Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kalem Havya

için 1,429 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kalem Havya

Günümüzde elektrik ve elektronik devreler üzerinde devre elemanlarını birbiriyle birleştirmek amacıyla kullanılan kalem havya, yüksek ve hızlı ısı sağlayarak bu işlemi yerine getiriyor. Farklı kullanım alanları sağlayan bu ürünler, alanında uzmanlaşmış bazı meslek çalışanları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kalem havya geniş kullanıcı kitlesine sahip olup belirli bir derece arasında sıcaklık sergiliyor. Kalem havya modelleri ideal bir güç seviyesi arasında değişiyor olup farklı nitelikler ile kullanıcı tercihine bırakılıyor. Piyasa üzerinde bazı markaların uzman kadroları aracılığıyla tasarlanan bu ürünler, özel materyaller ile hazırlanarak satışa sunuluyor. Kaliteli ve dayanıklı yapısı sayesinde üst düzey hizmet sunarken birçok alanda pratik kullanım fırsatı sağlıyor. Kalem havya modelleri, genel özellikleri ile çabuk ısı vererek lehim esnasında bu ısıyı koruyor. İstenilen sonucun en iyisi alınması amaçlanan ürünlerde kaliteli materyaller ile ısı yalıtımlı ürünler olması sağlanıyor. Havya gücüne göre farklılık gösteren ürünler, çeşitli kullanım alanları sunuyor. Çok ince hatlar, elektronik malzemeler, küçük terminaller, yüksek güçlü dirençler, kalın iletkenler ve büyük boyutlu malzemeler üzerinde kullanım alanı sunan havyalar, watt gücüne göre hizmet sergiliyor. Kalem havya, uçtan somunlu ve ince uçlu bir havya modeli sunarken öğrenci, mühendis gibi mesleği gereği bazı alanlarda kullanım sağlıyor. Özel yapım bir krom kaplama ile hazırlanan havya ucu, lehimin yapışmasını engelleyerek akışkan kalmasını sağlıyor. Topraklı kablo olma özelliğinin yanı sıra elde tutmanın kolaylaştırılması açısından silikon destek bulunuyor. Bu sayede hem kayma önleniyor hem de kullanıcının yanmalara karşı güvenliği sağlanıyor.

Kalem Havya Modelleri

Kalem Havya Modelleri

Kalem havya modelleri kullanım türü ve alanları açısından çeşitli kullanım fırsatı sağlıyor. Bu çeşitli alanların oluşturduğu şartları sağlayarak kalem havyanın güç düzeyine göre havya tipi tercih ediliyor. Kalem havya ucu yanmaz uç özelliği ile kaliteli ve kullanışlı bir yapı sergiliyor. Bu tip havya modellerinde ısının oluşturulması rezistansla sağlanıyor. Havya üzerindeki rezistans, krom-nikel telden silindirik şekilde sarılarak elde ediliyor ve küçük güçlü olarak üretiliyor. Bu sayede küçük akımlı ve büyük dirençli olarak çalışıyor. Bu ürün modellerinden biri olan, kalem havya modeli, kurşunsuz lehimleme ile yarı iletken özellik sağlıyor. Ayarlanabilir sıcaklık kontrolü sunan lehim havyası 180-500 ℃ ‘ye kadar sıcaklık gösteriyor. Kullanım aşamasında lehimleme istasyonuna gerek duyulmadan çalıştırılıyor vekonforlu bir tutuş sergiliyor. Kaliteli yapısı ile uzun ömürlü kullanım fırsatı sağlayan seramik tip ısıtıcı kalem havya modeli, tüm dikkati üzerine topluyor. Pratik kullanım için ideal bir tasarım olan kalem havya, lehimleme kalem ucu özellikleri ile pek çok alanda kolaylık oluşturuyor. Güç seviyesi ile birlikte üstün performansı ile gözler önüne serilirken aynı zamanda ideal kablo uzunluğu sunuyor. Kalem havyalar alternatif renk seçenekleri ile kullanıcı beğenisine sunuluyor ve kullanım alanları olarak pek çok alanda imkan sağlıyor. Kalem havya tavsiye edilen modeller ile profesyonel ısıtıcı özellikleri ile eşsiz bir potansiyel ortaya koyuyor. Yüksek kalite sağlayarak ortaya koyduğu gücü ile üst düzey hizmet sunarken bunun yanı sıra pratik ek parçaları ile rahat kullanım fırsatı oluşturuluyor. Kalem havya, yuvarlak yapısının yanı sıra yüksek performanslı paslanmaz çelik ısıtıcı özelliği sergiliyor. Kullanılan materyaller sayesinde darbelere dayanıklı bir gövde sunarken aynı zamanda dayanıklı kablo özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanıcıları tercihleri ve beklentileri sonucunda özel olarak tasarlanan ve piyasaya sunulan ürün seçeneklerini ürün sayfamız üzerinden inceleyip arzu ettiğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Dilerseniz ihtiyacınıza uygun kalem havya modelini bu sayfa üzerinden hemen satın alabilirsiniz.

Pratik Kullanımı ile Kalem Havya

Pratik Kullanımı ile Kalem Havya

Genel kullanımı itibariyle kalem havyaların güç kapasiteleri ortaya çıkardıkları ısı ile doğru bir orantı gösteriyor. Farklı Watt seçeneklerine göre havya kullanımı değişiyor. 30 Watt gücündeki havya direnç, kondansatör, diyot ve transistör elemanları için tercih edilirken 40 Watt havyalar yüksek güç kapasitesi ve küçük devrelerde kullanılıyor. Kalem havya rezistansı ısı kontrolü ile birlikte elektrik bileşenlerinde güvenli kullanım fırsatı sunuyor. Havya istasyonları tarafından takip edilen bu ürünler, kontrollü sıcaklık ile kullanıcı sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Sabit güç kaynağı sunan ürün kullanımı, kullanım türüne göre değişiklik gösteriyor. Kullanılacak alana uygun olarak düşük ya da yüksek wattlı kalem havya modeli tercih ediliyor. Bu modellerden biri olan, 40 w kalem havya minimal tasarımı ve kaliteli plastik dış materyalleri ile konforlu bir ürün modeli sergiliyor. Yanmaz ucu sayesinde kalem havya, uzun süre kullanıma uygun olarak dayanıklı yapısını gözler önüne seriyor. Kalem havya, uç sıcaklığı kullanılan havyanın güç düzeyine göre değişkenlik gösteriyor. Sıcaklığın kontrol edilebilir özellik taşıyarak ayarlanabilir kalem havya sergiliyor. Güç düzeyi ile kalem havya, ince tasarımı ve kayma önleyici silikon tutacağı ile konforlu kullanım fırsatı sağlıyor. Kullanım amacına uygun olarak ayarlanan derece düzeyi, belirli bir sıcaklık sunarken aynı zamanda ayarlanabilir özelliği ile farklı alanlarda pratiklik kazandırıyor. Kalem havya, yüksek kaliteli hızlı ısıtma gövdesine sahip olup hızlı ısınarak verimli lehimleme sunuyor. Üzerinde bulunan On-Off butonu ile prizden çıkarmaya gerek kalmadan enerji tasarrufu sağlamayı amaçlıyor. Elektronik aletlerde kullanılan en yaygın lehim alaşımı kalay ve kurşun karışımı ile hazırlanıyor. İçeriğindeki kurşun materyali insan sağlığı açısından risk taşıyabiliyor ve genellikle maske ile kullanma ya da havalandırma tavsiye ediliyor. Ayarlanabilir kalem havya söz konusu olduğunda, birbirinden kaliteli markaların birbirinden kullanışlı ürünleri rahatlıkla incelenebilmektedir. Markalar tarafından piyasaya sürülen ürünler farklı düzeylerde kullanım için uygun olmaktadır.

 Kalem Havya ile Enerji Tasarrufu

Kalem Havya ile Enerji Tasarrufu

Enerji tutma kapasitesi 220 Volt olmasına rağmen sıcaklık ayarı sağlanarak çalışma güvenliği artırılıyor. Bu sayede havya ucundaki sıcaklık değeri sabit tutuluyor. Kalem havya çeşitleri istasyonlu ve istasyonsuz olarak ayrılıyor olup, farklı alanlarda kullanım fırsatı sunuyor. İstasyonlu kalem havya modeli, ısı ayarlı ve gerilim ayarlı olarak özellik sunuyor. Havya üzerindeki ısının sabit kalmasını sağlayan ürün modeli güvenli kullanım alanı oluşturuyor. İstasyonsuz kalem havya modeli ise, daha çok küçük firmalar, hobi devreleri yapan kişiler tarafından tercih ediliyor. Kalem havya seti set içinde tüm gerekli malzemeleri bulundurarak piyasa üzerinden kullanıcısına sunuluyor. Kalem havya seti, yuvarlak tutma yeri ile kolay kullanım fırsatı sağlıyor. Mekanik gücü ile kalitesini yansıtırken bunun yanı sıra ideal uçları ile pratiklik sunuyor. Yüksek performanslı paslanmaz çelik ısıtıcı ve darbelere dayanıklı gövde sayesinde uzun ömürlü kullanım sunan kalem havya modeli, ideal kablo uzunluğu ve gerilimi azaltma esnekliği sergiliyor. Set içinde lehim teli ve lehim pastası gibi diğer materyallerde bulunuyor. Kullanım türüne göre iç materyallerinde hem kurşun hem de kurşunsuz formülasyonları ile sergileniyor olup elektrik veya elektronik ekipmanların çalışmasında dikkat gerektiriyor. Kalem havya modelleri gücü ve performansı etkileyen birçok donanım bulunduruyor. Bu donanımlar hem kullanım esnasında kullanıcı güvenliğini sağlıyor hem de işlevsellik kazandırıyor. Piyasada farklı markaların satışa sunduğu kalem havya alternatifleri, birbirlerinden farklı olma özellikleri ile dikkat çekiyorlar. Dayanıklı ve kaliteli mekanizmaya sahip havya alternatiflerini ürün sayfamızda bulabilirsiniz.