Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Merkezi Kilit

için 1,204 sonuç bulundu.

Merkezi Kilit

Otomobil sahiplerinin güvenliğini sağlamak için tasarlanan merkezi kilit setleri, kullanıcılara büyük ölçüde konfor sağlamaktadır. Güvenli bir sürüşün anahtarı olan bu kilit setleri sayesinde kullanıcılar emniyetli bir sürüşün keyfini çıkarabilmektedir. Temel çalışma prensipleri araç kapılarının ve bagajın kilitlenip açılması üzerine kurulu olan merkezi kilit sistemlerinin sağladığı imkanlar araç güvenliğini maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Çalışma prensipleri itibariyle güvenliğinize ilişkin birçok detayın etraflıca düşünüldüğünü hissettiren ve her adımınızda sizi güvende tutan bu sistemlerin uzaktan kumandalı versiyonları da mevcuttur. Uzaktan kumanda özelliği sayesinde manuel müdahaleye gerek kalmadan otomobilin kontrolünü gerçekleştirmeye imkan sağlayan oto merkezi kilit sistemi, kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Kızıl ötesi özelliğe sahip olan ve oldukça geniş bir kapsama alanına sahip olan merkezi kilit sistemleri arabanın yakınında olmasalar bile araç sahiplerinin aracın kilitlerini kontrol etme imkanı sağlamaktadırlar ve bu nedenle oldukça sık tercih edilirler. Merkezi kilit sistemleri temel olarak iki başlık altında incelenmektedir. Buna göre, tek kilitlemeli merkezi kilit sistemi ile çift kilitlemeli merkezi kilit sistemi, özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Tek kilitlemeli merkezi kilit sistemlerinde birbiri ile ilişkili birçok kilit motoru bulunurken çift kilitlemeli merkezi kilit sistemleri elektronik kontrol sistemi ünitesi tarafından yönetilmektedir; bu da merkezi kilit sistemlerini ifade eder. Yeni model araçlarda gözle görülür bir kilit sistemi mevcut değildir. Bu da oto güvenlik önlemlerinin yükseltilmesine imkan sağlar. Bu sayede yeni model araçlarda dışarıdan zorlama ile araca erişimin zorlaştırılması amaçlanmıştır. Bunun yanında bazı kilit sistemlerinde yavaşlama ya da durma esnasında kilit sistemi devreye girmektedir. Bu özellik ile hedeflenen kırmızı ışıkta ya da park ederken kapıların kitlenerek dışarıdan gelecek bir tehlikenin savuşturulması ve araç içerisindekilerin güvende tutulmasıdır. Buna benzer şekilde merkezi kilit sistemlerinin bazıları kaza anında otomatik olarak açılarak içeride kalanların kolayca dışarı çıkarılmasına imkan sağlamaktadır. Merkezi kilit seti temel olarak iki göreve sahiptir. Bunlardan ilki araç kapılarının yalnızca tek bir anahtar ile açılıp kapanmasına imkan sağlaması, ikincisi ise tehlike durumlarında alarm sistemini devreye sokarak hırsızlık olaylarının önüne geçmesi. Kısacası, merkezi kilit sistemleri, birçok detayın düşünülerek tasarlandığı setleri ifade etmektedir. Trafik ışıklarında durmanız esnasında yaşanabilecek istenmeyen olayların engellenmesinden siz arabanın içinde değilken arabanın güvende tutulmasına kadar aracı ve sizi birçok tehlikeden korumayı amaçlamaktadır.

Merkezi Kilit Sistemleri ile Güvenliğinizi Garanti Altına Alın

Merkezi Kilit Sistemleri ile Güvenliğinizi Garanti Altına Alın

Gerek şehir içi gerekse şehirler arası ulaşım imkanları doğrultusunda en sık başvurulan araçlardan biri olan otomobillerin güvenliği, hem kullanıcıların can sağlığı hem de araçlarına gelecek maddi zararın engellenmesi açısından oldukça önemli bir meseleye işaret etmektedir. Otomobil güvenliğinin sağlanması ile araç merkezi kilit sistemleri ile mümkün hale gelmektedir. Araç kilit sistemleri iki ana başlık altında incelenebilir. Bunlardan ilki kilit motoru, diğer bir ifade ile tek kilitleme özellikli sistemlerdir. Bu sistemin çalışma prensibi kilit motorunun bir sürgüye bağlı olması ve kilidin kilit yuvasına geçmesi şeklindedir. Merkezi kilit sistemi ise elektronik kontrol ünitesi tarafından yönetilir. Buna göre merkezi kilit sistemleri birçok güvenlik önlemini içerisinde barındırmaktadır. Merkezi sistemler aracın alarm sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Otomobilin kapılarının kilitli durumdayken açılmaya zorlanması durumunda alarm sistemini çalıştırarak hırsızlığa yönelik tehditlerin önüne geçmeyi hedefler. Bununla birlikte araç yavaşladığında ya da durduğunda aracın tüm kapılarını kilitleyerek yine istenmeyen durumların önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Kızılötesi özellikleri sayesinde uzaktan kumanda aracılığıyla yönetilebilen merkezi kilit sistemleri, evinizin balkonundan bile aracınızın kilitlerini kontrol etme imkanı sunmaktadır. Bu sayede, aracın kilitlenip kilitlenmediğinden sık sık şüphe duyan araç sahiplerinin sürekli aracın yanına giderek durumu kontrol etmesinin önüne geçilmektedir. Uzaktan kumanda aracılığıyla aracınızın tüm kapılarının kilitleyebilir, bagaj dahil tüm aracın güvenliğini kontrol altında tutabilirsiniz. Merkezi kilit sisteminin çalışma prensipleri aracın tam korumasını sağlar. Buna göre sistem dört farklı dişli motordan meydana gelmektedir. Her bir dişli motor aracın kapılarını kumanda eder. Bu motorların bağlı olduğu sistem ise elektronik kontrol ünitesine bağlıdır. Bütün motorların bir sisteme bağlı olması, kapı kilitlerinin aracın alarm sistemi ile entegre çalışmasına imkan sağlamaktadır. Buna benzer şekilde aracın hız durumuna göre kapıların kilitlenip kilitlenmemesi de bu çalışma prensipleri doğrultusunda belirlenir. Bu sayede kullanıcılar hızlı düşünülmesi gereken durumlarda dikkatleri dağıldığı için güvenliklerinden ödün vermek durumunda kalmazlar. Merkezi kilit sistemi araç ve sürücü güvenliğini koruma üzerine tasarlanmıştır. Özellikle kaza anlarında kilitlerin otomatik olarak açılması, hayat kurtaran bir özellik olarak hayatlarınızdaki yerlerini almıştır. Merkezi kilit sistemlerinin bakımının düzenli olarak yaptırılması oldukça önemlidir. Gerektiği durumlarda değiştirilmesi ise hayati öneme sahip olabilir. Değiştirme ve bakım işlemlerinin ise profesyonellere teslim edilmesi tavsiye edilmektedir. Güvenlik ekipmanları arasında yer alan emniyet kemeri de uygun fiyatlarla sayfamızda bulabilirsiniz.

Merkezi Kilit Sisteminin Faydaları

Merkezi Kilit Sisteminin Faydaları

Sürücüler kimi zaman güvenlik meseleleri nedeniyle uzun yolculuklara çıkmaktan çekinebilmektedirler. Merkezi kilit sistemleri ise gelişmiş güvenlik imkanları sebebiyle kullanıcılara güven vermekte ve uzun yolculuklarda konforu yakalamalarına imkan sağlamaktadır. Yolculuk esnasında kimi zaman bütün detaylar hesaplanmayabilmektedir. Örneğin, şehir içinden geçerken kırmızı ışıkta yavaşlamanız gerektiğinde kapıları kilitlemek her zaman önceliğiniz olmayabilir. Merkezi kilit sistemleri bunları sizin yerinize düşünerek önceden hesaplar ve hız özellikleri sayesinde kapıları otomatik olarak kitler. Öte yandan molalarda durduğunuzda merkezi kilit kumandası sayesinde yemek yerken arabanızın kilidini kontrol edebilir, otomobili kilitlediğinizden emin olmadığınız durumlarda sürekli arabanın yanına giderek durumu kontrol etmenizin önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra merkezi kilit motoru sayesinde olası bir kaza anında otomatik açılacak otomobil kilitleri ile can sağlığınızı da güvenceye alabilirsiniz. Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde uzaktan kumandalı merkezi kilit modellerinin bazıları pencereleri ve tavanı kontrol altında tutabilmektedirler. Bu da kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Bu özellikler uzun yolculukların yanı sıra kamp ve piknik alanlarında oldukça önemli bir işlev görmektedir. Aracın uzaktan kontrolü kapıların ve bagajın araç sahibi tarafından kolaylıkla açılıp kapatılmasına imkan sağlamakta, böylece kamp ya da piknik esnasında gerekli olan eşyaların, orada bulunan herkes tarafından kolaylıkla arabadan temin edilmesini mümkün hale getirmektedir. Merkezi kilit sistemi yolculuklarınızdan keyif almanıza ve kendinizi güvende hissetmenize imkan sağlar. Bu nedenle bu tip bir araç ile uzun yola çıkmak sürücüler tarafından sıcak karşılanmaktadır. Öte yandan merkezi kilit sistemleri entegre çalıştığı alarm sistemi ile uzun yolculuk sırasında mola verip araç içerisinde dinlenmeyi de güvenli hale getirmektedir. Aracın dışarıdan bir müdahale ile açılmaya çalışıldığı durumlarda devreye giren alarm sistemi hem sesli olarak uyarı vermekte hem de sinyalleri yakmaktadır. Bununla birlikte, bazı araçlar alarm sistemi devreye girdiğinde açık cam varsa onları da kapatarak güvenliği maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Bütün bu özellikleri merkezi kilit sistemini kullanıcıların gözünde oldukça çekici bir seçenek haline getirmektedir. Merkezi kilit sistemi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu alanda alışveriş gerçekleştirmeden önce bu hususlara hakim olmakta fayda vardır. Bu hususlara hakim olduğunuz takdirde aracınız için en uygun ürüne kısa sürede erişme imkanı elde edebilirsiniz.

Merkezi Kilit Sistemi Özellikleri

Merkezi Kilit Sistemi Özellikleri

Merkezi kilit sistemleri, son yıllarda otomobil alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bunun üzerinde sağladığı güven duygusu ve konfor büyük ölçüde etkilidir. Günümüzde geliştirilmiş özelliklere sahip merkezi kilit sistemlerinden bazıları otomatik olarak kapıya hamle yapıldığını tespit edebilmekte, sürücü araçtan uzaklaştığında otomatik olarak kapıları kilitlemektir. Bu özellikler çoğunlukla üst segment araçlarda görülmektedir. Orta segmentteki araçların merkezi sistemlerinde ise yaygın olarak görülen özellikler kapı kilitlerinin alarm sistemine entegre çalışması, uzaktan kumanda aracılığıyla kilit kontrolü, aracın hızına göre kilitlenip açılan kapı kilitleri ve kaza anında otomatik olarak açılan kilitler olarak kendisini göstermektedir. Sistemin teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse, merkezi kilit motoru kızılötesi teknolojisi ile çalışmaktadır ve tek kilitlemeli merkezi kilit sistemi ve çift kilitlemeli merkezi kilit sistemi olarak iki başlık altında incelenmektedir. Tek kilitlemeli merkezi kilit sistemi birbiri ile bağlantılı birçok farklı kilit motoruna işaret ederken çift kilitlemeli merkezi sistem elektronik kontrol ünitesine bağlı bir sistemi ifade etmektedir. Araç merkezi kilit seti modelleri sağladığı güvenlik önlemleri ve konforunun yanı sıra kullanım kaidelerine uyulduğunda oldukça uzun ömürlü bir kullanım imkanını da beraberinde getirmektedir. Örneğin aracınızın bakımını düzenli olarak yaptırmanız, merkezi kilit sisteminin kontrollerini düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Bu kontrollerin düzenli olarak gerçekleştirilmesi güvenliğiniz açısından elzemdir. Ek olarak, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemlerinde kumanda pillerinin bitmesi durumunda kullanıcılar mağdur olabilmektedirler. Bu nedenle birçok kullanıcı yanında yedek pil bulundurmayı ihmal etmemektedirler. Buna benzer tedbirler alarak merkezi kilit sisteminden alacağınız verimi üst seviyeye çıkarabilir, güvenli ve konforlu sürüşü keyfini çıkarabilirsiniz. Merkezi kilit sistemine sahip araçlar, alt segment araçlara nazaran birçok avantaja sahiptir. Alt segment araçların büyük çoğunluğunda araç kilitlerinin manuel olarak kilitlenmesi ve bütün kapıların araçtan ayrılırken teker teker kontrol edilmesi gerekmektedir. Öte yandan alarm sistemi ile entegre çalışmayan kilitler dışarıdan gelecek tehlikeleri önleme konusunda yetersiz kalabilmektedirler. Oto merkezli kilit beyni ise bütün bu problemlerin üstesinden gelerek araç sahiplerine güvenli bir araç kullanım deneyimi yaşatmaktadırlar. Öncelikli olarak aracın kapı kilitlerinin kızılötesi özellikli uzaktan kumanda yardımı ile tek tuşla kapatılması, sağladığı güvenlik önleminin yanı sıra araç sahiplerinin zamandan tasarruf etmesine de imkan sağlamaktadır. Bu anlamda merkezi kilit sistemlerinin birçok özelliği ile sürücüleri avantajlı konuma yükselttiğini söylemek mümkündür.

Merkezi Kilit Sistemi ile Seyahat Etmek Daha Konforlu

Merkezi Kilit Sistemi ile Seyahat Etmek Daha Konforlu

Her geçen gün geliştirilmekte olan merkezi kilit sistemleri kullanıcılar için oldukça konforlu bir sürüş imkanı sağlamaktadır. Günümüzde merkezi sistemlerin hacklenmesini engellemek için geliştirilmiş birçok yenilik mevcuttur. Eski tip kilit sistemlerine nazaran çok daha yüksek güvenlik önemlerine sahip bu sistemlerin sağladığı özellikler araç sahiplerinin yalnızca güvenliğini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda konfora sahip olmalarına da imkan sağlamaktadırlar. Araç kapılarının tek tek kilitlenmesi ve kontrolünün sağlanması merkezi kilit sisteminin olmadığı durumlarda gereğinden fazla zaman alabilmektedir. Kumandalı merkezi kilit sistemleri ise araç kapılarının kilitlenmesi işlemini saniyeler içinde güvenli bir şekilde gerçekleştirerek kullanıcıların zaman tasarruf etmelerine imkan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra günümüzde geliştirilen birçok merkezi kilit sisteminde, araç özellikleri müsaade ettiği müddetçe, tavanın açılıp kapanma işlemleri de kumanda edilebilmektedir. Bu özelliklerin uzaktan kumanda ile gerçekleştirilebilmesi sürücülere, özellikle acil işlerini yerine getirirken, büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Merkezi kilit sistemleri kumandalı ve kumandasız olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu nedenle merkezi kilit sisteminin öne çıkan özelliğinin kumanda olmadığını akılda tutmak gerekir. Merkezi kilit sistemlerinin ayırıcı özelliği komutların merkezi sisteme gönderilerek araç güvenliğinin artırılmasıdır. Kumanda ise bu işlemleri kolaylaştıran bir aygıt olarak karşınıza çıkmaktadır. Hem kumanda işleminin gerçekleştirilmesi hem de aracın anahtar yardımı ile açılmasını sağlayan sustalı merkezi kilit modelleri ise kullanıcıların en sık tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Bu modeller araç kumandasının sahip olduğu susta özelliği sayesinde uzaktan kumandanın çalışmadığı durumlarda araca erişimin sağlanmasına imkan sağlamaktadır. Merkezi kilit sistemleri camların açık unutulduğu durumlarda da aracınızın güvenliğini sağlamaya devam ederek gözünüzün arkada kalmasını engeller. Camı açık olan aracın kapısı açılmaya zorlandığında alarm sistemi devreye girerek camların otomatik olarak kapanması mümkün hale gelir. Öte yandan, merkezi kilit sistemine sahip araçların en büyük özelliği karşı taraf üzerine bıraktığı etkidir. Araca zarar verilmesini yalnızca sahip olduğu teknik özellikler ile önlemez; bunların yanında orta ve üst segment araçlarda hırsızlık gibi olaylar nadir rastlanmasının sebebi dışarıdan kimsenin bu araçlara yaklaşmaya cesaret edememesidir. Araca müdahale edildiğinde oto alarm merkezi kilit sistemi tarafından devreye sokulacağından bu araçların sağladığı güvenlik imkanları oldukça üst seviyededir. Merkezi kilit sistemine sahip araçlara sahip olmak her anlamda araç sahibine kendisini güvende hissettirir.

Merkezi Kilit Sistemi Fiyatları

Merkezi Kilit Sistemi Fiyatları

Merkezi kilit sistemlerine ayrılacak bütçe, sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça mütevazi bir özellik arz eder. Araç güvenliğinin sağlanamadığı durumlarda çıkaracağı masraf hatırı sayılır miktarlara ulaşabilmektedir. Bu nedenle aracınıza yerleştireceğiniz bir merkezi kilit sistemi ile araç güvenliğinizi sağlayarak ileride meydana gelecek hasarların önüne geçebilir; bununla birlikte sağlıklı ve güvenli bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Merkezi kilit sistemi fiyatları kesin kriterlere bağlı olmamakla birlikte değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar üzerinde sahip olduğu özellikler, kumanda özelliği, sustalı anahtarlık gibi kriterler belirleyici etkilere sahiptir. Farklı modellerdeki merkezi kilit sistemleri farklı fiyatlandırmalara tabiidir. Oto merkezi kilit sistemi alışverişi gerçekleştirmeden önce araç modelinizi göz önünde bulundurmanızda ve gerekirse bir profesyonele danışmanızda fayda vardır. Dilerseniz merkezi kilit fiyatları arasında bir aralık belirleyebilir ve alışverişinizi bu aralıktaki ürünlere göz atarak gerçekleştirebilirsiniz. Piyasada bulunan farklı seçenekler arasından bütçenize uygun ürüne ulaşmanız mümkündür. Oto merkezi kilit sistemi fiyatları gördüğü işlevler göz önünde bulundurulduğunda gayet uygundur. Can ve mal güvenliğinizi koruma konusunda gelişmiş teknolojik imkanlardan faydalanan ve araç korumanızı maksimum seviyeye çıkaran bu sistemler, aracınızın ilerleyen zamanlarda uğrayabileceği hasarların önüne geçerek sizi çok daha büyük masraflardan kurtarabilir. Bu nedenle kilit sistemi alışverişi gerçekleştirilirken bütün bu detayları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Öte yandan merkezi kilit sistemlerinin bakımı düzenli olarak gerçekleştirildiğinde oldukça uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlar. Uzun süreli kullanım imkanına erişebileceğiniz ve aracınızın güvenliğini sağlayacak bu ürünleri satın alırken ürünün fiyatından ziyade işlevlerine odaklanmanızda fayda vardır. Öte yandan günümüz piyasasında her türden kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünler ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle ihtiyacınız olan ürüne uygun gördüğünüz fiyattan ulaşmanız, detaylı bir alışveriş sonucunda mümkün hale gelmektedir. Birçok farklı model seçenekleri arasından kendinize en uygun gördüğünüz ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde belirlemek için dilerseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sustalı ya da havalı merkezi kilit sistemi çeşitleri arasından ihtiyacınız olan ürüne sitenin sunduğu kriter daraltma olanağı sayesinde hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Öte yandan kilit sistemi için ayırdığınız bütçe aralığında bir ürün seçebilmek için siteden buna uygun kriterleri belirleyebilirsiniz. Sayfamız üzerinden geniş yelpazede fiyatlandırılmış birçok farklı modeldeki ürüne kolaylıkla ve hızlı bir şekilde erişmeniz mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(172)
ve üzeri (252)
ve üzeri (268)
ve üzeri (270)
ve üzeri (271)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL