TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yangın Tüpleri & Söndürücüleri

için 650 sonuç bulundu.

Yangın Tüpleri & Söndürücüleri

Okul, ofis, apartman gibi binaların ve otomobil, kamyon gibi araçları her an oluşabilecek yangın riskine karşı korumak için yangın söndürme sistemleri ve yangın tüpleri başta olmak üzere taşınabilir yangın söndürücüler, yasa ve yönetmeliklerce zorunlu hale getirilmiştir. Bu yönetmeliklerde kullanılacak yangın söndürücülerin hacmi ve içindeki malzemeler değişebilir ama temel olarak ulaşılabilir yerlerde belli sayıda yangın tüpü ve diğer yangın söndürücü ürünlerden olması şart. Yangın söndürücü fiyatları diğer zorunlu güvenlik ürünleri gibi bütçenizi zorlamayacak seviyelerdedir.

Yangın Söndürücüler Nelerdir?

Yangın Söndürücüler Nelerdir?

Yangın söndürücü, acil durumlarda küçük yangınları söndürmek veya kontrol altına almak için kullanılan aktif yangın koruma cihazıdır. Taşınabilir yangın söndürücüler kontrolden çıkmış, örneğin tavana ulaşmış yangınları söndürmekte kullanılmaz çünkü bu boyutta bir yangın, söndürücüyü kullanacak kişiyi yanık, duman ve parça düşmesi tehlikeleri altına sokar ve itfaiyenin müdahalesini gerektirir. Yangın söndürücü küçük yangınların büyümesini önlemeye yardım eder. Yangın söndürücülerin çeşitleri içindeki maddelerle tanımlanır ve yangın söndürücü renk kodları tabelası hangi tüpün içinde hangi madde bulunduğunu gösterir. Yangın söndürücülerin içinde yangın söndürücü maddeler ve bu maddeleri şiddetli bir şekilde püskürtmeye yarayan bir mekanizma bulunur. Genel olarak tüplerde elle tutulan silindirik bir basınç tankı bulunur. Siz kolu sıktığınızda içerideki madde tazyikli olarak dışarı püskürtülür. Global, Marketim, Mavigard, Universal, Baysal Yangın, 3M ve diğer markaların yangın söndürücü ürünlerini bu kategoride bulabilirsiniz.

Yangın Söndürücülerin İçinde Ne Var?

Yangın Söndürücülerin İçinde Ne Var?

Küçük yangınlara doğru şekilde müdahale edebilmeniz için yangın söndürücü tüp içinde hangi maddeler olduğunu bilmeniz gerekir. Su ve köpük olan söndürücülerde su ateşin ısı bileşenini alırken köpük oksijeni ateşten ayırır. Bunlar sadece A sınıfı yangınlarda (tahta, kağıt, kumaş, çöp ve plastik) kullanılmalıdır. B sınıfı yangınlarda (yanıcı yoğuşturulmuş gaz, mesela propan, bütan; yanıcı boya) su ve köpük yanıcı maddeyi yayabilir. C sınıfı yangınlarda (motor veya mutfak cihazları gibi elektrikli cihazlar) kullanıldığında ise şok tehlikesi yaratabilir. Sadece köpük olan yangın söndürücü sadece A ve B sınıfı yangınlarda kullanılabilir.

D-Tozu Nedir, Ne İşe Yarar?

D-Tozu Nedir, Ne İşe Yarar?

Karbon dioksit olan söndürücüler ateşten oksijeni alır ve ısıyı soğuk akıntıyla değiştirir. B ve C sınıfı yangınlarda kullanılır ama A sınıfı yangınlarda etkili değildir. Kuru kimyasal söndürücü ısıyı ortadan kaldırır ve ateş tekrar canlanmasın diye oksijenle yakıt arasında bariyer oluşturur. K sınıfı yangınlarda (ıslak kimyasallar, örneğin, bitkisel yağlar, hayvansal yağlar) kullanılır. A sınıfı yangınlar için de uygundur. Kuru kimyasal söndürücüyle benzer olan kuru toz ve D-tozu da yakıtla oksijeni birbirinden ayırır ve D sınıfı yangınlarda (yanıcı metal) kullanılır. Ofis, iş yeri, dükkan ve ev tipi yangın söndürücü ürünler arasında seçim yapmak ve size en uygun ürünü seçmek için doğru yerdesiniz. Daha fazla yangın güvenliği ürünü için Yangın Güvenliği kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3D (1)
3M (27)
404 (8)
414 (10)
Ak Tek (22)
Atlas (5)
Bbu (1)
Bft (1)
Bgs (2)
Carub (1)
Cata (1)
Dalgıç (26)
Dirim (1)
(371)
Eks (1)
Ersa (1)
Ferrino (1)
Fivestar (1)
Global (18)
İsonem (9)
Kanay (16)
Lorex (4)
Luna (3)
Mavigard (3)
MFA (1)
Mobiak (21)
Mutlusan (2)
MXS (1)
Plus (1)
Proline (1)
Robotix (1)
Seçkin (1)
Star (1)
Troy (1)
Çakır (5)
Üstün (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(72)
ve üzeri (100)
ve üzeri (108)
ve üzeri (108)
ve üzeri (111)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL