Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Gösterge

için 369 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gösterge

Günlük yaşantıda her alanda yanınızda bulunan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan araçlarınızın kendi ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçlarını ya da size uyarı niteliğinde göstermek istediği durumları, gösterge işaretleriyle sağlıyor. Bu uyarıları dikkate aldığınızda daha konforlu ve rahat bir sürüş imkanına sahip olabilirsiniz.

Arabanızda Oluşan Her Durumu Gösterge İle Öğrenin

Arabanızda Oluşan Her Durumu Gösterge İle Öğrenin

Modeli ve donanımı gibi özellikler dikkate alındığı zaman bir araçta, ortalama 80 adete yakın araba gösterge işaretleri bulunmaktadır. Bu işaretlerden en çok dikkat etmeniz gereken gerekenlerden bir tanesi akü göstergesidir. Arabayı çalıştığınız anda göründükten sonra sönen bu ışık, akünün durumu ile ilgilidir. Eğer bu ışık, araba çalıştıktan sonra bir süre sonra yanmaya devam ediyorsa, akü voltaj seviyesinin düşük olduğu ve şarjların çalışmadığı anlamına gelebilir. araç gösterge paneli içerisindeki bir diğer işaret ise lastik basıncıdır. Bu uyarı ışığının panelde sürekli olarak yanık bir şekilde kaldığını fark ettiyseniz, lastiklerinizden biri ya da birkaçının hava basıncının az olduğu anlamına gelmektedir. Benzincilerde kolayca şişirebileceğiniz lastiklerin basıncı normal seviyeye geldiğinde uyarı lambası sönecektir. Hala sönmediği takdirde lastiğiniz patlak olabilir, bu durumda teknisyenlerden yardım alabilirsiniz. Motor kontrol lambası, motorda oluşan herhangi bir durumu belirtmek amacıyla yanar. Bu durum, emisyon, ateşleme ya da yakıt bölümünde oluşan bir arızayı gösterebilir. Bu durumlarda lamba sabit bir şekilde yanmak yerine, ikaz şeklinde yanıp sönüyorsa acilen teknisyene gitmeniz gerekir. Aksesuar & Tunning kategorisi üzerinden tüm seçnekklere ulaşabilirsiniz.

Gösterge Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gösterge Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

araç gösterge işaretleri arasında bir diğer uyarı çeşidi olan fren sistemi göstergesi, en önemli göstergelerden bir tanesidir. Ön panelde bulunan bu lambanın sürekli olarak yandığını görüyorsanız, aracınızın fren sistemleri doğru çalışmıyor olabilir. Frenlerdeki yağ miktarının azalması, park freni ya da otomatik frende oluşan arızalar bu ışığın yanmasına sebep olabilir. araba gösterge paneli üzerinde bulunan bir diğer uyarı lambası ise soğutma sistemidir. Küçük bir termometreye sahip bu gösterge, aracın soğutma sistemi ile ilgili bir arızasını gösteriyor olabilir. Basit bir sorun olabileceği gibi motorun fazla ısınması gibi ciddi bir problemi de önceden haber veriyor olabilir. Teknisyen aracılığıyla bilgi almanız mantıklı bir hareket olacaktır. araç gösterge uyarıları arasında, özellikle kaygan yollar için büyük önem teşkil eden anti-patinaj sistem göstergesi de bulunmaktadır. Bu lambanın yanıyor olması, araba tekerleklerinin ıslak, buzlu gibi zorlu hava koşullarında kayabileceği anlamına gelmektedir. Ekranda yağ basıncı uyarısını görüyorsanız, bu durum aracınızın yağ basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Yağ seviyesini ve basıncını kontrol ettirerek optimum seviyeye getirmeniz gerekir. Tunning nedir diye düşünüyorsanız tüm cevabı n11.comda!

Gösterge Modelleri, Özellikleri Ve Fiyatları

Gösterge Paneli Güvenli Bir Yolculuk İmkanı Sunar

araba gösterge anlamları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Her birini bilmeniz gerekmese bile en önemli olan uyarıları bilmek, hayati öneme sahiptir. araç gösterge ışıkları arasından hayati öneme sahip bir diğer lamba ise hava yastığı uyarı lambasıdır. Bu ışık yolculuğunuz sırasında sürekli olarak yanıp sönüyorsa hava yastığı sisteminizde arıza olduğu anlamına gelir ve yastıkların kapanmasına sebep olur. Olası bir kaza durumunda ise hava yastıkları açılmaz. Böyle bir durumda acilen teknisyeninizden yardım almanız önerilir. Bir diğer güvenlik açısından önem teşkil eden uyarılardan birisi olan emniyet kemeri sistemi uyarı lambası, emniyet kemerinizin takılı olmadığında yanıp sönmeye başlar. Lambanın yanıp sönmesi çok fazla önemsenmediğinden dolayı günümüzde üretilen çoğu araba modellerinde panel, ikaz lambası ile birlikte ses çıkarmaktadır. Bir nevi emniyet kemeri alarmı olarak nitelendirilebilen sistem, emniyet kemerinizi takana kadar çalmaya devam eder. Uzun süre kemer takmadığınızda alarmın sürekliliği artar ve kemeri takmanızı sağlar. Çoğu insan sesten rahatsız olduğu için emniyet kemeri taksa da mutlaka alışkanlık haline getirilmesi gereken bir durumdur. Bu ve bunun gibi birçok özelliğe sahip gösterge modellerini sayfamız üzerinden inceleyip satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(38)
ve üzeri (52)
ve üzeri (58)
ve üzeri (58)
ve üzeri (58)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL