Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Dış Ayna

için 15,877 sonuç bulundu.

Dış Ayna

Otomobillerde kullanılan araç dış oto ayna , arkada bulunan arabaları görmeyi sağlayan otomobilin en önemli parçalarından biridir. Araç güvenliğini ve can güvenliğini sağlayan dikiz aynaları, araçlarda trafik seyrini görebilmek amacıyla da kullanılmaktadır. Hem aracın içerisinde hem de dışında yer alabilen dikiz aynaları, arkanızı daha rahat görebilmenize yardımcı olur. Dış ayna çabuk zarar görebilir, kirlenebilir veya kırılabilir. Darbelere karşı dayanıklı dış aynalar kullanmak, hasarları en aza indirmenize yardımcı olabilir. Eğer aynanızda kırık veya çizikler bulunuyorsa trafik akışını kontrol edemeyebilir ve olası kazalara karşı savunmasız kalabilirsiniz. Bu durumlara maruz kalmamak için araç modelinize uygun dış aynaları satın alarak parça değişimi yapabilirsiniz. Araçların dış aynalarının herhangi bir dış etkenden etkilenmemesi, bu etkilenmeyi en aza indirmek ve trafik seyrini güvenli hale getirmek için ayna modelleri çeşitlenmektedir. Siz de ürün sayfamızda yer alan dikiz aynaları içerisinden araba modelinize uygun olanı inceleyebilirsiniz.

Dış Ayna Modelleri

Dış Ayna Modelleri

Araç dış aynaları, çabuk kırılabilmekte ve herhangi bir darbe sonucunda camları zarar görebilmektedir. Ayrıca yağmur, çamur gibi çeşitli dış etkenlere maruz kalarak kolayca kirlenebilmektedir. Bu durumlara karşı dış aynalarınızda temizlik ürünleri, temizlik bezleri, temizlik malzemeleri kullanabilirsiniz. Dış aynanız kırıldıysa ve değiştirmeniz gerekiyorsa, araç modelinize uygun yeni bir dış ayna satın alabilirsiniz. Parça değişimleri basit şekilde yapılabilir ve herkesin kolayca takabileceği şekilde tasarlanmıştır. Eğer bir tamirciye ihtiyaç duyuyorsanız, kendiniz dış aynanızı alarak başkasından da yardım alabilirsiniz. Araçların sollama yaparken dikkat etmek zorunda olduğu durumlardan biri de arkasından araba gelip gelmediğidir. Sollama, trafik seyrine bakma, araç park etme gibi işlemleri gerçekleştirmek için araç dış aynaları kullanılmaktadır. Birçok işlevi olan dış aynalar, her birini güvenle yapabilmeniz ve araç kullanımında risk almamanız için kaliteli modelleri ve markalarıyla dayanıklı tasarımlar sunmaktadır. Dış ayna modelleri son yıllarda gittikçe artmakta ve her araç modeline uygun şekilde kullanım alanı bulmaktadır. Araçların sinyalli dış ayna dönüş sırasında ikaz vererek aracınızın güvenle manevra yapmasını, dönüş sağlamasını kolaylaştırır. Kör nokta aynaları araçların şerit değiştirmesini güvenli hale getirir. Bu modeller, dikdörtgen kare yuvarlak gibi şekillere de sahip olmak üzere değişiklik göstermektedir. Oval yapıya sahip dış aynaları, araba modelinize uyumlu olarak tercih edebilir; dikdörtgen çerçeveye sahip dış aynaları ise daha modern görünüşlü bir araba oluşturmak için tercih edebilirsiniz. Park ederken daha geniş görüş açısı sağlayan dikiz aynaları, çeşitli bantlarla kolaylıkla montaj edilebilir. Yeni nesil katlanır aynalar, sinyalli gri-siyah karbon aynaları da diğer dış ayna modellerindendir. Katlanabilir modeldeki aynalar manuel yönlendirme yapmayı sağlayan yapıları ve yeni nesil teknolojiye uygun net görüş açısı sağlaması ile tercih edilmektedir. Çeşitli araba modellerinde elektrikli dış araba modelleri bulunur. Mekanik modelde bulunan dikiz aynaları ve diğer dayanıklı ayna Led’leri kullanarak araç sürüşünüzü en güvenli hale getirebilirsiniz. Bunları yaparken de görselliği ön planda tutarak araç görünümünüzü güzelleştirebilirsiniz.

 Dış Ayna Kullanımı

Dış Ayna Kullanımı

Otomobil aksesuarları seçilirken, otomobilin rengine ve modeline uyumlu olmasına dikkat edilirse, görüntüde şıklık ve modernlik sağlanabilir. Aracın görünümünü de yüksek ölçüde etkileyen dış aynalar, farklı tasarımları ile çeşitli araba modellerine uyum sağlayarak şık bir görünüm oluşturmayı da sağlamaktadır. Araçların parlak ve mat gibi görünüş şekilleri vardır ve buna dikkat ederek doğru renkte ve modeldeki dış aynayı tercih edebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde araç sürmeyi sağlayan dış aynalar artan modelleri ve aksesuarları ile kullanım alanını arttırmaktadır. Dış ayna yağmur kaydırıcı araçlarınızla seyahat halindeyken herhangi bir yağmur yağması ve camın ıslanıp buharlaşması durumlarında camda damlacıklar oluşması halinde harekete geçerek camı temizler. Camın otomatik temizlenmesi ve trafik seyrinin kontrolünü kolaylaştıran dış aynalar, trafikte güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Kare dikdörtgen oval şekillerden oluşan dış aynalar, araba modellerine göre değişiklik göstermektedir. Arabanızın görüntüsünde oval desenler mevcutsa dış ayna seçiminde oval detaylar kullanabilirsiniz. Kare kör nokta aynası, kör noktaları tamamen ortadan kaldırarak araç görüş açınızı genişletir. Araba dış yan ayna yağmur filmleri ile su tutmaz yapıları sayesinde yağmurdan ve çeşitli buharlaşmalardan aynanızın etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Daha net bir görüşe sahip olmak istiyorsanız bunu yakalamanın yollarından biri kaliteli araba aynalarına sahip olmaktır. Hem araba içi, hem de dışında kullanacağınız aynaların dayanıklı yapılara sahip olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde devamlı buharlaşma, yağmur gibi dış faktörler aynalarınız üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Bu duruma karşı koruyucu filmler, aynalar kullanabilirsiniz. Araba dışındaki aynalarınızda koruma sağlamak istiyorsanız, ayna kapakları kullanabilirsiniz.

 Dikiz Aynası Seçimi

Dikiz Aynası Seçimi

Dikiz aynası seçimi yaparken arabanızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Yağmur filmleri kör nokta aynalarında gerekli olarak kullanılmakta iken, yeni nesil teknoloji katlanır modeller farklı model arabalara uygun olarak üretilmektedir. Kör nokta aynası olarak bilinen dış ayna modeli, şerit değiştirmeyi güvenli hale getirmenize yardımcı olur. Araçların şerit değiştirirken göremeyecekleri noktalar olmaktadır. Bu noktalara yerleştirilen aynalar sayesinde, trafik kazası yaşama riskini daha aza indirebilirsiniz. Araçlarınızı park ettiğiniz zaman dış aynayı kapatmalısınız. Bu sayede herhangi bir çarpma veya darbe alma durumunda camınızın kırılmasını önlemiş olursunuz. Gerekli bakım ve özeni sağlamanız halinde, dayanıklı dış aynalarınızı uzun süre kullanabilirsiniz. Aracınızın tek bir aynasında sorun varsa, aynı modelden bir başka ayna alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Her ikisinde kırılma, çizilme mevcutsa ya da siz yeni model bir dış ayna almak istiyorsanız iki adet ayna alabilirsiniz. Takım halinde alacağınız aynaların rengine ve teknik özelliklerine, camın dayanıklılığına dikkat ederek ayna seçimi yapabilirsiniz. Kör nokta prizmatik araba aynaları, güvenli şerit değişimi sağlarken tüm araçlara uygulanabilen basit montajı sayesinde kullanışlı bir yapıya da sahiptir. Aracınıza sportif, nostaljik, modern, klasik gibi çeşitli görünümleri elde edebileceğiniz ayna modelleri bulunmaktadır. Dış aynalar sıcak ve soğuk havadan doğrudan etkilenirler. Aşırı soğukta ve aşırı sıcakta çatlama yapmayan aynalar kullanarak hava koşullarının aynanıza etkisini en aza indirebilir ve uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Kendiliğinden yapışkanlı gelen aynalar, basit bir montaj işlemi ile sabitlenebilir. Ayna üstü ilave dış aynaları sayesinde, sürücü için kolay görüş açısı oluşturulabilir. Çeşitli malzemeden yapılan dış aynalar, modellere ve renklere göre farklılık göstermektedir. Araba modelinize uygun birçok modelde ayna çeşidi bulabilir, uygun boyutlarda ağırlıkta ve renkteki aynayı satın alabilirsiniz. Hemen siz de aracınız için gerekli dış aynaların yer aldığı sayfamıza göz atabilir ve oto dış ayna fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(770)
ve üzeri (991)
ve üzeri (1,075)
ve üzeri (1,102)
ve üzeri (1,171)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL