Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Akü

için 2,309 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Akü

Motorlu araçların elektrik sisteminin devreye girmesinde ve aracın çalışmasında büyük önem taşıyan akü, özellikle uzun yolculuklarda adeta aracın kalbi gibi görev üstlenir. Bir akü modelinin ortalama ömrü yaklaşık olarak 3 ila 5 yıl arasında değişiklik gösterir. Ancak sürüş kullanıcının aracı sürüş alışkanlıkları ve akünün farklı elementlere maruz kalması durumu değiştir. Fazla hırpalanan oto aküsünün ömrü beklenenden kısa olur. Herhangi bir yolculuk sırasında araç aküsünün yetersiz kalması ya da tamamen bitmesi araç kullanıcılarının en son isteyeceği şeylerden biridir. Bu tarz durumlar için tasarlanan akü şarj aleti kullanıcılar için oldukça pratik imkanlar sunar. Elektrik enerjisini bünyesinde depolayan akü, bu işlemle birlikte elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek faaliyet sergiler.

Araba Aküsü Nasıl Çalışır?

Araba Aküsü Nasıl Çalışır?

Oto akü olarak öne çıkan ve araç bataryası şeklinde tabir edilen cihaz, araç bünyesinde yer alan tüm elektrikli bileşenlere güç vermek ve çalışmasını sağlamak için gerekli elektrik enerjisini sağlar. Böylece akü modelleri sadece aracın çalıştırılmasına yardımcı olmakla kalmaz; ışıkların yanmasını, sileceklerin harekete geçmesini ve müziğin çalmasına da büyük katkı sağlar. Bu durumdan da anlaşılacağı gibi bataryası tükenen araç çalışmamakla birlikte belirli faaliyetleri de yerine getiremeyecektir. Aracın çalışabilmesi için kimyasal bir reaksiyon gereklidir. Oto akü çeşitleri de aracınıza güç vermek için kimyasal enerjiyi gerekli olan elektrik enerjisine dönüştürerek marş motoruna voltaj verir. Bununla birlikte akü, araç için gerekli olan enerjiyi arabaya verdikten sonra aynı zamanda motorun çalışması için gerekli voltajın dengelenmesi konusunda da yardımcı olur. Ayrıca akünün bitmesi olasılığına karşı tasarlanan oto akü takviye cihazı, aracın yolda kalmaması için oldukça pratik imkanlar sunar. Böylece başka bir araca ya da ara kabloya ihtiyaç kalmaksızın aracın çalışmasına yardımcı olur.

Akü ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Akü ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Aracın düzgün bir şekilde elektrik enerjisi alarak kolayca çalışmasını sağlayan oto akü çeşitleri bazen maruz kaldıkları farklı durumlardan ötürü bitebilir. Bu tarz durumlar akü modelinin değiştirilmesi sinyalini verir. Tükenen akünün verdiği bir takım sinyaller vardır. Araç ilk çalıştırıldığı anda motorun marşı durur ve aracı çalıştırmak normalden daha uzun sürer. Araç bu sırada da gürültülü bir ses çıkararak aslında uyarı verir. Yine aracın aküsü zayıfladıysa motorda bulunan kontrol ışığı yanar. Bu bazen soğutma sıvısına ihtiyaç duyulduğunu gösterse de akünün zayıfladığına da işaret edebilir. Bu yüzden motor ışığının kontrol edilmesi önerilir. Düşük akü sıvısı da akünün kalan ömrü hakkında bilgi sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır. Akü modelleri kasalarında yarı saydam bir parça barındırır. Bu saydam parçalar aküde bulunan sıvı seviyesini kontrol etmede oldukça kolaylık sağlar. Buna ek olarak oto akü ölçer modelleri de akünün kalan voltajını görmenize yardımcı olur. Aracın çakmaklık girişine takılan cihaz, akünün doluluk oranını göstererek güvenli bir sürüş sağlar.

Uzun Süreli Kullanımlar İçin Tasarlanan Güç

Uzun Süreli Kullanımlar İçin Tasarlanan Güç

Müziğin uzun süre açık kalması, marşa uzun basılması, aracın şarj dinamosunun aküyü şarj etmemesi, soğuk hava koşullarının akünün enerjisini düşürmesi ve araç ışıklarının açık kalması akünün bitmesine sebebiyet verebilir. Aniden boşalan akü modelleri için adeta kurtarıcı görevi üstlenen oto akü şarj aleti, akünün kolaylıkla şarj edilmesini ve gerekli enerjinin araca depolanmasını sağlar. Biten akünün şarj edilmesi işlemi oto akü takviye kablosu ile de gerçekleştirilebilir. Aküden aküye enerji aktarımının yapılmasını sağlayan cihaz; kabloda bulunan kırmızı uç, boşalan akünün (+) terminaline bağlandıktan sonra dolu aküye bağlanır. Kablodaki siyah uç ise dolu akünün (E) terminaline bağlandıktan sonra aküsü boşalan aracın kaportasından herhangi bir alana bağlanarak aktarma yapılır. Önce dolu sonra boş olan araç çalıştırılır ve akü dolum işlemi gerçekleşir. Güvenli bir sürüş deneyimi için tasarlanan oto akü markaları arasındaki ürünler giriş seviyesinde tutulan oto akü fiyatları sayesinde tüm kullanıcılar için ulaşılabilirdir. Ayrıca Oto Elektrik kategorimizi ziyaret edebilir ve araç elektroniğine ait diğer ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

ACDelco (37)
Aktivex (16)
Antwax (3)
Apetech (8)
BANNER (53)
BAS (29)
Bosch (88)
Cabub (20)
Cycle (57)
Dayton (7)
Deep Power (72)
Delphi (14)
Deta (7)
Dreamcar (4)
Duracell (20)
Energizer (17)
Energy (7)
Erdil (11)
esan (7)
EverExceed (34)
Exide (99)
Federal (1)
Fiamm (2)
Gob2c (1)
Halk (26)
Haze (2)
HBA (1)
İnci (214)
Jelakum (1)
Kocabay (2)
Lampa (2)
Leoch (2)
Long (7)
MASTER (7)
Micron (4)
Motobatt (1)
Motrio (2)
Mutlu (329)
MUTLU (14)
Noco (6)
Optima (40)
Or-Tecplus (15)
PRESIDENT (1)
Probat (10)
Rally (5)
Renault (5)
Ritar (6)
Rocket (4)
Safir (3)
Sarp (1)
SoyTürk (5)
Star Power (13)
Tab (11)
Topin (5)
Tunç (5)
Turbo (73)
TVR (3)
UNİSON (4)
Varta (455)
Vega (2)
VLM (15)
VOLT (35)
Yiğit (260)
Yuasa (22)
Öncü (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Amper

(360)
(258)
(171)
(134)
(130)
(80)
(77)
(76)
(73)
(70)
(63)
(63)
(54)
(54)
(49)
(48)
(47)
(43)
(42)
(41)
(40)
(39)
(32)
(30)
(25)
(25)
(24)
(23)
(19)
(17)
(14)
(12)
(12)
(10)
(9)
(6)
(6)
(6)
(6)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Volt

(2087)
(71)
(45)
(29)
(27)
(21)
(10)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(308)
ve üzeri (409)
ve üzeri (433)
ve üzeri (442)
ve üzeri (455)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL