Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Jms
Axu
Cmc
Jbc
Oem
Eps
Sgs
Leo
Cat
Nb
Mbl
Kny
M21
Nt
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kaynak Makinesi Türleri

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Koruma Sınıfı

Başka bir kelime deneyin

Amper

Başka bir kelime deneyin

Model

SF3
128
Başka bir kelime deneyin

Güç Türü

Başka bir kelime deneyin

Voltaj

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kaynak ve Lehimleme

için 11,253 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kaynak ve Lehimleme

Kaynak ve lehimleme işlemleri birbirinden farklı iki veya daha fazla maddenin birleştirilmesi amacıyla kullanılsa da çalışma prensipleri ve alanları büyük farklılık göstermektedir. Kaynak belirli malzemeleri, genellikle metalleri ya da termoplastikleri parçaları yüksek ısı kullanarak eritmek, akabinde de soğumaya bırakarak füzyona sebep olan bir işlemdir. Elektrik akımının zıt kutuplarının birbirine yakınlaştırılmasıyla ortaya çıkan ısının metallerin eritilmesinde kullanılması olanak sağlayan cihaza kaynak makinesi adı verilmektedir. Bu cihazın gerçekleştirdiği işlem baz metali eritiyor olmasıyla lehimleme gibi dolgu malzemesini eriterek kaynaşmayı sağlayan işlemlerinden ayrılmaktadır. Bu işlem doğası gereği tehlike arz ettiğinden profesyonel kişiler tarafından gerekli güvenlik önlemlerini alınarak hayata geçirilmelidir.

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri

Endüstriyel ihtiyaçlara yönelik olarak üretilen kaynak makinesi fiyatları cihazların kapasitelerine ve sundukları fonksiyonlara göre farklılık göstermektedir. Kaynak yapılırken metallerin birleşim noktalarına yoğun miktarda ısı uygulanıp, bu işlem sırasında kaynağın tipine bağlı olarak 6000 santigrat dereceye kadar çıkan sıcaklıklar meydana gelmektedir. Sıcaklığın yanı sıra kaynak işlemi uygulanan metallerin cinleri, koruyu gazların cinsi ve elektrot yapısına göre ortama pek çok farklı tipte gaz, toz ve duman yayılmaktadır. Bu sebeple kaynak ustasının kaynak gözlüğü kullanarak kendi sağlığını güvence altına alması oldukça elzemdir. Kaynak maskesi olmadan çalışıldığında ise yüzde yanıklar ve gözde oluşabilecek riskler gibi sağlığı doğrudan tehdit edebilecek senaryolar ortaya çıkabilmektedir. Kaynak işlemi sırasında ortaya çıkan ısının teniniz üzerinde de oldukça yıpratıcı bir etkisi mevcuttur. Çıplak kolla yapılan işlemler sırasında ciltte yanıkların oluşma ihtimali olduğu gibi, işlem sırasında tutuşma ihtimali olan giysiler tercih edildiğinde de kumaşın alev alması ihtimaline bağlı olarak yine ciltte tahribat oluşması riski ortaya çıkmaktadır. Yüksek sıcaklık ve kıvılcımlardan korunmak adına kaynakçının yüz, kol ve vücutlarının açıkta kalan bölgelerinin korunuyor olması oldukça önemlidir. Olası yanık ve tahribatı önlemek adına işlem esnasında kaynak önlüğü ya da kaynak ceketi tercih edilmelidir. Genellikle kalın deriden yapılmış bu ürünlerin yanı sıra kaynak eldiveni de kullanılması elzem ürünlerden biridir. Bu ürünler özenli bir şekilde kullanıldığında uzun ömürlü oldukları gibi, üretim amaçlarına uygun olarak kaynak ustalarının da radyasyon ve yanma gibi tehlikelerden de korumaktadırlar. Koruma ürünlerinin yanı sıra kaynak işlemini gerçekleştirmek adına da alet çantanızda mutlaka bulunması gereken parçalardan biri şüphesiz kaliteli bir kaynak elektrodu. Bu parça kaynak işlemi sırasında elektrik arkı oluşturmaktadır ve ergiyen ve ergimeyen olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Kaynak işlemi gerçekleştirilecek metalin cinsi, elektrodun gerilme direnci, işlemin gerçekleştirileceği pozisyon gibi pek çok farklı değişkene bakılarak uygun ürünün tercih edilmesi gerekmektedir. Kaynak işlemi sırasında çok yüksek akımlarda elektrik yükü oluşmaktadır. Kullanılan makinenin azami akımı ve seçilen elektroddan hareketle uygun kaynak kablosu tercih edilmelidir. Bu ürünler yüksek akım iletimini beslemek adına özel olarak üretilmişlerdir.

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak ürünleri satın alınırken, ustanın ihtiyacına uygun olan ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bu şekilde hem iş güvenliği konusundaki endişeler giderilirken hem de oraya çıkan işin hatasıza olabildiğince yakın olması sağlanmaktadır. Çalışılan ortamın iç mekan, dış mekan olmasından üzerinde çalışılan materyalin cinsine kadar pek çok değişken kaynak işlemi başlatılmadan önce değerlendirilmesi ve uygun ekipman tercih edilmelidir. Kaynak işlemi sırasında esnasında kullanılan önemli parçalardan bir diğerine kaynak teli adı verilmektedir. Kaynak operasyonun yapılacağı ortama, ürüne bağlı olarak ise farklı tipte kaynak çubuğu tercih edilmelidir. Kaynak pensesi adı verilen alet ustaları doğrun açılarla işlerini gerçekleştirebilmelerine yardımcı olarak, ürünlerin hatasıza yakın olmasına olanak sağlamaktadır. Kaynaktan farklı olarak Lehimle işlemi ise iki veya daha fazla parçanın üzerlerinde metal eritilip dondurulması yöntemiyle birbiriyle birleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Lehimleme işlemi sırasında genellikle iki ya da daha fazla parça metalin birleşim noktaları, çok yüksek sıcaklık verilerek eriyik hale getirilmiş olan lehim teli ile birbirlerine kaynatılır, tutturulur. Kaynak işleminin aksine, lehimleme işleminde birleştirilmesi planlanan ana malzemeler eritme işlemine tabii tutulmaz. Kaynak işleminde iki metal parça eritilerek birleştirilirken, lehimleme işleminde eritilen lehim iki metalin arasında dolgu malzemesi görevi görmektedir. Birden fazla lehimleme yöntemi olsa da lehim havyası diğer adıyla lehim makinesi yardımıyla lehimleme en sık kullanılan tekniklerden biridir. Sektörde emek veren ustalar tarafından havya sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple tercih edilecek ürünün performansı kadar, uzun ömürlü olması da büyük önem taşımaktadır. Ürünün kalitesi kadar, ürünün bakımının düzenli yapılması ve doğru aksesuarlarla desteklenmesi de kullanım kolaylığı yaratıp yapılan işlerin kalitesini doğrudan arttıracağı gibi uzun vadede cihazın ömrünü de uzatacaktır. Kalemi andıran tasarımı sebebiyle lehim kalemi olarak da adlandırılan ürünün gücü 3 ile 300 Watt arasında değişmekte beraber cihazların 200’den 500 santigrat dereceye kadar ısı aktarımı sağlayan modelleri de piyasada bulunmaktadır. Ürün satın almadan önce ihtiyacınıza cevap verecek modeli seçmek oldukça önemlidir.

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri ve Modelleri

Kaynak ve Lehimleme Ürünleri ve Modelleri

Belirli bir nokta yerine görece geniş yüzeylere fazlaca lehimleme işlemi uygulanacağı durumlarda ustaların ihtiyaçları değişmektedir. Bu ve benzer senaryolarda yuvarlak, dört köşeli gibi farklı modellerde üretilen ve değişen hacimlere sahip lehim potası tercih edilmektedir. Bu ürünün temel görevi ihtiyaç duyulan miktarda lehimin eritilip belirli bir sıcaklıkta muhafaza edilmesini sağlamaktır. Bu sayede ustalar zamandan tasarruf ederken, işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulurlar. İşlerin hızlıca halledilmesi ustanın zaman kazanarak başka işlere odaklanmasını sağlamasıyla ekonomik açıdan da değerli bir katkı sağlamaktadır. Bir lehim seti edinerek amatör olarak bu işlemi yapanlardan tutun, sanayilerde bunun üzerine çalışan ustalara kadar her gün binlerce kişi lehimleme işlemini gerçekleştirmektedir. Lehimleme işlemini masa üstünde gerçekleştiriyorsanız, masanızın bir ucunda lehim standı bulundurarak, cihazı güvenli bir şekilde konumlandırabilir ve çalışma şartlarınızı rahatlatabilirsiniz. Sanayi sektöründe çalışan elektronikçiler tarafından ise sıkça lehim istasyonu kullanılmaktadır. Lehimleme ürünleri farklı ihtiyaçlara göre üretilmektedir. Lehim tabancası verilen bir diğer üründe ise güç kaynağından alınan enerji tetiğe basıldığı anda lehim ucu adı verilen bölgeyi ısıtmaktadır, bu şekilde lehimleme işlemini gerçekleştiren ürün ustalar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Lehimleme işleminin kalitesini arttırmak adına ise lehim pastası adı verilen ürün kullanılmaktadır. İşlemin yapıldığı yüzeyin oksitlenmesinin önüne geçilmesi bu ürün sayesinde sağlanmaktadır. lehim fiyatları yapılmak istenilen işin niteliği doğrultusunda çeşitlenen ürün modellerine göre farklılık göstermektedir. Lehimleme işleminin genellikle elektronik iki parçayı birleştirmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak farklı senaryolarda ise tersine lehimleme ihtiyacı duyulmaktadır, yani mevcutta yapılmış veya zarar görmüş işlevini yitirmiş lehimin sökülmesi. Bu durumlarda yeniden lehimleme yapılmadan önce temizlik işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda lehim pompası adı verilen bir ürün kullanılır. Temel olarak vakumlama işlemi gerçekleştiren ürün yeniden kullanılmadan önce tekrar kurulduğunda önceki işlemden kalan atık lehimi tahliye etmesi gerekmektedir. Düzenli olarak temizlenen cihazların vakum performansı kalitesini korumaktadır. İçerisinde atık lehim birikmesi durumunda ise vakum yani sıvı lehimi içine çekme performansında dalgalanmalar görünmesi oldukça muhtemeldir. Çalışma prensibi göz önüne alınarak ucu yanmaz plastikten üretilmiş olan ürünü yine de lehim ucuna çok yaklaştırmamak üründe herhangi bir dezenformasyonun önüne geçilmesi adına tavsiye edilmektedir. Ürünün sıcağa daha dayanıklı olan silikon uçlarını tercih ederseniz, olabilecek erimelerin de büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.