Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Renk

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Rötüş Boyası

için 39,174 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Rötuş Boyası

Araçlarda gerçekleşmesi olası olan çizik, ezik, sıyrık gibi küçük çaplı deformasyonlara karşı geliştirilen ve uygulaması son derece kolay olan araba rötuş boyası, oto araç gereç alanında sık tercih edilen ürünlerden biri oluyor. Profesyonel herhangi bir desteğe gerek duyulmadan kolayca uygulanabiliyorlar. Dayanıklı olmaları sayesinde kar, yağmur, güneş ve çeşitli hava koşullarında hiçbir şekilde etkilenmiyor. Toz ve toprağa karşı da hassasiyeti yüksek olan boyalar uzun ömürlü kullanım destekleriyle de öne çıkıyorlar. Doğru bir şekilde muhafaza edildiği takdirde birden fazla kez kullanılabiliyorlar. Renk kodları sayesinde arabaların direkt kendi renklerinde bir seçim yapılabilmesi ile uygulanan alan belli olmuyor. Araçların renk kodları hakkında bilgi sahibi olmak için kullanım kitapçığı veya şase üzerindeki detaylardan yardım alınıyor. Çoğunlukla 275 ml gibi bir hacme sahip olan boyalar, doğrudan araçların renk kodlarına göre üretiliyorlar. Rötuş boyası uygulanacağı zaman araç yüzeylerinde kir, toz ya da herhangi bir atık bulunmaması, tamamen arınmış olması gerekiyor. Sprey boya ile uygulama yapılmadan önce, hasarlı bölgenin etrafı maskeleme bandı ya da benzeri bir malzeme yardımıyla kapatılmalıdır. Bunun temel nedeni boyanın sadece hasarlı bölgeye uygulanmasının gerekliliği oluyor. Boya çalkalandıktan hemen sonra yaklaşık 25 ile 30 cm mesafeden sıkılması gerekiyor. 10 dakika gibi bir bekleme ve kuruma süresinden sonra kontrol edilebiliyor. Metalik renkli bir araç sahibi olan kullanıcılar spreyin yanı sıra vernik tercih edilerek, boyama işleminden sonra vernik uygulaması yapmak gerekiyor. Eğer araç sedefli ise boya ve vernikten sonra son olarak sedef boyasının sürülmesi gerekiyor. Rötuş boyalar kullanıcı isteğine göre set halinde deseçilebiliyor. Bu setler içerisinde sprey veya likit boyalar temel ürün olarak yer alıyor. Araçların renk kodu baz alınarak tercih edilecek sprey boya ve vernik ürünlerinden oluşan rötuş boyası seti orijinal boya kodlarının esas alındığı ürünleri kapsıyor. Böylece rötuştan kaynaklanabilecek renk farklılığının da önüne geçilmiş oluyor. Kullanımları kolay ürünler kısa sürede kuruyorlar. Marka ya da model fark etmeden her otomobil, minibüs ve panelvan araç için uygun oluyorlar. Rahatlıkkullanılabilen boyalar, uygulama esnasında ek bir malzemeye ihtiyaç duyulmasınada yol açmıyor. İyice çalkalandıktan sonra, temizlenmiş olan yüzeye sıkılarak pratik bir şekilde uygulanıyorlar.

Araç Rötuş Boyası ile Arabalarınız Her Zaman Kusursuz Görünür

Araç Rötuş Boyası ile Arabalarınız Her Zaman Kusursuz Görünür

Güneş ışığı başta olmak üzere birçok farklı dış faktörden kaynaklı araçların dışyüzeylerinde hasarlar veya aşınmalar oluşabiliyor. Aracı kullanma şekli, toz veya yanlış yıkama gibi nedenlerden dolayı, araçların boyalarında, belli bölgelerinde bozulmalar meydana geliyor. Bunun yanı sıra hava kirliliğinin sebep olduğu asit yağmurları da araç boyalarında şiddetli bir bozulmaya yol açıyor. Bu gibi durumlarda araçların zarar gören noktalarını boyamaya yardımcı olan rötuş boyaları, kaliteli ve dayanıklı olmaları nedeniyle oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyorlar. Uzun süre aracın korunmasını sağlayan ve etkili bir çözüm sunan boyalar, geniş kitleler tarafından tercih ediliyorlar. Set halinde satılan ürünlerin içerisinde bulunan vernik sprey, kusursuz yapışma özelliği sayesinde sprey boyaların kapatıcılığını ve dayanıklılığını çok daha başarılı bir şekilde artırıyor. Böylece boyalar olumsuz herhangi bir duruma veya hava koşuluna, UV ışınlara karşı etkilenmeden dayanıyor. Likit halde üretilen setler, araçların renk kodlarına göre hazırlanıyor. Temizlik tineri,boya, boya fırçası ve maskeleme bandının içerisinde bulunduğu setler, ihtiyaç duyulan tüm ürünleri bir arada sunuyorlar. Rötuş yapılacak bölge dışına taşırmadan sürülmesi gereken boya, hasarlı alan dışına çıktığı zaman tiner yardımıyla temizlenmesi gerekiyor. Tinerler, tek başlarına, boyanın içine katılmadan temizlik maksadıyla kullanması gereken bir ürün oluyor. Kuruma hızları yüksek olan likit boya setleri ile etkili bir sonuç almak için beş dakika aralıklar ile iki kat halinde boya uygulaması yapmak yeterli oluyor. Araba çizik kalemi genelde marker adıyla da bilinen permanent boya kalemlerinin arabalar özel olarak tasarlanmış çeşitleri oluyor. Çoğunlukla siyah ve beyaz renklerine uyum sağlayan bu rötuş boya kalemleri, zımparalama veya kazıma gibi işlemlere gerek duyulmadan pratik bir şekilde uygulanabiliyor. İyice çalkalanıp o şekilde uygulanmaları yeterlioluyor. Tüm rötuş boyalarında olduğu gibi kalemlerin de kuru ve temiz yüzeylereuygulanması gerekiyor. Tampon rötuş boyası da özel yapıları gereği uygulandıkları bölgede tortu, kalıntı gibi şeyler bırakmadan kusursuz bir görünüm sunuyorlar. Tutuculuğu yüksek olan ve tam kapama sağlayan ürünler pratik kullanımları, hızlı bir şekilde kurumaları ile oldukça başarılı sonuçlar çıkarıyorlar. Olumsuz hava koşullarına karşı da kaliteli yapıları gereği dayanıklılık gösteren boyalar sayesinde araçlar her zaman temiz ve yeni bir görünüme sahip oluyor. Yarattıkları etki ve sağladıkları fayda hesaba katıldığı zaman da oldukça ekonomik olan ürünler hayat kurtarıcı bir nitelikte değerlendiriliyorlar. Birçok ürün seçeneği için oto bakım sayfamıza bakabilirsiniz.

Koruyucu Gücü Yüksek ve Dayanıklı Araç Rötuş BoyasıÇeşitleri

Koruyucu Gücü Yüksek ve Dayanıklı Araç Rötuş Boyası Çeşitleri

Arabalara rötuş boya uygulama işlemini yapmak, araba boyalarının daha uzun ömürlü bir şekilde, dış etkenlerden de korunarak, yeni bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Birtakım faktörden kaynaklı oluşan tahribatları kusursuz bir şekilde kapatabilme görevi gören boyalar, arabaların güneşten dahi etkilenen noktalarına pratik bir şekilde müdahale etme şansı sunuyor. Güneşin bir takım olumsuz etkilerinden kaynaklı olarak genellikle yazın yapılması gereken bu işlemler, arabaların kış boyu parlak, şık ve yeni görünümünü korumasını sağlıyor. Araçların alt aksamından kaynaklı araçlardaki kir ve tozu temizledikten sonra uygulanması gereken rötuş, kalıcılığını bu sayede daha verimli bir şekilde koruyor. Çizik giderici kalem modelleri de hasar gören arabaların yüzeylerini onarma konusunda başarılı oluyor. Boya koruma işlemlerinden sonra uygulanabilecek bu onarıcı, tüm araba ve araç modellerinde kullanıma uygunluğu ile biliniyor. Çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşan çizikleri anlık ve kolay bir şekildegidermeye yardımcı olmak için tasarlanan kalemler, araç boyasındaki yıpranmalarda ve bozulmalarda son derece etkili oluyor. Aynı şekilde genelde kaporta bölgesinde görülen çizikleri kısa sürede giderme konusunda da başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Arabalarda oluşan derin çizik ve hasarlarda da bu kalemlerden yararlanılabiliyor. Bu ürünler, kullanıcısını ekonomik anlamda da destekliyorlar. Küçük çaplı çiziklerde tamirciye gitme derdi ile meşgul etmeyen bu ürünler, pratik kullanımları sayesinde bütçeden tasarruf sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Sadece hasar olan bölgeye uygulanması sayesinde aracın orijinalliği de olumsuz yönde etkilenmiyor. Rötuş boyası fiyatları , satın alınacak ürün markası başta olmak üzere gramajı, formu ve rengine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Oldukça çeşitli olan renklerin her biri araçların var olan renk kodlarına göre üretiliyorlar. Bunların arasında tercih edilirliği yüksek olan metalik boyalar estetik görünümleri haricinde kolay bir şekilde hasarı gidermesiyle de takdir görüyorlar. Fiyatlarda belirleyici rol oynayan hususları göz önünde bulundurarak kullanıcılar kendi bütçelerine uygun seçimler yapmakta zorluk yaşamıyorlar. Öncelik olarak renk koduna ve ürün formuna dikkat edildikten sonra, satın alma işlemi rahatlıkla yapılıyor. Sonrasında ise araçların hasarlı bölgelerini onarmak için bu ürünleri kullanarak, uzun süreli bir koruma sağlanabiliyor. Araçların dış yüzeyi bu sayede daha dirençli ve sağlam bir hal alıyor. Uygulanan bölgede renk açısından tam uyum sağlanmasıyla, işlemin yapıldığı dışarıdan belli dahi olmuyor.

Rötuş Boyası Modellerinin Temel Fonksiyonlarından Yararlanın

Rötuş Boyası Modellerinin Temel Fonksiyonlarından Yararlanın

Rötuş boyası tavsiye listesinde yer alan modeller arasında yerürünlerin hemen hepsi, araçların orijinal boya renklerine uygun, birinci sınıf kalitede ürünler olma özelliği taşıyorlar. Araçların renk kodlarına birebir uyumlu olan ve bu sayede araçların ana renk tonlarına uyum sağlamakta güçlük ekmeyen ürünler, uygulanan bölgeye adapte olmada zorluk yaşamıyor. Özel fırçalı şişeleri sayesinde kullanım için her zaman hazır olan boyaların kapak bölgesindeki fırça, araçların hasarlı bölgelerine kolay bir şekilde uygulama yapma olanağı tanıyor. Bunun yanı sıra bilyalı şişeye sahip ürünler de boyaların kullanım için daima hazır bir şekilde kalmalarını sağlıyor. Ergonomik boyutlarda olması sebebiyle fazla yer kaplamayan sprey boyalar, araç bagajlarında rahatlıkla muhafaza edilebiliyor. Minimal ve pratik kullanım sunan şişesi sayesinde araçlardaki küçük gözlerde dahi kolay bir şekildesaklanabiliyor. Bu şekilde ihtiyaç olduğu zaman direkt uygulanabiliyor. Araca özel rötuş boyası temini yaptıktan sonra uygulama aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunların başında uygulama yapılacak bölgenin kirden ve ıslaklıktan arındırılmış olması geliyor. İyice temizlendikten ve kurutulduktan sonra kullanım için bir adım atılmış oluyor. Ardından ürün şişesini iyi bir şekilde çalkalamak gerekiyor. Şişenin kapağı açılarak, kendinden fırçalı olan ürünü, boyayı hasarlı bölge dışına kaçırmadan sürmek yeterli oluyor. Bu aşamada, maskeleme bandı ürünlerinden yardım alınabiliyor. Sürme işlemi yapılırken uygulanan bölgenin hasar oranına bağı boya miktarı göz kararı ayarlanabiliyor. Boya miktarının iyi ve yeterli uygulandığından emin olduktan sonra, derin çizikler mutlaka doldurulmuş oluyor. Uygulama ardından şişelerin kapakları mutlaka iyice sıkılıp, o şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor. Yeni nesil olan tüm boyaların sistemi özel polimer ve akıllı pigment içerikleri ile tam olarak istenen sonuçlara ulaşılıyor. Kolayyama işlemi ile zamandan tasarruf edilmesine de büyük oranda katkısı olan ürünlerin kusursuz olarak nitelendirilen örtücülüğü ile araçlara işlem uygulandığı hiçbir şekilde anlaşılmıyor. Bu boyalar, araçların herhangi bir bölgesinde oluşan hasarlar için kullanılır. Jant rötuş boyası da hafif sürtme izi, ufak çaplı çizikler, taş değmeleri sonucu oluşan hasarları örtmek ve gidermek amacıyla tercih ediliyor. Araçların orijinalliği korumakla birlikte değerinden de bir şey kaybettirmeyen ürünlersayesinde tüm hasarlardan kısa süre içerisinde kurtulmak mümkün hale geliyor. Rötuş boyası yorum alanı incelendiği zaman ürünlerin sahip olduğu tüm fonksiyonlar, donanımlar ayrıntılı bir şekilde görülüyor. Kış hazırlıkları için sayfamızdan lastik zinciri modellerini de inceleyebilirsiniz.

Aracınıza İyi Bakan Rötuş Boyaları

Aracınıza İyi Bakan Rötuş Boyaları

Araçların orijinal boyalarının birtakım sebeplerden kaynaklı hasar görmesi, araçsahiplerinin hiç istemediği olayların başında geliyor. Boyaların hasar oranına göre uygunluk gösteren birçok rötuş boya çeşidi bulunuyor. Bu ürünleri kullanarak araçların çizilmeden önceki orijinal hallerine kavuşmaları sağlanıyor. Her arabanın rengine uygun olacak şekilde özel olarak üretilen boya çeşitleri, araçların orijinal renk kodlarına uygun kaliteli ürünler oluyorlar. Boya ve boya kitlerinden alınan bu yardım ile araçlar çizilmeden önceki görüntülerine kavuşuyorlar. Araba boyaları temel olarak iki farklı ana formüle sahip oluyorlar. Bunlar su ve solvent bazlı boyalar olarak biliniyorlar. Her iki tür de arabalarda rahatlıkla kullanılabiliyor olsa dahi, içerdikleri malzeme dikkate alındığında boyaların etkinlik düzeyinde farklılık meydana geliyor. Solvent bazlı olan boya çeşitleri, geleneksel bir oto boyası niteliğine sahip oluyor. Bunun temel sebebi de uzun süredir hemen her araçta uygulanması oluyor. Asıl içeriği, cila görevi gören çözücü baz olan boyalar, uçucu organik bileşen içeriyor. Su bazlı olan boyalar ise adından da anlaşılacağı üzere sudan oluşuyorlar. %10’luk bir kısmı çözücü bileşen içeren ürünler, yüksek performanslarıyla başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyorlar. Solvent boyalar da yüzeye yapışma seviyesinin yüksek olması sebebiyle modern bir teknoloji barındırıyor. Arabalara yapılan rötuş boyalar iki aşamalı şekilde uygulanıyor. Birinci baz kat astar sonrasında uygulanıyor, vernik ise baz katın kurumasından sonra kullanılıyor. Bunların haricinde renk olarak çok çeşitlialternatif sunan rötuş boyası beyaz rengiyle revaçta olan ürünlerin başında geliyor. Aynı şekilde beyaz kadar tercih edilirliği yüksek bir diğer model de rötuş boyası siyah renkli ürünler oluyor. Siyah ve beyazın da kendiiçerisinde farklı tonları bulunuyor. Bu faktör de göz önünde bulundurularak üretimlerde çeşitlilik devreye giriyor. Her arabanın kendi renk koduna sahip olan boyalardan yana seçim yapmaları alınan sonuçları daha verimli kılıyor. Farklı kodda bir ürün alımı ile araçlara uygulanan boya oldukça belirgin olur ve arabaların orijinalliğini kaybetmesine sebebiyet verilebiliyor. Dolayısıyla aracın renk kodunu bilmek son derece önemli oluyor. Siyah ve beyaz renk ve tonlarından sonra gri rötuş boyası da oldukça talep gören bir renk oluyor. Hemen her renginin tercih edildiği boyalar, araç sahibi olan herkesin temel ihtiyaçları arasında giriyor. Aracınızın ihtiyacı olan antifriz çeşitleri de sayfamızda mevcuttur.

Araç Rötuş Boyası Çeşitleri

Araç Rötuş Boyası Çeşitleri

Deri rötuş boyası veya füme rötuş boyasıgibi ürünlerin haricinde, herhangi türde bir ürün kullanımı öncesinde mutlaka baz kat geçilmesi gerekiyor. Astar yapmanın asıl amacı boya öncesinde araçlardaki kusurların düzeltilmesi ve doldurulması oluyor. Böylece boyama süreci öncesinde bu işlemin mutlaka uygulanması gerekiyor. Solid, metal ve sedef olmak üzere üç farklı renk seçeneğine ayrılan astar boyalar arasından solid astar ya da baz kat astar olarak bilinen renk, oto boyalar arasında en sık tercih edilen ürün oluyor. Metalik astarlar ise spor otomobillerde ve özel boyası olan araçlarda kullanım yoğunluğuna sahip bir ürün olma özelliği taşıyor. Sedef astar ise daha gösterişli olan gösteri araç modelleri üzerinde uygulanıyor. Astar boyalardan sonra kullanılacak araç rötuş boyaları da kendi içlerinde farklı formlarda sunuluyorlar. Kalem, şişe ve sprey olmak üzere üç farklı şekilde üretiliyorlar. Araba çizik giderici sprey veya kalem çeşitleri, uç kısımları sayesinde kullanım ve uygulama açısından büyük kolaylık sağlıyorlar. Bunun haricinde eğer araçlarda büyük bir çizik meydana gelmişse, kalem tipi boyalar daha dikkatli bir şekilde kullanılması gereken bir ürün oluyor. Şişe içerisinde boyalar, birçok duruma karşı özel fırçaları da bulunması ile ideal oluyorlar. Büyük ve derin çizilmelerde başarılı sonuçlar ortaya çıkarması sayesinde form olarak başarılı olan ürünlerin başını çekiyor. Fırça yardımıyla küçük veya büyük fark etmeden her türlü rötuş kolayca yapılıyor. Sprey boyalar da yüzeye püskürtme yolu ile uygulanıyor. Hızlı ve pratik kullanım avantajı sunmasıyla tercih edilirliği yüksek oluyor. Büyük rötuş gerektiren bölgeleri gidermede etkili olan spreyboyalar da kısa sürede etkisini gösteriyor. Sprey boyaların kullanımında dikkat edilecek ana nokta ise çizik veya hasar olan bölge dışındaki başka bir alana boyanın püskürtülmemesi gerekiyor. Bunun için de maskeleme bandı veya buna benzer bir üründen yardım alınabiliyor. Sizler de aracınızın çiziklerini, hasarlarını gidermek için bu ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Henüz başınıza gelmemiş olsa dahi herhangi bir dış faktör nedeniyle yaşanabilecek durumlara karşı ürün sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.