Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Isı Yalıtımı

için 806 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Isı Yalıtımı

Söz konusu özellikle doğalgaz enerjisini tüketmek olduğunda, harcamalarımızın ucunu çoğu zaman belirleyememekte oluyoruz. Bu kapsamda tasarruf elde etmemizi sağlayan en önemli detaylardan birisi de evimizin, içinde yaşamakta olduğumuz apartman binasının dış cephelerinin yalıtımlı olması olacaktır. Bu konuda bize en büyük faydayı sağlayacak olan, kışın soğuğu, yazın da sıcağı dışarıda tutmayı sağlayacak olan kaliteli izolasyon ürünlerini tanımaktan büyük mutluluk duyacaksınız. Çatı uygulamaları için ayrı, tavan bölümleri için ayrı, zemin uygulamaları için ayrı, duvar bölümleri için ayrı, radyatör panel ısıtıcı ürünlerinizin arka kısımları için apayrı çeşitlerde, kullanım alanlarına uygun, çeşitli farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda üretilmiş üstün niteliklerde birçok yalıtım ürünleri mevcut olmaktadır. Isı yalıtımı sağlayan çeşitli ısı yalıtım levhası formundaki ürünlerden, bant biçimli tasarımlara sahip yalıtım ürünlerine, hatta sıvı içerikli ısı yalıtım ürünlerine kadar birçok farklı yalıtım malzemesine sayfamızdan kolaylıkla erişim elde edebilirsiniz. Mavi renkli, gri renkli, pembe renkli veya yeşil renkli modelleriyle strafor köpük içerikli ısı yalıtma levhalarını pratik bir şekilde ısı yalıtım harcı vasıtasıyla dış cephenize kısa sürede uygulanmasını sağlayabileceksiniz. Dilerseniz ince strafor köpük içerikli en ekonomik modellerini, dilerseniz de taş yünü tarzı daha lüks olduğunu söyleyebileceğimiz nitelikli ürünlerden dilediğinizi bütçenize uygun olarak tercih edebileceksiniz. İç cepheye de uygulanabilen ürünlerini incelediğiniz takdirde, sizler için detaylıca düşünülerek üretilen modellerinin teferruatlı oldukları kadar kolay uygulanabilir olduklarını da göreceksiniz.

Eviniz İçin En İdeal Isı Yalıtım Malzemesi

Eviniz İçin En İdeal Isı Yalıtım Malzemesi

Hafif ve fonksiyonel özellikleriyle uygulamada işçiliğini diğer ürünlere göre daha uyguna getirebileceğiniz klasik strafor XPS ısı yalıtım malzemesi ile dahi arzu ettiğiniz konfora kavuşmanız uzun sürmeyecektir. 1 paketinin toplamda 15 m2 gibi bir alanı kaplamayı sağladığı bu ürünleri ister gri renkli ister mavi renkli isterseniz yeşil renkli talep edebilmekte olup, hatta pembe renkli tasarımlarda üretilmiş modeller dahi tercih edebilirsiniz. Ekstrüde polistren, yani polistiren hammaddesinden ekstrüzyon yolu ile üretilmiş olan bu ürünler, kullanılış alanlarına ve amaçlarına göre farklı ölçülerde ve basma mukavemetlerinde, farklı kenar ve yüzey biçimlerinde tabakalar olarak üretilmektedirler. Asli vazifeleri ısıyı yalıtmak olan bu nitelikli ürünlerin ısı iletkenlik beyan değerleri, 0,030 ≤ λ ≤ 0,035 w/mk’dir. Su buharı difüzyon direnç faktörü ise µ=90-100’dür. Kullanıma sıcaklığı -50 ºc ile +75 ºc derece aralığındadır. Bu malzemeler, yüzde yüz kapalı gözenekli homojen hücre yapısına sahip ürünler olmakta olup, bünyesine kesinlikle su almamaktadırlar. Kapiler emicilikleri bulunmamaktadır ve basma dayanımları oldukça yüksek ürünlerdir. Ayrıca, TS EN 13501-1’e göre e sınıfında olan bu izolasyon levhalarının her biri standart olarak 600 mm en ve 1200 mm boya sahiplerdir. 2 cm kalınlığa sahip ve tip 2000 malzeme tipinde tasarımlardır. Yoğunluk dereceleri minimum 28 ile 34 DNS aralığındadır. İster düz, ister pürüzlü ve kanatlı modelleriyle elde edebileceğiniz bu üretimlerin ısı iletkenlik beyan değerlerini 0,035 w/m.k olarak ifade edebiliriz. Bir ambalajında toplamda 20 adet tabaka bulunan bu malzemeleri metreküp olarak ise 0,3024 m3 şeklinde ifade edebiliriz. Bir başka estetik ürünler olan ısı yalıtma levha modelleri ise strafor köpük karbonlu modellerdir. 14 ile 16 DNS yoğunluğa sahip bu çeşitler, siyah renkteki üretimleri ile sizlerin dikkatini çekmeyi başaracak tasarımlardır. 50 cm x 100 cm ebatlarda levhaları bulunan bu ürünleri, 1 cm karbonlu Eps levha 25 m2, 3 cm karbonlu Eps levha 8 m2, 4 cm karbonlu Eps levha 6 m2 ve 5 cm karbonlu Eps levha 5 m2 olacak şekilde temin edebilmeniz mümkündür.

Tavan, Çatı ve Petek Arkası Isı Yalıtım Ürünleri ile En Kaliteli Tam Donanımlı İzolasyon

Tavan, Çatı ve Petek Arkası Isı Yalıtım Ürünleri ile En Kaliteli Tam Donanımlı İzolasyon

Yalıtım deyince aklımıza her ne kadar genellikle duvarların kaplanması gelse de, aslında bizlere en nitelikli tasarrufu yaptıracak olan asıl izolasyon faaliyeti, evinizin bütün ayrıntılarına uygun malzemeler ile yalıtım sağlamak olacaktır. Radyatörlerinizin arka kısımları için özel petek arkası ısı yalıtım ürünleri dahi bulunan geniş yalıtım ürünleri yelpazesinde sizlerin maksimum faydasına yönelik çeşitleri özenle hizmetinize sunulur. Yukarıda sözünü etmekte olduğumuz duvarlar için uygulanmakta olan Eps strafor köpük izolasyon levhalarından, ayrıca, 6 cm karbonlu Eps levhaları 4 m2 olarak ve 2 cm karbonlu Eps levha ürünlerini ise 12,5 m2 olacak şeklinde tercih sağlayabilmenizin mümkün olduğunu belirtmek isteriz. Bu Eps levhalar hakkında son olarak da iç cepheler için kullanımda uygun olduklarını söyleyebiliriz. Petek arkaları için uygulanabilir özellikte tasarlanan yalıtım ürünlerine dönecek olursak, başlıca görevi olarak ısının duvara geçmesini engelleyen bu ürünlerin bir yüzleri yansıtıcı özellikli metalize folyo malzeme ile kaplı olmakta olup, 10 mm kalınlığında üstün bir kalitede olan polietilen malzemeden üretilmiş levha çeşitleridir. Radyatör arkalarında kullanım elde etmenizin yanı sıra, bu ürünleri ayrıca soba arkalarında da kullanabilirsiniz. Sıcaklığı ortama geri kazandırılmasını sağlayan bu folyo özellikli izolasyon ürünlerin teknik açıdan yapısı, alüminyum plaka olmakta olup, rulo şeklinde katlanabilir özellik sergileyebilmektedir. Ayrıca radyatör ve soba arkalarında kullanımlarının yanı sıra, fırın arkaları ile çeşitli sıcaklık kaynaklarında ısı tutucu ve yansıtıcı olarak görev görebilmektedirler. Bu ürünleri, isterseniz tekli paketlerde, isterseniz çiftli paketlerde, dilediğiniz takdirde de üçlü paketlerde, beşli paketlerde ve altılı paketlerde seçebilmektesiniz. Bunlardan farklı olarak arzu ettiğiniz takdirde onlu paketler halinde de tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu petek arkası kullanım özelliği bulunan yalıtım ürünleriyle ilgili, farklı modellerde ve benzer kalitelerde birçok çeşidi de inceleyebilmeniz mümkündür. Bu ürünlerin her biri de yüzde yüz orijinal ve güvenilir tasarımlardır. Radyatörlerden çıkarak duvara giden ısı kaybını yüzde 70 oranında büyük bir seviyede önlemektedirler. Ayrıca 55 cm x 90 cm plakalardan oluşan petek arkası yalıtım malzemelerinin kalınlıkları 1,5 cm olmaktadır. Her paketin içerisinde de 2 adet plaka bulunmaktadır.

Yanmaz Isı Yalıtım Malzemeleri İçerisinde En Etkileyici Performanstaki Ürün

Yanmaz Isı Yalıtım Malzemeleri İçerisinde En Etkileyici Performanstaki Ürün

Üstün içerikleri ile üretilen bu ısı izolasyon malzemeleri, başlıca görevleri olan ısıyı tutma özelliklerinin yanı sıra, sesi ve suyu da geçirmeme fonksiyonları ile sizlere ihtiyacınızdan fazlasını sunmakta olan ürünlerdir. Bu tarz üst düzey ürünlerden birisi de kendinden yapışkanlı olan çok üstün özellik gösteren bantlı ürünler, rulo biçiminde satılan şaşırtıcı pratiklikteki araç ısı yalıtımlarında uygulanan ürünlerdir. 1 adedi, 20 cm genişlikte ve 10 metre uzunluktaki rulolar halinde hizmetinize sunulan bu modeller, radyatör arkalarına uygulanan yalıtım ürünleri ile benzer fonksiyonlarda folyo içeriğine sahiptirler. Ayrıca radyatör arkalarına uygulanan ürünler, çeşitli PVC doğrama kapı ve pencere arkalarında da ısı yalıtma açısından etkili bir faaliyet gösterebilmektedirler. Aynı şekilde araçlarınızın kaput, kapı içleri, bagaj, tavan ve taban bölgelerinde detaylıca uygulanabilen bu üstün yapışma özelliği bulunan ısı yalıtım bandı ürünleri ise, üstün kalitedeki özellikleri açısından diğer farklı kullanım alanlarına sahip olan başka ürünler ile çok benzerlik gösterdiğini bir kez daha belli etmektedir. Ayrıca araçlarınızın ses sistemleri üzerinde de etkili bir kullanım elde edebileceğiniz bu bantlı rulo biçimli estetik yalıtım ürünleri, uygulanabilirliği açısından çok hızlı, basit ve pratik yapılarda olan üstün nitelikli malzemelerdendir. Kendinden yapışma özellikleri sayesinde ne uygulama esnasında ne de sonrasında sizlere hiçbir türlü sorun yaşatmayacaklardır. Esnek yapıları, eğimli ve eğik yüzeyler üzerinde çok rahat bir biçimde uygulanabilirliği destekler niteliktedir. 30 ile 50 yıl gibi uzun bir kullanım ömürleri bulunmakta olan bu ürünler, ahşap malzemeler başta olmak üzere metal yüzey üzerlerine, cam yüzey üzerlerine, plastik yüzey üzerlerine ve düzleştirilmiş sıva ve boya tarzı her türlü yüzey üzerlerine kolaylıkla uygulanabilir yapıda ürünlerdir. Ultraviyole ışınlarına karşı oldukça dayanıklı yapılara sahip olan bu malzemeler rahatlıkla kesilebilmekte olup, esnek yapıları sayesinde istenilen şekle sokularak uygulama sağlanabilir niteliktedirler. Ancak uygulama yapılacak olan yüzeyin mutlaka kuru olmasına ve toz gibi benzeri kirlerden de arındırılmış olmasına özen gösterilmesi gerekir. Ayrıca bu ürünler, yanmaz ısı yalıtım malzemeleri arasında, üstün başarılı fonksiyonları sayesinde en üst sıralarda yer almaktadırlar.

Isı Yalıtım Boyası ile Bambaşka Kullanım Deneyimleri

Isı Yalıtım Boyası ile Bambaşka Kullanım Deneyimleri

Bu üstün tutunma özellikleri bulunan kaliteli ürünler, SBS katkısı bulunan kendinden yapışma özelliklerini içeren özel modifiye bitümden üretilmiş eşsiz içeriklere sahiptirler. Diğer emsalleri arasında daha sağlam bir bant fonksiyonu sunabilmesi ile sizlere ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı hissettireceklerdir. Özel bantları folyo kaplı, 1,5 mm kalınlıkta olmalarının yanı sıra da 1 metrekare alanı olarak tam tamına 1,7 kg gibi bir ağırlık bindirmektedirler. Ayrıca kullanım alanı çeşitliliği olarak, arabalar haricinde de baca diplerine, her türlü duvarlara ve çatı bölümlerine uygulanabilmeleri ile çok yönlü bir kullanım elde etmenize imkân tanıyacaklarından, bu ürünleri hayatınızın her alanında değerlendirebilmekten sizler de memnun kalacaksınız. Boyları 10 metre olarak standart olsa da genişlikleri 20 cm dışında, ayrıca 10 cm, 15 cm, 30 cm ve 60 cm olarak da hizmetinize sunulabilmektedirler. Kaplama üstlerinin alüminyum folyo olması ile ekstra özellik sergileyebilmekte olan bu ürünlerin kaplama altları ise sökülebilir fırın olarak tasarlanmışlardır. Yani toplamda, üst katmanı alüminyum folyo, orta katmanı özel modifiyeli bitüm ve alt katmanı sökülebilir olmak üzere bu yalıtım modelleri 3 katmandan meydana gelmekte olan etkili ürünlerdir. Isı yalıtım boyası çeşitleri arasında ise kullanıcılar tarafından öncelikli olarak tercih edilen ürünler olan ısı izole boyaları, 15 lt kapasiteli ambalajlarında sizlerin hizmetinize sunulmaktadırlar. Renk makinalarında isteğinize göre üretimi sağlanabilen bu ürünler, yeni silikon teknolojisi sayesinde suya karşı üstün dirence sahip olan modeller olmakla beraber, nefes alma performansları ise daha da arttırılmış modellerdir. Uzun ömürlü yapıları ve yüksek aderanslı olmalarıyla maksimum faydayı size deneyimleyebilme olanağı sunan bu ürünler, kesinlikle solmayan renklere sahiptir. Kolay ve homojen uygulanabilirliği ile her açıdan etkili çeşitlerdir. Uygulama alanları olarak sıva, serpme yüzeyler, tarak-silme mozaik alanlar, betonlar, betopan, mdf, osb ve mineral yüzeyleri sayabiliriz. Ayrıca yenileme amacıyla, rengini kaybetmiş, ancak kendini taşıyabilen silikat ya da akrilik içerikli boya kısımları üzerine de kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca benzer niteliklere sahip iç cephe ısı yalıtım boyası ürünlerine ihtiyaç duymanız doğrultusunda sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Farklı Uygulama Nitelikleriyle Zemin Isı Yalıtım Malzemeleri

Farklı Uygulama Nitelikleriyle Zemin Isı Yalıtım Malzemeleri

Bu sıvı uygulanmasıyla yalıtım niteliği gösteren ısı izole boyalarının uygulanma biçimlerinden de kısaca bahsedecek olursak, ilk olarak uygulama alanının temiz ve kuru bir yüzey olmasına dikkat edilmelidir. Gazbeton gibi yüzeylerin çok emici özellikleri bulunması sebebiyle, bolca nemlendirilmeleri veya şeffaf içerikli astarlarla ön uygulama yapılması gerekecektir. Astarın kurumasını takiben yalıtım boyanızı iki kat olacak şekilde fırçayla, ruloyla veya tek kat püskürtme yaparak uygulayabilirsiniz. Uygulama yüzey sıcaklığınızın +5°C ile +30°C arasında olması gerekir. Boyanızı uygulamanız ve kuruması aşamalarında yüzeyinizi dondan korumanız gerekir. Bol rüzgâr alma veya direkt güneş ışığına maruz kalma olasılıklarının önüne geçmeniz önemlidir. Boya yalıtım ürünleri ile yalıtımın nasıl yapılacağına dair sorularınıza da böylelikle cevap bulmuş bulunuyorsunuz. Ayrıca belirtmek gerekir ki, uygulama alanınızda tuz kusması bulunması durumunda, boya astarınız öncesinde 1 ölçek disboxan 451 ile 1 ölçek de su karışımının fırça ile yüzeye uygulanması tavsiye edilmektedir. Boya yalıtım malzemenizi en fazla yüzde 10 oranında suyla inceltebilirsiniz. Tek kat için metrekare başına 100 ile 160 ml kadar uygulama oranları ideal oranlardır. Zemin ısı yalıtım malzemeleri arasında ise farklı bir uygulamaya sahip bir ürün olan seramik yünü içerikli yalıtım çeşitleri, sizlere kendi karakteristikleri ile ekstralar sunan modeller olacaklardır. Beyaz renkte hizmetinize sunulan bu yalıtım ürünleri, seramik battaniyeler olarak anılmaktadırlar. Tam tamına 1260 ºc sıcaklık derecesine kadar üstün bir dayanım özelliği sergileyebilmekte olan bu malzemeler, 128 DNS yoğunluğuna sahip kaliteli modellerdir. 25 mm kalınlığında üretilmekte olup, 61 cm genişliğinde ve 7,32 mt uzunluğunda beğeninize sunulmaktadırlar. 1 adedi 1 top olarak hizmetinize hazırlanan bu ürünlerin her bir tanesi, toplamda 4,465 m2’lik alanı kaplamaktadırlar. Üstün dayanım kapasitelerindeki bu malzemeler, lif içerikli izolasyon çeşitleridir. Taş yünü ürünlerinin kullanılamamakta olduğu 1200-1400 °c sıcaklıklar için özel olarak tasarlanmışlardır. Hidroflorik asit ve fosforik asit dışında hiçbir asit çeşidinden etkilenmezler. Ayrıca levha veya halat biçimlerinde de üretilmekte olan modellerini de nalburiye ve hırdavat sayfamızdan inceleyip, uygulama alanınıza göre bir tercihte bulunabilirsiniz.

Isı Yalıtım Sıvası ile Dekoratif İzolasyon İmkânı

Isı Yalıtım Sıvası ile Dekoratif İzolasyon İmkânı

Bu üstün dayanımlı seramik battaniyeler hakkında, ayrıca suya karşı da kesinlikle etkilenmez özelliklerde ürünler olduklarını belirtmek gerekir. Bu ürünlerin metreküpü, tam olarak 128 kg gelmektedir. Yumuşak yüzeyli malzemeler olduklarından levha formunda tasarlanan tiplerinin sağlamlıkları, diğer formdaki üretimlerine nazaran daha zayıf kalmaktadır. Ancak her biri aynı içeriklerde olduklarından, aynı yüksek sıcaklık dayanımlarında performans sergilemeye devam ederler. Ayrıca benzer biçimde üretime sahip olan polietilen ısı yalıtma ürünlerini de bilmekten memnun kalacaksınız. Duvar aralarına, şaplara ve parke altlarına tereddütsüz uygulama imkânı kazandıracak olan bu modeller de rulo biçiminde beğeninize sunulmakta olan ürünlerdir. Çeşitli çaplardaki boru malzemelerinin de izolasyonlarında rahatlıkla kullanım elde edebileceksiniz. Isıya dayanıklılıkları, -45 °C dereceden başlayarak, + 95 °C dereceye kadar uzanmakta olup, bu koşullar aralığında direnç gösterebilmeleri ile ideal kullanım olanakları sunacaklardır. Metreküp başına 25 ile 40 kg arasında yoğunluklarda bulunmaktadırlar. Dekoratif olarak kullanılabilir bir özellik sunmakta olan, oldukça canlı ipek sıva yalıtım ürünleri ise, sizlere imtiyazlı bir yalıtım ürünü olduklarını deneyimlemeniz doğrultusunda göstereceklerdir. 2013 yılında ODTÜ Üniversitesi tarafından deney raporu bulunan bu çeşitler, kalitelerini ve başarılarını bilimsel olarak da onaylatarak kendilerini kanıtlamış bulunan ürünlerdir. Bu modeller, yüzde 30 oranında ısı izolasyonu sağlamalarının yanı sıra, aynı derecede ses yalıtımını da sizlere kazandıracaklardır. Nem ve rutubeti etkin derecede engelleyebilen bu dekoratif ürünler, su bazlı içerikler olduklarından kesinlikle koku yaymazlar ve esneme özellikleri sayesinde duvarlarınızda zamanla oluşan ince çatlakları da gizlemiş olurlar. Gözenekli malzemeler olduklarından dolayı da ayrıca ses yankılanmalarının önüne de geçebilmektedirler. Etkili bir ısı yalıtım sıvası olan bu dekoratif ürünler, aynı zamanda pratik bir biçimde de uygulanabilmeleri ile kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmekte olan modellerdir. Geniş bir kap içerisine 8 ile 10 lt kadar bir oranda su doldurmanız doğrultusunda bu izolasyon sıvanızı aynı kaba boşaltıp hamur kıvamına gelene kadar karıştırmanız ile kolay bir biçimde hazırlamış olacaksınız. 20 dakika kadar da dinlendirmenizin ardından plastik bir mala aracılığıyla pratik bir biçimde uygulamaya başlayabilirsiniz.