Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Yükseklik Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yürüme Yardımcıları

için 82 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yürüme Yardımcıları

Ebeveynler için, çocuklarının ilk zamanki dönemlerini sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri oldukça önemlidir. Bu döneme bebeklik olarak da bakılabilir. Bu süreçte çocuk motor fonksiyonlarının işlerliğini tecrübe etmektedir. Bunlara yürüme, hareket kabiliyeti, kafasını dik tutabilme gibi özellikler dahil edilebilmektedir. Bu özelliklerin her biri çocuğun gelişiminin düzgün bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli olan özelliklerdir. Aralarında en önemli ve zaman gerektireni de çocuğun yürümeyi öğrenebilme sürecidir. Anne ve babalar bu süreçte bebeğe ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışmaktadır. Kimi zaman, ebeveynlerin yapmakta zorlandığı yardımlar için kullanılabilecek araçlar mevcuttur. Bunlardan en önemlisi de yürüme yardımcısı olarak göze çarpmaktadır. Yürüme yardımcıları, bebeklerin emeklemeden yürüme sürecine adapte olmalarında onlara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Birçok farklı modeli bulunan yürüme yardımcılarını, tek bir şekilde açıklamak mümkün olmayabilir ancak kullanım amacı olarak bebeğin, yürüme işlevini daha kolay ve keyifli şekilde öğrenmesine yardımcı olmak olduğu söylenebilir. Bu şekilde, bebek emeklemeden yürüme evresine daha kolay geçebilecektir. Bu süreçte, yürüme yardımcıları çocuğun bedenini daha dik tutabilmesine yardımcı olmaktadır. Farklı modelleri bulunsa da temelde anne ve babanın, bebeğin yürüyüşünü yönlendirebileceği bir tutma alanı olan ve bir de sürtünme gücüne sahip bir oturma alanı bulunan, yardımcı araç olmaktadır. Bu araçların genellikle araba şeklinde olan modellerine ve sadece tutma alanı bulunan modellerine rastlamak mümkündür. Erkek bebekler için oldukça ilgi çekici olan bu araba şeklindeki yürüme yardımcılarının, kız bebekler için daha ilgi çekici hale getirilmesi gerekebilmektedir. Bu nedenle yürüme yardımcısı araba şeklinde erkekler için ne kadar merak uyandıran bir araç haline geliyorsa, kızlar için de birkaç aksesuar ile bu kadar ilgi çekici hale getirilebilmektedir. Bu sayede, yürüme süreci için yapılması gereken pratikler çok daha sorunsuz ve gönüllü bir şekilde bebek tarafından yapılabilecektir. Özellikle, ebeveynlere büyük kolaylık sağlayan yürüme yardımcıları bebeğin yürüme ile tanışması ve bu sürecin sorunsuz şekilde öğrenilmesi ile bırakılabilmektedir. Bu süreç genellikle bebekler için 4 ila 16. aylar arasında olabilmektedir. İstisnasi durumlar olabilmekle birlikte genellikle bu aylardaki süre içerisinde yürüme alışkanlığı bebeğe kazandırılmış olmaktadır. Tüm ürün seçenekleri için yürüteç ve yürüme yardımcıları sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Yürüme Yardımcısı Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yürüme Yardımcısı Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yürüme yardımcısı modelleri kullanımına başlanmadan önce ilk olarak bebeğin, bu aracı kullanabilecek evreye gelip gelmediğine dikkat edilmelidir. Bunu anlamanın en önemli aracı bebeğin kaç aylık olduğuna bakmakla sağlanacaktır. Ancak, bütün bebekler aynı sürede gelişimlerini tamamlamadıkları için istisnai durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle bebeğin kaç aylık olduğundan bağımsız olarak, kafasını dik tutup tutamadığına ve bedensel gelişimine bakmak daha doğru bir sonuca varılmasına yardımcı olacaktır. Eğer bebek henüz kafasını dik tutabilme gibi motor fonksisyonların çalışmasını gerektiren özelliklerini başarı ile yerine getiremiyor ise yürüme yardımcısı kullanımı için erken bir zaman dilimi içerisinde olduğu sonucuna varılabilmektedir. Eğer, bebek tüm bu bahsedilen fonksiyonları rahatlıkla yerine getirebilir hale geldiyse yürüme yardımcısı ile alıştırma yapabilecek duruma gelmiş demektir. Bu süreçte ebeveyn ile birlikte alıştırmalara başlanabilmektedir. Sıradaki dikkat edilmesi gereken nokta, bebek için en uygun olan yürüme yardımcısı modelini bulmak olacaktır. Burada bebekle ilgili bedensel özelliklere oldukça dikkat edilmelidir. Alınacak olan model ile bebeğin bel ve bacak uzunluğunun uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde alınacak olan yürüme yardımcısı bebeğe sağlıklı bir alıştırma dönemi yaşatamayacaktır. Bunun nedeni de bebeğin kullanım esnasında, içerisinde rahatsız hissetmesi olacaktır. Bu nedenle oturma kısmında özellikle sürtünme faktörünün olup olmadığına ve bebeğin bu alanda ne çok sıkışması ne de aşırı boşluklu şekilde oturmuyor olmasına dikkat edilmelidir. Bunun dışında alınacak olan modelin, araba şeklinde olanlardan mı yoksa diğer modellerden mi olup olmayacağına bakılabilir. Bu kısımdaki seçim diğer seçimlerden daha esnek bir durumdadır. Bebeğin ilgisini çekebilecek renkleri ve objeleri barındıran modellere yönelinmesi çok daha olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Bu seçim kadar esnek bir cevabı olmayan bir diğer nokta ise, alınacak olan yürüme yardımcısı modelinde bebeğin herhangi bir şekilde vücuduna zarar verecek boşluklar ve sivri köşeler gibi riskli yerlerin olmamasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak, alınacak olan yürüme modelinin hangi materyalden yapıldığına da dikkat edilmelidir. Kanserojen maddeler içermeyen bir yürüteç modeli seçilmesi bebek için en sağlıklı seçim olacaktır.

Yürüme Yardımcısı Modelleri ve Fiyatları

Yürüme Yardımcısı Modelleri ve Fiyatları

Yürüme yardımcısı modelleri birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Aslında bu çeşitlilik oldukça iyi yönlüdür. Bebeklerin birbirinden oldukça farklı kendilerine has özellikleri olduğu düşünüldüğünde, ne kadar kişiselleştirilmiş bir yürüme yardımcısı modeli alınırsa, yürüme alıştırmalarını yapmak o kadar kolay ve keyifli hale gelecektir. Bu nedenle seçim esnasında bütün seçeneklerin iyi değerlendirilmesi ve araştırmalarının iyi yapılması gerekmektedir. Bebeğin, bu yürüme alıştırması sürecinde diğer bebeklerden daha yavaş ya da hızlı ilerleyip ilerlemediğine bakılmalıdır. Ekstra bir ihtiyacının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde, bu süreç olması gerekenden daha uzun da sürebilmektedir. Bu da çocuğun daha gönülsüz olmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle öncelikle, çocuğun ilgisini çekecek bir model seçilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Buna dikkat ederken, bahsedilen diğer dikkat edilmesi gereken alanlara da elzem şekilde dikkat edilmelidir. Bu modellerden bahsetmek gerekirse, ilk olarak yürüme yardımcısının hangi materyal kullanılarak üretildiğine bakarak bir ayrım gerçekleştirilmektedir. Yürüme yardımcısı ahşap plastik, ve çeşitli dokuma kumaşlardan üretilmiş olmaktadır. Genellikle oturma alanları kumaştan oluşmaktadır. Bu durum, araba modeli şeklinde üretilen yürüme yardımcısı modelleri için değişiklik gösterebilmektedir. Araba şeklinde olmayan yürüme yardımcısı modelleri için genellikle anne ve babanın tutarak, bebeği yönlendirmeye yarayan kısmında materyal değişikliği meydana gelmektedir. Bu kısım ahşap olabileceği gibi bundan farklı materyaller kullanılarak tasarlanmış yürüme yardımcısı modelleri de bulunur. Bebeğin temas halinde bulunduğu alanlarda bebeğin konforuna uygun olan materyaller seçilmesine dikkat edildiği gibi, bu kısımda da anne ve babanın konforlu bir şekilde tutma işlemini gerçekleştirebilmesine dikkat edilmelidir. Ebeveynler, hangi materyalden üretilen tutma alanında daha rahat şekilde süreklilik gösterebiliyorsa ve daha konforlu ise o modelin seçilmesi doğru olacaktır. Bu durum uzun sürebilecek yürüme alıştırmaları süreçlerinde, anne ve babanın daha az yorulmasını sağlayacaktır. Bu modellerin yanında, anne ve babanın daha az yorulmasını sağlayacak bir diğer ek olarak, bu tutma yerlerinden asılabilecek olan yürüme yardımcısı modelleridir. Bu sayede hem bebek bedenini dik tutmaya alışacak hem de anne ve babalar bu süreçte dinlenebilecektir. Yürüme yardımcısı fiyatları bahsedilen bu yürüme yardımcısı modellerinin çeşitliliğine dayanarak, birbirinden farklı fiyatlandırmalara sahip olmaktadır. Genel geçer bir ücretlendirmeden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Sayfamızdan Chicco yürüteç ve yürüme yardımcıları ürün seçenekleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yürüme Yardımcısı Ne İşe Yaramaktadır?

Yürüme Yardımcısı Ne İşe Yaramaktadır?

Yürüme yardımcısı, bebeğin yürüme gibi oldukça önemli bir yeteneği kazanması sürecinin en sağlıklı şekilde ve olması gerektiği gibi geçmesine yardımcı olacak bir araçtır. Bebek, yeni deneyimlediği bir sürecin içine girdiği için kimi zaman isteksiz davranışlar gösterebilmektedir. Bu noktada alınacak olan yürüme yardımcısının bebeğin dikkatini çekecek türden olması yardımcı olacaktır. Bu sayede bebek dikkatini çeken bir nesne olduğu için yürüme yardımcısı ile daha çok vakit geçirmek isteyecektir. Bu da anne ve babaların bu süreci bebekleri ile daha uyumlu şekilde geçirmelerine yardımcı olacaktır. Yürümeye yardımcı aparatlar bebeğin, yürüme yardımcılarını kullanırken yukarıda bahsedildiği gibi dikkatini daha çok çekebilmek amacı ile üretilmiş ek araçlar olmaktadır. Bu aparatlar, yürüme yardımcısının çeşitli alanlarında kullanılabilir durumdadır. Özellikle kız bebekler için kumaşın rengi ve deseninin dışında herhangi bir ilgi çekici detayın bulunmadığı yürüme yardımcısı modellerinde, bu aparatların kullanılması uygun olacaktır. Bu aparatların içerisine, yürüme yardımcısı modelinin kimi alanlarında kullanılan parçalarının yedekleri de dahil olabilmektedir. Genellikle daha küçük ve kaybolası, yerinden çıkması daha muhtemel olan parçalar için yedekler konulmaktadır. Bu sayede, bunlar kaybolduğunda yedek olanlar montelenerek kullanıma devamlılık sağlanacaktır. Yürüme yardımcısı tavsiye edilirken, bebeğin cinsiyeti, kaç aylık olduğu, kaç kilo olduğu gibi detaylara oldukça dikkat edilmelidir. Bu gibi özellikler bebeğin nasıl bir yürüme yardımcısı modeline ihtiyaç duyduğunu en açıklayıcı şekilde cevaplayacaktır. Bütün bebekler aynı aylarda aynı kiloda ve boy uzunluğunda olmadığı için bebeklerin kendilerine özgü özelliklerine ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak, bebeğin ne gibi konularda eksik olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu süreci erkenden başlatmanın faydadan çok zararı olabilir. Bu gibi durumların yaşanmasını önlemek ve yürüme yardımcısından oldukça fazla yararlanabilmek için bebeğin doğru zamanda kullanıma başlaması oldukça önemli gelmektedir. Böylelikle, bebek hem sıkılmadan hem de daha hızlı gelişim göstererek bu süreci atlatacaktır. Gelişim sürecinin de olumlu yönde etkilenebilmesi için bu süreçte bebeğin, doğru bir yürüme yardımcısı modeli kullanıyor olması önemlidir. Güvenlik özelliklerinin tam anlamıyla sağlanmış olduğu bir yürüme yardımcısı modeli ile bu süreci başlatmak oldukça önemlidir.

 Yürüme Yardımcısı Çeşitleri ve İşlevleri

Yürüme Yardımcısı Çeşitleri ve İşlevleri

Yürüme yardımcısı modelleri birçok farklı tasarıma sahiptir. Bu tasarımlar birbirinden farklılaştıkça gösterdikleri işlevler de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle alınacak olan yürüme yardımcısı modelinin hangi model olduğu oldukça önemlidir. Bu durum sadece estetik zevkler ve dış görünüşten ibaret olmamaktadır. Bu modellerin arasında bebeğin vücut gelişimi hangi evredeyse o evreye en uygun olan modelin bulunması gereklidir. Aksi takdirde, bu süreç daha zorlu geçebilmektedir. Bahsedilen tüm özelliklere dikkat edildiği takdirde, yürüme yardımcılarının oldukça yararlı oldukları gözlenmiştir. Bebek yürüme yardımcısı kullananlar kullandıkları süreç içerisinde, bebeklerinin yürüme süreçlerinde oldukça ilerleme kat ettiklerinden bahsetmektedir. Yürüme yardımcısı bebek ve ebeveynler arasındaki iletişimi de bu süreçte güçlendirebilmektedir. Ortak bir paydada buluşarak, bebek için son derece önemli olan bir eylemde gelişim kaydedilmesi anne- baba ve bebek arasındaki bağı da kuvvetlendirmektedir. Anne ve baba için bu süreç ne kadar zahmetsiz ve bebek için de ne kadar konforlu geçer ise sonuca o kadar kolay ulaşmak mümkün olacaktır. Yapılan her bir alıştırma ile bebek yürümeye biraz daha alışmaktadır. Bu süreçte, yürüme yardımcısı oyuncak ile de desteklenebilmektedir. Bebeğin ilgisinin olduğu bir figür bu yürüme yardımcısı modeli ile birleştirerek, onun için daha eğlenceli hale getirilebilmektedir. Böylelikle, hem daha kısa sürede hem de keyifle yürüme alıştırmalarını tamamlamak mümkün olacaktır. Yapılacak olan alıştırmalarda, bu aparatlar kadar yürüme yardımcısı modelinin de önemi büyüktür. Bebek temel olarak bu araç içerisinde kendisini rahat hissetmelidir. Kimi tekerlekli ve kimi askılı modelleri olan bu yürüme yardımcıları, konfor ve güvenlik kaygısı ile birbirinden ayırt edilerek incelenmelidir. Ancak bunun sonucunda kullanıcı için verimli bir öğrenme ve alıştırma yapma süreci sağlanabilmiş olacaktır. Aksi takdirde, kullanımı rahatsızlık veren ve bebeğin ilgisini çekmeyen bir yürüme yardımcısı modeli ile yürüme gibi bebeğin yeni aşina olduğu bir becerinin tamamlanabilmesi normalden çok daha uzun bir zaman dilimine yayılacaktır. Bu nedenle yapıldığı materyalden başlayarak, rengine, boyutuna ve içerdiği aparatlara dikkat edilerek bir yürüme yardımcısı alınmasına en sağlıklısı olacaktır. Ancak bu şekilde en iyi sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Bebek için de en keyifli yöntem bu yöntem olacaktır.

Yürüme Yardımcısı Modelleri İle Öğrenmeyi Keyifli Hale Getirmek Mümkün

Yürüme Yardımcısı Modelleri İle Öğrenmeyi Keyifli Hale Getirmek Mümkün

Yürüme yardımcısı çok önemli bir becerenin bebek tarafından kazandırılmasına hizmet etmektedir. Bu nedenle, bu sürecin en iyi şekilde geçirilebilmesi ancak bu model iyi seçilirse sağlanabilir. Bu yürüme yardımcısı doğru ve sağlıklı şekilde seçildikten sonra keyifli bir şekilde öğrenme sürecine başlamak mümkündür. Bebek yürüme yardımcıları bir öğrenme sürecinin en önemli araçlarından biri olsa da, işin bebeğin eğlendirilmesi tarafına da oldukça fazla katkısı bulunur. Bunu birbirinden farklı aparatlar ve oyuncakları ile yerine getirmektedir. Sahip olduğu bu aparatlar bebeğin, ihtiyacı olan ilgiyi üstüne çekebilmeyi başarırsa bebek bu alıştırma süreçlerini gülerek ve mutluluk içerisinde rahatlıkla geçirebilir. Eğer, bebeğin dikkatini çekmeyen ve aslında çok da içerisinde rahat etmediği bir model seçildiyse bu yürüme alıştırmaları süreci oldukça zorlu geçecektir. Ebeveynler, bu süreçte bebeklerini iyi tanımalı ve neyden hoşlandığı ve neyden hoşlanmadığını iyi belirlemelidir. Aksi yönde bir durumda, bebek yaşıtlarından daha geç bir dönemde ve daha konforsuz şekilde yürüme sürecine adapte olmaya çalışacaktır. Yapılacak olan seçim de bütün bu durumlar göz önüne alınmalıdır. Yürüme yardımcıları sadece bir eğlence aracı olmadığı için ve bebek bu aracın üzerinde oldukça uzun zaman geçireceği için konforlu olması oldukça önemlidir. Öngörülen süreye bakıldığında, 4 ila 16 aylar arasında bebek bu yürüme yardımcıları ile alıştırma yapacaktır. Bu süre oldukça uzun olmakla birlikte bebek gelişiminin en önemli evrelerinden birini de oluşturmaktadır. Bu nedenle, bu evrede bebeğin deneyimleyeceği bir olumsuz edinim onun diğer alışkanlıklarına da etki edebilecektir. Bu hem bedensel hem de fiziksel olarak düşünülebilmektedir. Sevmediği ve içerisinde olmak istemediği bir yürüme yardımcısı modeli ile bu süreci geçirmesi bebeği psikolojik yönden zorlayacağı gibi, eğer bebeğin vücudu yürüme yardımcısı içerisinde rahat değilse de fiziksel yönden zorlu bir süreç geçirecektir. Bu nedenle ebeveynler bu seçimleri çok dikkatli şekilde yapmalıdır.