Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

PVC

için 798 sonuç bulundu.

PVC

Günümüzde neredeyse hemen hemen her üründe sıklıkla rastlayabileceğimiz PVC plastiğin bir türü olarak görülmektedir. Sıklıkla adından söz ettiren bu ürün gerek kolay bulunabilen bir madde olması gerek birçok ürünün kolaylıkla imal edilmesine sebebiyet vermesi nedeniyle üretim endüstrisinin büyük bir parçası olmaya devam etmektedir. Özellikle günümüzde inşaat sektörünün aranan hammaddesi olan bu ürün en küçük parçadan en büyük parçaya kadar farklı şekillerde kendine kullanım alanı bulmaktadır. Bunun sebebi bu ürünün sahip olduğu birçok özelliktir. Örneğin işlenmesi neticesinde kolaylıkla farklı derecelerde sertlik ve inceliğe ulaşarak sizlerin kolayca kullanmasına yardımcı olmaktadır. Diğer yandan dekorasyon ve uyumluluk açısından büyük kolaylık sağlayan bu madde farklı renklerde ve modellerde üretilebilmektedir veya yüksek saydamlığı sayesinde adete sizlere cam hissi verebilecek düzeye getirilmektedir. Dünyanın birçok yerinde kullanılan bu ürün farklı iklim ve hava koşullarına dayanıklı oluşu ile bilinmektedir. Özellikle yapı işlerinde kullanılan birçok modeli soğuğa ve sıcağa dayanıklı olup hava durumuna bağlı olarak oluşabilecek aşınmalara karşı oldukça yüksek dirence sahiptir. Diğer yandan iletim gücünün diğer birçok maddeye göre yüksek seviyede olması elektronik sektöründe sıklıkla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yapılar ve daha birçok madde için önemli olan ısıya karşı dayanıklı olması ve kolaylıkla alev almaması bizler için hem dayanıklı hem de güvenlik açısından tercih edilebilir bir madde haline gelmesine olanak vermiştir.

PVC Kaplama Nedir?

PVC Kaplama Nedir?

Birçok farklı sektörde adından söz ettiren PVC özellikle yapı ve dekor sektörünün en sık tercih edilen ürünü haline gelmektedir. Gerek dayanıklı oluşu gerek birçok bütçe için ekonomik olarak görülmesi onu sık tercih edilen bir ürün haline getirmiştir. Özellikle hem iç hem de dış mekanları güzelleştirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için tercih edilen PVC kaplama ilk olarak Avrupa’da tercih edilmiştir ancak günümüzde dünyanın birçok yerinden kullanıcı bu ürünü iç ve dış mekanları için kullanmaktadırlar. Gerek iç ve dış mekan duvarları gerek zeminleri için sıklıkla tercih edilen bu ürünün getirdiği canlılık ve dayanıklılık daha önceki kullanılan birçok yapı ve dekorasyon hammaddesine göre yüksek farklılık göstermektedir. Kolaylıkla kullanılan bu ürün kolay monte edilebilir olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Evler başta olmak üzere gerek ticarethanelerde gerek okul, hastane gibi birçok kamu kuruluşunda kolaylıkla kullanılabilen bu madde dayanıklı oluşunun yanı sıra insan sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır bu yüzden gerek çocukların bulunduğu alanlarda gerek sağlık kuruluşlarında sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. PVC zemin kaplama günümüzde sıklıkla kullanılan bu ürünün farklı nitelikteki zeminlerin kaplanmasına yarayan türüne denilmektedir. Hem iç hem dış mekanlarda kolaylıkla kullanılan bu ürün ayrıca birçok binek ve toplu taşıma aracı içerisinde kendisine yer bulmaktadır. Farklı esneklik ve sertlik derecelerine sahip olan bu ürünler sayesinde zemininizin gerektirdiği kaplamayı kolaylıkla elde edebileceksiniz. Örneğin günümüzde özellikle odalar için kullanılan yapışkanlı PVC zemin kaplama en sık bilinen tür arasında görülmektedir. Büyük rulolar halinde muhafaza edilen bu ürünleri dilerseniz kendi başınıza dilerseniz bir profesyonel yardımı ile kolaylıkla zemininizi kaplayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek şart işlemi yapacağınız zeminin herhangi bir bozulmaya sahip olmamasıdır. Birçok farklı renk ve boyutta olan yapışkanlı zemin kaplama PVC ürünleri arasında her kesim tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İçerdiği güçlü taban yapışkanı sayesinde kolaylıkla zeminde tam bir tutunma sağlayarak sizlere uzun süreli bir kullanım olanağı sunmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

Sık kullanılan mekanlarda belirli bir süre sonra kaçınılmaz olan aşınma ve bozulmaların üstesinden gelen bu ürün farklı kalınlık ve sertlik derecelerine sahip olması nedeniyle zemine uygun bir seçim şansı vermektedir. Özellikle toplu taşıma araçlarında sıklıkla görülen para desenli PVC zemin kaplama kalınlığı ve aşınmaya karşı direnci ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bunun yanı sıra kayganlığının oldukça düşük bir seviyede olması sık kullanılan mekanlarda ve toplu taşıma araçlarında olası kazaları önlemektedir. Paraya benzer dekoratif özelliği ile mekanlarda ve araç içlerinde farklı bir görünüm sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Bunların yanı sıra yüzeyinin kolay temizlenebilir oluşu sık kullanılan bu zeminlerin temizliği ve dezenfektesini kolaylaştırmaktadır. Farklı renk ve boyutlara sahip bu kaplama ürünü ile zemininize vermek istediğiniz görünümü kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Örneğin parke görünümlü PVC zemin kaplama özellikle günümüzde birçok evde ahşap parkelerin yerini kolaylıkla almaktadır. Kolaylıkla zemine monte edilebilir oluşu ve kolay temizlenebilir oluşu ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Farklı modeldeki parkelerin görünümü ile neredeyse benzer olan bu ürünler sayesinde istediğiniz renge ve modele uygun seçim yapabilir dilerseniz her odanız için farklı bir görünüm elde ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Hemen hemen her birey tarafından yapılabilir seviyede olan montesi sizler için ekstra tadilat masrafının ortadan kalkmasına olanak sağlamaktadır. Kurulum esnasında sadece düz bir zemine ihtiyacınız vardır. Son dönemlerde birçok ev ve mekan kullanıcısı tarafından yüksek oranda tercih edilen laminat PVC getirdiği birçok yenilik ile zemin kaplamasında adını üst sıralara yazdırmaktadır. İlk olarak oldukça yüksek sertlik oranına sahip olan bu ürün bizlere uzun süreli bir kullanım olanağı sunmaktadır. Yapısındaki hammadde sayesinde su ve nemden etkilenmeyen bu ürün üzerine dökülen herhangi bir sıvıdan etkilenmeyerek kolaylıkla kullanılabilmektedir. Mekan dekorasyonu olarak sıklıkla tercih edilen bu ürün farklı boyutlara ve ahşap tonlarına sahiptir. Ayrıca daha detaylı ve zor bir bakıma sahip olan ahşaba göre daha basit ve kolay bir bakıma sahiptir. Bu sayede kalıcı bir temizlik yakalayabilirsiniz. Bu arada panel radyator sayfamızı da ziyaret etmenizi öneririz.

PVC Zemin Kaplama Fiyatları

PVC Zemin Kaplama Fiyatları

Çıkış noktası Avrupa olan ancak kısa sürede dünyanın her noktasındaki iç ve dış mekanlarının zeminlerinde sıklıkla kullanılan PVC zemin kaplama; kullanım ve ulaşılabilirlik açısından kullanıcılarına yüksek bir avantaj sağlamaktadır. Birçok zemine uyumlu yapısı ile kolaylıkla montaj işlemi yapılabilir; farklı türdeki zeminler ile kısa sürede uyum sağlayarak sizlere kolay bir kullanım sunmaktadır. Zemin kaplama PVC fiyatları açısından da her bütçeye uygunluk göstermektedir ancak farklı özelliklere sahip modeller fiyatlar arasında değişkenliğe sebep olmaktadır. Normal PVC genel olarak daha basit kaplamalarda sizler için yeterli olabilirken gerek zeminin yapısı gerek kullanmak istediğiniz model sizler için fiyatta farklılık yaratabilir. Islak zemin PVC kaplama özellikle dış mekanlar başta olmak üzere genelde nemli yerlere sahip zeminlerde sıklıkla tercih edilmektedirler. Su geçirmez ve nemden etkilenmeyen bileşen yapısı sayesinde sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Dayanıklı yapıştırıcısı sayesinde zemine tamamen monte edilebilir ve yerinden çıkma durumuna rastlanmaz. Şeffaf PVC birçok alanda cam yerine kullanılmaktadır. Yüksek saydamlığı sayesinde günümüzde özellikle dış mekanları kaplama olarak kullanıldığı gibi belirli zeminlerde ise koruyucu olarak kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı oluşları ile bilinen PVC’ler özellikle birçok mekanda bu özellikleri nedeniyle tercih edilmektedirler. Yanmaz PVC zemin kaplama ateşe karşı yüksek dayanıklılık oranı ile ateşin kullanıldığı mekanlarda zemin üzerinde tam bir koruma sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile plastiğin çok farklı bir formu olarak bilinen PVC içerdiği birçok avantaj ile günümüzde yapı ve dekorasyonda sıklıkla başvurulan bir ürün haline gelmiştir. Günlük yaşantıda birçok kullanıcı getirdiği yüksek avantajlar neticesinde sıklıkla bu kaplama türlerini tercih etmektedirler. PVC zemin kaplama çeşitleri her ürünün sahip olduğu farklı özellikleri ile kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Ayrıca tüm çeşitleriyle sobalar kategorimize bakmanızı öneririz.

Niçin PVC Zemin Kaplamayı Tercih Etmelisiniz?

Niçin PVC Zemin Kaplamayı Tercih Etmelisiniz?

Son zamanlarda gerek iç gerek dış mekan zeminlerinde uzun süredir kullanılan birçok maddenin arasına hızla yerleşen ve popüler hale gelen PVC zemin kaplamaları birçok kullanıcıya farklı koşullarda kullanım kolaylıkları sağlamaktadır. Gerek dayanıklı gerek estetik bir görünüme sahip oluşları nedeniyle oldukça avantajlı bir konuma sahiptirler. Hem iç hem dış mekana uyumlu modelleri ile kullanılacak zeminin özelliklerine kolaylıkla uyum sağlamaktadırlar ve bunun yanı sıra kullanılmak mekanlara kolaylıkla uyum sağlayabilmektedirler. Zemin temizliği mekan hijyeni sağlamanın başlıca kurallarından biri olarak görülmektedir. PVC kaplamalar özellikle temizliğin çok hassas yapılması gereken yerler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Su geçirmeyen yapısı sayesinde detaylı temizliklerinizde herhangi bir aşınma ve bozulma durumu ile karşılaşmazsınız bunun yanı sıra yüksek asidik oranlara sahip çözücülerinin üstünde kullanılmaması oldukça önemlidir ancak farklı özelliklere sahip deterjanları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eğer zemin değişimine sıklıkla ihtiyaç duyuyorsanız veya eskiyen zemininizi değiştirmek istiyorsanız PVC zemin kaplama modelleri sizlere bu ihtiyacı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Kolay monte özelliği sayesinde zemine herhangi bir ek tadilat işlemi gerektirmez ayrıca eski zemin ile kolaylıkla birleşerek sizlere ekstra tadilat masrafı çıkartmaz. Dahası oldukça kolay bir şekilde monte edilebilen bu kaplamaları kurallarına uygun bir şekilde monte edebilirsiniz. Dekoratif zeminlerden hoşlanan kullanıcılar için geniş bir model yelpazesine sahip olan bu ürünler ile mekanlarınız havasını kolaylıkla değiştirebilir kendi zevkiniz doğrultusunda fark yaratabilirsiniz. Diğer yandan dış mekanlarda bakımı zor ve maliyeti yüksek olan bazı ürünlerin kolaylıkla benzerlerini bu formda bulabilirsiniz. Yer döşeme PVC modelleri genel olarak ahşap ve seramiğe benzer yapıları ile birçok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilmelidir. Çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici yer zeminleri hazırlayabileceğiniz PVC zemin kaplamaları özellikle okul ve anaokullarında sıklıkla tercih edilmektedir. İnsan sağlığına zararlı olmayan yapısı güvenli bir kullanım imkanı sunarken; farklı desenlere sahip modelleri ile dilerseniz çocukların sevdikleri çizgi film karakterlerini kullanabilir veya öğretici bilgiler veya matematik işlemlerine sahip olan türlerini kullanabilirsiniz. Sizler de şeffaf PVC rulo fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz. Bununla birlikte Fırat PVC modellerine bakabilirsiniz.

PVC Zemin Döşeme Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

PVC Zemin Döşeme Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Son yıllarda neredeyse her mekanda karşılaşılan çıkan PVC zemin döşemeleri her kesimden kullanıcı tarafından belirli beklentiler neticesinde kullanılmaktadır. Sundukları kolay montaj ve uzun ömürlü kullanım popülaritelerini hızla arttırmaktadır. Son yıllarda birçok firma ilerleyen teknoloji ile birlikte PVC zemin kaplamalarının birçok mekanda kullanılabilme imkanına sahip olarak üretmektedirler. Sizler de kullanmak istediğiniz PVC zemin kaplamasını satın almadan önce belirli kriterlere bağlı olarak seçiminizi yapmanız büyük bir kolaylık sağlayacaktır. İlk olarak alacağınız zemin kaplamasının tam anlamıyla PVC maddeden üretildiğine emin olmalıyız aksi halde döşemelerimizden istenilen verimi alamayız ve bu kullanıcı için tehlikeli bir duruma gelebilir. Örneğin ısıya dayanıklı olmayan kaplamalar olası ısı durumlarında kolaylıkla bozularak zeminin kötü bir görünüme sebep olabilir ayrıca ısınma ile içerisinde bulunan sağlığa zararlı maddeler ortamın havasına karışarak ortamdaki bireylerin sağlığını tehdit edebilir. Diğer yandan kullanmak istediğimiz kaplamanın hangi zeminde veya hangi mekanda kullanılacak olmasına karar vermelisiniz. Isıya ve suya dayanıklı olan modeller genel olarak mutfak PVC zemin kaplama ve banyo pvc zemin kaplama adı altında bulunmaktadırlar. Ortak özelliklerine bakıldığında genel olarak dayanıklı ve dış etkenlere karşın yüksek direnç gösteren modeller arasında görülmektedirler. Özellikle temizliğin yüksek öneme sahip olduğu mutfak ve banyolar bu zemin döşemesi sayesinde kolaylıkla temizlenebilmektedirler. Ayrıca mutfak ve banyolarda oluşabilecek neme karşın herhangi bir bozulma göstermezler. PVC kaplamalar ayrıca ses ve ısı yalıtımına karşı gösterdikleri başarı ile bilinirler. Özellikle kış aylarında zeminlerin soğuk almasını önleyen modeller evlerde sıklıkla tercih edilmektedirler. Diğer yandan özellikle müzik atölyelerinde ve spor salonlarında kullanılan akustik PVC zemin kaplama ortam içindeki sesin etrafa yayılmasını önleyerek olası ses problemini kolaylıkla çözebilirsiniz. Doğru renk ve desen seçimi PVC zemin kaplamaları için yüksek öneme sahip kriterlerin başında gelmektedir. Sizler de mekanınıza en uygun zemini seçerek daha şık ve ferah bir ortama kavuşabilirsiniz. Farklı renklerin ahenginden hoşlanıyorsanız çift renk PVC sizler için güzel bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra daha sade bir zemin istiyorsanız mat PVC modelleri sizler için daha kullanışlı olabilir.

PVC Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

PVC’ler hayatın birçok alanında sıklıkla kullandığı yapı ürünleri arasında görülmektedir. Birçok kullanım alanının yanı sıra sıklıkla görülen PVC’ler zemin kaplamalarında son dönemde kendinden sıkça bahsettirmeye başlamıştır. Monte konusunda sizlere büyük kolaylık sağlayan bu ürünler herhangi bir tadilat işlemi gerektirmemektedir. Öncelikle alınan PVC zemin kaplama rulo halinde ise işlem öncesinde zemininizin düz ve pürüzsüz olmasına özen göstermelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra herhangi bir harç veya sıvaya ihtiyaç duymadan yapıştırıcısı ile köşelerden başlayarak yapıştırabilirsiniz. Yapıştırma sonucunda zeminin PVC ile tam olarak tutunma sağladığından emin olmalısınız ayrıca şişme yapan yerleri yavaşça eliniz veya düz sert bir cisim ile köşeye doğru ilerleterek giderebilirsiniz. Diğer yandan parça olarak satılan PVC’ler puzzle mantığı ile yapıştırma yöntemi ile yapılmaktadırlar. Parçaların birleştirilmesinde zeminin üzerinde bulunan parçaların sökülmesine gerek yoktur.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri

PVC’ler zeminde tam bir tutunma sağlayarak sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı vermektedirler. İlk olarak sizlere birçok seçenek şansı sunmaktadırlar. Desen ve renk konusunda sizlere geniş bir seçim şansı vermektedir. En sık kullanılan modeller arasında taş, seramik veya ahşap desenli türleri mevcuttur. Diğer yandan suya karşı dayanıklı oluşları nedeniyle sizlerin uzun süre kullanmasına olanak sağlamaktadır. Mutfak ve banyo başta olmak üzere bazı modelleri dış alanlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Tadilat gibi zorluklarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar PVC kaplamalara yönelmektedirler. Diğer yandan temizlik konusunda kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayan PVC zemin kaplamalar kolay temizlenebilir oluşları ile bilinmektedir. Özellikle kolay dezenfekte edilebilir oluşları nedeniyle birçok kamu alanında kullanılmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

PVC zemin kaplamalar hemen hemen her iç ve dış mekanda sorunsuz olarak kullanılabilirler. Birçok ev veya iş yeri kolay monte edilebilir ve farklı model seçenekleri dolayısıyla tercih etmektedirler. Ayrıca farklı yumuşaklık ve sertlik derecelerine sahip olmaları bakımından spor salonlarında veya okullarda sıklıkla kullanılmaktadırlar. Diğer yandan hijyenik olmaları nedeniyle ana okullarında ve sağlık kuruluşlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle havuz kenarlarında veya bahçelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Hem ahşap ve taş görünümü verebileceğiniz gibi hem de uzun süreli bir kullanım yakalayabilirsiniz. Kafe ve restoranlarda mekanınızın dekoruna uygun PVC zemin kaplamalarını kullanabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3dKauçuk (7)
3M (19)
404 (1)
414 (5)
ABAX (8)
Abax (1)
ABLOY (1)
Adr (3)
Agt (1)
Arge (1)
Beauflor (3)
(418)
Exclusive (18)
Fırat (20)
Forbo (10)
Forfloor (9)
Frs (3)
Globus (1)
Grabo (58)
Kalde (83)
Kampa (1)
Linofatra (7)
Lorex (1)
Met Metal (1)
mineflo (1)
Nora (7)
PolyFlor (5)
Polystyl (11)
Redboard (2)
Rico (1)
Rulopak (1)
Seesun (4)
Sgs (1)
Std (2)
Tangit (2)
TÜM (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(76)
ve üzeri (113)
ve üzeri (119)
ve üzeri (122)
ve üzeri (125)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL