Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Matkap Türü

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Model

-1
Başka bir kelime deneyin

Mandren

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Darbeli & Darbesiz Matkaplar

için 1,082 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Darbeli & Darbesiz Matkaplar

Pek çok kullanım alanı olan matkap kullanıldığı yerlerde büyük ölçüde yapılan işe yardımcı olmaktadır. Genellikle tercih edilen alanlar inşaat ve mobilya olsa da çeşitlilik sağlanabilmektedir. İnşaat ve mobilya sektöründe yapılan iş, el işi ile yapıldığından dolayı matkap oldukça büyük bir rol üstlenmektedir. Malzemelerin esas malzemesi için matkap gerekmektedir. Alanlara göre matkap türleri ve hızı değişiklik göstermektedir. Bir nevi manuel olarak elle çalıştırılarak kullanılan matkap sert yüzeyleri kolaylıkla delebilmektedir. Üç çeşide sahiptir ve kullanılacak alana göre tercih edilmektedir. Gövde çeşitliliğinin yanı sıra uç çeşitliliği sayesinde de delinmek istenilen alanın derinliği ayarlanabilmektedir. Farklı tamirat ve yapı işlerinde de rahatlıkla iç ve dış mekan olmak üzere kullanılabilmektedir. Günlük ve profesyonel olarak farklı matkap çeşitleri tercih edilebilmektedir. Profesyonel kullanımlarda daha ağır ve daha güçlü matkaplar tercih edilebilmektedir. Günlük olarak kullanılan matkaplar daha basit ve hafif olabilmektedir. Matkap seçimi yapılacak işe göre seçilmelidir. Doğru matkap seçimi sayesinde yapılacak işte güçte, hareketlilikte ve pratiklikte kazanç sağlanmış olur. Büyük işlemlerde büyük devirli matkaplar kullanılırsa hem makineye hem de işlenmek istenen malzemeye zarar verilmemiş olunur. Ufak delme işlemlerinde kullanılacak olan büyük devirli matkaplar örneğin kullandığınız metali istenilenden fazla delebilir. Daha kalın bir metalde kullanılacak olan küçük devirli matkap ile de matkaba zarar verip aletin yanmasına sebebiyet açabilmektedir. Bu yüzden hem matkap özellikleri hem de yapılacak olan işteki malzemelerin dayanıklılığı ve yapısı hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu sayede matkap seçimi en doğru şekilde yapılabilir.

İnşaat İşlerinin Baş Ustası Darbeli & Darbesiz Matkaplar

İnşaat İşlerinin Baş Ustası Darbeli & Darbesiz Matkaplar

Günlük hayatta da pek çok kullanım alanı sağlayan matkaplar özellikle büyük işler gerektiren inşaat sektöründe de önemli rol oynamaktadır. Büyük işlerin zeminini hazırlamak için pek çok yerde matkaplardan yardım alınmaktadır. Küçük veya büyük fark etmeksizin delikler açmak ve gücünün yettiği malzemeler üzerinde işlem yapabilmesi için farklı matkaplar inşaat alanlarında tercih edilmektedir. İnşaat alanlarında birden fazla matkap türü tercih edilebilmektedir. Genellikle daha büyük, ağır ve güçlü matkaplar tercih edilmektedir. Darbeli matkap modelleri daha güçlü olduğu için inşaat alanında kullanılabilmektedir. Darbeli olan matkap modelleri darbe özelliğine sahiptirler. İnşaat alanında oldukça yaygın olarak kullanılan şarjlı darbeli matkap türleri yalnızca dönüp delme işlemi uygulamakla kalmaz aynı zamanda ileri geri hareket edilmesini de sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde sert olan zeminlere daha rahat ve güvenli bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Delme işlemi yapılacak olan yer fazlasıyla sağlam ve delinmesi güç bir maddeye sahipse darbeli matkap modeli tercih edilmelidir. Darbeli olan modeller genellikle profesyonel olan işlerde kullanılmaktadır. İnşaat alanında kolay tutuma sahip matkaplar seçilmelidir. İş güvenliğine dikkat ederekten delme ve kesme işlemleri yapılmalıdır. İnşaatta sağlam bir bina için sağlam malzemeler seçilmelidir. Yapılacak olan malzemeler için en doğru aletler seçilmeli ve en doğru şekilde kullanılmalıdır. İnşaatlarda özellikle kullanılan matkaplar belirli alanlara göre farklı modelleri kullanılmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak farklı matkap modellerinden yararlanılarak parça birleştirmek için delik açmak ya da gerekirse ufak kesme işlemleri yapmak için matkaplardan faydalanılabilmektedir. Ev inşaatında kullanılacak olan malzemeye ve kullanılan matkaba zarar vermeden işlemler gerçekleştirilmelidir. Devir gücü düşük olan matkaplar, yüksek sağlamlığı olan malzemelerde kullanılmamalıdır. Alanda yapılacak olan vidalama işlemleri için de matkap kullanımı oldukça yaygındır. Hem zaman hem de pratiklik sağlayan akülü matkapların ucuna yerleştirilen vidalar sayesinde vidalama işlemi yapılabilmektedir. Üstelik akülü matkaplar herhangi bir elektriğe ihtiyaç duyulmadığı için rahatlıkla taşınabilir ve istenilen yerde kullanılabilmektedir. Elektrik prizinin uzakta kaldığı yerlerde bile inşaatta akülü matkaplar kullanılabilmektedir. Her ne kadar akülü matkaplar kolaylık sağlasa da uzun işlemler gerektiren yerlerde kablolu olan matkapların hem gücünden hem de sağlamlığından ötürü tercih edilmesi gerekmektedir. Uzun bir işlem sırasında akülü matkabın şarjının bitmesi önemli bir işin aksatılmasına neden olabilir. Bu yüzden matkap alımında kullanılacak yer ve malzeme iyi bilinerek alınmalıdır.

Her Alana Uygun Darbeli & Darbesiz Matkap Çeşitleri

Her Alana Uygun Darbeli & Darbesiz Matkap Çeşitleri

İlerleyen teknolojiyle beraber gelişen ve yaygınlaşan matkap artık profesyonel olmayan kişilerin bile kullanabileceği bir alete dönüşmüştür. Basit kullanıma sahip matkaplar sayesinde evde günlük olarak herhangi bir usta çağırmadan işler halledilebilmektedir. Evlerde kablosuz, akülü tercih edildiği zamanda oldukça az yer kaplamaktadır. Hemen hemen her alana uygun olan matkap hangi çeşidinin nerelerde kullanılacağı göz önünde bulundurulduğu zaman kullanımı gayet basittir. Markasından voltaj gücüne kadar pek çok etkene bağlı olarak çeşitleri değişmektedir. Bunlar kişinin ihtiyaç ve isteğine bağlı olarak matkap modeli tercih edilebilmektedir. Yapılacak olan işe en uygun olan matkap tercih edilmelidir. Daha önce kullanılan matkap modelinden farklı bir model kullanıldığı zaman kullanım talimatları mutlaka okunmalıdır. Genellikle zor işlerin başlangıcında yardımcı olan matkap sayesinde delme ve kesme işlemi gerçekleştirilebilir. Daha uzun süreli çalışılması ve daha iyi performans sağlayan şarjlı matkap çeşitleri, matkap türlerinin en iyilerinden bir tanesidir. Genellikle daha profesyonel işlerde tercih edilmektedir. Ömrünün daha uzun süre dayanabilmesi için özel pillerle çalışmaktadır. Daha küçük olan matkaplar ise daha basit işlerde görev yapmaktadırlar. Örneğin, vidalama ve birleştirme gibi daha kolay halledilebilecek ve az güç gerektiren işlerin üstesinden gelmektedirler. İnşaat işlerinde kullanılan matkaplar genellikle daha ağır işler yapmaktadırlar. Havalı matkap olarak adlandırılan bu matkap türü diğer matkaplara göre daha farklı şekilde çalışmaktadır. Kompresör sayesinde iş görmektedir. Sert zeminlerin daha kolay işlenebilmesi için kullanılan darbeli matkaplarda ise birbirine bağlı birden fazla çark vardır ve bu çarklar sayesinde delme işlemi gerçekleştirilmektedir. Herkesin kullanabileceği ve fazladan uğraş gerektirmeyen matkaplar gündelik işleri halledebilmek için en uygun matkap türlerindendir. Bu matkaplar akülü matkaplar olarak adlandırılmaktadır. Batarya ile şarj olan ve bu sayede çalışan darbesiz şarjlı matkap çeşitleri taşınabilir olduğu için oldukça kullanışlıdır. Matkap türleri farklı zeminlere etki ettiği için uygun zeminle buluşturmak önemlidir. Örneğin, delinmesi gereken bir duvar yanlış bir matkap türüyle yanlış bir şekilde delinirse duvara zarar verebilmektedir. Bu yüzden uygun olan matkap türünü seçmek çok önemlidir. Uygun matkap seçildiği zaman ve yapan kişi işini iyi biliyorsa yapılan iş muntazam bir şekilde tamamlanacaktır. Yapan kişi kadar kullanılan matkabın da etkisi büyüktür.

 Darbeli & Darbesiz Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Darbeli & Darbesiz Matkap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji ve şartlar sayesinde hemen hemen zanaat ve ufak tefek ev işlerinin hepsinde kullanılabilen matkaplar alınırken dikkat edilmelidir. Hobi ya da tasarım amaçlı fark etmeden kullanılacak olan matkabın iyi olması önemlidir. Yapılacak olan işin iyi olmasının yanı sıra iş güvenliği için de iyi bir matkap seçimi yapılmalıdır. Fakat bunun yanı sıra ufak tefek işlerde kullanılacak olan bir matkabın çok fazla özelliğinin olmasına ihtiyaç duyulmayabilir. Bu yüzden daha pratik ve az özelliğe sahip matkaplar tercih edilebilmektedir. Genellikle ev tipi matkap şarjlı modelleri ile dikkat çeker. Fakat hobi olarak ya da zanaat olarak işlenecek bir üründe kullanılacak olan matkabı bazı özellikleri karşılaması gerekmektedir. Tasarlanacak ya da onarılacak alanların her birine ayrı özel matkap tercih edilebilmekle beraber kısıtlı bütçeler için uçları değişebilen matkaplar da seçenekler arasındadır. İyi bir gövdeye sahip olan matkabın uçları yapılacak işe göre değişebilmektedir. Bu sayede tek bir aletle birden fazla iş görülebilmektedir. Daha uğraştırıcı ve profesyonel işlerde kablosuz matkap kullanılıyor ise şarj ömrünün uzun olması önemli bir husustur. Büyük işlerin önemli adımlarında rol alan matkabın iş esnasında sürekli el altında olması önemlidir. Bu yüzden şarj edildiği zaman uzun bir süre çalışabilen matkaplar tercih edilmelidir. Eğer kabloların ulaşabileceği yerlerde iş görülüyor ise kablolu bir matkap tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Böylelikle kablosu takılı olduğu sürece iş görülebilecektir. Profesyonel işlerde kullanılan matkaplar daha ağır ve fonksiyonel olduğu için kullanacak olan kişinin matkap hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu yüzden işi yapan kişinin matkabı seçmesi daha doğru olacaktır. İşi yapan kişi kullanılacak olan yüzeye hangi matkabın daha iyi bir şekilde işlem yapabileceğini bilmektedir. Yumuşak yüzeyler için daha az güce sahip olan matkaplar seçilmelidir. Ya da güçlü olan matkapların düşük seviyesinde işlem görülmelidir. Daha sert yüzeylerde kullanılacak olan hafif makineler, yüzey yüzünden bozulabilme durumları vardır. Bu yüzden sert yüzeyler için daha profesyonel ve yüksek güce sahip olan matkaplar tercih edilmelidir. Matkap eğer sadece delme işleminde kullanılmayacaksa yine istenilen özellikler göz önünde bulundurularak alınması gerekmektedir. Örneğin hem delme işlemi hem de vidalama işlemi görebilen matkaplar gündelik hayatta pratiklik sağlamaktadır. Birden fazla iş gören matkap kullanımı sayesinde evlerde de alandan tasarruf edilebilmektedir. Bu sayede tek bir alet ile evdeki birden fazla iş kolaylıkla ve usta gerektirmeden talimatlar okunarak halledilebilmektedir.

 Darbeli & Darbesiz Matkapların Kullanımı ve Sağladıkları Kolaylıklar

Darbeli & Darbesiz Matkapların Kullanımı ve Sağladıkları Kolaylıklar

Matkap seçmek ve almak kadar matkabın kullanımı ve ayarları da o kadar önemlidir. Doğru matkap kullanımı için gerekli bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Bu sayede yapılacak olan işlem daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Hemen hemen kullanım kolaylığı ile her eve giren matkap çoğunlukla kısa bir bilgi edinildikten sonra kullanılabilecek aletlerdir. Fakat her ne kadar kolay olsa bile yanlış kullanımda kullanılan yüzeye istenmeyen etkiler bırakabilmektedir. Matkap ile delik mi açılacağı yoksa matkapla kesme işlemi mi yapılacağı çok önemlidir. Delik açılırken farklı, kesme işlemi uygulanırken farklı bir kullanım söz konusudur. Delme işlemi sırasında daha az devire sahip olan matkaplar tercih edilebilir. Cihazın ayarlamaları yapıldıktan sonra işlem gerçekleştirilebilir. Delme işlemini iki elle sağlam bir şekilde matkabı istenilen yere tutmak yeterli olacaktır. Delme işlemi için kullanılacak olan matkap modeli genellikle darbesizdir. Darbesiz matkap modelleri ile daha basit işlemler kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bir duvarı delip çerçeve asmak için çekiç ile dakikalarca uğraşmak yerine uygun bir matkap yardımı ile duvara doğru ve zarar vermeden en uygun şekilde bir delik açılabilmektedir. Bu sayede hem zamandan hem de ele gelebilecek herhangi bir hasar önlenmiş olacaktır. Bir kurulum işi olduğu zaman da matkaplar en büyük yardımcılardan bir tanesidir. Başlıkları sayesinde birleştirme işlemi kolay bir şekilde halledilir. Başlıklar dikkatli ve uygun bir şekilde seçilmelidir. Uygun başlıklar sayesinde kolaylıkla kurulum işlemleri halledilebilmektedir. Matkaplar, kesme işlemlerinde de özellikle marangozlar için uygun el aletlerinden bir tanesidir. Gücü yüksek ve ucu uygun olan bir matkaba doğru şekilde yön verildiği zaman kesme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kesme işlemi yaparken matkabın ileri geri hareket etmesi sağlanmaktadır. Bu sayede büyük aletlere ihtiyaç duyulmadan ufak kesme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Matkapların taşınabilir olması da sağladığı kolaylıklardan bir tanesidir. Taşınabilir olduğu için evde, iş yerlerinde ya da herhangi bir yerde akülü olan matkaplar rahatlıkta taşınabilmektedirler. Şarjları sayesinde de uzun süreli bir kullanım sağlamaktadırlar. Çeşitli matkap seti alternatiflerinin uçları farklı şekillerde değişebilmektedir. Bu da işin çeşitliliğini arttırmaktadır. Satın alınan uçlar sayesinde matkap, birden fazla ve farklı işlere uygun hale getirebilmektedir. Bu uçlar sayesinde birden fazla el aleti alınmasından tasarruf edilebilmektedir.

Matkap Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Matkap Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar ev eşyalarının tamiri ve herhangi bir eşya üretiminde kolaylık sağlasalar bile kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Delici ve kesici alet kategorisine girdiği için kullanılırken oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Gerekilen önlemler alınmadığı takdirde geri dönüşü olmayan kazalara sebebiyet verebilmektedir. Matkap kullanılırken, işçi eldiveni takmak hem matkabın daha rahat tutulmasını hem de olası tehlikelere karşı korunmasına yardımcı olacaktır. Matkabın kullanıldığı alan eğer çok fazla toz çıkarıyorsa inşaat gözlüğü de takılmalıdır. Ağır olan matkap modelleri kullanılırken mutlaka bir yerden destek alınmalı ya da iki elle birlikte tutulmalıdır. Daha önce hiç matkap kullanmamış birisi daha dikkatli olmalıdır. Matkabı ilk defa kullanacak olan kişi buna göre bir matkap seçimi yaparak olası kazaların olmasını önlemelidir. Ayrıca, tercih sırasında darbesiz matkap fiyatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Kişinin işine yarayacak, uzun ömürlü ürünler tercih edilmelidir. Aynı durum darbeli matkap fiyatları için de geçerli olmaktadır. Kullanılacak olan matkabın talimatlarını okumak matkap kullanımını kolaylaştırabilir. Talimatlarda yazılan kullanım koşullarına uyarak matkap kullanılmalıdır. Matkap açık bir şekilde etrafta bırakılmamalıdır. Elektrikli matkap kullanılıyor ise fişte bırakılmaması gerekmektedir. Özellikle çocuklu evlerde kullanılan matkap ortalıkta bırakılmamalı ve fişi çekilmelidir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Matkap kullanıldıktan sonra tamir çantasına geri konulmalıdır. Matkabın konulduğu yer çok dar olmamalıdır. Matkabın düğmelerine ve ucuna zarar gelmemelidir. Bozulmuş bir matkabın patlama tehlikesi olabileceği gibi delmek istediğiniz yere de yanlış delim yapma olasılığını arttıracaktır. Bu yüzden eskimiş matkapların temizliği ve ucunun değişmesi önemlidir. Kullanılırken dikkat edilmesi gerektiği gibi kullanılacak alana uygun bir matkap seçmekte kullanım önerilerini kapsamaktadır. Yanlış matkap kullanımı alana zarar vermekle kalmayıp kullanan kişiye de zarar verebilmektedir. Eğer delinmesi güç bir yere orayı delecek güce sahip olmayan bir matkapla işlem yapılması denenirse matkap bozulup yanabilir. Kullanan kişinin bu hususta özellikle el ve yüz kısmına dikkat etmesi gerekmektedir. Matkap kullanmadan önce videolar izlenebilir veya matkap kullanmayı bilen birinden yardım istenebilir. Darbe seviyesi kullanılacak kişi tarafından ayarlanırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Darbe seviyesi gereğinden az veya fazla olmamalıdır. Kullanılacak alan ile ilgili de bilgi sahibi olunması önemlidir. Örneğin, delinecek bir metalin kaç darbe gücünde delinmesi gerektiği araştırılmalıdır. Bu bilgiler neticesinde matkap fiyatları ve özelliklerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun bir model seçebilirsiniz.