TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Mastikler

için 4,370 sonuç bulundu.

Mastikler

Birden çok alan dolgu yapmak üzere kullanılan ürünler arasında yer alan silikon mastik çeşitleri, kullanılan bölgedeki malzemeleri bir arada tutarak, yalıtım sağlamak amacıyla kullanılan ürünler olarak biliniyorlar. Farklı türlerinin olmasıyla farklı alanlarda kullanılabiliyorlar. Her bir mastik , kullanıldıkları alanlara ve işlevlere göre farklılık gösteriyor. İnşaat alanlarında, evlerde ve tadilat gibi işlem esnasında kullanılan ürünler, hızlı ve etkili olması yönünde tercih edilirliklerini artırıyorlar. Yalıtım malzemeleri içerisinde bulunan mastikler, yer aldıkları kategori içerisinde straforlar, poliüretan, çatı kaplama ve ses yalıtımı malzemeleri gibi içeriği ve kullanım amacı farklı olan çeşitlilik ile kullanıcıların karşısına çıkıyorlar.

Hem Dolgu Hem Yalıtım Açısından Doğru Tercih: Mastikler

Hem Dolgu Hem Yalıtım Açısından Doğru Tercih: Mastikler

Yalıtım ve yapıştırma malzemesi olarak kullanılan silikon mastikler, birçok alanda ve malzeme üzerinde kullanılarak, bu malzemelerin bir arada durmasına ve yapıştırılmasına yardımcı oluyorlar. Gerçekleştirdiği koruma sayesinde esnek bir yapıda kalmasıyla da biliniyorlar. Uygulama yapıldıktan sonra mastiklerin üzerine boya uygulanmadığı gibi anti bakteriyel özelliği sayesinde her alanda kullanıma açık olabiliyor. Genelde şeffaf seçeneğinin kullanılmasının yanı sıra mastik renkleri farklı seçeneklerde de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Hem yapıştırma hem de dolgu amacıyla doğru bir tercih olarak nitelendirilen poliüretan mastik çeşitleri ahşap, fayans, plastik ve bu gibi malzemeler üzerinde kullanılmaya uygunluk gösteriyorlar. Kuruduğu zaman sertleşen ve esnekliğini kaybeden ürünler, boyanabilir hale gelmeleri ile bir adım öne çıkıyorlar. Renkli mastik çeşitlerinin bulunması nedeniyle çok da boyama işlemi gerektirmeyen ürünler; beyaz ve siyah mastik gibi farklı renk seçenekleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi ve alanlarında farklı olma özelliklerini koruyorlar. Silikon mastiklerin esnek yapısı korunurken, akrilik mastik seçeneği uygulama sonrasında daha sert bir forma kavuşuyor. Isı ve ses yalıtım köpüğü olarak da bilinen mastiklerin poliüretan çeşidi, ihtiyaç duyulan alanları doldurmak açısından ideal bir ürün olma özelliği taşıyorlar. Hemen her malzeme çeşidini yapıştırabilecek güce sahip olan köpükler, genelde inşaat alanlarında kapı ve pencere kenarlarının doldurulması için kullanılıyorlar. Genleşerek uygulandıkları boşlukları dolduran ve hem ısıyı hem de sesi geçirmemesi sayesinde istenen verimi alma fırsatı doğuruyorlar. Sertleşmeleri sonrasında işlenebilir olmalarının yanı sıra boyanabiliyorlar veya üzerine harç uygulanabilir duruma geliyorlar. Silikon mastik çeşitleri içerisinde özel amaçlar doğrultusunda kullanılabilen ürünler de yer alıyorlar. Şömine mastiği bu özel ürünler arasında gösterilebiliyor. Yüksek oranda ısıya dayanabilmesi ile genelde sıcak yüzeylerde uygulanıyorlar. Isıya dayanıklı mastik çeşidi haricinde ahşap macunlar, iç mekândaki ahşap yerlerdeki boşlukları doldurmak üzere kullanılıyorlar. Duşa kabin ve akvaryum gibi alanlarda da kullanılabilen esnek yapılı silikon mastikler ile boşluklar doldurularak sıvı akışı sağlanabiliyor. Suya dayanıklı olmaları sayesinde bu alanda kullanılmaları açısından uygunluk gösteriyorlar. Bu yalıtım malzemeleri sayesinde binaların farklı bağlantı noktalarında, banyo ve mutfak fayanslarında su ile temas eden noktalarda kullanılıyorlar.

 Uygulandıkları Alana Büyük Katkı Sağlayan Mastikler

Uygulandıkları Alana Büyük Katkı Sağlayan Mastikler

Kapı ve pencere kenarlarında oluşan boşlukları doldurmak üzere kullanılan, anti bakteriyel olan ve solvent gibi zararlı bir içeriğe sahip olmayan ürünler bulunabiliyorlar. Elastik bir yapıya sahip olan mastik dolgu çeşitleri, neme karşı dayanıklılık gösterdikleri için pencere dışında ve ev içinde su ile temas eden fayans aralıkların kullanılma üzere seçilebiliyorlar. Kendi alanında başarısını ve kalitesini ortaya çıkaran markalar tarafından üretimi gerçekleştirilen ve her geçen gün daha da gelişmiş formlarıyla sunulan ürünler, ihtiyaçları bütçeleri sarsmayacak seçeneklerle karşılıyorlar. Şeffafın yanı sıra siyah, kırmızı ve beyaz mastik olarak sunulan farklı renkteki ürünler gibi akrilik ve likit silikon ürünlerde ürün yelpazesi içerisinde yer alıyorlar. Aynı zamanda bu çeşitlilik içerisinde akvaryum gibi eşyaların bağlantı yerlerinde kullanılmak üzere ideal olan seçenekler, balıklara zarar vermeyen doğal içerikleri sayesinde rahatlıkla kullanılabiliyorlar. Cam mastik olarak da bu çeşit, duşa kabinlerde de ihtiyaç durumunda uygulanabiliyorlar. Sos tabanca ve silikon kartuş tabancı modelleri ile uygulaması daha kolay ürünler, bu alanda profesyonel olmayan kişiler tarafından da kullanılabiliyor. Aynı zamanda çok amaçlı kullanımlar için de uygun olan mastik yapıştırıcı çeşitleri UV ışınlarına dayanıklı ve dirençli olmalarına ek olarak elastik tüplü çeşitler de aynı ürün listesinde kendilerine yer açıyorlar. Nem ve ısı yalıtımında bulunarak yaşam alanlarına yeni bir boyut kazandıran ürünler, zorlu hava koşullarına karşı binayı güçlendiriyorlar. Silikon ve mastik çeşitleri kullanım alanlarına göre farklı şekillerde sunulan seçenekleri sayesinde de her alana müdahalede bulunulabiliyor ve kısa sürede çözüme ulaşılabiliyor. Akrilik mastikler, ürün çeşitliliği içerisinde boyanabilir özellikte olan seçeneklerden biri olması ile tamir ve bakım işlerinde dolgu malzemesi olarak tercih ediliyor ve kullanılıyorlar. Silikonlar ise daha esnek bir yapıya ve yapışkan özelliğe sahip oldukları için izolasyon ve yapıştırma amacı doğrultusunda ideallik gösteriyorlar. Bunlara ek olarak kahverengi mastik çeşitleri de renkleri ile kullanıcılar hem alternatif olarak sunuluyorlar hem de renkleri ile uygulandıkları alandan tam verim alınmasına yol açıyorlar. Aynı şekilde gri mastik de renkleri ile kullanıldıkları alandaki sorunu çözerken, estetik açıdan da etkili bir sonuç doğuruyorlar.

Kolay Kullanımı ile Avantaj Sağlayan Mastikler

Kolay Kullanımı ile Avantaj Sağlayan Mastikler

Mastikler arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunuyor. Bunlar arasında önemi yüksek olan ilk nokta, kullanım amacına uygun bir seçim yapmak oluyor. Özellik bakımından da farklı olan bu malzemeler, farklı sonuçlar ortaya çıkarması ile kullanım amacına uygun olarak seçildiğinde istenen sonuca ulaşmada bir adım önde olunuyor. Ürün çeşitliliği içerisindeki renk alternatiflerinin de fazla olması, dekoratif amaçlı seçim yapabilmeyi kolay kılıyor. Dikkat edilmesi gereken bu noktada da kullanılacak yere uygun bir renk seçimi yapmak kullanıcılara düşüyor. Hemen her bütçeye uyum sağlayan mastik macun çeşitleri arasından istenen seçeneğe yönelerek, satın alım işlemi gerçekleştirilebiliyor. Mastik bant ve macunlar yapıştırma ya da dolgu malzemesi olarak kullanılan ürünler olmakla birlikte gerçekleştirdikleri iyileştirmeler ile alanları estetik yönde de olumlu etkiliyorlar. Bu macunların kullanımının amacı, yapıştırıcı görevinde sızdırmazlık sağlaması oluyor. Mastik maddesi tek bileşenli bir ürün olmakla beraber, yüksek derecede olan elastik yapısı ile içeriğinde poliüretan bileşenler bulunduran malzemeler oluyorlar. Ayrıca yapıştırıcı madde olmaları ile temel nitelikleri genleşme sağlaması ve sızdırmazlık sağlaması olarak değerlendiriliyor. Buna ek olarak kimyasal bir şekilde sertleşerek akma gibi bir problemle karşılaşma olasılığını ortadan kaldırıyorlar. Solventsiz olmasının avantajıyla birlikte esnek bir niteliğe sahip olmaları ve tüm sert yapıdaki hareketler karşısında da dayanıklı kalarak korumasını sürdürüyorlar. UV ışınlarına, uzun süre temas edilmediği sürece organik ve inorganik alkalilere, yakıtlara, asitlere, yağlara ve pek çok kimyasal ürüne karşı da direnç gösteriyorlar. Şerit mastik çeşitleri de derz dolgu veya sosis tarzı izolasyonlar yaparken kullanılan ürünler oluyorlar. Tüm bu bilgiler doğrultusunda cevap bulan mastik nedir sorusu, bu ürünlere ihtiyaç duyulduğu zaman doğrudan ulaşabilme fırsatı da doğuruyor. Sizler de gerek iç mekânlarda gerek dış mekânlarda ihtiyaç olan alanlarda uygulamak üzere satın almayı düşündüğünüz mastik çeşitlerine nalburiye ve hırdavat sayfamızdan göz atabilir ve detaylı bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3KEEGO (1)
3M (30)
404 (18)
414 (12)
8 & Safe (2)
ABAX (3)
ABLOY (1)
Ack (2)
Adr (1)
Akemi (1)
Akfix (356)
Alcon (2)
Arsel (3)
Astor (1)
Atg (2)
BASF (1)
Baytaş (1)
Benetech (2)
Best (30)
Beta (9)
Bison (1)
Bluetech (1)
Boss (2)
Brio (13)
Burtech (1)
Bybest (4)
Cartell (1)
Ceresit (143)
Ceta (1)
Ceyus (1)
Chattel (1)
Dayson (392)
Daystar (1)
Dekor (2)
Derby (43)
Dirim (1)
(1187)
DKS (1)
EMS (6)
eurofix (34)
FAWORİ (6)
Fbs (1)
Ferm (5)
Fischer (2)
Fivestar (2)
Fixa (3)
FİXA (3)
Grada (1)
Hafele (7)
Hawk (1)
Icf (1)
İsola (1)
Kalekim (3)
Kayı (1)
Köster (7)
Leo (1)
Loctite (19)
Maflen (1)
Magarich (1)
Master (27)
maysafe (1)
MCM (1)
Meg (1)
Memo Chem (3)
Milwaukee (1)
mineflo (9)
Mitreapel (7)
Motip (1)
Mte (3)
MXS (2)
Müller (6)
Nexo (1)
Nice (1)
NP1 (94)
Pass (8)
PASS (1)
Pattex (10)
Plus (3)
Polisan (17)
POLYFİX (1)
Promast (2)
Rapid (1)
Rox (2)
Seesun (1)
Selekpen (5)
Selsil (1)
Sgs (21)
Sika (29)
Sista (283)
Sofline (2)
Somafix (62)
Soudal (587)
Srf (1)
Star (1)
Stayer (1)
Studor (1)
Super-Bag (1)
Tfa (1)
Tuliplife (8)
Tytan (118)
Ugr (2)
VersaChem (1)
Vitra (8)
Vodaseal (13)
Weber (27)
Weicon (7)
Winkel (8)
Würth (111)
Ysf (1)
Çbs (3)
Ünlü (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(808)
ve üzeri (1,011)
ve üzeri (1,057)
ve üzeri (1,069)
ve üzeri (1,105)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL