Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Elektrik Ölçüm Cihazları

için 5,111 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Elektrik Ölçüm Cihazları

Elektronik devre üzerindeki akımın şiddetini belirlemek için kullanılan ürünler kategorimizde yer almaktadır. Elektrik ölçü aleti elektriksel devreler üzerinde kullanılmaktadır. Herkesin rahat bir şekilde kullanabileceği ürün, kompleks olmayan mekanizmaya sahiptir. Genellikle elektrik devresi üzerindeki akım, voltaj ve amper miktarlarını ölçmeye yarayan ekipmanlara sahiptir. Söz konusu elektrik ölçme aletlerinde alçak seviyede sapma payı yer almaktadır. Ürünlerin genel bakımları yapıldıktan sonra birçok uygulama gerçekleştirilebilir. Özellikle kullanım sırasında farklı özelliklerin devreye girdiği sisteme sahiptir. Güvenilir ölçümler elde etmek için söz konusu aletin kullanım amacının tespit edilmesi gerekir. Kolay bir şekilde saptanabilen amper modelleri yer almaktadır. Elektrik ölçü aletlerinin büyüklük oranlarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Ölçüm yapılacak alanlar değişim gösterdikçe ölçü birimleri de değişiklik göstermektedir. Öncelikli olarak elektrik motorunun tespit edilmesi ve buna uygun büyüklükteki ölçüm aletinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda aletlerin modelleri çeşitlenmektedir. Ergonomik boyutu ile dikkat çeken elektrik ölçme cihazları kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Söz konusu cihazlar, saatlik olarak işleyen elektrik maliyet oranına sahiptir. Böylelikle kullanım sırasında farklı sapmalar meydana gelmez. Cihazın genel olarak priz bağlama bölmesi bulunur. Bu priz bölmesinde elektrik seviyesi tespit edilmektedir. Cihazın ön bölmesinde bulunabileceği gibi arka kısmında da yer almaktadır. Voltaj ölçmeye yarayan kumandalar, arka panelinde herhangi bir ürün bulundurmamaktadır. Cihazın ön panelinde ekran yer almaktadır. Bu ekran üzerinde çeşitli birimlere ait ölçümler tespit edilmektedir. Aynı zamanda elektrik ölçüm kriterlerinin ayarlanabilmesi çeşitli fonksiyon tuşları yer almaktadır. Farklı mekanizmalarda yer alan elektrikli güç ölçüm kriteri bulunmaktadır. Bu özellikler dahilinde elektrik güç sarfiyatı meydana gelmektedir. Elektrik ölçü aletleri çeşitleri kullanıcıların uygulama alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Elektrik ölçü aletleri cihazın güç mekanizmasını hesaplama özelliğine sahiptir. Dolayısıyla ölçüm yapılan cihazın kriterlerini kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Elektrik Ölçüm Cihazları Nasıl Kullanılır?

Elektrik Ölçüm Cihazları Nasıl Kullanılır?

Elektrik ölçüm cihazı birçok sınıflandırma seçeneği ile oluşmaktadır. Kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda birçok cihaz modeli yer almaktadır. Elektriksel büyüklükleri ölçmeye hizmet eden aletler, analog, dijital, kaydedici, toplayıcı ve benzeri çeşitleri ile bulunmaktadır. Ürünlerin içerisindeki kullanım kriterine göre uygulama fonksiyonları değişiklik göstermektedir. Üründe yer alan dijital özellikler, kullanım sırasında tespit edilen birimlerin aktarılmasını sağlar. Kaydedici özelliğe sahip dijital aletler ise tespit edilen elektrik biriminin ve toplama birimlerinin kaydedilmesine yardımcı olur. Böylelikle ürünler hakkında genel değerlendirme yapılabilmektedir. Elektronik aleti olan cihaz ölçme birimi çeşitli boyutlardaki hafıza oranına sahiptir. Böylelikle kaydedilen ölçüleri tekrar görmek mümkündür. Analog kullanımlar eski ölçüm sistemlerini saptar. Bu aletlerin yanında çeşitli boyutlarda kalemler ve benzeri ürünler yer almaktadır. Bakım ve onarımı kolay olan analog ölçüm cihazları bulunmaktadır. Bu ürünler, hızlı bir şekilde çalıştıkları için kolay tespit etme imkanı sağlarlar. Ölçüm sırasında farklı kişilerin kullanmasına bağlı olarak sapma payı meydana gelmektedir. Elektromanyetik alandan etkilenen cihazlar farklı amaçlar dahilinde kullanılmaktadır. Mekanik arıza yapma olasılıkları fazla olan cihazları hızlı bir şekilde tamir edebilirsiniz. Aynı zamanda özellikleri belirtilen ürün ile herhangi elektronik aletin elektrik tüketim miktarı saptanabilmektedir. Bu özellikler çerçevesinde ürünün fiyat aralığı değişiklik göstermektedir. Elektrik tüketimi ölçüm cihazı toplayıcı fonksiyonu ile yer almaktadır. Bu fonksiyon özelliği kullanım sırasında ölçümlerin hiyerarşik düzende toplanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda büyüklük değerlerin kaydedilmesine yardımcı olmaktadır. Söz konusu ürün elektrik sayaçların ölçülmesinde kullanılabilmektedir. Sayısal ölçü birimi olan aletler, ekran üzerinde birimleri yansıtmaktadır. Ürünün büyüklük oranına göre farklı seçeneklerde birim grubu meydana gelmektedir. Sistematik olarak ayarlanan birimler, kesin sonuçlar ortaya koymaktadır. Söz konusu ürünler teknolojinin gelişmesiyle çeşitlenmektedir. Böylelikle üründen alınan verimde artmaktadır.

Elektrik Ölçüm Cihazı Modelleri

Elektrik Ölçüm Cihazı Modelleri

Ölçüm sıklığına göre farklı boyutlarda elektrik voltaj ölçüm cihazı yer almaktadır. Bu cihazların büyüklükleri işlevselliğini değiştirmemektedir. Büyüklük ölçüsü ürünün biriminin değişmesine bağlı olarak çeşitlenmektedir. Dolayısıyla farklı boyutlardaki ölçüm aletleri kullanım sırasında kolaylık sağlamaktadır. Dijital ölçü aleti olarak yer alan ürün 1999 count seviyesinde okuma sunmaktadır. Bu okumaların yenilenmesi kullanıcı tarafından sağlanabilmektedir. Dijital ölçüm cihazındaki çözünürlük, 3 ½ Dijit şeklinde yer almaktadır. Aynı zamanda söz konusu alette, dc voltaj, ac voltaj, dc akım, ac akım, direnç, kapasitans, frekans, sıcaklık, diyot testi, transistör testi, Buzzer, Autorange ve ışık mevcuttur. Bu özellikler dahilinde birçok ölçüm yapılabilmektedir. Elektrik ölçmeye hizmet eden alet, birtakım ekipmanlar bulundurmaktadır. Bu ürünler, pil, test ucu ve termokupldan oluşmaktadır.Söz konusu elektrik ölçümüne hizmet eden aletler, ön panelde ekran bulundurmaktadır. Bu ekran aracılığı ile ölçüm yapılan değerler, kullanıcıya aktarılmaktadır. Aletlerde yer alan ön panellerin boyutları, kullanım faaliyetleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Ölçüm yapılacak olan alanın değerleri doğrultusunda elektik ölçmeye hizmet eden cihazların ekran görüntüleme kriterleri çeşitlenmektedir. Bu doğrultuda yapılacak olan elektrik ölçümünün tespit edilmesi ve bu doğrultuda birkaç aşamalı doğrulama ölçümlerinin yapılması tavsiye edilmektedir. Söz konusu elektrik ölçme aletlerinde yer alan ekran sayısı, otomatik aralık, canlı tel testi, diyot, göreli mod, sıfır mod, ver tutma, düşük pil göstergesi, devamlılık testi, otomatik kapanma, çene açıklığı, gerçek rms, frekans, sıcaklık, ncv oranı, direnç, kapasitans, gerilim ve voltaj dengesi gibi kriterleri içerisinde bulundurabilmektedir. Çeşitli fonksiyonlara sahip olan ürün, elektrik değerlerini ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda ekran üzerinden farklı ölçüm değerlerine sahip elektrik voltaj akımlarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Bu doğrultuda ölçümlerin birim değerini gösteren fonksiyonel özellikler de mevcuttur. Oto elektrik ölçüm cihazı ise alete yaklaşan tüm makinelerin elektrik değerlerini otomatik olarak oluşturmaktadır.

Elektrik Ölçüm Cihazı Özellikleri

Elektrik Ölçüm Cihazı Özellikleri

Birçok özelliğe ve çeşitli kullanım alanına sahip olan elektrik ölçme aletleri, farklı kategori sınıfları altında yer almaktadır. Söz konusu ürün ev & yaşam, yapı market & bahçe, ölçüm cihazları ve test araçları, elektrik ölçüm cihazı ve benzeri kategori gruplarına ayrılmaktadır. Söz konusu statik elektrik ölçüm cihazı ise farklı ölçüm birimlerine ayrılmaktadır. Özellikle, multimetre, pensampermetre, osiloskop, kablo bulucu ve test cihazı, voltaj dedektörü, voltmetre, ampermetre, faz sırası ölçer, toprak direnci ölçer, izolasyon test cihazı ve wattmetre ölçüm seçenekleri ile yer almaktadır. Bu ölçüm kriterleri doğrultusunda cihazlar üzerinde birçok birim grubu ortaya çıkmaktadır. Priz tipi wattmetre, birçok elektronik alette tercih edilebilmektedir. Bu tarzdaki ürünler, kullanım sırasında herhangi bir arıza meydana getirmemektedir. Prizi bulunan her ürün için wattmetreyi kullanabilirsiniz. Reset fonksiyonu bulunan alet için sıfırlama getirebilirsiniz. Böylelikle kullanım sırasında biriken kayıtlar silinebilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde kullanabilen alet, saatlik olarak elektrik işleme fiyatını oluşturabilmektedir. Söz konusu ürünün içerisinde rating, voltage range, current range, measure power accuracy fonksiyonları yer almaktadır. Bu fonksiyonlar sayesinde ölçümün derecesini ve saat aralığını kapsamlı bir şekilde görebilirsiniz. Ürünün içerisinde accumulative display range, measure frequency range, internal consumption yer almaktadır. Söz konusu özellikler sayesinde ürün aletlerin ısınma ve elektrik enerjisini kolay bir şekilde saptayabilmektedir. Genel özellikleri bakımından çeşitlenen pensampermetreler kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Pil ile çalışan ürün her ortamda çalışabilir özelliğe sahiptir. Özellikleri belirtilen elektrik ölçme cihazına toplamda iki adet pil takılmaktadır. Kırmızı ve gri başta olmak üzere birçok renk seçeneği ile yer almaktadır. Elektrik ölçüm aleti kullanımı oldukça pratik bir şekilde yürütülmektedir. Birçok özelliği belirtilen bu seçenekleri sayfamızdaki ürünler arasında bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

UNİT (15)
Fluke (137)
UNI-T (216)
Proskit (156)
Mastech (138)
Uni-T (807)
TT Technic (180)
Zoyi (73)
Wellhise (68)
Class (56)
Toolfix (53)
TT-Technic (50)
Testo (42)
Cem (35)
Ceta Form (26)
Appa (25)
Accud (23)
Entes (22)
Loyka (20)
Kyoritsu (15)
Technomax (14)
Wert (14)
Gesi (13)
Flir (12)
Holdpeak (12)
Rico (11)
3M (10)
Aneng (9)
Aite (8)
Baku (8)
Kael (8)
S-Link (7)
Tense (7)
Habotest (6)
Kangtai (6)
Retta (6)
Siglent (6)
Agatec (5)
Tes (5)
Aclas (4)
Baldr (4)
Bosch (4)
Bts (4)
Dasqua (4)
Distance (4)
Mitutoyo (4)
Rigol (4)
Stanley (4)
Tasi (4)
- (3)
Aeg (3)
Dbk (3)
Farmanem (3)
G-Sun (3)
Icf (3)
Ingco (3)
Nora (3)
Proter (3)
Sinometer (3)
Tfa (3)
Benning (2)
Beta (2)
Brymen (2)
Digi (2)
Insize (2)
Knitex (2)
Prexiso (2)
Ridgid (2)
Sonel (2)
3D (1)
404 (1)
414 (1)
Adin (1)
Adwa (1)
Ally (1)
Attlas (1)
Buffer (1)
Cas (1)
Dekor (1)
Densi (1)
Eltos (1)
GBC (1)
Hilti (1)
Inter (1)
KL (1)
Klpro (1)
Leica (1)
Marxlow (1)
Milwaukee (1)
Palmera (1)
Realözs (1)
Schneider (1)
Siemens (1)
Staxx (1)
Techni (1)
Thomas (1)
Ugr (1)
Varta (1)
Weko (1)
Woxcon (1)
Würth (1)
eduavm (1)
İngco (1)
(2082)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(544)
ve üzeri (747)
ve üzeri (797)
ve üzeri (808)
ve üzeri (822)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL