Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Multimetre

için 3.083 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Multimetre

Multimetre avometre adı verilen ölçüm cihazlarının teknik açıdan daha fazla geliştirilmiş olan modelleridir. Bu modeller sayesinde hem ampermetre gibi hem voltmetre gibi hem de ohmmetre gibi farklı alanlarda ölçüm yapmak mümkün olmaktadır. Bu sayede elektrik direncinin şiddetini ölçmek, akımı ölçmek ve de potansiyel gerilimi ve enerjiyi ölçmek mümkündür. Multimetre fiyatları kullanılacak olan multimetrenin hangi çeşit olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu modellerin arasında analog olan modeller ve dijital olan multimetre modelleri yer almaktadır. Multimetre kullanımı esnasında hangi model multimetre kullanılır ise kullanılsın çalışma prensibinde büyük oranda değişiklikler meydana gelmemektedir. Bu değişim genellikle ölçüm alanının kapasitesi ile ilgili bir değişim olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında genellikle gösterge kısmında oluşan bir değişiklikten bahsetmek mümkün olmaktadır. Bu gibi temel değişikliklerin dışında genel çalışma prensibi aynı şekilde korunmaktadır. Multimetre tavsiyesi alınır iken de bu duruma dikkat edilmesi önemlidir. Hangi aralıkta bir enerjinin ölçümünün yapılacağına dikkat etmek gerekmektedir. Multimetre ölçü aleti kullanımı esnasında birçok farklı ölçümün yapılmasına imkan tanıması ile tek bir ölçüm cihazından alınabilecek maksimum verimi sağlamaktadır. Kullanım aşaması da oldukça kolay olan multimetre ölçüm cihazında analog ve dijital multimetre arasında kullanım farkları meydana gelebilmektedir.

Multimetre Çeşitleri ve Özellikleri

Multimetre Çeşitleri ve Özellikleri

Multimetre birçok farklı değerin ölçümünün yapılmasına yardımcı olan bir ölçüm cihazı olduğu için birçok farklı alandaki hasarın tespitini yapabilmeyi de mümkün kılmaktadır. Multimetre ile arıza tespiti yapmak diğer ölçüm cihazları ile bu tespitin yapılmasından çok daha kolay olmaktadır. Ampermetre ve voltmetre gibi ölçüm cihazları tek bir değerin ölçümünü yapmaya yaramaktadır. Bu nedenle hasar başka bir değerde oluştuğu takdirde bu ölçüm cihazları ile bunun bulunabilmesi mümkün olmamaktadır. Tek tek bu ölçümleri farklı cihazlar ile yapmak da kişiye zaman kaybı yaratacağı için bu durumu en iyi şekilde multimetre ile tespit edebilmek mümkündür. Tek seferde birçok değeri ölçebilen bu ölçüm cihazı ile zamandan tasarruf etmek mümkündür. Multimetre ile akım ölçme diğer birçok cihaz ile tek seferde elde edilemeyecek olan değerlerin bulunabilmesi açısından oldukça faydalıdır. Multimetre kablosu kullanımı esnasında ihtiyaç duyulacak bir araç olarak ortaya çıkmaktadır. Bu probların ölçüm yapılacak olan cihazın soket kısmına yerleştirilmesi ile ölçüm yapmak mümkün hale gelmektedir. Kırmızı ve siyah problar yer almaktadır. Bu probların her ikisi de farklı bir değerin ölçümü için cihazda yer almaktadır. Multimetre önerisi alırken de bu gibi noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Alınacak olan probların da cihaza ve ölçüm yapılacak olan cihazın soket kısmına uyumlu olup olmadığına bakılması gerekir. Bunun yanı sıra direnç ölçümü esnasında kısa devre yapılmasından kaçınabilmek adına bu probların yerleştirilme noktalarına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde kısa devre olacak ve diğer ölçümleri de yapabilmek olanaksız hale gelecektir. Aynı şekilde gerilim ölçümü sırasında ve enerji farkı ya da akım ölçümü esnasında da bu noktalara dikkat etmek gerekecektir.

Analog ve Dijital Multimetre Modelleri

Analog ve Dijital Multimetre Modelleri

Multimetre direnç ölçümü akım ölçümü ve potansiyel gerilim ölçümü yapmaya yarayan bir ölçüm cihazı olmaktadır. Bu sayede birçok farklı değer bir seferde ölçülebilmektedir. Multimetre seçimi bu ölçümlerin en doğru şekilde yapılabilmesi adına önemli olmaktadır. Birçok farklı multimetre ölçüm cihazı yer almaktadır. Bu cihazlar genel olarak analog ve dijital multimetre modelleri olarak iki ana kategori altında incelenmektedir. Bunun dışında masaüstü multimetre modelleri de bu kategori altından temin edilebilecek olan ölçüm cihazlarından bazıları arasında yer almaktadır. Alım esnasında bu seçeneklerden faydalanmak mümkündür. Bunun dışında multimetre temin edilmek istendiğinde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlar multimetre kalibrasyonu duyarlılığı ve ekranda ölçüm yapabileceği en fazla seviyeyi gösteren count kısmı olmaktadır. Bu noktalar alınacak olan multimetre modelinin kişinin en çok işine yarayacak model olup olmadığının kontrol edilebilmesi adına önemli detaylar olmaktadır. Multimetre çeşitleri arasında yer alan birçok farklı model içerisinden kişi, bu sayede kendisi için en uygun olan ölçüm cihazını bulabilecektir. Bu kıstasların yanına doğruluk, sağlamlık ve güvenlik gibi özellikler de eklenebilmektedir. Sağlamlık bir multimetre alınmak istendiği zaman dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında gelmektedir. Her zaman çok kolay alanlarda çalışmak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle dış etkenlerden en az derecede etkilenecek ve bu etkilenmeden olumsuz etkilenmeyecek bir multimetre ölçüm cihazının seçilmiş olması, kullanıcıya fayda sağlayacaktır. Bu durumun kontrol edilebilmesi açısından uygulanabilecek testler bulunmaktadır. Bu testler sayesinde kişi en sağlam multimetre modellerinden birine ulaşabilecektir. Doğruluk ve güvenlik kıstasları da en az sağlamlık kadar önemli faktörler olarak yer almaktadır. Doğruluk, multimetrenin gösterge kısmında görünen değerlerin doğruluğundan esas alınarak oluşturulmuş bir kıstastır. Bu sayede en doğru ölçümler yapılabilecek ve buna göre bir yol izlenecektir. Bu durumun da kanıtlanabilmesi için multimetre modelinde yer alması gereken bazı sertifika modelleri bulunmaktadır. Güvenlik ve doğruluk konusunda alıcılar, bu kriterlere dikkat ederek en doğru modeli bulacaktır.

Multimetre Çalışma Prensibi ve Çeşitleri

Multimetre Çalışma Prensibi ve Çeşitleri

Multimetre dijital ve analog olmak üzere iki temel ayrıma tabi tutulmaktadır. Bu ayrımlar genellikle multimetre ölçüm cihazının gösterge ekranı ile ilgili olmak ile birlikte çalışma prensipleri için geniş çaplı bir değişiklik meydana getirmemektedir. Multimetre otomatik olabildiği gibi bunun dışında modelleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Multimetre özellikleri en temelde çok faktörlü bir şekilde ölçüm yapabilmesine dayanmaktadır. Bunun için de birçok temel özelliği bünyesinde bulundurması gerekmektedir. Sağlamlık, dayanıklılık, doğru ölçüm yapabilme kapasitesi ve buna benzer daha birçok kritere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak bu yol ile en uygun multimetre cihazı edinilmesi mümkün olacaktır. Günümüzde, yukarıda bahsedilen analog ve dijital multimetre cihazı modellerinden genellikle dijital olan modeller tercih edilmektedir. Bu modellerin analog modellere kıyasla daha fazla avantaj sağlaması daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Ölçülen değerleri direkt bir ekran üzerine yansıtarak göstermesi açısından da daha anlaşılır bir yöntem sunan dijital multimetre modelleri daha sıklık ile tercih edilen seçenekler olmaktadır. Analog multimetre modelleri de dijital modellere göre farklı avantajları bünyesinde barındırmaktadır. Oluşan gerilimlerin ölçümü esnasında bunların bir skala ile gösterilmesi, kullanıcıların daha net bir şekilde anlamasına yardımcı olmaktadır. Bu noktada, seçim yapılırken kullanıcının multimetre ölçüm cihazından ne beklediğinin önemli olduğu görülmektedir. İki model için de kendi içinde avantaj bulundurduğunu söylemek mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3D (1)
3M (2)
Accud (6)
Aclas (1)
Aeg (3)
Agatec (2)
Aite (4)
Ally (1)
Aneng (11)
Appa (15)
Baku (9)
Benning (1)
Beta (1)
Bosch (2)
Brymen (3)
Bts (3)
Buffer (1)
Cas (1)
Cem (6)
Ceta Form (20)
Class (40)
Dasqua (6)
Dbk (3)
Dekor (1)
(1316)
Eltos (1)
Entes (92)
Flir (6)
Fluke (82)
G-Sun (1)
GBC (1)
Gesi (6)
Habotest (3)
Hilti (1)
Holdpeak (6)
Icf (3)
Ingco (3)
İngco (1)
Insize (1)
Inter (1)
Kael (3)
Knitex (1)
Kyoritsu (10)
Leica (1)
Loyka (32)
Marxlow (1)
Mastech (66)
Mitutoyo (4)
Nora (1)
Proskit (119)
Proter (2)
Retta (4)
Rico (4)
Schneider (1)
Sinometer (1)
Stanley (3)
Staxx (1)
Tasi (1)
Techni (1)
Technomax (16)
Tense (2)
Testo (39)
Tfa (4)
Thomas (1)
Toolfix (25)
TT Technic (86)
TT-Technic (35)
Uni-T (402)
UNI-T (108)
UNİT (20)
Wellhise (32)
Wert (12)
Zoyi (62)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(300)
ve üzeri (424)
ve üzeri (451)
ve üzeri (462)
ve üzeri (471)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL