Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Vites Topuzu

için 4,599 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Vites Topuzu

Araba sahibi olan her birey için araba oldukça değerli ve kıymetli bir unsurdur. Bu sebeple sık sık dışını yıkarlar ya da yıkamaya götürürler. İç kısmını ise tarzlarına göre dizayn ederler. Ömürlük gibi bir özelliğinin olması sebebiyle her birey arabasının üzerine titremektedir. En çok dikkat edilen kısımlardan biri de elbette vites topuzu ve benzeri unsurlardır. Çünkü vites topuzu arabanın en çok yıpranan ya da eskiyen kısımlarından biridir. Araç kullanma esnasında sayısız defa değiştirilmesi sebebiyle vites topuzu üzerinde yer alan vites seviyesi belirteçleri silinebilir, yıpranabilir ya da daha ilerlemesi durumunda değiştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle her araba kullanıcısı vites topuzunun değişimine dönem dönem gereksinim duymaktadır. Bu gereksinimin bir sonucu olarak da vites topuzu kılıflarına ya da vites topuzu modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Vites topuzu modelleri, otomatik vites topuzu ve manuel vites topuzu olarak ikiye ayrılmaktadır. Hem aracınızın iç kısmını daha estetik bir dizaynla düzenlemek istemekteyseniz hem de yıpranan vites topunuzu değiştirmeyi düşünmekteyseniz, yeni bir vites topuzu edinmek sizin oldukça faydalı bir hamle olacaktır. Böylece araç kullanımı esnasında vites seviyesi belirteçlerini tam anlamıyla görebilir ve kaza riskinizi de minimum bir seviyeye indirebilirsiniz. Her eşyayı kişiselleştirmek istediğiniz gibi aracınızın iç tasarımını da kişiselleştirmek isterseniz, bir vites kolu satın alarak ilk adımı atabilirsiniz. Siz araç sahibi değilseniz fakat araç sahibi olan sevdikleriniz varsa, onlar için bir hediye olarak da düşünebilirsiniz. Onların beğenebileceği ve sevebileceği bir vites topu hediye ederek mutluluklarının vesilesi olabilirsiniz. Böylece her vites değiştirdiğinde sizi hatırlayacaktır. Bu durum aranızdaki ilişkinin olumlu yönde bir değişime uğramasına da vesile olacaktır. Dilerseniz sayfamıza göz atabilir ve hem sizin aracınıza hem de sevdiklerinizin aracına uygun olan modeller arasından seçenekler oluşturabilir, aracınızın iç dizaynını kendi tarzınıza uygun olan bir hale dönüştürebilirsiniz.

Vites Topuzu Kullanımı

Vites Topuzu Kullanımı

Manuel ya da otomatik vites kullanımınız fark etmeksizin vites topuzu her türdeki ve modeldeki arabada oldukça ehemmiyetli olan noktalardan biridir. Aracınızı satışa çıkarmayı düşündüğünüz zaman dahi göz önünde bulundurulması gereken detaylardan biridir. Alıcı konumundaki kişinin beğenebilmesi için aracınızda kimi değişikler yapmak istersiniz ve buna iç dizaynı ideal getirmek de dahildir. Bu sebeple hem aracınızı satışa çıkarmayı düşündüğünüzde hem de kendiniz kişisel olarak kullanmaya devam ettiğinizde vites üzerinde yer alan belirteçlerin silinmesi olumsuz etkenlerden biridir. Her bütçeye uygun olarak üretilmiş modeller arasından dilediğinizi seçebilir ve aracınızı kişisel tarzınıza uygun bir hale dönüştürebilirsiniz. Sizin tarzınızı yansıtmakta olan bir araçla her gün işe gidip gelmek bir motivasyon ve aynı zamanda da mutluluk kaynağı olacaktır. Özellikle henüz ehliyet almış biriyseniz ve trafiğe çıkmak konusunda pek tecrübeniz bulunmamaktaysa, vites kolu daha ehemmiyetli bir noktaya değinmektedir. Üzerinde yer alan belirteçlerin çok az yıpranması ya da silinmesi dahi beraberinde ciddi sorunları getirebilmektedir. Bu sebeple düzenli aralıklarla vites topunuzu değiştirmek size her açıdan fayda sağlayacaktır. Bu durum araba sürüşünde uzman sayılabilecek kişiler için dahi böyledir. Trafiğe çıkarken her açıdan belli güvenlik önlemlerinin alınmasına vites topuzu da dahil olmaktadır. Tüm bunlarla beraber ilk defa araba satın almış bir sevdiğiniz varsa ona bir vites topuzu hediye ederek mutlu edebilirsiniz. Çünkü ilk araç her birey için oldukça değerli ve aynı zamanda da kıymetli olmaktadır. Her noktası özenle ve emekle dizayn edilmektedir. Siz de yeni araç almış bir sevdiğinize vites topuzu hediye ederek hem onu mutlu edebilir hem de yeni aracıyla güvenli zamanlar geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Onun sevebileceği vites topuzu modelleri arasından seçenekler oluşturabilir, satın alma işleminizi bu doğrultuda tamamlayabilirsiniz. Aracınız için gösterge çeşitlerini de keşfedebilirsiniz.

Dekoratif Vites Topuzu Kılıfları

Dekoratif Vites Topuzu Kılıfları

Vites topuzunun orijinal formu hafif kaygan olmasını sağlayacak bir yapıya sahiptir. Bu hafif kaygan form sayesinde araç kullanma esnasında vites değiştirme durumu daha zor bir hale dönüşmektedir. Özellikle daha eski üretim olan arabaların avuçtan kayan vites topuzu bazı olumsuz sonuçları ve güçlükleri beraberinde getirebilmektedir. Geri vites esnasında oldukça fazla bir biçimde yaşanan bu durumdan şikayetçiyseniz ve çözmek isterseniz, bir vites topuzu kılıflarını kullanabilirsiniz. Silikon bir yapıya sahip olan kılıflarda bu ve benzeri sorunlar yaşanmamaktadır. Dolayısıyla çok daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Çünkü vites topuzu kılıfa takılmanın ardından topuzun avuçtan kaymasının büyük ölçüde önüne geçmektedir. Daha kolay yönlendirilebilir bir niteliğe sahip olması tercih edilmesini sağlayan etkenler arasındadır. Bununla beraber vites topuzunun orijinal formunun korunmasına da katkı sunması rağbet görmesini sağlayan etkenler arasındadır. Bu niteliklerinin sağladığı pek çok kolaylık ve fayda bulunmaktadır. Uzun yol seyahatleri esnasında avuçtan kayan bir topuz işinizi zorlaştırabilir ya da elinizin daha fazla yorulmasına sebep olabilmektedir. Özellikle sol elini kullanan bireyler için bu durum daha da zorlaştırıcı olabilmektedir. Fakat bir kılıf kullanımı ile vites topunuzun kontrol edilebilirliğini artırabilir ya da elinizin fazla yorulmasının önüne geçebilirsiniz. Silikon yapısı sayesinde oldukça yumuşak bir dokunuş sağlayan kılıflar ile eliniz ile fazla efor sarf etmenize gerek kalmamaktadır. Bu etkenler dışında, vites topuzu belirteçleriniz yıpranmış ya da silinmiş bir vaziyetteyse ve vites topuzuna ayıracak bir bütçeye sahip değilseniz, bir süreliğine vites topuzu kılıfı edinmek size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Bu duruma karar vermek için vites topuzu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve böylece karar verme sürecinizi kısaltabilirsiniz. Vites topuzunu korumak yolculuklarınızı daha güvenli bir hale dönüştürecek ve vites değişiminden kaynaklı olabilecek kaza riskini minimum bir seviyeye indirecektir. Bu sebeple oldukça ehemmiyetli ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Ayrıca spor oto koltuk modellerine de bakabilirsiniz.

Fonksiyonel Vites Topuzu Modelleri

Fonksiyonel Vites Topuzu Modelleri

Vites topuzu vites kolunun uç kısmına takılmaktadır. Pek çok işlevinin bulunmasının yanı sıra bu işlevler arasında en önemli olanı vites değiştirme işlemini kolaylaştıran bir aparat olmasıdır. Ayrıyeten otomatik şanzımana sahip olan araçlarda bulunduğu gibi manuel araçlarda da bulunmaktadır. Bu derece yaygın kullanılmasının nedeni vites topuzunun avuç içine tam oturmasını sağlamasından kaynaklanmaktadır. Bununla beraber aracın kontrolünü de daha rahat bir hale dönüştürmesi de olumlu işlevlerinden biridir. Vites topuzu ya da vites kolu pek çok ağacın ön koltuklarının arasındaki orta konsolda bulunmaktadır. Nadiren görülüyor da olsa kimi araçlarda direksiyon koluna monte edilmiş bir halde de olmaktadır. Bu tasarım halk arasında “koldan vites” olarak tabir edilmektedir. Her durumda da oldukça dikkat edilmesi gereken araç noktalarından biridir. Üzerinde yer alan belirteçlerin her zaman için tam görünür bir durumda olması gerekmektedir. Hemen hemen her modeli aynı işlevi yerine getiriyor olsa da dış görünümü farklı olan pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu yönüyle aracını kişiselleştirmek isteyen bireylere bir imkan oluşturmaktadır. Dilerseniz ışıklı vites topuzu modellerine bakabilir, size hitap etmediğini düşünürseniz de diğer araba vites topuzu modellerine bakabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için sayfamıza göz atabilir ve bütçenize de uygun olan çeşitler arasında seçenekler oluşturabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için yerinizi değiştirmenize dahi gerek kalmamaktadır. Telefonunuz ile internete bağlanarak beş dakika gibi kısa bir sürede tüm vites topuzu modellerine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle ilk kişisel araç deneyiminizse, sizden daha bilgili olan bireylere danışabilir ve aracınız için uygun olan vites topuzu modellerine dair kararlar verebilirsiniz. Çünkü oldukça ehemmiyetli olan noktalardan biridir. Vites topuzunun en önemli işlevlerinden biri de vites kolunun herhangi bir pozisyona getirildiğinde aracın kaçıncı viteste olacağını göstermesidir. Bu durum güvenli sürüş deneyimini de kullanıcıya sunmaktadır. Ayrıca pedal seti çeşitlerine de mutlaka bakın.

Vites Topuzu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vites Topuzu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İlk olarak gereksinimlerinizi ve önceliklerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bununla beraber aracınızın modeline uygun olabilecek vites topuzu modelleri hakkında bilgi sahibi de olmalısınız. Bilgi sahibiyseniz ve bununla beraber aracınızı kişiselleştirmek istiyorsanız, şekilli vites topuzu modellerine göz atabilir ve tarzınıza uygun olan seçenekler oluşturabilirsiniz. Böylece aracınızı her kullandığınızda enerjinizi olumlu yönde etkileyecektir ve bu sebeple günlük hayatınız da daha güzel bir hale dönüşecektir. Belli çeşitteki ürünlere dair seçenekler oluşturmanın ardından bütçenizi hesaba katmanız size fayda sağlayacaktır. Vites topunuzun üzerinde yer alan belirteçler silinmiş ya da yıpranmış durumdaysa aceleci davranmış elzem bir duruma dönüşmektedir. Yorgun ya da dalgın olduğunuz bir gün araç sürüş anınızda belirteçlerin görünmüyor olması olası bazı olumsuz sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Bunlarla beraber vites topuzunuzda bir sorun yoksa ve sadece boyutlarından memnun değilseniz, el ölçünüze bağlı olarak daha büyük ya da daha küçük boyutlarda olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede aracınızın kontrol edilebilirliği artacaktır ve elinizin yorulma oranı da büyük ölçüde düşecektir. Daha güvenli ve daha rahat bir sürüş deneyimi edinerek araç sürdüğünüz zamanları kolaylaştırabilirsiniz. Kendi tarzınızı da hesaba katabilir ve kararınızı bu yönde verebilirsiniz. Örneğin daha klasik yapıdaki vites topuzu modellerinden seçmek istiyorsanız, krom kaplı vites topuzu modellerine göz atabilirsiniz. Dilediğiniz klasik modeller arasında hem manuel hem otomatik vitese uygun olan seçenekleri bulabilirsiniz. Oldukça geniş bir varyasyona sahip olması da müşteri memnuniyetini sağlayan etkenlerden biridir. Bunlarla beraber aracınızı satışa çıkarmak istemekteyseniz ve kıymetini artırma düşüncesindeyseniz, vites topuzunu değiştirmek daha estetik bir hava katacağından aracınızın ederi de artacaktır. Herhangi bir araç iç dizaynı değiştirme noktasına gittiğinizde vites topuzu faktörü harcamayı artırabilmektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına daha uygun fiyatlı olan modeller ile vites topuzu değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vites Topuzunun Kullanıcıya Sağladığı Avantajlar

Vites Topuzunun Kullanıcıya Sağladığı Avantajlar

Vites topuzu satın almanın ve aynı zamanda da kullanmanın kişiye sunduğu pek çok ayrıcalık bulunmaktadır. Öncelikle daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşatması sebebiyle her kullanıcının kullanması gereken unsurlardan biridir. Aynı zamanda kişinin kendi tarzını yansıtma noktasında da elverişli olması tercih edilme oranı her geçen gün artmaktadır. Vites topuzunun üzerinde yer alan belirteçlerin silinmiş yıpranmış ya da kullanılamayacak vaziyette olduğu durumlarda, yapılacak ilk eylem, yeni bir vites topuzu edinmektedir. Böylece vites belirteçlerinin görünmemesinden kaynaklı olarak yaşanabilecek tüm olumsuz durumlardan kendinizi azade edebilirsiniz. Silikon vites topuzu yapısından dolayı, elle tutuşu ve yönlendirilme durumunu kolaylaştırmaktadır. Silikon sayesinde uzun yol seyahatlerinde eliniz yorulmayacak ve vitesi yönlendirme esnasında fazla efor sarf etmenize gerek kalmamaktadır. Bununla beraber aracınızın iç dizaynına göre de seçebileceğiniz pek çok modeli barındıran bir varyasyona sahip olması sayesinde, hem aracınız için bir aksesuar alabilir hem de sürüşünüz için güvenli bir önlemi sağlayabilirsiniz. Aracınızın iç tasarımının renklerine uyumlu olabilecek modelleri belirleyerek sürüş keyfini sürdüğünüz aracınızı daha estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aracınızdan memnun değilseniz ve satışa çıkarmayı düşünmekteyseniz de vites topuzu değişimi size fayda sağlayacaktır. Bütçenize uygun olan yeni bir vites topuzu satın alarak aracınızın iç dizaynını daha şık bir görünüme kavuşturabilir ve böylece aracınızın değerini artırabilirsiniz. Herhangi bir işletmeden iç dizaynı talep etmek yerine böyle küçük hamleler daha işlevsel ve daha faydalı olacaktır. Dilerseniz en yeni ve en şık vites topuzu modelleri için sayfamıza göz atabilir ve aracınızın kıymetini artırabilirsiniz. Böylece hem piyasası hakkında bilgi sahibi olabilir hem de kendiniz için uygun olan modeller ile seçenekler hazırlayabilirsiniz.

Vites Topuzu Nasıl Takılır?

Araçlarda en çok kullanılan kısımlardan biri vites topuzudur. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak yıpranabilir ya da kullanım dışı bir hale dönüşebilmektedir. Böyle durumlarda yapılacak en işlevsel hareket, vites topuzu değişimidir. Bu işlem oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. İlk olarak vites kolunu orta konsolda ya da direksiyonda tutan çerçeveler konsoldan ayrılır. Vites körüğünün iç kısmında yer alan topuzun altında bulunan sabitleyici plastik kelepçe sökülür. Bu aşamada vites körüğünün zarar görmemesi için dikkat etmek gerekmektedir. Vites körüğünü çıkarmanın ardından vites topuzu çevrilerek vites kolundan çıkartılır. Sonrasında satın almış olduğunuz vites topuzu körüğe geçirilir. Plastik bir kelepçenin yardımıyla körüğe uygun bir biçimde sabitlenir. Son olarak vites kolunun ucuna vites topuzu geçirilir. Topuzun vites kolu kısmına tam anlamıyla oturduğundan emin olunmalıdır. Vites körüğünün altındaki çerçeveler vites konsoluna geri takılır ve böylece vites topuzu takma işlemi sonlanmış olur.

Vites Topuzu Ne Zaman Değiştirilir?

Vites topu değiştirme işlemi tercihe ya da zorunluluğa bağlı olarak her iki durumda da gerçekleştirilebilir. Tercihe bağlı değiştirme durumu, aracınızın iç dizaynını kişiselleştirmek istediğinizde ya da daha estetik bir görünüm kazandırmayı amaçladığınızda geçerlidir. Aracınızı satışa çıkarmayı düşündüğünüzde değerini artırmak için yapılacak uygun yöntemlerden biridir. Zorunluluğa bağlı değiştirme durumu ise, vites topuzu üzerinde yer alan belirteçlerin yıpranması, silinmesi ya da gözle görülmeyecek olması durumlarında geçerlidir. Daha güvenli bir sürüş deneyimi açısından oldukça geçerli olan noktalardan biridir. Bu ve benzeri durumlarda acilen değiştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle vites değişiminden kaynaklı olabilecek olası kazaların risk durumunu sıfır düzeyine indirebilirsiniz. Yorgun ya da dalgın bir durumda olduğunuz günlerde manuel vites olan aracınızda bazı durumları gözden kaçırmamak adına vites topuzunuzu değiştirmeniz gerekmektedir.

Vites Topuzu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu durum önceliklerinize ve gereksinimlerinize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vites topuzunuz üzerinde yer alan belirteçlerin silinmesi ya da yıpranması gibi durumlarda acilen değiştirmeniz gerektiğinden dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle el boyutunuza uygun modeller belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü elinize uygun bir vites topuzu daha rahat bir tutuş hizmeti sunacaktır ve bu durum da beraberinde daha güvenli ve konforlu bir sürüş hizmeti getirmektedir. Sonrasında ise aracınızın iç dizaynını hesaba katabilirsiniz. Bu sayede iç tasarımı kişisel tarzınıza uygun bir hale dönüştürebilirsiniz. Aracınız iç dizaynı klasik bir dizayna sahipse ve o doğrultuda bir ürün edinmek isterseniz, krom kaplı modellerden seçebilirsiniz. Bununla beraber daha yeni nesil modellerden edinmek isterseniz, ışıklı vites kolu modellerine göz atabilirsiniz. Bütçenize uygun olup olmadığına da dikkat ederek sizi hiçbir zaman için pişman etmeyecek bir ürün edinebilirsiniz. Hem güvenli hem rahat hem de konforlu bir sürüş deneyimini tadabilir ve bunu tadarken elinizin fazla efor sarf etmesine gerek duymayabilirsiniz.