TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çatı Kaplama Malzemeleri

için 515 sonuç bulundu.

Çatı Kaplama Malzemeleri

Binaların yağmur, kar gibi hava olaylarından ve diğer dış etkenlerden korunması amacıyla çatı kaplaması yapılır. Bu nedenle, çatı kaplama malzemeleri genellikle su geçirmez özelliğe sahiptir. Yağmur suyunun bina içine ulaşmasını engelleyen malzemeler diğer hava olaylarına karşı da oldukça dayanıklı yapıdadır. Çatı malzemeleri ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun ömürlü olur. Dış etkenlere karşı koruma da bir o kadar etkili olacaktır. Kaplama malzemeleri binanın dış etkenlerden korunmasını sağlarken aynı zamanda ısı yalıtımına da yardımcı olur. Çatıların genişlikleri ve farklı özelliklerine göre kaplama malzemeleri de çeşitlilik gösterir. Çatı kaplama malzemesi olarak en sık kiremit kullanılsa da artık farklı malzemelere de yer verilir. Bu malzemeler farklı üretim teknikleri ile hazırlanır. Seçim yaparken, tüm kaplama malzemelerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza en uygun olanları belirleyebilirsiniz.

Çatı Kaplama Malzemesi Çeşitleri

Çatı Kaplama Malzemesi Çeşitleri

Çatı kaplama malzeme çeşitleri genellikle çatı kaplama modeline göre seçilir. En sık kullanılan standart kiremit modelin yanı sıra galvaniz çatı kaplama, PVC kaplama, çinko levha ve sac gibi modeller de vardır. Bu teknikler için galvaniz, sac ve kiremit kullanılır. Bu malzemelerin yanı sıra panel, shingle, polikarbon levhalar da kaplama malzemeleri arasında bulunur. Çatı kaplama malzemesi çeşitlerinin tamamı uygulama alanına farklı şekillerde yerleştirilir. En sık kullanılan kiremitlerin tek tek yerleştirilmesi gerekir. Kiremitler uygulanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri aralarda boşluk bırakılmaması gerektiğidir. Boşluklar, yağmur ve kar sularının bina içine girmesine neden olur. Zaman içinde yıpranan kiremitlerin değiştirilmesi ise oldukça pratiktir. Sac da sık kullanılan malzemelerden biridir. Sac, binaların yanı sıra işyerlerinde ve garajlarda da kullanılır.

Çatı Kaplama Ekipmanları

Çatı Kaplama Ekipmanları

Kaplama malzemelerinin çatıya doğru bir şekilde uygulanabilmesi için yardımcı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Kiremit altı örtüleri, alüminyum folyolu membran, mahya bandı gibi ekipmanlar bu malzemelerin çok daha kolay ve doğru bir şekilde yerleştirilmesine yardımcı olur. Çatı kaplama malzemeleri arasından shingle genellikle mahya ya da diğer köşe elemanları olmadan çatıya kaplanabilir. Çatlama, kırılma gibi deformasyonlara uğramayan shingle, aynı zamanda olumsuz hava koşullarının etkilerini de minimuma indirir. Bazı durumlarda su geçirmez özelliğin artırılması için kendinden yapışkanlı mahya bantları da kullanılır. Kiremit altı örtüleri ise kiremitler yerleştirilmeden önce çatıya kaplanır. Rüzgar ve soğuktan binanın içini koruyan kiremitlerin yağmur suyunu da geçirmemesi için bu örtüleri kullanmak gerekir. Polikarbon çatı kaplama malzemesi de özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Son derece dayanıklı polikarbon levhalar, çatıların genişliğine ve ihtiyaca göre istenilen kalınlıkta seçilebilir.

Çatı Kaplama Malzemesi Fiyatları

Çatı Kaplama Malzemesi Fiyatları

Ses ve ısı yalıtımına yardımcı olan ve olumsuz hava koşullarına karşı binayı koruyan malzemelerin fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Ana ve yardımcı malzemeler, çatının genişliği, malzemelerin üretildiği materyaller, incelik/kalınlık gibi etmenler çatı kaplama malzemeleri fiyatları üzerinde etkilidir. Çatı kaplama malzemesi seçerken fiyatlar kadar ihtiyaca uygun olmasına da dikkat etmek gerekir. İklim şartlarının mutlaka göz önünde bulundurulmasında fayda vardır. Ilıman iklime sahip bölgelerde genellikle kiremit kullanılır. Özellikle kış mevsiminde yağmur ve kar gibi hava olaylarının fazla görüldüğü soğuk bölgelerde ise sac kullanmak uygun olacaktır. Bu sayede maksimum düzeyde ısı yalıtımı gerçekleştirilebilir. Kaplama malzemeleri kendi aralarında da farklı özellik ve fiyatlara sahiptir. En sık tercih edilen malzemelerden biri olan kiremitin farklı formları vardır. Alaturka kiremitin yanı sıra petek modeli kiremitler de sıklıkla tercih edilir. Gri, yeşil gibi farklı renk alternatifleri sunulması da kiremitlerin seçilmesinde önemli bir faktaördür. Sayfamızdan çatı kaplama malzemeleri fiyatları karşılaştırması yaparak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun malzemeleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz Yapı Malzemeleri kategorimiz üzerinden ihtiyacınız olabilecek tüm yapı malzemelerini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Akfix (1)
Aksan (1)
Dayson (1)
(425)
Hahne (1)
Hakel (33)
Koster (1)
Made (3)
Seratyn (1)
Vonroc (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(69)
ve üzeri (96)
ve üzeri (104)
ve üzeri (106)
ve üzeri (110)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL