Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Üçgen Reflektör

için 219 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Üçgen Reflektör

Üçgen reflektör, kırmızı yansıtıcı malzemeden yapılmış yaklaşık 600 mm boyutunda bir eşkenar (eşit kenarlı) üçgendir. Diğer sürücüleri ileride bir arıza veya çarpışma konusunda uyarmak için herhangi biri tarafından yolun kenarına konulabilir. Diğer sürücüleri uyarmak için kazanın her iki tarafına da kazadan yaklaşık 200 m önce uyarı üçgenleri yerleştirilmelidir. Sürücüler tarafından görülebilecekleri yolun kenarına yerleştirmek güvenliği sağlamak açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple her araçta üçgen reflektör bulunmalıdır. Aksi halde aracınızda 2 adet üçgen reflektör yoksa aracınız muayeneden geçememektedir. Acil durum üçgen reflektörü ile arıza yaptığınızda diğer yol kullanıcılarını uyarmanız mümkün hale gelmektedir. Farklı bir kazaya yol açmamak açısından reflektörün varlığı önemlidir. Diğer sürücüleri yolda önlerindeki sorunlar konusunda uyarmak için bir acil durum uyarı üçgeni kullanmak isteyeceğiniz çeşitli nedenler trafikte oldukça olası olmaktadır. Aracınız otoban, cadde veya işlek bir sokak gibi hareket eden trafiğin yakınında park edilecek veya devre dışı bırakılacaksa, yavaşlamaları için diğer sürücüleri güvenli bir mesafede uyarmak en iyisidir. Acil durum uyarı üçgenleri, yol işaret fişeklerinden daha güvenlidir ve yeniden kullanılabilir bir yatırımdır. Güvenliğinin yanı sıra yeniden kullanılabilir bir yatırım olması sayesinde yol fişekleri ile kıyaslanınca daha ekonomik olacaktır. Acil durum uyarı üçgeninin ne zaman ve nasıl güvenli ve etkili bir şekilde kullanılacağına ilişkin bazı ipuçları bulunmaktadır. Acil durum uyarı üçgenleri, trafiği ve diğer sürücüleri ilerideki bir şeyin farkında olmaları gerektiği konusunda uyarmaya yardımcı olan öğelerden yalnızca biridir. Diğer yararlı öğeler, yol işaret fişekleri, parlak yansıtıcı giysiler veya güvenlik yelekleri ve dört yönlü flaşörleriniz olmaktadır. İkaz üçgen reflektör, başkalarının karayolda ileride olanlardan haberdar olması için erken uyarı sağlamanın etkili bir yolu olmaktadır. Bunlar tek başına veya daha fazla üçgen veya diğer güvenlik araçlarıyla birlikte kullanılabilir. Trafikte yaralanma veya kazaları önlemek için atabileceğiniz her türlü önlem alınmalıdır. Güvenliğinizi sağlamak için attığınız adım ne olursa olsun, çevreniz ve yoldaki diğer sürücülerin davranışları hakkında farkındalık sağlamak her zaman önemlidir. Sayfamızdan trafik ve emniyet ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Güvenlik Sağlamak İçin Üçgen Reflektör Kullanımı

Güvenlik Sağlamak İçin Üçgen Reflektör Kullanımı

Otoyollar ve yol kenarları tehlikeli yerler olabilir ve seyahat şeridinde veya yakınında arızalı, engelli veya başka şekilde durdurulmuş araçlardan dolayı sene içerisinde ülkemizde ve dünyada birçok kaza meydana gelir. Bu kazalar maddi kayıpların yanında kimi zaman ölümcül dahi olabilir. Bu kadar önem taşıyan yönü ile üçgen reflektör kullanımı aslında hayati de olmaktadır. Sadece zorunlu olduğu için değil bilinçli ve sorumluluklarının farkında her araç sahibi üçgen reflektörünü aracında bulundurmalıdır. Trafik kazaları sıklıkla ihmalkârlık sonucu olmaktadır. Trafikte alınan en ufak önlemler hayat kurtaracak kadar önemlidir. Konu trafik olunca en ufak konu ciddi önlemler anlamına gelmektedir. Acil durum uyarı üçgenleri, farları veya güneşi yakalamak için yansıtıcı bantla parlak renklidir, birkaç katlanabilir acil durum uyarı üçgeni, araçlarınızın acil durum tedarik kiti için iyi bir yatırım olacaktır. Araç içerisinde en az 2 tane üçgen reflektör zaten olmalıdır. İhtiyaç dâhilinde biri aracın biraz önüne biri daha gerisine konulur. Bu sebeple iki adet üçgen reflektör gerekli önlemi alabilmek için gereklidir. Üçgen reflektörler sunduğu faydaya ters orantılı olarak oldukça küçük hacimlidir. Bunlar asgari miktarda yer kaplar ve sizi yolda güvende tutmak için gerçekten kullanışlı olabilir Bunlar, insanları tehlikeye karşı uyarmak ve yolda kendinizi güvende tutmak için bir yönteme sahip olduğunuzdan emin olmanın oldukça maliyetsiz bir yoludur. Acil durum uyarı üçgenleri, başkalarının karayolunda ileride olanlardan haberdar olması için erken uyarı sağlamanın iyi bir yolu olabilir. Başka araçlarda kullanımı da yolda sizin güvenliğinizi sağlayacaktır. Toplumsal olarak üçgen reflektör kullanımı konusunda bilgi sahibi olmak gereklidir. Sonuç olarak güvenliğinizi sağlamak için ne kadar adım atarsanız atın, çevreniz ve yoldaki diğer sürücülerin davranışları hakkında farkındalık sağlamak her zaman önemlidir. Bunlar tek başına veya daha fazla üçgen veya diğer güvenlik araçlarıyla birlikte kullanılabilir. Sayfamızda el feneri modelleri de uygun fiyatlarla bulunmaktadır.

 Plastik Veya Metal Üçgen Reflektörler

Plastik Veya Metal Üçgen Reflektörler

Güvenliğiniz, aracınızın güvenliğinden daha çok en önemli konudur ve yaralanma veya kazayı önlemek için atabileceğiniz her türlü önlem alınmalıdır. Birkaç basit adım atarak ve aracınızda yalnızca 2 adet acil durum uyarı üçgeni bulundurarak, güvenliğinizi büyük ölçüde artırabilir ve ikinci bir kazanın meydana gelme olasılığını azaltabilirsiniz ya da park halindeyken veya hareketli trafiğin yakınında size çarpma olasılığınızı azaltabilirsiniz. Üçgen reflektör ölçüleri önemlidir. Belirlenen ölçüler yol üzerinde reflektörün görünümünü öteki sürücüler için kolaylaştıracaktır. Ebat olarak araç içinde saklanması kolay olduğu gibi aynı zamanda fark edilmesi de rahatlıkla olacaktır. Üçgen reflektörün kolay fark edilebilir olması kazaların önlenmesi açısından önem taşımaktadır. Plastik üçgen reflektörler daha çok kullan at tipinde olmaktadır bu sebeple uzun ömürlü modeller değildirler. Metal üçgen reflektörler ise daha dayanıklı oluşları ile uzun süreli kullanım için idealdirler. Araç üçgen reflektör seçiminde bütçenize ve kullanımınıza bağlı olarak metal ya da plastik modellerden seçim yapabilirsiniz. Üçgen, kırmızı yansıtıcı malzeme ile eşit şekilde kaplanmalıdır. Bir uyarı üçgeni, genellikle plastik ve metalden yapılmış ve yüksek oranda yansıtıcı bir yüzeye sahip olan küçük bir kırmızı üçgen olmaktadır. Uyarı üçgenleri, diğer sürücüleri ve yol kullanıcılarını beklenmedik duran bir araca yaklaştıkları konusunda uyarmak için kullanılır. Yüksek kararlılığa sahip metal ayaklarla gelen üçgen reflektörler ile ağır hizmet tipi üçgenler, üçgenin geçen arabalardan gelen rüzgâr ve rüzgar rüzgârlarıyla başa çıkmasına yardımcı olan dört tarafında uzun, sağlam, ağırlıklı metal ayaklara sahiptir. Katlanabilir üçgen reflektör modelleri ile üçgen yerden tasarruf etmek için katlanabilecektir. Bu sayede ise yol kenarında acil bir durumda hızlı erişim için araç içerisinde kolayca, yer kaplamadan saklanabilir. Arabanız bozulduğunda diğer sürücülere göründüğünüzden emin olmak için üçgen reflektörler ideal çözümler sunmaktadır.

 Üçgen Reflektörün Avantajları

Üçgen Reflektörün Avantajları

Çoğu zaman, insanlar arıza yaptıklarında başkalarını tehlikeye karşı uyarmak için tehlike uyarı ışıklarını kullanırlar. Ancak bunlar virajlarda veya tümseklerde her zaman görünmez, bu nedenle acil durum uyarı üçgenine sahip olmak tehlike uyarı ışıkları ile kıyaslandığı zaman önceden daha net bir uyarı vermeye yardımcı olacaktır. Bu işlevsel yönü sayesinde en acil durumlarda, taşınabilir uyarı üçgenleri, sürücülerin bir otomobil kazasından kaynaklanan olası herhangi bir tehlikeye karşı yayaları ve diğer sürücüleri uyarmak için kullanabilecekleri etkili trafik güvenliği ürünlerinin başında gelmektedirler. Üçgenin arkası ya eşit olarak beyaz olmalı ya da 5 mm genişliğinde beyaz bir kenarlığa sahip olmalıdır. Üçgenin kenarı sarı olmalıdır. Yansıtıcı yüzeyler iyi korunmalıdır. Üçgen, ışık varlığında en az 100 m mesafeden görülebilmelidir. Yol güvenliğini artırmaya yardımcı olabileceğiniz trafik sembollerinin doğru kullanımını bilmeniz ehliyeti alırken öğrenilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Bir araç bir yolun kenarına veya hareket eden trafiğe yakın bir yere park edildiğinde, diğer sürücüleri yavaşlamak için güvenli bir mesafede uyarmak için taşınabilir uyarı üçgenleri kullanmak en iyi yöntemi sunmaktadır. Üçgen reflektör mesafesi, yerleştirilirken doğru ayarlanmalıdır. Bu şekilde diğer sürücüler de şaşırmazlar ve bir kazayı önlerler. Bir trafik kazası durumunda mağdur da ne yapacağını bilemeyebilir. İlk etapta diğer sürücüleri ya da yayaları koruma fikri akla gelmeyebilir. Ancak ikaz üçgen reflektörü kullanmak olası bir kaza veya arabada hasar durumunda sürücünün kafa karışıklığını önlemek için etkili bir yol sunmaktadır. Gece ve gündüz optimum görünürlük için kırmızı ve turuncu renklerde yansıtıcı bir malzeme kullanır. Taşıtları durdurmak için trafik konisine benzer bir kullanımı vardır. Bununla birlikte, acil durumlarda araç sahipleri için daha özellikli işlevlere sahip olduğu için her arabanın deposunda uyarı üçgenlerinin bulunması gerekir. Arıza durumlarının yanı sıra üçgen reflektörler traktörler için de olmazsa olmazdır. Yollarda traktör kullanan çoğu çiftçi, insanların kendilerine hızla yaklaştığını tecrübe etmiştir. Traktör üçgen reflektör sürücüleri yavaşlamaları gerektiği ve geçmesi güvenli olana kadar çiftçinin arkasında güvenli bir mesafe bırakmaları gerektiği konusunda uyarır. Reflektör, çiftçiler ve diğer yol sürücüleri için yollarda seyahat etmeyi daha güvenli hale getirecektir.

 Araç Muayenesinde Üçgen Reflektör

Araç Muayenesinde Üçgen Reflektör

Türkiye'de araç kullanmak için, arabanızda bulundurmanız gereken bazı öğeler ve belgeler vardır. Türk araç politikası, Türk Standartları damgası ve son kullanma tarihi olan bir yangın söndürücü, ilk yardım seti , çekme halatı veya kayışı, boyunluk, iki uyarı üçgeni bunların başlıcalarıdır. Üçgenleri doğru yere koymak üçgen reflektörün sahip olduğu işlevselliği koruyabilmek için en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bu acil durum işaretlerinin konumu veya yerleştirildikleri mesafe kadar basit ayrıntılar, zararsız bir arıza ile gerçek bir felaket arasındaki farkı yaratabilir. Unutmayalım ki arıza durumunda kullanılması zorunluysa, her zaman arabanızda bulundurmak da aynı şekilde zorunlu olmaktadır. Genellikle yeni bir araba satın aldığınızda, ünlü üçgeni içeren bir güvenlik paketi de alırsınız. 2. el bir araba tercih ettiyseniz veya üçgen reflektörünüzü kaybettiyseniz yenisini edinmeniz sayfamız üzerinden oldukça kolay olacaktır. Üçgen reflektör kullanımının yanı sıra farklı önlemler de alarak güvenilirliğinizi arttırabilirsiniz. Üçgen reflektör fiyatları sunduğu korumanın ve hayati avantajlarının yanında oldukça uygun fiyatlarda olmaktadır. Üçgen reflektör muayene esnasında üçgen reflektörün olmaması hafif kusur olarak geçmektedir. Fakat bu hafif kusurların ivedi şekilde zaman içerisinde yapılması gerekmektedir. Can ve mal sağlığının korunması için reflektör kullanımı olmazsa olmazdır. Tercihinizi karanlıkta daha belirgin olacak ışıklı üçgen reflektör seçiminden yana yapabilirsiniz.

 Olası Bir Araç Arızası Durumunda

Olası Bir Araç Arızası Durumunda

Olası bir kaza ya da araçta bir arıza veya park durumunda aracı yoldan olabildiğince uzağa yerleştirmek için elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra üçgen reflektörlerinizi yerleştirebilirsiniz. Karşıdan gelen trafiği uyarmak, sizin güvenliğinizi ve diğer sürücülerin güvenliğini sağlamak için en kritik unsurlardan biri olmaktadır. Bunu yapmanın en iyi yolu, diğer sürücülere olan görünürlüğünüzü artırmaktan geçecektir. Görünürlüğünüzü iyileştirmeye yardımcı olmak için üçgen reflektörlerin yanında yapılacak ilk şey acil durum flaşörlerinizi açmak ve aracınızın kaputunu kaldırmak olmalıdır. Aracınızın kaputunu kaldırmak aracınızı daha büyük bir nesne haline getirecektir. Bu sayede aracınızın görünümü trafik esnasında kolaylaşacaktır. Kaputunuz açıldığında ve flaşörler yandığında, karşıdan gelen trafiği aracınızdan uzağa yönlendirmek için aracınızın yanına üçgen reflektör üçgenleri yerleştirmeniz gerekmektedir. Oto üçgen reflektör karşıdan gelen trafiğin dikkatini çekmeye yardımcı olacaktır. Üçgen reflektörler dünyada herkesin anlayabileceği şekilde yoldayken kullanılabilecek evrensel bir tehlike işareti olmaktadır. Evrensel olması ile herkes tarafından anlaşılacaktır, güvenle ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanmanız mümkün hale gelmektedir. Uyarı üçgenlerini aracınızın arkasına yerleştirirken daima karşıdan gelen trafiği ve diğer tehlikeleri izlemeniz kendi güvenliğiniz için oldukça önem taşımaktadır. Edindiğiniz güvenlik donanımı ile bugün beklenmeyene hazırlanmış olacaksınız. Retro yansıtma ve floresan için güvenlik gereksinimlerini karşılayacak modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Örneğin bir hasar durumunda yol yardımı için beklerken kullanmak harika ve güvenli bir çözüm olacaktır. Dayanıklı yapıları sayesinde rüzgardan etkilenmeden yol kenarında varlığını sürdürmeye devam edecektir. Sisli, yağmurlu, karlı, çamurlu, ya da aşırı rüzgârlı her durumda üçgen reflektör kullanmak mümkün hale gelmektedir. Kurulumu kolaydır, kolaylıkla taşınabilir ve sağladığı güvenlik önlemleri ile sizi ve çevrenizi tehlikeden uzak tutar. Önerilen 2 üçgen reflektör olsa da 3 adet reflektör kullanarak aracınıza her yönden bir koruma sağlayabilirsiniz. Aracınız bir yokuşta hareket edemiyorsa, erken uyarıdan sonra aracı hemen fark etmek için lütfen uyarıyı yokuşun üstüne veya düşük yokuşa koyduğunuzdan emin olun, çünkü yokuşta seyreden araçta kör nokta, rampa üzerine uyarı logosunu koyarsanız, fonksiyonun dikkatinden sonra araca hatırlatmak için üçgen uyarı işareti önceden kaybolur. Bu nedenle, eğim kazasının uyarı işaretini yokuşun altına veya yokuşun üstüne yerleştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Üçgen Reflektör Nedir?

Sürücüler araçlarının yol kenarında mekanik sorunlar yaşadığı durumlarda araç bagajlarında onlara yardımcı olacak temel ekipmanlara sahiptir. Örneğin bir kaza durumunda, lastik patladığında değiştirilmesi gerektiğinde ve olası araç arızalarında trafiği doğru yönlendirebilme amacı ile üçgen reflektörlere başvurulmaktadır. Üçgen reflektörler trafik reflektörü olarak da adlandırılabilmektedir. Fark edilmesini sağlayan yansıtıcı bir yüzeye sahiptir.

Üçgen Reflektör Ne Kadar Uzağa Konur?

Reflektörün doğru mesafede yerleştirilmesi olası kaza riskini önlemek açısından önem taşımaktadır. Reflektör mesafesi belirlenirken yolun durumu göz önüne alınmalıdır. Dönemeçlerde veya tepe üstlerinde mesafe daha da kısalmalıdır. Reflektörün yanında dörtlüleri de yakarak ekstra önlem almış olursunuz. Gerektiğinde yerleştirilirken reflektör mesafesi şehir içinde ve şehir dışında farklılık göstermektedir. Genel şehir döngüsünde gün içinde uyarı tabelalarının bulunduğu yerden 50 metre sonra, otobanda ise araçtan sonra 150 metre yerleştirilmesi gerekecektir.

Üçgen Reflektör Ne İşe Yarar?

Üçgen reflektör hem can hem de mal kaybını önlemek için olmazsa olmazdır. Trafik halinde olan aracınızın olası durumlarda her an ihtiyaç duyacağınız ve standartlara uygun bir ürün olmaktadır. Kolay taşınabilmesi ve saklanabilmesi ile avantaj sağlamaktadır. Olası kazaların ve tehlikelerin önlenmesinde üçgen reflektörler kullanılmaktadır. Kaza riski reflektör kullanımı sayesinde büyük oranda azaltılır. Son yıllarda ülkemizde ve Dünya’da reflektör kullanımı hızla artmıştır.

Üçgen Reflektör Nasıl Kullanılır?

Reflektör, ışığı yansıtmaya yarayan bir araç olmaktadır. Çalışma prensibi de ışığı yansıtma yöntemi ile dikkatleri üzerine çekebilmeyi başarmasındadır. Ancak flaş veya ışık kaynağının yaptığı gibi ışık oluşturmaz. Hâlihazırda mevcut olan ışığı diğer sürücülere ya da ilgili yayalara yönlendirir. Ancak son zamanlarda ışıklı modelleri de mevcuttur. Işıklı reflektör modelleri diğer normal reflektörler ile değerlendirildiğinde özellikle akşam karanlığında ekstra güvenlik katacaktır. Reflektör kullanımı oldukça basittir. Olası bir kaza veya araç arızası durumunda telaş ile kurulumu zor bir ürünü kullanmak zor olacaktır. Üçgen reflektörler tam tersi kuruluma ihtiyaç duymadan ihtiyaç halinde hemen kullanıma müsait olmaktadır. Sayfamız üzerinden reflektör satın alabilir ve bu sayede her durumda kendinizi ve çevrenizi güvene almaya devam edebilirsiniz.