Kategoriler

Kampanyalar

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (17)
4 yıldız ve üzeri (50)
3 yıldız ve üzeri (53)
2 yıldız ve üzeri (55)
1 yıldız ve üzeri (55)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bisiklet Taşıyıcı

için 234 sonuç bulundu.

Bisiklet Taşıma Aparatı

Günümüzde birçok insan hobi ve spor olarak bisiklet sürüyor. Psikolojik olarak da kişiyi rahatlatan bisiklet hem mental anlamda hem de fiziksel olarak olumlu etkilemektedir. Bisiklete binme esas olarak aerobik bir aktivitedir, bu da kalbinizin, kan damarlarınızın ve akciğerlerinizin egzersiz yaptığı anlamına gelir. Daha derin nefes alacak, terleyecek ve vücut ısınızın artması ile genel zindelik seviyenizi artıracaksınız. Dilerseniz bisikletinizi alıp şehrin gürültü ve karmaşasından da uzaklaşabileceğiniz yerlere gidebilirsiniz. Ancak şehirden uzak yerlere giderken bir araçla bisikleti de taşıyabilmek gerekmektedir. Otomobillerde bisiklet taşımak için kendiliğinden bir işlevsel özellik bulunmamaktadır. Genel olarak araçlarda bisikletin tamamen monte edilebileceği bisiklet taşıyıcı gibi bir yer yoktur. Bu sebepten ötürü bisikletleri herhangi bir yere götürmek için taşıyıcı ekipmanlara ihtiyaç olmaktadır. Araç bisiklet taşıyıcı bisikletleri taşımak için otomobillere sabitlenen cihazlardır. Sahibinin ihtiyaçlarına, araç tipine ve kişisel tercihine göre araçların farklı kısımlarına bisiklet taşıyıcıları takılabiliyor. Bisikletinizi garajınızdan en sevdiğiniz manzaralı bisiklet parkuruna taşımanın birkaç farklı yolu vardır ve kaliteli bisiklet taşıyıcı kullanmak, planladığınız sürüş için enerjinizden tasarruf etmenizi sağlar. Bisiklet taşıyıcı modelleri, her biri kendi avantajları ve farklı fiyatları, tarzları ve montaj türleri ile gelmektedir. Gittiğiniz her yere kendi bisikletinizi götürmek için bisiklet taşıyıcı veya diğer adı ile bisiklet taşıma aparatları modellerinin içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı sayfamız üzerinden çeşitli ürün yelpazesinden seçebilirsiniz. Bisiklet taşıma aparatı bisikletleri taşımak ve saklamak için güvenli ve rahat bir yol sundukları için aracınız ve bisikletiniz için en kullanışlı eklentilerden bazılarıdır. Bisiklet rafları, bisikletlerinizi bir yerden diğerine taşımanıza yardımcı olmak için araca takılan özel olarak tasarlanmış sistemlerdir. Ayrıca sabit depolama veya sergileme için kullanılan bisiklet aparatları da vardır. Yeni modelleriyle Portbagaj ürünleri sizlere yardımcı olacaktır.

Bagaj Arkasına Monte Edilen Bisiklet Taşıyıcı Modelleri

Bagaj Arkasına Monte Edilen Bisiklet Taşıyıcı Modelleri

Araç üstü ve bagaj arkası olmak üzere bisiklet taşıma aparatları temelde 2 ayrı gruba ayrılmaktadır. Bisiklet taşıma aparatı modelleri içerisinde en sık tercih edilen bagaj arkasına monte edilen tiptir. Bu modeller uygun fiyatlı olmasının yanında uzun süreli kullanım için de dayanıklı ürünler olmaktadırlar. Kurulumu kolaydır. Yer kapladığı hacim oldukça küçük olduğu için de rahatlıkla depolanabilir. Düz bir şekilde katlanarak bagajınızda veya garajınızda az yer kaplar. Bu tür bir bisiklet rafı, aracın bagajında bile kolayca saklanabilir. Böylelikle çok portatiftirler, sağlam bir malzeme olduğu için takılması ve çıkarılması deformeye sebep olmaz. Ayrıca herhangi bir arabada da kullanılabilirler. Diğer bisiklet taşıma aparatı modelleri ile değerlendirildiğinde yakıt tüketimine daha az etki eden modellerdir. Bagaj arkasına monte edilen bisiklet taşıma aparatları bu özelliklerine ek olarak sürüş sırasında bisikletinizin hareket etmesini de engeller. Kayış ve kancalarla basit bir yapısı mevcuttur. Taşıma esnasında ağırlığı bagaj üstüne verir ve bu sebeple bisikletler yerleştirilirken küçük çıkıntılar arasında yerleştirilmelidir. Tercih edeceğiniz bagaj arkası bisiklet taşıma aparatına bağlı olarak 2 veya 3 bisiklet taşıma kapasitesine sahiptir. Bisikletinizi almak ve tekrar takmak hem kolaydır hem de bu yöntem ile çok zaman almaz. Bagaj arkası bisiklet taşırken birkaç temel konuya dikkat edildikten sonra bisikletin güvenliği ve araç konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Öncelikle bagaj taşıma aparatı kullanırken hırsızlığı önlemek için ekstra güvenlik kilidi kullanmalısınız. Ayrıca bisiklet taşıma esnasında aracınıza hasar vermemek için aşırı hızdan kaçınmalısınız. Sonuç olarak bisiklet taşıyıcılar araca daha sonradan ilave edilir ve bu sebeple aracınızda olası aero dinamik sapmalar olabilir. Aşırı hız yapmadığınız durumlarda bisiklette herhangi bir oynama olmayacaktır. Yüklerken veya alırken aracın boyasının hasar görmesini engellemek için her bisiklet taşıma yönteminde olduğu gibi bu yöntemde de dikkatli olmalısınız. Bagaj arkasına monte etmek için farklı modellerde bisiklet taşıyıcı modelleri mevcuttur. Çeki demiri gibi aparatlar bagajın açılması ve kapanmasında kullanıcıya zorluk çıkarmazlar. Ayrıca bu modeller 3 bisiklete kadar taşıyabilir. Genellikle bazı Amerikan yapımı jeep modelleri hariç araçların orijinalinde çeki demiri olmaz. Arka stepnede bisiklet taşıyıcı modelleri ise SUV türü araçlarda arkada bulunan stepneye bağlanmaktadır. Stepnede bisiklet taşıyıcı kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç temel konu bulunmaktadır öncelikle eğer varsa üzerindeki kapak sökülmelidir. Aracınız için ayrıca çeki demiri yaptırmanızı öneririz.

 Araç Üstü Bisiklet Taşıma Aparatları

Araç Üstü Bisiklet Taşıma Aparatları

Bisiklet taşıma aparatlarının bir diğer çeşidi ise araç üstü bisiklet taşıyıcı modelleridir. Tavana monte edilen bu modeller bir çerçeveye ve bir arabanın tavanına (birçok arabada bulunan) 2 enine çubuğa takılırken, diğerleri kapı çerçevesinin oluklarına yapışan montaj ayakları ve klipsler kullanır. Bazı çerçeveler, bisikletin tekerleğine takılan bir montaj taşıyıcısı kullanır. Montaj klipsleri ve ayakları kullanılarak mevcut tavan bağlantı çubuklarına ve raflarına veya otomobilin üst kapı çerçevesine veya yağmur oluklarına sabitlenir ve aracınızda zaten bir tavan rafı varsa daha uygun fiyata gelecektir. Dezavantajı, ön tekerleğin çıkarılması ve başka bir yere yerleştirilmesi gerektiğidir. Ancak olumlu yönler, bisikletin tavan formlarına sürülmesinin daha kolay olması ve tek çerçevenin yerleştirilebilmesidir. Bu yöntemde ayrı bir kilit sistemine gerek duyulmaz. Ancak bisikleti yerleştirmek, tekrar kullanmak zor olduğu için arka bagaja takılan yöntemlerle değerlendirildiğinde kullanıcılar daha az tercih etmektedir. Ayrıca bazı otoparklarda aracın üzerinde bisiklet bulunması zorluk çıkarabiliyor. Ayrıca araç üstü bisiklet taşıyıcı edinirken mutlaka aracınızın ayar kılavuzlarını kontrol etmelisiniz. Çünkü kavisli veya açılır tavanlı araçlara tam olarak sığmayan tavan rafı modelleri olabilir. Kullanım esnasında ise bisiklet taşıyıcısı için belirlenen ağırlık sınırını aşmamaya dikkat etmelisiniz. Ek olarak tavan rafları geniş oldukları için çok amaçlıdır ve diğer şeylerin yanı sıra kano ve kayak gibi farklı nesneleri taşıyabilir. Kullanımı ise oldukça güvenlidir. Tavana monte bir raf kullanmayı seçerseniz, bisikletlerin rüzgârlı koşullarda veya virajlı yollarda aracın yol tutuşu üzerindeki etkisinin farkında olmalısınız. Ek olarak otoparklar veya park yerleri gibi sınırlı yüksekliklere sahip yerlere girerken bisikletin varlığını unutmamalısınız. Yolculuğunuza çıkmadan önce diğer bisiklet takma aparatlarında da olduğu gibi bisikletlerin bisiklet aparatına güvenli bir şekilde takıldığından ve aparatın da araca sağlam bir şekilde takıldığından emin olmak için son bir kontrol yapmak faydalı olacaktır. Uzun bir yolculuk yapıyorsanız, yolculuk esnasında yapılan düzenli kontroller de önemlidir. Thule portbagaj modelleri sizlere yardımcı olacaktır.

 Bisiklet Taşıyıcısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet Taşıyıcısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklete binme etkinliklerine ve yarışlara sık sık katılan veya bir aile tatilinde bisiklet sürmekten zevk alan meraklı dağ bisikletçileri ve biniciler için işlevsel, hafif, kaliteli bir bisiklet taşıma aparatı gereklidir. Aksi halde bisikleti arabada taşımak oldukça zahmetlidir. Sonuçta, bisikletinizi arabanızda taşımak, tekerlekleri sökmek ve her sürüşten sonra aracınızın içi kirlendiği için temizlemek sizin için daha fazla yorucu olacaktır. Bir bisiklet rafı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nitelik elbette dayanıklılık konusudur. Kullanıcısına tatmin edici güvenlik sunan birçok bisiklet aparat modeli vardır, ancak daha ağır modeller söz konusu olduğunda, dayanıklı, sağlam ve sert hava koşullarına dayanabilen raflar aramalısınız. Örneğin 3’lü bisiklet taşıyıcı ikili veya tekli bisiklet taşıyıcı modellerle kıyaslandığında daha dayanıklı bir malzemeden imal edilmiş olunmalıdır. İlgilendiğiniz bisiklet taşıma aparatının paslanmaya, çatlaklara, gevşek cıvatalara sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca uzun vadede deformeye neden olabilecek aşınmaya ve yıpranmaya meyilli ürünlerden de uzak durmalısınız. Bu sayede bisiklet taşıma aparatınızı daha uzun süreler kullanmanız mümkün hale gelecektir. Bisiklet rafınızın plakanızı gizlemediğinden veya aracınızın dikiz aynasını engellemediğinden emin olun. Plakanın gizlenmesi trafikte yasak olduğu için plaka gözükmelidir. Aracınızın dikiz aynasının engellenmesi ise olası bir trafik kazasının önünü açabilir. Dikiz aynası ve plaka konusunda bisiklet taşıyıcı alırken önem gösterilmelidir. Çoğu araç bisiklet raflarıyla uyumludur, ancak tavana monte edilmiş bir bisiklet taşıyıcısı satın alırken aracın yüksekliğini kontrol etmek önemlidir. Dikkate almanız gereken bir diğer husus ise bisiklet rafınızın bisiklet gövdesi ile uyumlu olup olmadığıdır. Bisiklet rafı satın alırken güvenlik dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Pek çok bisiklet rafı, bisikletler için bir kilit ve rafı araca takmak için bir kilit içerir. Bu sayede bisikletinizi düşmelere veya çalınma durumlarına karşı koruyabilirsiniz. Karavan bisiklet taşıyıcı edinerek bisikletinizi tatile gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Katlanır bisiklet taşıyıcı ile bagajda yer kaplama sorunu da kalmayacak.

Her Bütçeye Uygun Bisiklet Taşıyıcı Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Bisiklet Taşıyıcı Fiyatları

Birçok insan, harika bir egzersiz yapmanın eğlenceli ve rahatlatıcı bir yolu olarak bisiklet sürmekten hoşlanır. Kimi zaman şehirden uzak mekânlarda bisiklet sürmek daha da cazip gelir. Ancak bisikletinizi arabanızın arkasında taşımaya çalışmak zor bir çaba olabilir. Burası bisiklet taşıyıcılarının devreye girdiği ve nakliye sırasında arabaları ve bisikletleri güvende tutmaya yardımcı olduğu yerdir. Bisiklet taşıma aparatı için fiyatlar üretildikleri malzemeye ve taşıma kapasitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Malzeme olarak daha sağlam ve kaliteli modeller diğer modeller ile değerlendirildiğinde daha yüksek fiyatlıdır. Ancak sağlam ve kaliteli bisiklet taşıyıcı modelleri uzun süreli bir kullanım imkânı sağladığı için uzun vadede ekonomik olarak da daha avantajlı olacaktır. Ek olarak daha fazla bisikleti aynı anda taşımanıza imkân veren 4’lü bisiklet taşıyıcı gibi taşıyıcı aparatlar da tekli modellere göre daha yüksek fiyatlar ile satılmaktadır. Bisiklet taşıyıcı gibi hem güvenlik hem de dayanıklılık açısından önemli bir ürün alırken kaliteli markaları tercih etmekte her zaman yarar vardır. Tercih edeceğiniz modele bağlı olarak da fiyat değişikliği söz konusu olacaktır. Örneğin arka bagaja takılan bisiklet taşıyıcı modelleri diğer modeller ile değerlendirildiğinde daha uygun fiyatlı olmaktadır. Ancak arka camınızın arkasında sarkan bisikletlerle görüşünüzün engellenmesi fikrinden hoşlanmıyorsanız, tavana monte bir taşıyıcı da düşünebilirsiniz. Seçim yaparken aracınızın ve bisikletinizin koşullarını da göz önünde bulundurmakta yarar vardır çünkü çoğu bisiklet taşıyıcı, çeşitli farklı bisiklet türleriyle çalışmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle önce aracınıza ve bisikletinize bakmalısınız. Bu, seçenekleri daraltmanıza ve aracınıza en uygun olanı bulmanıza olanak tanır. Ayrıca son olarak tavana monte edilmiş bisiklet rafları tavan çubuklarına sabitlenmiştir, bu nedenle henüz tavan çubuklarına sahip değilseniz, önce bunlardan bir set almanız gerekir. Çekme çubuğuna monte edilmiş bisiklet rafları, elbette, yedek tekerlek raflarına monte etmek için bir çeki demirine ihtiyaç duyar ve arka stepne raflarına yalnızca arka kapıya takılı stepne takılı araçlara takılabilir. Bisiklet taşıyıcı fiyatları için bu durumları da değerlendirmek gerekmektedir.

 Arka Bagaj Modellerinin Kurulumu

Arka Bagaj Modellerinin Kurulumu

Araç bisiklet taşıyıcı modelleri içerisinde bagaj bisiklet taşıyıcı sıklıkla kullanılmaktadır. Tıpkı bisiklet sürmek gibi, bisiklet rafı kurulumu da asla unutmayacağınız bir şeydir. Sonuçta, bisiklet rafları endüstrisi şu anda çok popüler olduğundan, önde gelen üreticiler kurulum kolaylığı ile kendilerini farklı kılacak yeni tasarımlar geliştiriyorlar. Yeni bisiklet taşıyıcınız bir askı bağlantısı veya tavan bağlantısı olması fark etmez, her zaman rafınız için bir kilit almanız önem taşımaktadır. Sürdüğünüz araç, kullandığınız raf tipini bir ölçüde belirleyecektir. Bagaj montaj rafları, geleneksel olarak bagajınızın altına yerleştirilen ayak pedlerine ve bagaj kapağının üzerinde yerine klipslenen sabitleme kayışlarına sahip olacaktır. Raf uygun şekilde yerleştirildikten sonra, gevşeklik olmadığından emin olmak için sabitleme kayışları sıkılır. Bisikleti yüklemeden önce, rafın sağlam ve yüklemeye hazır olduğundan emin olmak için ellerinizle aşağı doğru basınç uygulamak mantıklı olabilir. Çoğu bisiklet taşıyıcı, aracınıza amaçlandığı gibi takılır. Raf veya bisiklet çok gevşekse, boyayı çizme ve hatta bisikletinizi kaybetme riskiniz olabilir. İlk olarak kuruluma başlamak için rafı yay şeklinde açmanız gerekiyor. Rafınızın tam açık şekli modelden modele değişecektir ancak çoğu arkaya monte edilmiş bisiklet rafı, tamamen açıldığında büyük bir yay oluşturur. Klipsleri bagajın üstüne, altına ve yanlarına takmalısınız. Klipsler, bagajın arabadan gerçekten ayrıldığı boşluklara takılır. Klipsleri zorlamadığınızdan emin olmalısınız, kolayca takılabilecekleri bir yer bulmalısınız. Rafın sağlam olması için tüm kayışları sıkmalısınız. Bunlar, klipsden çıkan fazla kayışı çekmenizle çalışır. Bu raf takılıyken süreceğiniz için çok sağlam bir şekilde yerinde durmanız gerekir, bu nedenle kayışları güzel ve sıkı bir şekilde çekmelisiniz. Bisiklet taşıyıcı yorum yoluyla ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bisiklet Taşıyıcı Nasıl Takılır?

Bisiklet taşıyıcı kurulumu tavana veya bagaja bağlanarak kullanılmasına göre çeşitlilik gösterdiği gibi tekli ya da çoklu modellerde de farklı olmaktadır. Her modele göre ayrı kurulum yapılmalıdır.

Bisiklet Taşıyıcı Ne İşe Yarar?

Bisiklet taşıma aparatları, koltukları katlama veya bisikletinizi sökme zahmetine girmeden bisikletinizi aracınızda taşımanın en rahat ve güvenli yoludur. Birçok hevesli bisikletçi için bisikletleri uzaktaki parkurlara, yarışlara ve etkinliklere taşımak ya da aile tatillerinde ve gezilerinde bisikletleri getirmek için bisiklet taşıma aparatları gereklidir.

Hangi Bisiklet Taşıma Aparatı Alınmalı?

Tavan rafları, bagaj rafları ve çekme çubuğuna monte raflar olmak üzere üç ana bisiklet taşıyıcı türü vardır. Piyasada her türden bütçeye uygun çok çeşitli bisiklet rafları ve taşıma sistemleri mevcuttur. Sizin için en ideal bisiklet taşıma aparatı ise ihtiyacınız olan miktarda bisikleti güvenle taşıyacak, aracınıza güvenli bir şekilde yerleştirecek, kullanımı kolay ve bütçenize uygun bir aparat olmalıdır. Karavan seyahatlerinizde de bisikletinizin hep yanınızda olması mümkündür. Karavanınızla doğaya bir seyahat gerçekleştirirken karavan bisiklet taşıyıcı sayesinde bisikletinizi nereye giderseniz oraya götürebilirsiniz. Bisiklet taşıma aparatlarının çeşitli modellerine sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Geniş fiyat aralığı sayesinde bütçenize uygun bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.