Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Laminat

için 735 sonuç bulundu.

Laminat

Evlerin zemini için gerekli bazı malzemeler bulunmaktadır. Günümüzde evlerin zeminine laminat parkeler döşenmektedir. Laminat adıyla bilinen bu parkeler farklı özelliklere sahiptir. Laminat parkeler tamamıyla doğal materyallerden üretilmektedir. Özellikleri ile evlerin vazgeçilmezi haline gelen bu parkeler, farklı renk ve tasarımlara sahiptir. Sağlığa zararlı herhangi bir etkisi olmayan bu zemin kaplama ürünleri, fiyatları ve avantajları sayesinde tüm evlerde kullanılmaya başlanmıştır. Laminat parkeler MDF malzemelerden üretilmektedir. Doğal ve MDF malzemelerin karışımı olan bu ürünler sağlığa zararlı değildir. Evlerin zeminleri dekorasyon açısından en önemli detaylardan biridir. Bu nedenle zemin için seçebileceğiniz laminatlarda tasarım ve renk olarak çeşitlilik sağlanmaktadır. Seçtiğiniz laminat parke ile ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca parke tasarımı ve rengine göre ev dekorasyonuna en baştan başlayabilirsiniz. Parkelerde tercih edeceğiniz renk evinizin daha ferah ve şık bir hava yakalamasına yardımcı olur. Laminat parke modelleri pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Dayanıklı ve sağlam malzemelerden üretilen bu parkeler çizilme, kırılma, bükülme gibi dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Laminatın üst kısmı dış etkenlerden etkilenmezken, alt tabaka da su geçirmeme özelliğine sahiptir. Laminatın su geçirmemesi daha uzun ömürlü olmasını sağlamıştır. Laminatlar alt katmanından üst katmanına kadar tüm özellikleriyle dayanıklı malzemelerdir. Son zamanlarda parke konusunda çok fazla yenilik yaşanmıştır. Lamintaların özellikleri, modelleri ve işlevleri zamanla gelişmiştir. Laminat parkeler geniş bir ürün yelpazesiyle sunulmaktadır. Kendinize uygun olan parkeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Beğendiğiniz laminat evinizin zemininde hoş bir görüntü oluşmasını sağlayacak. Görsel açıdan fazlasıyla ilgi gören laminatlar arasından ev dekorasyonunuza göre olanı tercih edebilirsiniz. Evinizde perde, mobilya, dolap gibi ürünlerle uyumlu gözüken parkeler ortamı şıklık açısından etkiler. AGT laminat parke ile ister ev dekorasyonunuzu geliştirebilir, isterseniz evinizi en baştan dekore edebilirsiniz. Laminat parkelerin kullanım alanı oldukça fazladır. Evlerin yanı sıra ofis, restoran, mağaza gibi yerlerde de fazlasıyla kullanılmaktadır.

Her Alana Uygun Laminat Parke Çeşitleri

Her Alana Uygun Laminat Parke Çeşitleri

Evinizi veya başka bir yeri güzelleştirmek için laminat parkelere başvurabilirsiniz. Bu parkeler çeşitlilik açısından oldukça fazladır. Her tarza ve dekorasyona uygun laminat bulmak mümkündür. Parkeler herkesin ihtiyacına göre üretilmektedir. Bu nedenle laminat çeşitleri oldukça fazladır. Bu ürünlerdeki çeşitliliğin fazla olması üretim malzemesine bağlıdır. Parkeler ahşaptan üretilmektedir. Üretimde kullanılan ahşaplar laminatların özelliklerini ve detaylarını belirlemektedir. Son yıllarda çok farklı laminat parkeler evlerin zemininde kullanılmaya başlanmıştır. Parke üretmekte olan markalar bu ürünü belli gruplara ayırmıştır. Bu gruplar laminatın döşeneceği zemine göre değişiklik gösterebilir. Siz de ilk olarak parkeyi hangi alanda kullanmanız gerektiğini belirlemelisiniz. Ev ve restoran, kafe, ofis gibi yerler için farklı laminatlar kullanılmaktadır. Parkelerin üretildiği ağaçlar türleri belirlemektedir. Laminat parkeler genel olarak meşe, çam ve ceviz ağacından elde edilmektedir. Bu ağaçlar uzun ömürlü ve dayanıklı oldukları için parkede herhangi bir sorunla karşılaşmanızı engeller. Ayrıca ahşaba sonradan uygulanan vernik gibi işlemler de parkenin dayanıklılığını artırır. Laminat ahşap türlerinden özellik ve dizayn olarak beğendiğinizi seçebilirsiniz. Ürünlerin çeşitlilik kazanmasında renklerin de etkisi vardır. Tercih edeceğiniz renk kullanılan ortamın havasını tamamıyla değiştirebilir. Bu nedenle parke almak isteyen kişiler renklere özen göstermektedir. Evinizin klasik, modern veya retro tasarımlarına göre laminat renkleri belirleyebilirsiniz. Evlerde uygulanan tüm tasarımlara uygun laminat parke bulmak mümkündür. Ürün çeşitliliği ve tarzlar zeminler için kullanılan laminatların büyük beğeni kazanmasını sağlamıştır. Ev dekorasyonları herkesin hassasiyetle düşündüğü konuların başında gelmektedir. Dekorasyon için farklı aksesuarlar kullanılsa da zeminler için parkelere ihtiyaç duyulur. Parkeler ev dekorasyonuna katkı sağlayan ürünlerden bir tanesidir. Ürünü tarzına veya kullanımına göre seçebilirsiniz. Özellikleri ile büyük avantajlar sağlayan laminatları kendinize göre belirleyebilirsiniz. Parkeler üretilirken her türlü zevk ve kullanım kolaylığı düşünülmüştür. Kendi zevk ve detaylarınıza göre laminat parkeyi evinizde tercih edebilirsiniz.

Renklerine Göre Laminat Parkeler

Renklerine Göre Laminat Parkeler

Zeminler mekanlarda dikkat edilen konuların başında gelmektedir. Parkeler bu bakımdan büyük öneme sahiptir. Mekanlara anında uyum sağlayabilen laminat parkeler farklı tasarım ve renklerle birlikte sunulmaktadır. Bu ürünlerde tasarımlar kadar renkler de belirleyici olmaktadır. Renk seçimi tüm kullanıcıların dikkat ettiği bir ayrıntıdır. Laminatta seçeceğiniz renge göre zemini ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca diğer renk tonları ile zeminin arka planda kalmasını ve diğer aksesuarların öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Laminatlar ahşaplardan üretilir. Ahşaplara sonrasında vernik ile birlikte renkleri verilir. Renklerin belirlenmesinde üretimde kullanılan ahşaplar etkili olmaktadır. Laminat renkleri çeşitlik açısından oldukça fazladır. Mekanların tarzlarına göre laminat bulmak mümkündür. Ev dekorasyonlarında en fazla kullanılan renkler arasından beyaz tonları yer almaktadır. Özellikle yeni evlerde beyaz tonundaki parkeler sıklıkla kullanılmaktadır. Laminat beyaz modelleri evinizin dekorasyonunu geliştirebilirsiniz. Beyaz renkli zeminler ortama ferahlık ve saflık havası vermektedir. Bu renkteki parkeler ile diğer aksesuarları uyumlu hale getirebilirsiniz. Beyaz laminat ile uyumlu perde, mobilya, masa gibi ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Beyaz rengi ve tasarımlar genellikle zemini arka planda bırakır ve ortamdaki diğer aksesuarları öne çıkarmaktadır. Evinizde tasarım olarak farklı aksesuarlar varsa beyaza yakın renklerdeki laminatları tercih edebilirsiniz. Kapalı renkler de yine laminatlarda en fazla kullanılan tonlardan bir tanesidir. Özellikle klasik tasarımda olan mekanlar kapalı renkli zeminlere uygundur. Ayrıca ofis, kafe gibi yerler çalışma ortamı olduğu için kapalı tonlardaki zeminler tercih edilmektedir. Zeminlerde dikkat çeken renklere son zamanlarda ara renkler de eklenmiştir. Özellikle gri ara tonlarda öne çıkmaktadır. Sesizi Laminat gri renkli modelleri hemen her yerde karşımıza çıkabilir. Estetik olarak güzel bir görünüm kazandıran gri laminatlar duvar ve diğer aksesuarlarla en iyi uyumu yakalamaktadır. Bu renklerin yanında daha farklı renk ve çizimlerin de kullanıldığı parkeler bulabilirsiniz. Çizimler ile renklerin uyumu zeminin öne çıkmasına katkı sağlamaktadır.

Doğru Laminat Seçimi

Doğru Laminat Seçimi

Laminat seçiminde doğru ürünleri bulmak çok önemlidir. Doğru ürünler ileride herhangi bir sorunla karşılaşmanızın önüne geçer. Ayrıca doğru laminat seçimi ile istediğiniz tarzı yakalayabilirsiniz. Parkelerin görsel özellikleri kadar kaliteli ve dayanıklı olması da çok önemlidir. Dayanıklı laminatlar uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Laminatlar özellik olarak dayanıklı ürünlerdir. Yine de ürünleri alırken özellik kontrolü yapmak gerekebilir. Laminat özellikleri üretiminde kullanılan ahşaba göre belirlenir. Üretimde kullanılan çam, meşe ve ceviz gibi ağaçlar bu ürünleri şekillendirmektedir. Bu ahşaplar genel olarak darbelere karşı dayanıklıdır. Laminatların üst kısmı çizimle, çatlama, bükülme gibi darbelere karşı dayanıklıdır. Alt katmanda ise ahşapların özellikleri nem ve suya karlı dirençlidir. Nem tutmamasını parkenizin zarar görmesini engeller. Laminatın özellikleri kadar ölçüleri de çok önemli bir konudur. Parkeler parçalı ürünlerdir ve birbirlerine yerleştirilerek bir bütünlük oluşturulur. Bu nedenle parke parçalarının ölçülerinin dikkatle ayarlanması gerekir. Alacağınız ürünlerde farklı ölçülere yer verilmektedir. Laminat ölçüleri hakkında bilgileri satın aldığınız ürünün özelliklerinden öğrenebilirsiniz. Ölçülerin büyüklüğü kullanılacak mekana göre ayarlanmalıdır. Ölçüler doğru seçildikten sonra döşeme aşaması da önemlidir. Parçaların doğru yönde döşenmesi gerekmektedir. Laminat döşeme işlemi mekanın hareket yönüne göre ayarlanmalıdır. Döşemeden önce evinizin hareket yönünü belirlemelisiniz. Hareket yönüyle paralel bir şekilde döşenen laminatlar, ortamın ferah ve daha geniş gözükmesini sağlar. Dikdörtgen bir mekanda uzun kenarlara paralel olarak yerleştirilen laminatlar, ortamın daha uzun gözükmesine yardımcı olur. Kısa kenarlara paralel olarak koyulan parkeler ise mekanın yanlış gözükmesine neden olabilir. Bu nedenle laminat döşemesinde mekanın hareket yönü ve yapısını dikkate almalısınız. Laminat ebatları çalışma sırasında uzun veya kısa olarak ayarlanabilir. Ebatları ayarlarken tüm parçaların aynı uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı uzunluktaki parçalar bütünlük oluşturur ve zemindeki çizgilerin hoş gözükmesini sağlar. Mekana güzel bir görünüm kazandırmak için laminat seçimini en doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Ayrıca sobalar sayfamıza da bakabilirsiniz.

Mekanlara Tarz Katan Laminat Modelleri

Mekanlara Tarz Katan Laminat Modelleri

Laminat parkeler üretim şekline göre sınıflandırılmaktadır. Laminat parkeler çok fazla renk ve tasarıma sahiptir. Modeller arasından her zevke göre ürün bulmak mümkündür. Laminat modelleri arasından uygulama alanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Bu tür parkeler ahşaptan üretilmektedir. Çeşitli ağaçlardan elde edilen laminatlar, renk ve tasarım olarak değişiklik göstermektedir. Her modelin kendisine has bir tarzı bulunmaktadır. Tek bir ağacın kullanıldığı gibi birden fazla ağacın birleştirilmesiyle de parkeler elde edilmektedir. Bu modeller mekanın tasarımında keskin hatlar oluşmasına ve parke üzerinde ağaç desenlerinin ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca yine birden fazla ahşabın bir araya gelmesiyle hareli türler oluşmaktadır. Hareli modellerde yuvarlak çizgiler oluşmaktadır. Parkenizin hat ve desenlerini kullanmak istediğiniz mekana göre seçebilirsiniz. Kendisine has tarzlarıyla bu parkeler mekanlara şıklık katmaktadır. Laminat parke modellerinde esnek detayların tercih edilmesi önemli avantajlar sağlamaktadır. Temizleme kolaylığı ve renk skalasının geniş olması laminatların dikkat çeken avantajlarındandır. Bu parke modellerinin her katmanında kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede nem ve dış darbelere karşı üstün korunma sağlanmaktadır. Laminat parkelerin pek çok modelinde derzli tasarımlara fazlasıyla yer verilmektedir. Laminat derzli tasarım modellerinde renkler birbirleriyle harmanlanmıştır. Ağaç desenleri ve renkler derzler ile uyumlu bir şekilde durmaktadır. Ev, ofis, kafe gibi yerlere göre uygun olan laminat modelini bulabilirsiniz. Farklı tasarım ve renkler laminatların kullanım alanlarını genişletmiştir. Laminat modellerini artık her mekanda görmek mümkündür. Ürünün sağladığı avantajlar çok fazla yerde kullanılmasına imkan vermiştir. Evinizde salon, oda, mutfak gibi hemen her yerde laminatlara yer verebilirsiniz. Modeller arasında seçim yaparken estetik zevklerinizi öne çıkarabilirsiniz. Kendi tarzınızda yarattığınız zeminler hem sizin hem de misafirlerinizin beğenisini kazanacaktır. Laminat parkeler göze hoş gelmesi ve kullanım avantajları sayesinde fazlasıyla tercih edilmeye başlanmıştır. Siz de kendinize uygun olan laminatı farklı yerlerde değerlendirebilirsiniz.

Uygun Laminat Parke Fiyatları

Uygun Laminat Parke Fiyatları

Evlerin ve farklı mekanların zeminlerini süsleyen laminat parkeler pek çok özellik ile sunulmaktadır. Renk, tasarım, üretim malzemesi ve model olarak çeşitlilik sunan bu parkeleri üretmekte olan çok fazla marka bulunmaktadır. Markaların laminat modelleri ve özellikleri değişiklik gösterebilir. Ürün çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı fiyatlar da değişmektedir. Laminat fiyatları markaların modelleri ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu parkelerin özellikleri üretimde kullanılan ahşap ve boyutlarına göre belirlenmektedir. Laminat fiyatları genellikle uygundur. Herkesin bütçesine göre laminat parke bulması mümkündür. Bu açıdan siz de belirlediğiniz bütçenize göre parke bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz parke kullandığınız mekanın zeminini tamamıyla değiştirir ve ortama şıklık katar. Laminat almak isteyen kişiler bazı durumlarda ürün tercihi yaparken kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Bu nedenle ürün seçmeden önce araştırma yapabilirsiniz. Laminatların özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Parkenin kullanacağınız yerde nasıl duracağını belirleyebilir ve buna göre seçim yapabilirsiniz. Ürün seçmeden önce kullanım alanını belirlemeniz uygun parkeyi bulmanıza yardımcı olur. Ev veya başka bir mekan için alacağınız parke için dikkatli seçim yapmalısınız. Mekanın tasarımı, aksesuarları, rengi gibi özellikler laminat seçiminde öne çıkmaktadır. Zeminin güzel gözükebilmesi için mekan ile uyumlu özelliklere sahip olan bir laminat tercih etmeniz gerekir. Mekana göre parke seçerken çeşitli örneklerden yararlanabilirsiniz. Bunun için bakmanız gereken en doğru yer laminat örnekleri olacaktır. Bu parke örneklerini inceleyebilir ve buna göre karar verebilirsiniz. Örneklerde laminata dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Bu sayede parke hakkında en doğru bilgileri alabilirsiniz. Doğru seçim hem mekan hem de bütçeniz için önemlidir. Doğru bir laminat parke seçimiyle birlikte üründen fazlasıyla memnun kalırsınız. Kullanım alanı ve bütçenize göre laminat parkeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Seçtiğiniz parke kullanıldığı alan ile en iyi şekilde uyum yakalar ve ortamın şık gözükmesini sağlar.

Laminat Nasıl Döşenir?

Laminat parkelerin doğru bir şekilde döşenmesi gerekir. Doğru ve simetrik olmayan parkeler ilerleyen zamanlarda sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle döşemenin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Dayanıklı ve estetik bir görünümü olan laminatlar evinizdeki dekorasyon için çok önemlidir. Döşemeye başlamadan önce bazı işlemleri yapmanız gerekir. Öncelikli olarak döşeme yapılacak yerin toz ve kirden arındırılması gerekir. Laminatlar temiz bir yüzeyde daha iyi bir şekilde durabilir. Sonrasında döşemesi yapılacak parkenin konumunun doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Mekanda rahat bir şekilde çalışabilmek için kapıları manşetlerden çıkarabilirsiniz. Döşeme aşamasında ise öncelikli olarak parkeleri yerleştirin ve ebatlarını doğru bir şekilde ölçün. Zeminle beraber kenarlara da dikkat etmelisiniz. Boşluklu takozları duvara 10 mm uzaklıkta yerleştirmelisiniz. İlk parkeyi koyduktan sonra diğerlerini 30 derecelik bir açıyla yerdeki parçaya bitişik olacak şekilde yerleştirin. Yerleştirme aşamasına her parçada dikkat etmeniz gerekmektedir. Döşeme sırasında mekanın hareket yönünü belirlemelisiniz. Hareket yönüyle uyumlu olan parkeler mekanın saf ve ferah gözükmesini sağlar. Hareket yönü gibi detayları belirledikten sonra sırasıyla yerleştirme yapmaya devam edebilirsiniz. Kenar kısımları döşerken süpürgelikleri ayarlamalısınız. Süpürgeliklerin duvar boyunca sabitlenmesi gerekir. Sonrasında kapakları değiştirin ve doğru bir şekilde kapanmasına özen gösterin. Laminat parke döşemesi ortamda şıklık yakalanması için çok önemlidir. Bu nedenle döşemenin kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Doğru ve kusursuz bir zemin evinizin daha şık gözükmesini sağlar.

Laminat Nasıl Temizlenir?

Laminat parkeler dayanıklı ve sağlam ağaçlardan üretilmektedir. Ürünlerin dayanıklı olması uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Evinizdeki parkelerin şık bir şekilde durmasında bakımı önemli bir noktadır. Parkelerin temizlikleri düzenli olarak yapılmalıdır. Temizlik için laminatlara özel olarak üretilen bazı ürünleri kullanabilirsiniz. Parkenizi parlatmak için özel olarak üretilen yumuşak yüzey parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Bu parlatıcılar laminata hiçbir şekilde zarar vermez. Laminatlara uyum sağlayabilen temizlik ürünleri ve paspasları kullanabilirsiniz. Temizlik sırasında yumuşak zemin temizleyicileri yeteri kadar kullanmalısınız. Parke temizliğinde elektrikli süpürge de kullanabilirsiniz. Ancak bunun için süpürgenin parke başlığını kullanmalısınız. Aksi halde zeminde çizik gibi hoş olmayan izler oluşabilir. Doğru bir şekilde temizleme ile laminat parkeler uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Parkeniz için sert kimyasal içeren temizlik ürünlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Bu ürünler laminatın rengine ve tasarımlarına zarar verebilir. Yumuşak zemin temizleyicilerinin yanı sıra, temizlik için sabun da kullanabilirsiniz. Sabunla veya başka temizlik türlerinde parkenize çok fazla sıvı temas ettirmemeniz gerekir. Çok fazla miktarda su parkenize zarar verebilir. Oluşabilecek zararları engellemek için nemli bir bez veya paspas kullanmanız tavsiye edilmektedir. Temizlemenin yanı sıra istemeden de olsa parkenize herhangi bir sıvı dökülebilir. Lekeleri temizlemek için yine aynı yöntemlere başvurabilirsiniz. Durulama aşamasında ise kuru bez veya paspas kullanabilirsiniz. Laminatı doğru ve düzenli bir şekilde temizlemeniz uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (52)
Ack (1)
AGB (1)
Agt (101)
Anka (9)
Dekor (4)
(503)
Elesgo (7)
Ersaş (1)
Karsis (1)
Pole (2)
Proter (1)
Qua (1)
Tesa (1)
Troy (2)
Ugr (10)
Çamsan (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(118)
ve üzeri (166)
ve üzeri (177)
ve üzeri (183)
ve üzeri (184)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL