Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Çatı Kaplama Malzemeleri

için 491 sonuç bulundu.

Çatı Kaplama Malzemeleri

Evlerin en üst yapısı için farklı kullanım çeşitleri vardır. Çatı veya teras olarak kullanılan bu yapılar, her zaman bakıma ihtiyaç duyar ve yapımlarında dahi çeşitli malzemeler kullanılır. Çatılar, evlerin en büyük koruma bölgesi olarak kötü hava koşullarına ve zamanın verdiği çökme durumlarına dayanıklı olmalıdır. Teras olarak kullanılan yapılarda yalnızca beton kullanıldığından kiremit ve vadi dere gibi malzemeler kullanılmayabilir. Çatı yapıları ise çok daha fazla malzeme ister. Çatının su akmaması ve su toplayıp çökme yapmaması için, havalandırmalar, eğimli çatılarda yağmur suyunun toplanması ve düzgün akması için kullanılan pek çok malzeme çeşidi vardır. Su akması sorunu teraslarda da olabileceğinden membran kullanımı evlerin en üst yapıları için çok önemlidir. Çatı kaplama malzemelerinin tamamı korumalı, dayanıklı, su geçirmez özellikte ya da yalıtımlıdır. Ürünler özelliklerine ve boyutlarına göre ayrılmıştır. Farklı tipte ve farklı boyutlarda çatılar için üretilen ürünler çeşitlenerek çatılar ve onarımları için kolaylık sağlar. Malzemeler arasında kullanışlı olup uygun çevre dostu ürünler de vardır. Hem uzun ömürlü hem de kolay kullanılmaları sayesinde bütçenize de uygun olan pek çok ürün bulunmaktadır. Çok zarar görmüş çatıların da öncelikle onarılması gerekmektedir. Onarım sonrasında çatının gerekli kaplama malzemeleri, ölçülerine uygun bir şekilde kullanılabilir. Çatıların en işlevsel özelliği ise güneş panellerine yer verilebilmesidir. Güneş panelleri sayesinde hem faturalarınızdan tasarruf etmiş olursunuz hem de görüntü olarak estetik bir düzen elde edersiniz. Çevre dostu olan güneş panelleri de her bakımdan kârlı çıkılabilecek bir üründür. Çatı kaplama malzemelerinin üzerinde, faydalı ve dekoratif durabilen ürünlerdendir. Başka çatı kaplama malzemesi çeşitleri olarak, dayanıklı ve sağlıklı olan yapı malzemeleri tercih edebilirsiniz.

 Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri

Çatı Kaplama Malzemeleri Çeşitleri

Malzeme olarak kullanım alanlarına ve sahip olunan alanın farklılıklarına göre çeşitlilikler vardır. Çatıların kaplama altında yapılan işlemleri de çok önemlidir. Bu işlemler onarım, koruma ve kaplamalar için yapıştırma olarak şekillenebilir. İlk olarak çatının kiremitten çıkış kapakları olmalıdır. Bu kapakların açılan camları ile çatı çıkışı oldukça basit ve kullanışlı olacaktır. Çatının eğimine göre ahşap iskelet için aralıklar belirleyerek mahya, vadi dere ve bacanın bulunduğu noktalarda ahşap ile kaplama yapılması çok uygun olur. Ahşapların üzerine monte edilmek üzere çatı levhaları, kiremit ya da shingle çatı kaplama örtüleri kullanabilirsiniz. Teknik özelliklerine göre tercihinizi yapabilir, hepsini boyutlarına göre çok kolay bir şekilde monte edebilir veya yapıştırabilirsiniz. Pek çok ondülin de yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Çatı levhaları farklı renklerde modeldedirler. Kiremit altı levhalar ve ondülin levhalar olabilir. Kiremit altı örtüsü ve çatı muşambası malzemeleri de kullanılabilir. Çatı levhaları ısı yalıtımı ve yanmaya karşı dayanıklılığı sayesinde tercih edilen kaplama malzemelerindendir. Yağmur olukları da çatıya monte edildikten sonra yağmur suyunun aşağıya gönderilmesi için pimaş boruları kullanabilirsiniz. Çatınızda birikebilecek ve çatınıza zarar verecek olan yağmur suları için de vadi dere kaplaması tercih edebilirsiniz. Hazırlanan ahşap vadi dere üzerine vadi dere çok pratik ve hızlı bir şekilde monte edilebilir. Enine ve boyuna kanal olarak kullanılan vadi dereler, suyun birikimi ve tahliye edilmesini sağlar. Alüminyum ile yapıldığından kaliteli bir üründür. Sık olarak değişim isteyen bir kaplama malzemesi olmadığından çok avantajlıdır. Bir su yalıtım örtüsü olarak kullanılan çatı membran malzemesi, çatı ve teraslar için tercih edilebilir. Polyester keçe ve cam tülü taşıyıcılı çeşitleri vardır. Çevreye duyarlı ve PVC yapılı membranları 2 mm, 3 mm ve 4 mm olacak şekilde kullanabilirsiniz. PVC anti korozyon izolasyon sarma bandı sayesinde paslanma ve aşınmaya karşı koruma sağlar. Hem PVC olması hem de korozyona duyarlı olması çatı kaplama için en avantajlı malzemelerdendir. Aynı zamanda merdiven gibi ürün seçeneklerini de sayfamızda bulabilirsiniz.

 Çatı Kaplama Ve Yalıtım Malzemeleri

Çatı Kaplama Ve Yalıtım Malzemeleri

Görsel ve yalıtım malzemesi olarak membran ve shingle ile yapılabilen mahya bandı kullanabilirsiniz. Özellikle mahya bantları görsel olarak çeşitli renk ve desende bulunabilir. Mahya bandını, kumlu membran su geçirmez özelliği ile kendinden yapışkanlığı vardır. Başka bir malzeme kullanmadan mahya bandını yapıştırmak, zaman ve iş gücünden tasarruf etmenizi de sağlar. Kaplama malzemeleri olarak kullanılan ürünler, çatı izolasyonu açısından verimlidir. Mahya hattını kapatmak için mahya sonlandırma kiremiti kullanılır. Yalıtım malzemesi olarak kalın branda, çatı ve cephe örtüsü de pratik bir kullanım sunar. Çok esnek bir yapısı olduğundan ve soğuk hava şartlarında donma yapmadığı için kırılmayan mahya bandı, çok hızlı uygulanabilir, doku malzemesi ve desenleri ile estetik bir görünüm sunar. UV ışınlarından ve aşırı rüzgârdan etkilenmez, uç kısımlarından kalkma durumu olmaz. Genellikle rulo halinde sarılı bir şekilde satışa sunulan mahya bandı, ağırlık olarak 10 m²’lik bir ruloda 33 kg’dır. Shingle malzemesi de hem elastik hem de kırılmaz yapıdadır. Mahya yapıştırma harcı kullanarak mahyanın daha dayanıklı olmasını ve olası çatlamaları önleyebilirsiniz. Amortisörler, özellik olarak hareket enerjisini ısı enerjisine çevirir. Malzemelerinizi daha düzgün montelemeniz ya da yapıştırmanız için tasarlanmıştır. Böylece planladığınız gibi malzemelerinizi kesip yapıştırabilirsiniz. Yalıtım malzemesi için izocam tip folyolu çatı yalıtım şiltesi vardır. Yalıtımların mahya, folyolu çatı yalıtım şiltesi, shingle membran gibi ürünler ile çok pratik ve uygun malzemeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Vadi deresi de suyun çatıdan eğimli bir şekilde yağmur oluklarına ulaşmasını sağlar. Vadi deresi kullanmanız durumunda çatının kabarma ya da kalkma gibi sorunları olmaz. Çatı yalıtım malzemelerinin, ısı ve ses yalıtım dengesi, insan sağlığına zarar verebilecek koşuları önlemesi gibi faydaları vardır. Yangın oluşumunu önlemek ve mevsimsel faturalarınız için de tasarruf sağlayacak olan kaplama yalıtım malzemeleri tercih edebilirsiniz. İşlemleriniz sırasında paletler de büyük ölçüde işinize yarayacaktır.

 İhtiyacınıza Uygun Teras Çatı Kaplama Malzemeleri

İhtiyacınıza Uygun Teras Çatı Kaplama Malzemeleri

Teras ve balkonların üstlerine çatı yerine bir yapı hazırlanır. Böylece terasların üst kısmı kapanır. Büyük çoğunlukla ahşap ve doğal malzemelerden yapılan ürünler kullanılır. Ahşaptan bir iskelet yapabilir ve üstüne de OSB çatı malzemesi kullanabilirsiniz. En üst kısımda ise membran kullanmanız sağlıklı olacaktır. En basit çatı kaplama çeşidi teras çatı kaplama ve sundurmadır. Terasların üst ve içten yan kısımları duvar ve ahşap malzemeden yapıldığı için farklı bir kaplama malzemesi kullanmanıza gerek yoktur. Yalnızca terasın üst kısmı ahşap ve folyo kaplı kauçuk levha izolasyon malzemesi ya da kumlu membran kullanabilirsiniz. Hem teras için ısı ve ses yalıtımını sağlar hem de ahşabın zarar görmesini engeller. Teras yapınıza uygun ise yağmur olukları da ahşap iskeletin kenarlarına monte edebilirsiniz. Terasların olduğu yapılarda teras dışındaki alanları da shingle desenli membran kullanılması çok estetik duracaktır. Farklı yapılara göre, bahçe teras çatısı kaplamaları da yapılabiliyor. Yapı iskeletine uygun olarak köşelerden birleştirilen ahşap iskelet ile kaplama yapabilirsiniz. Tamamen ahşaptan olup, sık bakım isteyen bahçe teras kaplama durumudur. Bir başka çatı kaplama malzemesi olarak trapez semer de kullanılabilir. Trapez semerler vida ile levha arasındaki vida deliğinden suyun akmasını engelliyor. Bu vida kısmı da kötü hava şartlarında malzemenin dayanıklılığını arttırır. İsteğinize göre teras çatı kaplamalarınızda kullanabilirsiniz. Ahşap olan iskelet ve çatı malzemesi için nemlenmeden dolayı oluşabilecek bozulmaları önlemek amacı ile silika jel kullanabilirsiniz. Bütün nemi çekerek malzemenin çürümesini engelleyerek ömrünü uzatmaktadır. Teras çatı kaplama malzemeleri pek fazla çeşitlilik göstermese bile, ahşabın renk, model ve hangi ağaçtan elde edilmiş olması gibi özellikleri sağlamlık açsından önemlidir.

 Uygun Fiyatlı Çatı Kaplama Malzemeleri

Uygun Fiyatlı Çatı Kaplama Malzemeleri

Çatılar evlerin dışarıya en açık ve hava koşullarına direkt temas eden noktasıdır. Şiddetli yağmur ve diğer kötü hava şartları nedeni ile çatılarda pek çok akma, küflenme, şiltelerde kalkma ve sağlıksız durumlar olabilir. En zahmetsiz ve uygun fiyatlı çatıya sahip olabilmek için dayanıklı, uzun ömürlü, esnek ve yalıtımlı kaplama malzemeleri almalısınız. En baştan hazırlıklı bir şekilde kaliteli malzemelerden çatı kaplama yaparsanız bütçenize çok kolaylık sağlayacaktır. Çatı kaplama malzemelerinin marka ve büyüklüğüne göre değişen fiyatları vardır. Ahşap malzeme, bambu malzeme ve polimer yapılı malzemeler uygun olabilir. Polimer malzemeler, parlaktırlar. UV ışınlarına dayanıklı, yeterince elastik bir yapıdadır. Aşırı UV ışınlarına dayanıklı olması sebebi ile dış cephelerde su yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilir. Kolayca uygulanan ve çok hızlı bir şekilde kuruyan bir yapısı vardır. Hem ekonomik hem de çevre dostudur. Diğer kaplama malzemeleri olan membran ve yalıtım şilteleri de ekonomik ve bütçe dostudurlar. Yalıtım malzemeleri ve membran fiyatları her renk, desen ve büyüklüğe göre değişiklik gösterebilir. Dilerseniz çatı kaplama malzemeleri çeşitlerine ve renklerine göz atabilirsiniz. Çatı kalmama malzemelerinin fiyatları üzerinde en çok etki sahibi olan konu ise malzemelerin ince veya kalın olma durumudur. Yaşadığınız bölgenin hava şartlarına göre kaplama malzemesi seçmelisiniz ki, sonradan kaplama malzemelerinizi değiştirmeden tasarruflu bir şekilde kaplama yapabilirsiniz. Çatı kaplaması için seçtiğiniz malzemenin üretildiği madde ve kullanılacağı yer de malzemelerin fiyatları üzerinde etki etmektedir. Ana malzemelerin kullanılması ile diğer malzemelerin kullanımı ve kullanım süresi bir olmadığından bütün çatı kaplama malzemelerinde fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

 Dekoratif Çatı Kaplama

Dekoratif Çatı Kaplama

Evlerin ve terasların çatı kaplama malzemeleri benzerlik gösterir ancak işlevsel olarak farklıdır. Teraslar için ahşap malzeme ve folyolu kauçuk levhalar daha işlevseldir ancak renkli ve desenli olan çatı yalıtım örtüleri de çok uygundur. Evlerin çatıları için de çeşitli renk ve desende membran örtüsü vardır. Kumlu membranlarda kırmızı, kahverengi ve yeşil renk ön planda durmaktadır. Kiremitler ise işlevsel açıdan pek değişmese de görünüş olarak farklı kiremit çeşitleri vardır. Osmanlı tipi, mahya tipi, alaturka, marsilla ve perlitli kiremit çeşitleri vardır. İstediğiniz kiremit çeşidini seçerek çatı dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Çatı dekorasyonunuz için baca kapağı, çatı çıkış penceresi, yani aydınlık yeri gibi pek çok detay vardır. Çatı çıkış pencereleri kiremitten de yapılabilir, PVC tipi malzemelerden de yapılabilir. Cam olarak da genellikle düz camlar tercih ediliyor. Vadi dere kaplama malzemesi gibi pek çok renkli çatı kaplama malzemeleri iki taraflı olup her iki tarafının da rengi farklıdır. İstediğiniz yönde monte ederek renkli bir çatı kaplama malzemesi kullanabilirsiniz. Yeşil renkteki shingle yalıtım malzemeleri yapay yeşil çatı görüntüsünü de verebilir. Çünkü yeşil çatı görüntüleri de son dönemde çok estetik ve doğal durmaktadır. Yeşil renk çatı kaplaması için daha doğal durabilir. Renk dışında arduvaz kaplama da tercih edilebilir. Çünkü estetik duruşu ile çatıda sıralı dizilmesi daha da hoş gösterebilir. Bazı çatılar eğimli de olmadığından görüntü olarak sundurma gibi çatı türleri de vardır. Genellikle teras, veranda ve kapı önleri gibi alanlarda düz ya da eğimli bir şekilde görünen çatılardır. Bulunduğu yeri güneşten ya da aşırı rüzgârdan koruyarak küçük çatı görevini üstleniyor. Farklı renk ve modelleri ile dekoratif çatı görüntüsünü elde edebilirsiniz. Dekoratif çatı malzemeleri ahşap ve baca ürünleri ile de seçebilirsiniz. Rüzgâr gülü, bacanın içinden kir ve duman gibi atıkların dışarı atılmasını sağlar. Farklı renklerdeki rüzgâr gülleri sayesinde hem dekoratif bir malzeme elde edersiniz hem de size ekstra bir enerji harcatmadan fayda sağlayacaktır. Dekoratif çatı kaplama malzemeleri ile çatınızın hem estetik görünmesini hem de size çok tasarruflu bir çatı sağlayacaktır.

Çatı Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Çatı kaplma malzemelerinin pek çok çeşidi vardır. Kaplama yapabilmek için öncelikle ahşap iskelete ihtiyacınız olacaktır. Ardından da kaplama malzemesi seçmelisiniz. Kiremit, membran, yalıtım örtüsü, vadi deresi ya da levhalar ile kaplama yapabilirsiniz. Özellikle levhalar, kiremitler ve kumlu membranlar çatı kaplama malzemelerinin en başında gelmektedirler. Shingle dekoratif çatı malzemesi olarak kullanılsa da çatı kaplamalarında etkin rol oynamaktadır. Vadi deresi olarak kullanılan kaplama malzemesi, yağmur suyunun toplanması ve tahliye edilmesi için kullanılmaktadır.

En İyi Çatı Kaplama Malzemesi Nedir?

En iyi çatı malzemesi, hangi iklim şartlarında olduğunuza göre değişmektedir. Malzemelerinizin dayanıklığı farklı koşullarda dikkate alınmaktadır. Ilıman koşullarda kiremit en iyi tercih olabilir. Soğuk şartlarda ise yalıtımlı levhaların kullanılması en iyi seçenek olabilir. Çatı kaplama malzemeleri için kalite bakımından çok büyük farklılıkların olmaması ile birlikte istediğiniz yapıya en uygun malzemeleri seçmeniz gerekmektedir.

Çatı Kaplama Malzemeleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çatı kaplama malzemelerinden kiremit, ısı ve sıcaklığı çok iyi tutmaktadır ve görünüş olarak da farklı seçeneklere sahiptir. Kumlu membran bir çeşit yalıtımlı çatı şiltesi olarak kullanılır. Arduvazlı membran bandı da doğal taşlarla isteğe göre eğimli çatılarda su yalıtımlı olarak kullanılabilir. Onduline yapılı yani dalgalı levhalar da kiremitler gibi yanmaya karşı duyarlıdır. Dış etkenlere karşı PVC yapısı sayesinde dayanıklılığı vardır. Çatı çıkış camı da içeriye doğru havanın ve zararlı maddelerin girmesini önler. Shingle ve folyolu yalıtım çatı cephe örtüleri de özellikle ısı yalıtımı ve yangın önleyici özelliği ile bilinmektedir.

Membran Ne Demek?

Membran, kumlu membran olarak da bilinmektedir. Membranlar, çatı yalıtım malzemelerinden biridir. Memebranlar seçici engel olduğundan suyun geçişini engelleyen bir yapıdadır. Genellikle rulo yapıda olan membranlar, kolayca yapıştırılarak kullanılabilir. Polyester keçe ve cam tülü taşıyıcılı olarak iki çeşit membran vardır. Üstü taşlı ve taşsız olan membranlar arasında taşlı olan membranlar güneşten gelen UV ışınlarına karşı çatıyı korur. Membranın yapıldığı maddelere göre de değişiklik gösteren ağırlığı ortalama 60 kg’dır. Bir rulosu ise ortalama 10 m² olan membranlar, 33 kg civarındadır. Bir rulodan fazla alarak çatının tamamını ölçülerinize göre kaplayabilirsiniz.

Membran Nasıl Yapıştırılır?

Membranların yapıştırılması için ekstra bir yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Kendinden yapışkanlı olan membran çatı kaplama malzemeleri kolayca çatı zeminine yapıştırılabilir. Eğer belirli bir zaman geçirdikten sonra tekrardan yapıştırmak isterseniz mahya yapıştırma harcı gibi yapıştırıcı ürünlerini kullanabilirsiniz. Ancak membranların kendi yapıştırıcısının yeterli olduğunu belirtmek isteriz. Kendi yapıştırıcısı hem daha kolay yapışır hem de sağlamdır. Köşelerden kalkma yapmaz. Yapıştırılması için gereken şaloma ateş ile dikkatlice membranı ısıtarak yapıştırmanız da en sağlıklı yöntem olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Akfix (1)
Aksan (2)
Alfor (1)
Bigred (3)
Dayson (1)
(404)
Eltos (1)
Hahne (1)
Hakel (36)
Made (3)
Portisan (1)
Roofer (13)
Sgs (4)
Tytan (1)
Vonroc (2)
Yuki (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(83)
ve üzeri (111)
ve üzeri (122)
ve üzeri (125)
ve üzeri (129)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL