Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça

için 5,620 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  1100 Mah Drone Oyuncak Araba Helikopter Pili

  (2)
  30 günün en düşük fiyatı!
  399,90 TL 349 TL
  +

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça

Drone son yıllarda geliştirilen insansız hava aracı modellerinin en yaygın şekilde kullanılan versiyonudur. Uzaktan kumanda aracı ile kontrol edilen bu cihazlar gerek amatör gerekse profesyonel kişiler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Son yıllarda popüler olarak kullanılmaya başlanmış olsa da mazisi geçmişe dayanmaktadır. Piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda askeri alanda savunma amaçlı kullanılmıştır. Ulaşımın zor olduğu bölgelere gözlem aracı olarak gönderilmiştir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ile daha ulaşılabilir bir araç haline gelmiştir. Temelde bu ürünler; gövde, kontrol kartı, motor, pervaneler, batarya, alıcı ve uzaktan kumanda gibi parçaların birleşiminden oluşmaktadır. Her ihtiyaca uygun şekilde farklı aksesuar ve yedek parçalara ihtiyaç duyulabilir. Drone gövdesi, drone’un çarpmalara karşı daha iyi uyum sağlaması için ultra dayanıklı malzemeden yapılır. Çerçeve kolları otopilot sistemleri için; farklı aksesuarların montajını sağlamak için optimize edilmiştir. Her yaştan insanın ilgisini çeken bu teknolojik cihazları kendi tasarlamak isteyen kişiler için ihtiyaç olan diğer drone malzemeleri set halinde ve ayrı parçalar olarak satılmaktadır. Bu teknolojik cihazlar farklı kullanım alanları ile birçok sektörün ihtiyacına göre aksesuarlar içerebilir. Sağlık sektörü, tarım uygulamaları, fotoğrafçılık ve sinema sektörü, haberleşme, haritalama, kargolama gibi alanlarda kullanımı yaygındır. Bunlara ek olarak drone sporları ve yarışmaları da düzenlenmektedir. Kullanılan amaca göre drone ürününün çeşitli aksesuarları ve yedek parçaları bulunmaktadır. Çarpma ve düşme ihtimallerini göz önünde bulundurarak tasarlanan yedek parçalar farklı fiyat ve model seçenekleri ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Bunun sebebi zarar gören parçaların temininin her bütçeye uyum sağlayabilmesidir. Profesyonel kullanımlar için satın alınan drone modelleri için de uygun çeşitli aksesuar ve yedek parçaları bulabilirsiniz. Teknolojik cihazların ömrünü kullanım şekli ve cihaz bakımı belirlemektedir. Gerekli ekipmana sahip olarak cihazın koruyuculuğu artırılmalı ve uçuş öncesi cihaza ait parçaların bakımı yapılarak, uzun vadede kullanım olanağı sağlanmalıdır.

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça Özellikleri

Konforlu Bir Drone Deneyimi için Aksesuar ve Yedek Parçalar

Bu cihazlar uzaktan drone kumandası ile kontrol edilmektedir. Drone denetleyicisi, kumanda ile drone’a radyo sinyalleri gönderir. Sağa sola hareket ettirme, kaldırma ve indirme işlemleri bu kumanda yardımı ile yapılmaktadır. Cihaz kullanmaya başlanmadan önce küçük denemeler yapılarak kumandanın cihazla uyumuna ve çalışma durumuna bakılmalıdır. Drone kamerası çekim yapmak veya pilota uçtuğu alanı göstermek amacıyla kullanılır. Çekim yapılan alan bu şekilde izlenmektedir. Konforlu bir drone deneyimi için hava şartlarının uygun olması gerekmektedir. Cihazın zarar görmemesi için rüzgarlı havalarda drone kullanımından kaçınılmalıdır. Uçuşa başlamadan önce parçaların kontrolü sağlanmalı ve pervane, pil gibi değişebilen parçaların yedek setleri mutlaka bulundurulmalıdır. Güvenli bir şekilde kalkışı gerçekleştirdikten sonra, drone’ların havada kalma süresini artırmak için güçlü bir motora ihtiyaç vardır. Farklı yüksekliklere çıkabilen ve farklı sürelerde havada kalabilen modeller mevcuttur. Bu durumda kızılötesi kameralar ve farklı ihtiyaçlara uygun megapiksel aralıklarında drone kamerası cihaza entegre edilebilir. Cihaz satın alınırken bu etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra drone için özel olarak tasarlanan yedek parçalar da önemlidir. Drone motoru ve drone pervanesi gibi yedek parçaları dilerseniz halihazırda tutmak için hemen temin edebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir zarar görme durumunda hemen yedek parçaları kullanabilme avantajına sahip olursunuz. İniş takımları drone pervanelerinin ve diğer aksesuarların zarar görmesini engelleyerek uzun vadeli kullanım imkanı sağlamaktadır. İniş takımlarının temel görevi cihazı korumaktır. Bazı modellerde GPS özelliğinden faydalanılarak otomatik iniş özelliği bulunmaktadır. GPS drone’ların belli bir rotayı takip edebilmesini ve kalktığı yere otomatik dönebilmesini sağlar. Bu sayede drone kullanımı öncesinde belirlenen koordinatlar cihaza işlenerek cihazı gözden kaçırma ve kontrolden çıkma sorunlarının önüne geçilmiş olunur. Cihaz belirlenen koordinatlar ışığında güvenle başlangıç noktasına geri dönebilmekte veya belirlenen iniş noktasına varış gerçekleştirilebilmektedir.

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça Kullanımı

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça Kullanımı

Günümüzde drone kullanımı bir çok alanda yaygındır. Kişiler özellikle düğün, davet gibi organizasyonların çekimini havadan drone aracılığı ile yapmayı sıklıkla tercih etmektedir. Bu ve bunun gibi bir çok farklı kullanım amacı mevcuttur. Yapılması gereken en önemli şey belirlenen kullanım amacına hizmet edebilecek drone aksesuarı seçimi yapmaktır. Model seçiminden sonra göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ise, satın alırken ayrılan bütçenin sadece cihaz için kullanılmamasıdır. Drone birçok farklı parçanın entegrasyonundan oluşmaktadır. Bu parçaların ayrı olarak tedarik imkanı bulunmaktadır. Drone yedek parça ve aksesuarları tek başına veya set halinde ihtiyacınıza uygun olarak satışa sunulmaktadır. Cihazı satın almak için ayırdığınız bütçenin bir kısmını bu yedek parça ve aksesuarlar için kullanmanız gerekmektedir. Bu parçaların en önemlilerinden biri olan drone motoru bu cihazların çalışması için temel yapıyı oluşturmaktadır. Drone motor koruyucuları da motorların toz ve sudan etkilenmesini önlemek için kullanılması gereken aksesuarlar arasındadır. Pervaneler drone'un en çok hasar gören ve değiştirilen parçalarıdır. Bu sebeple pervanelerin üstüne pervane kanat koruyucuları takılmaktadır. Alınan bu önlemin yanı sıra mutlaka yedek drone pervanesi edinilmelidir. Taşırken cihazın zarar görmemesi için su geçirmez drone çantası kullanımı önerilmektedir. Kameranın sıcak veya soğuk hava koşullarından etkilenmemesi için kamera koruyucuları kullanılmalıdır. Bu gibi drone aksesuarları ve yedek parça kullanımı cihazın uzun vadeli kullanımına fayda sağlamaktadır. Öte yandan uzun süreli uçuş deneyimleri için yedek drone pili ve yedek batarya bulundurulması gerekmektedir. Uçuş öncesinde bataryanın üzerinde bir yıpranma olup olmadığı kontrol edilmeli ve yuvasına iyi bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Bu bataryalar drone şarj aleti ile doldurulmaktadır. Pil ömrünün uzatılması için bataryaların dolumu sırasında dikkatli olunmalıdır.

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça Fiyatları

Drone Aksesuarları ve Yedek Parça Fiyatları

Drone satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur hangi amaçla kullanılacağıdır. Belirlenen ihtiyaca uygun cihaz ve cihaza entegre edilecek aksesuar seçimi yapılmalıdır. Drone fiyatları incelendiğinde, teknolojik bir cihaz olması sebebi ile çok yüksek fiyatlı ürünlere rastlanmasının yanı sıra düşük bir bütçe ile sahip olunabilecek modellerde mevcuttur. Hobi amaçlı kullanımlar için daha uygun fiyatlı modeller tercih edilmektedir. Böyle modellerin üretiminde daha az maliyetli drone parçaları kullanılması fiyatları ulaşılabilir kılmaktadır. Drone ürünün yanı sıra yedek parça ve aksesuarların kalitesi de önemlidir. Çünkü herhangi bir kırılma, çarpma ya da düşme sonucunda temin edilen yedek parçalar ve aksesuarlar sayesinde cihazı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Drone modellerinin fiyatları yükseldikçe, harici alınmak istenen drone yedek parça ekipmanlarının da fiyatları yükselebilir. Bu durum da ürünün maliyetini arttırmaktadır. Bu sebeple eğlence amaçlı kullanımlar için düşük fiyatlı yedek parça ve aksesuarlara yönelmek daha az maliyetli olacaktır. Hobi amaçlı kullanımı dışında drone, profesyonellik gerektiren sektörlerde de kullanılmaktadır. Reklamcılık gibi ticari amaçlı kullanılacak video çekimleri için, kaliteli ve yüksek performans sergileyen yedek parça ve aksesuarlara ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra kargoculukta ve yük taşımada tercih edilen yedek parça modellerinin belirli bir kaliteye sahip olması önemli bir faktördür. Bu modeller yüksek yük taşıma kapasitesi ile üretilerek bu alana uygun teknik özelliklere sahiptir. Son dönemlerde tarımda da kullanılmakta olan drone modelleri ile sulama ve ilaçlama faaliyetleri yapılabilmektedir. Bu da bu sektörde hizmet veren kişilerin işini kolaylaştırmaktadır. Dronelar bu gibi farklı kullanım alanlarına hizmet etmektedir. Bu ürünleri satın alırken belirlenen ihtiyacı karşılayacak teknik özelliklere sahip modeller arasından doğru seçim yapılmalıdır. Seçiminizi yapmadan önce sayfamızda bulunan drone aksesuarları ve yedek parça modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz uzaktan kumandalı araç modellerini incelemek için de sayfamızı ziyaret edebilir ve beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.