altın kolye %91.6 oranında saf altından oluşmaktadır. 14 ayar bir altında ise %58.3 oranında saf altın vardır. Saf altın çok yumuşaktır ve kolayca zarar görebilir. Her gün takmayı düşünüyorsanız düşük karat kolyeler almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Düşük karatlı parçalar, alaşımı güçlendiren altın ve diğer metallerden yapılır. Darbelere karşı güvenli olan kolyeler için 14-18 karat uygundur. 18-24 karat arasında değişen yüksek karat parçalardır. Altının dikkatli kullanılması ve hasardan kaçınılması gerektiğinden yüksek karat parçalar özel günler, partiler, tören etkinleri ya da hediye için uygundur. Altın takılar, altın dışında metaller içerebilir. Altın alaşımda karıştırılan en yaygın metallerden biri nikeldir. Takıları daha güçlü kılar ancak nikel alerjisi olan kişiler için sorun teşkil eder. Nikele alerjiniz varsa, altın içeriği daha yüksek olan mücevherleri seçmek daha iyidir. Alerjiniz varsa eğer 18 karat saflık tavsiye edilmektedir. Altını kullanma konusunda da dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Banyo yapmadan, yüzmeden ya da spordan önce kolyenizi çıkarmanız gerekmektedir. Sabun ve deterjanlarda bulunan zararlı kimyasallar, özellikle ürün altın kaplama ise altını yıpratabilir. Sıkma ve fırçalamadan kaynaklanan sürtünme şeyler altına kolayca zarar verebilir. Altın kolyelerinizi bunları diğer mücevherlerle veya kendisiyle karışmayacakları kutularda saklamanız gerekmektedir. Düğümlü altın kolyelerin çözülmesi tam bir problemdir ve bazen çözmeye çalışmak onları kırabilir. Ayrı kutular yerine asmayı da deneyebilirsiniz. Koleksiyon altın kolye inceleme bakımından da oldukça kolaydır. Şimdi sayfamıza giderek dilediğiniz ürünü inceleyebilirsiniz.

Renkli Altın Kolyelerle Dikkat Çekin

Renkli Altın Kolyelerle Dikkat Çekin

24 ayar saf altın sarı görünür, ancak yumuşak, dövülebilir ve yüksek fiyatlı olduğu için saf altın satın almak her zaman mümkün değildir. Bu nedenle kuyumcular, altını diğer daha güçlü metallerle karıştırmak için bir yöntem geliştirdiler. Bu eşyalar genellikle 18 karat altından fazla olmadıklarından, diğer metaller sarı rengi etkilemiş ve farklı renkte bir alaşım oluşturmuştur. Bu sayede koleksiyon altın kolye modelleri renk bakımından da oldukça çeşitli bir hal almıştır. Altın alırken sadece altın sarısı rengiyle sınırlı değilsiniz bu yüzden beyaz altın da seçeneklerinizden birisi olabilir. Bu, gümüşün daha parlak bir versiyonuna benzemektedir. Nişan yüzükleri için sarı altın kadar popülerdir. Beyaz altın bazen daha çok iki tonlu olarak bilinen öğelerde sarı altınla eşleştirilir. Beyaz altın altından daha güçlü olan beyaz metallerden (yani paladyum, nikel veya manganez) yapılır. Rose altın olarak bilinen pembemsi renk tonuna sahip bir altın alaşım günümüzde altın bir nişan yüzüğü haline bile gelmiştir. Pembe renk elde etmek için, altına genellikle 14 karat veya %58.5 saflıkta bakır eklenir. Bu alaşımın en yüksek karat versiyonu %75 altın ve %25 bakır ile yapılan Taç Altın olarak bilinir. Yeşil altın ise gümüş ile karıştırılmış altından yapılan en nadir çeşitlerden biridir. Parlak yeşilimsi sarı bir tonla gelir ve zümrüt ve peridot gibi yeşil taşları çok iyi tamamlar. Yeşil altın çoğunlukla laboratuvarlarda üretilir, ancak çok nadirdir ve çok yüksek fiyatlıdır. Elektrum olarak bilinen yeşil altın doğal olarak çıkarılabilir. Yalnızca çok az kuyumcu onları görme ayrıcalığına sahiptir, bu nedenle bu, altın alışverişi sırasında tipik olarak karşılaşacağınız bir şey değildir. Altın dediğimizde akla gelen ilk renk sarıdır. Aslında, "altın" kelimesi bir renk olarak bala veya güneş ışığına benzetilmektedir. Ancak, tüm altın sarısı mücevherler aslında altın değildir. Bildiğiniz gibi altın takılarda kaplama yaygındır ve bazen sarı altın görünümünü korumak için kasıtlı olarak yapılır. Koleksiyon altın kolye fiyatları bu renk ve özellikler ışığında farklılık gösterebilir.

Çeşitli Altın Kolyeler ile Faydalarını Keşfedin

Çeşitli Altın Kolyeler ile Faydalarını Keşfedin

Altın kolyelerde çeşitlilik oldukça çoktur. Bunlardan biri koleksiyon tam altın kolye modelleridir. Tam altın yerine çeyrek ya da yarım altını kolyeler de bulunur. Hatta bazı modellerde tek kolyede birden çok altınlar bulunabilir. Eğer altın zinciri olan kolyeler istemiyorsanız zinciri altından olmayan renkli boncuklu koleksiyon altın kolye çeşitleri de vardır. Kristal taşlı zincir modeller ise ortasındaki çeşitli karatlardan altın ile şık bir kolye çeşididir. Reşat altınlar Osmanlı döneminde basılan altın paralardır ve bu çeşitte 22 karat kolyeler mevcuttur. Bugün altın yalnızca en lüks metal değil, aynı zamanda kullanıcı sağlığına da fayda sunmaktadır. Koleksiyon altın kolye özellikleri bu bakımdan önem taşır. Altının iyileştirici özelliklerinin ortaya çıktığı erken çağlardan beri, doğal haliyle metal, ağrı ve yaraları tedavi etmek için kullanılmıştır. Altının ilk kullanıcıları, ağrılı bir bölgeye veya bir yaraya uygulandığında, bu doğal malzemenin enfeksiyonu önlediğini ve bölgenin iyileşmesine yardımcı olduğunu keşfetmiştir. Pek çok insan, vücut ısısındaki değişikliklerin neden olduğu titreme, sıcak basması ve diğer vücut problemleriyle mücadele eder. Altın, vücut ısısını doğal olarak düzenlediği için bu tür sorunların üstesinden gelmek için popüler bir çözümdür. Her zaman kendinizi halsiz ve yıpranmış hissediyorsanız, altın takılar vücudunuzdaki veya zihninizdeki sorunların üstesinden gelebilecek pozitif enerjiye sahip olduğundan sizi neşelendirebilir. Bu pozitif enerji, kan damarlarınızı gevşeten ve hücrelere oksijen dağılımını artıran sıcak, yatıştırıcı titreşimler getirir. Bu da enerji seviyenizi yükseltir ve vücudunuz isteklerinize daha iyi tepki verir. Altın, vücuttaki oksijen akışını artırarak vücudun her kısmının en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur ve böylece işlerinizi tamamlamanın daha kolay olduğunu görebilirsiniz. Zarif mücevherleri seviyor ve altın kolyelere yatırım yapmanın ve yüzeysel güzellikten daha fazlasını elde etmenin tam zamanı olduğunu düşünüyorsanız sayfamızdan koleksiyon altın kolye satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taş Durumu

(97)
(43)
Başka bir kelime deneyin

Gram

(80)
(48)
(12)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (9)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL