TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ahşaplar

için 3,048 sonuç bulundu.

Ahşaplar

Ahşaplar hem mobilya yapımında hem de hobi aktivitelerinde sıklıkla kullanılır. Doğal ve şık bir görünüm sunan ahşaplar sağlıklı olmaları nedeniyle de öncelikli tercihler arasında bulunur. Binlerce türü olan ahşap, üretildikleri ağaçlara göre farklı özelliklere sahiptir. Renk, desen, doku, koku, taşıma kapasitesi ve sertlikleri farklı olan ağaçlardan çeşitli özelliklerde ahşaplar üretilir. Ahşapların kullanım alanına göre ağaç türlerinin özelliklerine dikkat etmek gerekir. Özellikle mobilya yapımında kullanılan malzemeler için ağaç türleri büyük önem taşır. Çam, meşe ve tropikal olarak sınıflandırılan çok sayıda ağaçtan çıta, kereste, kontrplak gibi malzemeler hazırlanır. Ahşap malzemelere istenilen şeklin verilmesi oldukça kolaydır. Ağaçların kesilmesinin ardından ahşapların içindeki kendi öz suları kurutulur ve ahşaplar yapılacak işlemlere hazır hale getirilir. Doğal kurutma ve fırınlama yöntemleri ile kurutulan ahşaplar üzerinde kesme, eğme ve bükme gibi işlemler kolaylıkla yapılır.

Ahşap Çeşitleri

Ahşap Çeşitleri

Ahşap çeşitleri genel olarak masif, kontrplak, sunta, mdf, doğal kaplamalı ve lamine olarak kategorize edilir. Bu malzemeler farklı ağaçlarla hazırlandıkları için özellikleri de değişiklik gösterir. Doğal bir ahşap olan masif, zor bulunan türlerden biridir. Genellikle doğrama işlerinde kullanılan masifleri büyük olmaları nedeniyle işlemesi oldukça zordur. Zor bulunan ve kaliteli bir ahşap türüdür. Düz ve sert levhalar olarak bilinen ahşap kontraplak, özellikle mobilya yapımında sıklıkla tercih edilir. Ağaçlardan elde edilen tomrulara reçine dökülmesi ile kontrplak hazırlanır. Uygun fiyatları nedeniyle en sık tercih edilen türlerden biridir. Ahşap çıta ve kereste de mobilya yapımında kullanılır. Kereste yapımında genellikle kavak ağacı tercih edilir. Çam, ladin gibi ağaçlardan elde edilen malzemelerin özellikleri farklıdır. Çam masif ahşaplar en dayanıklı malzemeler arasında bulunur. Kereste imalatında en sık kullanılan ağaç türlerinden biri ladindir. İşlemesi çama oranla çok daha kolay olan ladinlerinse kullanım alanları daha kısıtlıdır.

Ahşap Kullanım Alanları

Ahşap Kullanım Alanları

Çeşitli ağaçlardan üretilen ve farklı özelliklere sahip olan ahşapların kullanım alanı oldukça geniştir. Günümüzde genellikle mobilya yapımı ve hobi aktivitelerinde kullanılsa da yakacak olarak da ahşaplar kullanılır. Estetik görünüm ortaya koyan ahşaplara dekorasyon amacıyla ev ve iş yerlerinde yer verilir. İç mekanlarda tavan, zemin ve duvarlarda da ahşap çeşitleri sıklıkla kullanılır. Farklı ağaçların özelliklerini barındıran ahşapları istediğiniz renk, desen ve görüntüde tercih edebilirsiniz. Bu sayede merdiven, pencere, mutfak dolabı ve kapıların yapımında da kullanılan ahşaplar evin diğer bölümleriyle uyum içinde olabilir. Paneller, lamine paneller, ahşap plaka, kontrplak bu farklı ürünlerin ortaya çıkarılmasında kullanılan ahşap türleri arasında bulunur. Hobi aktivitelerinde kullanılan ahşaplarsa kullanılan mekanlara estetik bir görünüm katar. Dekoratif ahşap paletler bu amaçla sıklıkla kullanılır. İstediğiniz tonlarda bulabileceğiniz renkli kontraplaklar canlı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ahşap Malzeme Fiyatları

Ahşap Malzeme Fiyatları

Ahşap malzeme fiyatları genellikle ahşapların yapıldığı ağaç türüne ve farklı özelliklerine göre değişiklik gösterir. Çam lambiri ile ladin ve meşe gibi ağaçlardan elde edilen ahşap malzemelerin fiyatları farklıdır. Genellikle mobilya yapımında kullanılan masif ise ahşabın en doğal hali olduğu için bütçeleri biraz esnetmek gerekebilir. Sıcak baskı ve reçineleme gibi işlemlerden geçirilmeyen masif ahşaplar, neredeyse ham madde halinde sunulur. Ahşap çıta fiyat aralığı ise her bütçenin karşılayabileceği şekilde seyreder. Ihlamur gibi ağaçlardan üretilen çıtalar farklı boy ve incelik/kalınlıkta seçilebilir. Aynı şekilde ahşap kontraplak fiyat aralığı da oldukça geniştir. Olumsuz hava koşullarına ve diğer dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olduğu için inşaat sektöründe ve mobilya yapımında kullanılır. Kullanım alanınıza ve bütçenize uygun olarak kolaylıkla ahşap seçmek için sayfamızda fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ahşapların yanı sıra ihtiyacınız olabilecek tüm yapı malzemelerini incelemek isterseniz Yapı Malzemeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Akfix (1)
Atlas (1)
Bahçem (1)
Bosch (2)
Decostil (1)
Demmerg (4)
(2672)
Kaim (1)
Kayı (2)
Masifwall (6)
Paftar (3)
Rigips (1)
Simpa (1)
Teknim (1)
Çağsan (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(273)
ve üzeri (383)
ve üzeri (409)
ve üzeri (411)
ve üzeri (419)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL