Kategoriler

Kampanyalar

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (145)
4 yıldız ve üzeri (211)
3 yıldız ve üzeri (242)
2 yıldız ve üzeri (247)
1 yıldız ve üzeri (259)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Portbagaj

için 2,484 sonuç bulundu.

Portbagaj

Küçük bagajlı araçların, depolama alanlarını artırmak ve güvenli eşya taşıma amacı ile kullanılan port bagajlar son yılların en popüler ürünlerinden bir tanesidir. Her araç modeline uygun port bagaj çeşidi bulunmakla birlikte farklı ölçülerle satışa bunulur. Aracınızın tavan yapısına ve boyutuna göre ideal tavan bagajını seçtiğiniz takdirde güvenli bir depolama alanına sahip olabilirsiniz. Sayfamızda birbirinden farklı model ve boyutlarda araç üstü port bagaj çeşitlerini bulabileceğiniz gibi port bagaj çantası, port bagaj kilidi ve port bagaj çıtası gibi yan aksesuarları bulmanız da mümkündür. Ürünlerin yanı sıra portbagaj yorumları ve portbagaj fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Yorumlar kısmında diğer kullanıcılar tarafından yapılan portbagaj tavsiye ve önerilerine göz atarak en doğru ürünü alabilirsiniz. Sayfamızda aracınız için birbirinden farklı portbagaj modelleri bulabilir ve aksesuarlarını bulabilirsiniz. Sadece taşıma çantası değil bunun yanı sıra taşıma çıtası, kilit gibi yan ürünleri de sayfamızda bulabilirsiniz. Sayfamızda ürünlerin yanı sıra portbagaj fiyat ve yorumlarını da bulabilirsiniz. Sayfada bulunan yorumlar arasında port bagaj önerisi ve diğer kullanıcıların deneyimlerini de bulabilirsiniz. Bu yorumlar sayesinde seçmek istediğiniz taşıyıcılar hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 Portbagaj Nedir?

Portbagaj Nedir?

Portbagaj, araçlarda bulunan mevcut depolama alanlarına alternatif olarak üretilmiş olan ve genellikle araçların üst kısımlarına monte edilen bagaj sistemleridir. Kullanım açısından araç sahiplerinin oldukça işine yarayan bu sistemler güvenlik açısından da herhangi bir sorun teşkil etmeden kullanılabilir. Hem eşyalarınızın güvenliği hem de trafikte bulunan diğer araçların ve yayaların güvenliği açısından tamamen kapalı formlarda üretilerek eşyaların kapalı bir ortamda muhafaza edilmelerine imkân sunar. Böylece eşyalarınızın düşme, uçma ya da farklı bir yöntemle aracınızdan düşme ihtimali olmadan güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aracın kendi bagajının yanı sıra ekstra bir depolama alanı olması nedeniyle aynı anda çok daha fazla eşya taşımaya olanak sağlar. Port bagaj aynı zamanda tabut bagaj olarak da bilinir. Bu tamamen kapalı bir formda olması nedeniyle yapılmış olan bir benzetme olup eşyalarınız için tam koruma sağlar. Eğer ilk kez bir araç üstü port bagaj kullanacaksanız bu durum ilk başta size farklı gelebilir. Bu anlamda ilk sürüşünüzde daha dikkatli ve temkinli olmalısınız. Port bagajların hemen hemen bütün çeşitleri rüzgâra karşı dayanıklı ve sürtünme direnci yüksektir. Böylece rüzgârdan etkilenmeden yol almanıza imkân tanır. Diğer alıcılar tarafından yapılmış olan portbagaj yorumları size büyük ölçüde yol gösterici olacaktır. Kullanıcıların yaşamış oldukları deneyimler bir ürün hakkında fikir sahibi olmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Yorumlar arasında portbagaj tavsiye ve önerilerini de bulmanız mümkündür. Sayfamızı incelediğiniz zaman birbirinden farklı marka ve modellerde port bagaj çeşitleri ile karşılaşmanız mümkündür. Bu ürünler birbirinden farklı fiyat aralıklarında olmakla beraber her araç türüne ve her bütçeye uygun bir ürün bulmanız mümkündür. Portbagajın sahip olduğu özelliklere göre fiyat artış ya da azalış gösterecektir. Bir araç üstü port bagaj fiyatını etkileyen en önemli özelliklerin başında kapasitesi gelir. Litre bazlı belirtilen bu kapasiteler arttıkça elbette fiyat faktöründe de artış meydana gelecektir. Bir port bagaj almadan önce aracınızın ölçülerini bilmeli ve buna uygun doğru bir tercih yapmalısınız. Sayfamızda yalnızca portbagaj modellerini değil aynı zaman portbagaj ayağı da bulmanız mümkündür. Port bagajı aracınıza sabitlemek için ihtiyacınız olan en önemli parça bu ayaklardır. Bunların dışında kilit sistemleri ve diğer yan ürünleri de Thule portbagaj sayfasında bulmanız mümkündür.

 Araç Üstü Portbagaj Ne İşe Yarar?

Araç Üstü Portbagaj Ne İşe Yarar?

Araç üstü port bagaj, son yıllarda geniş ailelerin sıklıkla tercih ettiği bir araç aksesuarı olarak karşımıza çıkıyor. Port bagaj modelleri, küçük bagaj hacmine sahip araçlara ya da normalden daha fazla bagaj kullanımına ihtiyaç duyulan durumlarda kurtarıcı görevi görür. Hem kullanım kolaylığı hem de güvenlik açısından oldukça etkili bir depolama çözümüdür. Öyle ki portbagaj olarak bilinen tavan bagajları trafik esnasında diğer araçlara herhangi bir tehlike oluşturmaz. Fakat bunun için kilitlerin doğru takıldığına ve kapağın tam olarak kapandığına emin olmalısınız. Aksi takdirde rüzgârın etkisi ile kapak açılabilir ve içerisine koyduğunuz eşyalar uçarak tehlikeli durumların ortaya çıkmasına yol açabilir. Portbagaj kilidi bu anlamda oldukça önemli bir parçadır ve çok önemli bir işlevi vardır. Port bagaj ne işe yarar sorusunun bir diğer cevabı ise eşyalarınızı dış etkenlerden koruyarak taşımanızda yardımcı olmasıdır. İster valiz olsun ister farklı eşyalarınız olsun tamamen kapalı formda imal edilmiş olan tavan bagajlarında güneş ya da yağmur gibi onlara zarar verebilecek dış etkenlerden koruyarak taşıyabilirsiniz. Aracınızda aynı anda çok daha fazla eşya taşıyabilmenize olanak sağlaya port bagaj, özellikle uzun yolculuğa çıkanların ya da tatile giden ailelerin en iyi yardımcılarından bir tanesidir. Aracınıza en uygun seçimi yapmak için gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kolay kurulumu sayesinde kendiniz bile kurabilirsiniz. Farklı boyutlara sahip olan araç üstü port bagaj çeşitleri sayesinde hem tehlike yaratmadan hem de daha fazla eşya taşımanın avantajını yaşayabilirsiniz. Tercihe göre bisiklet taşıyıcı seçeneklerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Kullanışlı Portbagaj Çeşitleri

Kullanışlı Portbagaj Çeşitleri

Port bagaj çeşitleri, özellikleri ele alındığı zaman farklı modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Port bagaj ebatları, portbagaj çantası açılış yönü, üretilirken kullanılan malzemelerin çeşidi gibi özellikler port bagajların çeşitlenmesinde büyük katkı sağlar. İlk olarak port bagajlar genellikle alüminyum başta olmak üzere ABS ve PMMA gibi plastik malzemelerden üretilir. Bu malzemelerin ne kadar dayanıklı olduğu çok önemlidir. Çünkü port bagaj sürekli olarak dış ortamlarda olacağından dolayı hava şartlarına karşı dayanıklı olması gerekir. Bunun dışında port bagaj çeşitlerini oluşturan en önemli faktör boyutlarıdır. Port bagaj ebatları, oldukça geniş bir boyut yelpazesine sahiptir. Bu ebatlardan herhangi birini alacağınız zaman aracınızın uzunluğu çok önemlidir. Port bagaj modellerinin bir diğer özelliği ise açılış yönüdür. Port bagajlar; önden açılan port bagajlar, yandan açılan port bagajlar ve arkadan açılan port bagajlar olarak ayrılır. Bu modeller özellikle güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından birbirinden farklı avantajlara sahiptir. Bunlar dışında taşıtların tavan yapılarına göre şekillendirilmiş olan port bagaj modelleri de vardır. Özellikle rüzgâra karşı yüksek direnç sağlayan ince hatlı portbagaj modelleri, araçların aerodinamik yapısının korunmasında oldukça etkilidir. Özellikle sürüş esnasında uğultu oluşmasını ve hız kaybını önleyen yapısı ile dikkat çeker. Bu nedenle aerodinamik özelliği bulunan modelleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Konforlu bir sürüş deneyimi için bu gereklidir. Bagajı küçük olan araçların en önemli yardımcılarından bir tanesi olan tabut bagaj çeşitleri ekstra yer oluşturması açısından oldukça kullanışlı bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.

 Portbagaj Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Portbagaj Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle tatile ya da farklı nedenler ile uzun bir yolculuğa çıkacak olanların en büyük yardımcılarından bir tanesi olan port pagaj çeşitleri, günümüzde en çok tercih edilen otomobil aksesuarlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Otomobiliniz için alacağınız tüm aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar olduğu gibi elbette portbagaj alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Araç üstü port bagaj alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk şey araç tavanıdır. Port bagajı taşıyacak olan barlar her tavan modeline göre farklılık gösterir. Örneğin oluklu tavan için farklı bir taşıma barı kullanmanız gerekiyorken düz tavanlar için farklı bir taşıma barı kullanılmalıdır. Bu nedenle araç tavanınızın hangi kategoride olduğunu bilerek ilk olarak bir portbagaj ayağı olarak da bilinen taşıma barı almalı eğer varsa buna uygun bir araç üstü port bagaj araştırmalısınız. Port bagaj alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise boyutudur. Aracınızın boyutlarını göz önünde bulundurarak çok büyük ya da çok küçük bir port bagaj almamalısınız. Aldığınız port bagajın küçük olması halinde hem kullanışsız hem de estetik açıdan hoş durmayacaktır. Büyük olması halinde ise hem güvenlik açısından hem de yine estetik açıdan çeşitli sıkıntılara yol açacaktır. Bu nedenle port bagaj montajından sonra mutlaka kenarlardan taşıp taşmadığını kontrol etmelisiniz. Port bagajların üretildiği malzeme dayanıklılığı açısından oldukça önemlidir. Aldığınız port bagajın malzeme açısından güneşe, rüzgâr, yağmur ve diğer doğa olaylarına dayanıklı olması gerekir. Tavan bagajı olarak bilinen port bagajları alırken açılış yönünü de göz önünde bulundurmalısınız. Port bagaj çeşitlerinin açılış yönleri farklılık gösterebilir. Önden açılabilen, yandan açılabilen ve arkadan açılabilen bagaj çeşitleri vardır. Bunların arasında en dayanıklı olarak bilinen port bagaj çeşidi arkadan açılan modellerdir. Bu bagajlar hem güvenlik açısından diğerlerine göre daha avantajlı hem de içerisine eşya koyma anlamında daha kolay bir kullanıma sahiptir. Eğer port bagaj ebatları 150 cm’den büyük olan modellere bakıyorsanız yandan açılan modelleri tercih etmeniz gerekir. Port bagaj alırken bu detayları göz önünde bulundurmanız halinde hem ihtiyaçlarınıza yönelik hem de aracınıza en uygun ve dayanıklı tavan bagajını alabilirsiniz.

 Portbagaj Montajı Nasıl Yapılır?

Portbagaj Montajı Nasıl Yapılır?

Özellikle kalabalık ailelerin sıklıkla tercih ettiği araç üstü port bagaj modelleri hem kolay kurulum hem de kolay kullanım imkânı sunar. Araçların bagaj kapasitesini artıran port bagajların kurulumu için ilk olarak bagaj çıtası gerekir. Bagaj çıtaları araçların tavanlarına monte edilmesi gereken ürünler olup port bagajlar bu çıtaların üzerine monte edilir. Aracınızın tavan yapısına uygun bir çıta aldıktan sonra sağlam bir şekilde monte edilmelidir. Port bagaj montajı, oldukça kolaydır. Herhangi bir teknik servise ihtiyaç duymadan kendiniz de sağlam bir şekilde montajı yapabilirsiniz. Çıtaları karşılıklı olarak monte ettikten sonra portbagaj çantası olarak bilinen hazneyi çıtanın üzerine doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz. Yerleştirdikten sonra bağlantı noktalarından gerekli işlemleri yaparak montajı tamamlayabilirsiniz. Tavan bagajı montajı eski nesli ve yeni nesil araçlarda farklılık gösterir. Eski nesil araçlarda çoğunlukla tavan olukludur. Oluklu tavanlarda çıtalar mekanik mengene mekanizmaları ile monte edilir. Yeni nesil araçlarda ise bu sistem daha farklıdır. Genelde kapıların iç kısımlarında bulunan tavan saçlarına, özel aparatlar bağlanır. Bu aparatlar yardımı ile çıtaların sabitlenmesi mümkündür. Port bagaj modellerinin bir diğer montaj şekli de tak – çıkar port bagaj sistemidir. Özellikle kayak sistemlerinin taşınmasında kullanılan bu sistem tavana vakum yapılarak sabitlenir.

Port Bagaj Montajı Nasıl Yapılır?

Port bagaj almak isteyenlerin sıklıkla sorduğu soruların başında port bagaj montajı nasıl yapılır sorusu geliyor. Montaj işlemi her ne kadar kişilerin gözünü korkutsa da aslında çok kolaydır. İlk olarak aracınızın tavanında port bagajı taşıyacak olan çıtalar yoksa bu çıtaları monte etmeniz gerekir. Ardından uygun montaj adımlarını izleyerek bu çıtaların üstüne port bagaj çantası olarak bilinen kabini düzgün bir şekilde yerleştirmeli ve çıta üzerine sağlam bir şekilde sabitlemelisiniz. Montaj işleminden sonra sağlamlığı mutlaka kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde sürüş esnasında oluşacak rüzgâr ile istenmeyen kazaların yaşanmasına neden olabilirsiniz. Bu durumda hem kendi hem de diğer sürücülerin ve yayaların güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz.

Port Bagaj Nasıl Kullanılır?

Port bagaj kullanımı oldukça kolay olan bir üründür. Birbirinden farklı kapasite seçenekleri ile aracınızın büyüklüğüne göre bir port bagaj alarak içerisinde istediğiniz eşyaları muhafaza edebilirsiniz. Port bagajlar önden, yandan ya da arkadan açılan kapakları sayesinde içerisine eşya koyulmasını kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Bu ergonomik yapısı sayesinde size daha fazla depolama alanı sunar. Eşyalarınızı düzgün bir şekilde istiflediğiniz takdirde size bir bagaj görevi daha görecek ve çok daha fazla eşya taşımanıza olanak sağlayacaktır. Port bagaj kullanımında mutlaka kilit sistemine dikkat etmeli ve kapağı düzgün kapatıp kilitlediğinizden emin olmalısınız. Kapağın açılması halinde istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bu nedenle çok dikkatli olunmalıdır.

Port Bagaj Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Port bagaj alırken dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta vardır. İlk olarak elbette aracınızın ölçülerine uygun bir tavan bagajı almalısınız. Aracınıza göre çok büyük ya da çok küçük olan bir portbagaj size çeşitli güvenlik sorunları yaşatmasının yanı sıra küçük olması halinde kullanışsız olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise port bagaj üretiminde kullanılan malzemelerdir. Portbagajların en dikkat edilmesi gereken noktası elbette dayanıklı ve kaliteli olmasıdır. Çünkü özellikle güneş ve rüzgâr gibi dış etkenlere maruz kalacakları için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmaları çok önemlidir. Port bagajların sürüş esnasında size hız kaybı yaşatmaması açısından aerodinamik özelliklere sahip olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra uğultu yapmayan bir formda olması gerekir. Bu özelliği de göz ardı etmemelisiniz. Port bagajların hangi taraftan açılıp kapandığı kullanım esnasında oldukça önemlidir. Bir araç üstü port bagaj alacaksanız açılma yönüne dikkat etmelisiniz. Özellikle arka tarafından açılan modellerin güvenlik olarak daha iyi olduğu bilinen bir gerçektir. Çünkü rüzgârı alış yönüne göre kapağı arkada kalacak ve rüzgarın etkisi ile açılma gibi bir ihtimal ortadan kalkacaktır.

Port Bagaj Kilidi Nasıl Açılır?

Port bagajları kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey elbette kilit mekanizmasıdır. Özelikle yandan açılan port bagaj çeşitlerinin üzerinde birden fazla kilit alanı bulunur. Bu kilitler çoğu zaman anahtarlı modeller olsalar bile markalara göre farklılık gösterebilir. Kilitlerin açılıp kapanması oldukça kolaydır. Port bagajı her kullanımdan sonra kilitlediğinize emin olarak hareket etmelisiniz.