Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Alarm

için 531 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Alarm

Ulaşımı rahat ve konforlu bir hale getiren arabalar maddi olarak oldukça değerlidir. Arabaların güvenliğini sağlamak amacıyla üretilen oto alarm sistemleri birçok farklı çeşide sahiptir. Kapı ya da camlara takılan sensörler aracılığıyla çalışan alarmlar, olası bir açma girişiminde siren sesi yardımıyla aracın sahibini uyarır. Siren, basınç ve hareket sensörleri, radyo alıcısı, yedek batarya ve kontrol ünitesi (merkezi kilit sistemi) gibi farklı parçaların bir araya gelmesiyle oluşan oto alarm sistemi, araçların olmazsa olmaz güvenlik önlemidir. Sistemin siren parçası farklı sesler çıkartarak araç sahibini uyarırken, radyo alıcısı oto alarm kumandası ile iletişimi sağlar. Yedek batarya sistemin enerji kesintini önlemek için kullanılır. Oto alarm merkezi kilit sistemi ise sensörlerden gelen uyarılar doğrultusunda aracın tüm kapılarının kapanmasını sağlar.

Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Araç alarmlarının en temel bölümü sensörlerdir. Bulundukları bölgeye göre isimlendirilen sensörler, oluşabilecek dış müdahale durumunda sistemin hareket etmesini sağlayan uyarı gönderir. En çok tercih edilen güvenlik önlemlerinden biri kapı sensörleridir. Kapı sensörleri aracın ön kaput, bagaj ve kapılarına yerleştirilir. Bu bölümlerden herhangi biri otomobil kumandası ya da anahtar olmadan açılırsa sensörler devreye girer ve araba alarmı çalışır. Diğer bir etkili güvenlik yöntemi ise cam sensörleridir. Camlara yerleştirilen mikrofonlar aracılığıyla çalışır. Araba camlarının kırılması sonucu hava basıncındaki değişimleri algılayan mikrofonlar, özel bir frekansla alarm sistemine sinyal gönderir ve oto alarm sireni devreye girerek araç sahibi uyarılır. Basınç sensörleri de cam kırılması durumunda etkilidir. Basınç farkını temel alarak çalışan sensörler, camlar ya da kapılar zorla açıldığında dışarısı ile içerisi arasındaki basınç farkından dolayı sisteme uyarı gönderir. Bunlara ek olarak araca yapılabilecek herhangi bir darbeyi hisseden şok sensörleri ve aracın açısı değişince devreye giren hareket ve eğilme sensörleri de oldukça etkili alarm sistemleridir.

Alarm Sistemi Çeşitleri

Alarm Sistemi Çeşitleri

Araba alarm sistemleri aktif ve pasif olmak üzere ikiye ayrılır. Aktif alarm sisteminde sürücü araçtan çıktıktan sonra bir tuş aracılığıyla alarmı etkinleştirir ve tüm kapıların kapanmasını sağlar. Ancak bu durum sürücünün alarmı aktifleştirmeyi unutabileceğinden dolayı önemli bir avantaj sunmaz. Pasif alarm sisteminde ise sürücü araçtan çıkar çıkmaz otomatik olarak araç motorlarını durdurur ve araba kapılarını kilitler. Kazara tetiklenme olasılığı daha yüksek olan pasif alarm sistemi sürücü açısından daha kolay uygulanabilir. Tüm araba alarmları aktif hale geldiği zaman bir miktar gürültü çıkarır. Araç sahibinin tercihine göre farklı ikaz seslerine sahip olan alarmlar aynı zamanda ses hacmine göre de farklı çeşitlere sahiptir. Alarmların ses hacimleri hangi sensörden etkilendiğine bağlı olarak da değişir. Örneğin hareket sensörü caydırıcılık sağlamak amacıyla düşük sesli bir uyarıcı niteliğindedir ve daha kısa sürelidir. Cam sensörü ise daha ciddi bir soruna işaret ettiği için en yüksek voltajda ikaz gönderilmesini sağlar.

Alarm Sistemi Fiyatları

Alarm Sistemi Fiyatları

Araba alarm fiyatları sensör özelliklerine göre değişiklik gösterir. Farklı özelliklerle donatılabilen sistemler beraberinde fiyat artışını da getirir. Alarm sistemi içerisinde sensör çeşidi ne kadar fazla olursa oto alarm fiyatı da o derece yüksek olur. Ancak sensör miktarı arttıkça araç güvenliğinin de o derece artacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Aracın hem iç hem de dış korumasını sağlayan oto alarm sistemi fiyatları standart sistemlere göre daha yüksektir. Fiyatları etkileyen bir diğer önemli noktada alarm sisteminin markasıdır. Alarm sistemi satın alırken detaylı bir inceleme yapmalı ve aracınıza en uygun özellikleri taşıyan sistemi satın almalısınız. Daha fazla araç güvenlik ürünü için Oto Güvenlik kategorisini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(54)
ve üzeri (85)
ve üzeri (95)
ve üzeri (97)
ve üzeri (99)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL